Nadvláda

Režie:

Chris Delforce

Scénář:

Chris Delforce

Joaquin Phoenix (vypravěč), Rooney Mara (vypravěč), Sadie Sink (vypravěč), Chris Delforce (vypravěč), Sia (vypravěč)

Dominion (Nadvláda) je samostatným pokračovaním dokumentárneho filmu Lucent. Kým ten zobrazoval prevažne veľkochovy prasiat, Dominion sa zameriava na oveľa širšie spektrum a približuje šesť hlavných oblastí, pri ktorých sú zvieratá využívané a zneužívané – obchod s domácimi a divoko žijúcimi zvieratami, vedecký výskum, zábavný a kožušinový priemysel a priemysel živočíšnej výroby – a rozoberá otázku morálnosti a odôvodnenosti našej nadvlády nad zvieracou ríšou. (whack)

kukkik

Tohodle filmu se zcela upřímně bojím.. už samotný trailer.. Lidstvo nastartovalo koloběhy a teď se v nich všichni točíme jako ve vírech. Vírech podvodů, lží, korupce, válek a především smrti - nekončícího holocaustu na ostatních živočišných druzích, zcela zmechanizovaného natolik, že maso na pultu je tak samozřejmé jako dešťová voda a naprostá většina populace nemá jedinou myšlenku mnohdy za celý život, kde se tam to maso vzalo, že je z živého tvora a že ho někdo.. někde.. nějak.. musel vykrmit a zabít. Já se k tomuhle filmu jednou odhodlám.. věřím tomu, ale dívat se na něj nechci. Z toho důvodu, že bych pak měl chuť s tím něco dělat ale nevím co. Když se podívám na filmy a dokumenty z holocaustu a podobných zvěrstev, dává mi jistý klid, že už je po všem. Že pachatelé byli z většiny dopadeni a potrestáni apod. ale tohle u člověka vzbuzuje leda frustraci, bezmoc a pocit viny, což v životě momentálně nepotřebuji a kdybych potřeboval, vždycky je stabilnější volbou katolická církev nebo nějaký mučednický kult. ()

Clark_Kent

„Co je člověk bez zvířat? Kdyby všechna zvířata vymizela, zemřel by člověk na velkou samotu ducha. Co se stále děje zvířatům, stane se brzy i lidem. Všechno je vzájemně spojeno. Dokud neuznáme, že i zvířata mají vnitřní hodnotu, nedá se mluvit o etickém přístupu k nim. „Zvířata jsou stejně jako lidé živými tvory, schopnými na různém stupni pociťovat bolest a utrpení, a zasluhují si proto pozornost, péči a ochranu ze strany člověka.“ To bychom měli mít stále na paměti, při kontaktu se zvířaty a při uplatňování práv zvířat se týkajících.Jde o jistý druh bojkotu, kterým může každý z nás začít u sebe. Nejde již pouze o mluvení, ale o opravdový skutek, který neházíme na hlavy politiků, ale kterým začínáme u sebe. Člověk se odvolává na krutost přírody, aby zakryl svou vlastní krutost. Zvířata nemohou nic, co nesmí. Ale člověk může konat mnohé věci, které by konat neměl. #stophumangreed #WeAnimals #futureisvegetarian #climatechange #nomeatnoproblem #stophumangreed #friendnofood #eatingclean #eatplants #meatkillseveryone Vynikající dokument, který otevírá oči všem chamtivým jedincům na této planetě. Díky Joaquin a Rooney ()

Homerking

Tento dokument je rozdělen do jednotlivých kapitol, každá kaitola poukazuje na konkrétní skupinu zvířat jako jsou krávy, prasata nebo slepice. U každé skupiny zvířat uvidíte nemilosrdný způsob jakým jsou počata, udržována naživu a nakonec poražena. Dokument obsahuje velmi brutální záběry, některé téměř nekoukatelné takže určitě nic pro slabé povahy a milovníky zvířat. Věřim že tento dokument dokázal splodit pěknou řádku veganů. ()

