Zmizení staré dámy

• Velká Británie The Lady Vanishes (více)

Zmiznutie istej starej pani guvernantnky počas jazdy trans-európskeho rýchliku zapletie mladú ženu (Margaret Lockwood) do mätúcej spleti intríg. Mysteriózna komédia, nakrútená podľa novely Ethel Lina Whiteovej "The Wheel Spins". (POMO)

zette

Tohle neni Hitchcock, ktereho bych si chtel v nejblizsi dobe zase pustit. Jasne, porad jde o solidni film se solidni zapletkou ve vlaku. Zacatek v hotelu a zaver je celkem nudny a nezajimavy. Spousta zajimavych postav, z hereckych vykonu nikdo zvlast nevycnival. ()

mortak

Roztomilé, napínavé a naivní. Člověk se vrátí do dětských let a nestydí se za to. Redgrave připomíná štastné chvíle Richarda Gera, Lockwood je půvabně naivní, džentlmeni jedoucí na kriket správně odměření... ()

neoBlast

Škoda té předlouhé expozice na začátku kde jsem se trochu nudil, ale jakmile se osazenstvo filmu posadí na vlak vše začně ubíhat vysokým tempem a napětí nepoleví. Klasický MacGuffin funguje a Alfred Hitchcock předvádí bezkonkurenční režii, kterou již nikdo nenapodobí. Vzhledem k jeho tehdejšímu věku, pod čtyřicet čárek, naprosto obdivuhodná práce. Btw: asi první použití letící holubice při akční scéně :-) 75 % ()

Mishqo

70% ... Príbeh zaujímavý. Veď klasický Hitchcock, ktorý skoro vždy obsahovo zaujme. No až príliš iných omáčok okolo tej hlavnej dejovej línie sa tu prepieralo, čo brzdilo hlavný príbeh a vygradované finále sa tak nemohlo dostaviť. ()

vyfuk

Příběh dalšího Hitchcockova počinu není vůbec špatný. Vidíme v něm i politickou situací se špetkou tajemna a špionáže, ale mezitím, co čekáte nějaký extra plot twist, tak dostanete klasické klišé. Ale tohle je ta doba, kdy klišé bylo ještě originální. A to by přijde nějak nostalgicky a dementně super. Asi největší slabinou je celkově pojem, že prvních skoro dvacet minut je absolutně o ničem a klidně by se to obešlo pouze se scénami ve vlaku. Dále je docela politováníhodné výkony některých herců, které někdy spíše připomínají výherce Zlaté maliny posledních let na heroinu a nebo spíše jako kdyby chtěli hrát film Charlieho Chaplina. Na rok 1938 úctihodný film. Na rok 2016 v celku vtipná komedie. Film je zakončen happy endem jako letní romance u jezera. ()

Hollohlaway

Budování humorné zápletky se Hitchcockovi daří méně , než té dramatické , ale hlavní linka filmu je originální a část pátrání ve vlaku je vynikající. Konec včetně přestřelky je sice trochu naivní , ale u takto starých filmů s tím člověk tak nějak musí počítat. ()

vitekpe

Celkem zabavne (u H. nejde vsak jinak), ale nemyslim, ze si mi po tomto filmu bude nejak vyrazne styskat do doby, nez si ho nahodou pustim znova...Margaret Lockwood mi prisla bohuzel nejaka nevyrazna, zato Redgrave me pobavil celkem dobre, stejne jako ti dva co jeli na kriket :-) ...akcni sceny (strelba) jsou unavne, konec naivne romanticky. ()

Sdoom

Pro mě osobně jeden z nejlepších Hitchcocků. I když divák tuší od určité části filmu, jak se věci mají, jistý si 100% nemůže být dost dlouho na to, aby to v hlavě pořádně šrotovalo. :-) Tedy alespoň mě tato hříčka opravdu bavila. Hitchcock už v roce 1938 uměl natočit napínavý a zábavný krimi film, který takřka vůbec nezestárnul. Velká poklona. (HDrip, orig.) ()

Chegi

"Nám se nic nemůže stát, jsme Britové." Aneb úžasná mysteriózní komedie s napínavou zápletkou, zajímavým prostředím vlaku a naprosto úžasnou dvojicí Britských cestujících, kteří jsou zosobněním VB v mezinárodních vztazích v roce 1938. Takže nejen komedie, vraždy, strukturovaný děj, ale i skrytý politický podtext, to vše lze najít v Hitchových filmech :D ()

Han22

Asi zatím nejlepší Hitchcock z 30. let. To co začíná v hotelu jako rozverná komedie plná zajímavých postaviček se ve vlaku mění ve strhující thriler. Hitchcock vymyslel opět další námět používaný dodnes - co se stane, když Vám zmizí někdo blízký, ale všichni kolem Vás tvrdí, že nikdy neexistoval. Přesně to zažívá mladá dívka ve vlaku, když zmizí nenápadná stará dáma. Nikdo ji nevěří, kromě protivného souseda z hotelu, ze kterého se vyklube její spojenec. Dál už nebudu prozrazovat, ale stojí to za to, včetně finální trošku úsměvné přestřelky. ()

Scevola

Ked porovnavam z filmami z hitchcockovej produkcie tak to bol priemerny film. Ked zoberiem do uvahy rok v ktorom bol natoceny tak stupne, ale na majstra napatia mam uz po tych vsetkych filmoch vyssie naroky 6/10 ()

Rozjimatel

Film je takpovediac žánrový hybrid. Začína ako čistokrvná komédia, ale po asi pol hodine z ničoho nič príde vražda a film sa odrazu prepne do detektívneho (resp. špionážneho) thrilleru. Humor už potom výrazne ustúpi, aj keď je stále prítomný, vo forme takého suchého britského. A do toho všetkého sa rozvinie ešte aj romantická linka. Hlavná hrdinka je veľmi sympatická (Margaret Lockwood), čo sa ale o hlavnom hrdinovi (Michael Redgrave) povedať nedá, takže tvoria dosť nesúrodú dvojicu. Film je inak plný zaujímavých, tak trochu bizarných postavičiek. Zaujali ma ešte pôvabné kulisy, ktoré filmu dodávajú takmer rozprávkovú atmosféru. ()

Mikino00

Komediální ladění tohoto špiónského konverzačního dramatu mi moc nesedělo, stejně jako většina vedlejších postav (hlavně ti dva angličané bavící se o kriketu byli na odstřel). Zápletka byla překvapivá, záhadná a uspokojivě rozřešena. Chyběla tomu trochu uvěřitelnost. Ústřední dvojice pak velmi sympatická. ()

Garch

Obsah na ČSFD: "A nyní Vám prozradím konec celé detektivky". I když tedy nechtěně známe celou zápletku, je to anglicky vtipné a elegantní. PS Krásný švenk alpskou miniaturou v úvodu. Akční pasáž spíše úsměvná. ()