Jonathan Ecks (Antonio Banderas) je bývalý špičkový agent, který opustil řady FBI, když jeho manželka zahynula při explozi. Od té doby pustne a jeho život ztrácí smysl. Od bývalého šéfa Julia Martina se však jednoho dne dozví, že jeho žena není mrtvá: má novou identitu a žije ve Vancouveru jako manželka bohatého a vlivného Roberta Ganta. Ten vyvinul miniaturní zařízení, které se dá oběti vpravit do těla, aby ji v potřebném okamžiku zlikvidovalo. Ecks se vrací do akce. Jeho úkol je jasný: zlikvidovat Ganta a zjistit, co se stalo s jeho manželstvím. Na to se však musí spojit s agentkou s přezdívkou Sever (Lucy Liu) z DIA (Department Intelligence Agency), která byla dlouhá léta jeho nenáviděnou protivnicí a konkurentkou. Také Sever patří ve svém oboru ke špičce. A také ona v srdci skrývá bolestné trauma: kdysi přišla o dítě. Dávní nepřátelé na život a na smrt se bok po boku vydávají do vražedně nebezpečné akce, aby našli svou minulost. (oficiální text distributora)

Fiftis

Ballistic: Ecks vs. Sever je až po okraj natlačené desiatkami klišé. Rozhodne nezaprie a ani sa o to nesnaží, že jeho tvorcovia sa inšpirovali, kde len mohli. To, ale ak sa to podarí, nie je zase taký veľký „zločin“. Je totiž otázkou, či je lepšie pustiť sa na neprebádanú cestu, ktorá síce môže viesť k filmu, ktorý by mohol byť míľnikom svojho žánru, ale pravdepodobnejšie je, že skončí ako úplný prepadák alebo či je prozreteľnejšie natočiť titul, ktorý ťaží z osvedčených princípov, ktoré sa snažia ešte vylepšiť. Herecké obsadenie je hviezdne, ale nie opozerané. Úlohy Ecksa sa ujal Antonio Banderas a rozhodne to nebola voľba zlá, postava muža zničeného zdanlivou stratou zmyslu svojho života, mu prekvapivo sedí a na plátne je to poznať. ()

Ketri

Odvážná kombinace Kobry 11 a Matrixu, obohacená likvidací Pendolína na nákladovém nádraží Žižkov. Hvězda navíc za Banderase, který v nedělním oděvu do kostela bravurně nahazuje patku při závratně rychlé jízdě na burácejícím motocyklu ... a za ním vlaje jeho šusťákový pršiplášť. Ach, to byla nádhera. ()

Mi Nü-Chai

Klasický případ filmu, který je místy tak špatný, až je směšný. Bohužel, též dost nudí, ale některé perly v dialogu či scény jsou vskutku masakrózní. ()

Jordan odpad!

veľmi veľká hovadina konvergujúca ku kolosálnej sračke. totálna filmová apokalypsa. alkoholik banderas vo svojom najvăčšom životnom trapase. ()

Fingon

Dobře jsem se vyspal, dobře nasnídal a shlédl tohle. Podle zdejších komentářů jsem čekal, že to zase hezky všechno vyndám a půjdu zase otřesen do postele, ale zas TAK špatné to nebylo. Dalo by se říct, že jsem se bavil - ale jinak, než asi chtěli tvůrci... ()

Slarque

Nesmyslná akce, nahodilý střih, přehnané výbuchy, ale hlavně že hrdinové vypadají dostatečně cool. Dokonce i hudba při akčních scénách nemá žádnou šťávu a jede si tak nějak na půl plynu – stejně jako celý film. Pokud neulítáváte na Lucy Liu, nemá vám tahle slátanina co nabídnout. ()

klerik

Slabotina, kde už nepomáha ani hudba "matrixovského" Davisa. Akcia aj Lucy je zaujímavá, len úplne hrozne natočená... ()

Chrustyn

Příšerný scénář, hrozní herci, ale spousta akce. Jakmile se začne střílet, mrtvoly se počítají na desítky, vše bouchá a hlavní hrdinové jsou nesmrtelní a hlavně neuvěřitelně cool. ()

Marze

Pro mnoho diváků je velká otázka ne jestli se Ecks a Sever dají dohromady, ale proč spolu bojují a v prvé řadě proč se na to dívám. ()

Jenda

Ty dvě hvězdičky jsou povětšinou z efekty při lovu Lucy Liu. Jinak je to totiž takový lehce béčkoidní film. A Banderas je na tohle už starej. ()

fishki

Žáner akčného filmu upadá. To je jasné. Už sa netočí tolko skvelých akčných filmov, ako kedysi. Ale sem-tam svitne na oblohe malá hviezdička. Ale nie v tomto prípade. Keď som išiel film zhliadnuť, vela som od neho nečakal. A urobil som dobre. Trapné akčné scény, kde hrdina prchá, zatiaľ čo vycvičené komando vojakov padá. Keby tam bol namiesto Banderasa Schwarzenegger, možno. A ja som si bláhovo myslel, že to zachránia aspoň hviezdy, ktoré boli v titulkoch, ale kdeže. Ako tento film mohol niekdo natočiť? Alebo lepšia otázka: Ako mohol dať niekdo prachy na túto chujovinu? Tomu sa dá povedať jedno: Blbá, pošahaná Amerika. :o) ()