Kytarka

Jestli přemýšlíte, zda konzumovat živočišné produkty nebo ne, a nemáte jasno... Odpovědí je Dominion. A pokud vám někdy bude někdo tvrdit, že zabíjení zvířat jde dělat humánně... Nejen, že je to logický nesmysl... Ale taky - pusťte mu Dominion. Dominion je ukázka veškeré deprese, všeho strádání a bolesti, kterou cítí všechna zvířata využívaná člověkem. Smrtelný strach. Hygienické podmínky na nulové úrovni. Chování pracovníků na nulové úrovni. Nulový soucit. Jen čísla, kusy, kila masa. Nic víc. Doporučuju. Jako osvětový film těžce bezkonkurenční. ()

vodkasesemte odpad!

No jasně, pět hvězdiček, dementi. Nejlepší dokument ever. Ho-va-da! Hlavně že každá stětka z vás používá produkty testované na zvířatech. A když ne, tak frajerka machruje, že připravila o živobytí člověka, kterej musel kvuli davové hysterii zavřít farmu zvířat. Vytvořili jste psí apokalypsu, jen protože jste přecitlivělí dementi a musíte si pravé city nahrazovat zvířaty, a pak si hrajete na hrdiny, když se zpětně snažíte ten problém řešit - jako by vám dával smysl života. Poptávku po zdegenerovanejch chudáčcích, který by v přírodě nevydrželi ani jeden den, a který jsou uplně k hovnu - kromě toho, že vám dělají radost, jste vytvořily vy, a ted se v tom plácáte, točíte dojemné dokumenty, jako by to neštěstí někoho zajímalo. Jediným řešením je vás vybít, všechny přecitlivělé kriply a kurvičky bez manžela, co už z nudy neví coby. Jééé... čuráček LIMA pronesl, že velikost národa se pozná podle toho, jak se chová ke zvířatum. Takže vy, etničtí češi - s velkým bych se to opravdu neodvážil napsat, jste asi ten nejlepší národ pejskařu na světě. Gratuluju! Hlavně, že si umíte dávat věci do souvislostí. Todle je ta největší díra, a taky bude nejvíc hořet. Spíš to vypovídá o vás samotných. S lidskostí už nemáte nic společného, a rozumíte si víc se zvířaty, které už pokládáte za členy rodiny, přitom takový pes z množírny ani nedokáže rozeznat dobro od zla - a proto jsou zřejmě mezi vámi tak oblíbení. Jo, máte pravdu, posrali jste přírodu - není to zelená propaganda, zároven jste její nejslabší článek, ale NEJSTE součástí řešení ale problému, jak již jsem psal výše. Jenom to bohužel nevidíte a taky nemužete změnit. Příroda se o sebe postará sama, jen jí dejte příležitost. Zatímco vy stečete někam do kanálu, odkud jste po 89 vylezli, ona tady bude pořád. ()

Jenn

Pokud po shlédnutí dokumentu stále konzumujete živočišné produkty, jste pravděpodobně psychopati a přeju vám jen to nejhorší. Dokument nemůžu hodnotit, protože jsem viděla asi dvě minuty a dostala panický záchvat. ()

Clara

Clockwork orange pro vsechny babisovce, pro vsechny slepy. At se stane cokoliv, zaslouzime si to..jakoby nic...Kdyby se tohle stalo nám, jak bojujem že? Nebojte, to přijde... ()

ajaxx odpad!

Přišel jsem, viděl jsem (bez problému v jednom kuse), nechápu, odcházím...víte co? Jeden z mnoha dobře sestříhaných dokumentů z několika farem v austrálii a přestože se snaží tvrdit, že to tak je napříč světem, opak je pravdou. Toto jsou unikátní záběry z několika případů, kdy to není fare well, ale globálně vzato, je to minimum oproti tomu, jak vypadá dobrý a běžný, kontrolovaný chov, kterých je většina v civilizovaném světě. Možná ne v Austrálii nebo Číně, ale ve většině států, kde jsou přísnější kontroly zemědělství ano. Navíc, vegani jsou sami zrůdy, protože za pomoci fanatismu, manipulace a srovnávání schopností člověka (empatie, citová různorodost) a schopností zvířat (ve většině případů na základě pouhých jednoduchých instinktů) se snaží ukázat, jak všichni kdo produkují, zpracovávají nebo jen konzumují maso jsou odporní. Ne, nejsou odporní, jen prošli stovkami tisíc let evoluce. Pokud evoluce povede dále k bezmasé stravě (o čemž pochybuji), nebude to na základě takovýchto trapných veganských pokusů, ale přirozenou cestou, přirozeným výběrem. ()

goauld

Velmi emotivní dokument ukazujíc NEhumánní zacházení ze zvířaty určeny pro "lidskou potřebu" natočený zcela určitě aktivisty z organizace na ochranu zvířat... Je zde vidět, že mnozí zaměstnanci jsou natolik "otupěni", že jim to týrání už ani nepřijde (a bohužel v některých případech se v tom týrání i vyžívají). Lze to srovnat s Osvětimí či jiným koncentračním táborem, kde "nadlidé" s "podlidmy" zacházeli v podstatě podobně. JENŽE - a to se zde musí zdůraznit, že narozdíl od systematického vyhlazování člověka člověkem (pomocí Zyklon B) bylo zavrženéhodné, zde se v podstatě nikdo nad podobným "zonderbehandlung" se zvířaty moc nepozastaví, protože - protože takový králíček, kuřátko, selátko... to přece je na papání, tudíž - jaký soucit, že?? No - sledoval jsem to až do části o psech.... Tušil jsem, že tato část bude v dokumentu také zastoupena a jsa vlastníkem jednoho takového pejska, tak mi bylo jasné, že když se objevilo - CHINA tak jsem musel tuto část přeskočit, protože bych to asi nedal.... Je jasné, o co tvůrcům v tomto dokumentu šlo - donutit lid, aby se dal na veganství, nebo alespon na vegetariántsví, protože - taková mrkev, nebo hrášek sebou necuká, nepípá.... Nicméně, je nutné také říci B... Ano - nikdo netvrdí, že existují "farmy", kde se nehumánní zacházení se zvířaty vyskytuje, ale nemyslím si, že by to byl -běžný stav- (např. u nás, nebo v jiné evropské zemi). Klecový chov slepic sice existuje u nás léta, ale aby zde třeba docházelo ke draní peří zaživa, či podřezávání krků za plného vědomí (či nedostatečného omráčení).... o tom pochybuji. Pokud se TOTO děje v Austrálii (či jiné - rozlohou nekontrolovatelné zemi) tak tomu věřím (ostatně viz ta Čína... to je snad nejhorší oblast, kde je nulová tolerance ke "konzumnímu" zvířeti zcela zásadní). ()

Gryfin

Nejezte maso? To ne. ALE respektujte zvěř, buďte ji vděční za to, co pro nás dělá a chovejte se k ní s úctou? To rozhodně ano. ()

Ipkiss12

No co k tomu říct... po shlédnutí jsem jen s prázdným pohledem koukal do stolu, a míchalo se ve mě strašně moc pocitů... těžko hledat slova po něčem takovém... je mi smutno a strašně líto všech těch zvířat co bohužel takto trpí,a proč vlastně? Aby si člověk dokázal že je něco víc?Člověk si říká,tohle se přece nemůže dít,ani u nás ani jinde vs světě,bohužel realita je jiná... 5 hvězd nedávám za to co jsem viděl,ale za to že někdo konečně ukázal pravdu... smutný opravdu smutný tohle 😔😔😔 ()