TomStrom

Poměrně poutavý film, který jsem si ale nějak nedokázal užít vzhledem k tomu, jaké je to celé vlastně psychopatické amorální bahno. ()

ER

Lobování v USA je někdy jako zápas v ringu a občas jdou i rukavice dolů. Skvělá Jessica Chastain velmi zdařile ztvárňuje člověka, který jde za vítězstvím za každou cenu. V rámci dramatizace tu sice je scéna se skutečným švábem, který má přišpendlený odposlech a je ovládaný " dálkově", ale jinak to má slušnou logiku a strhující tempo k tomu. ()

sehe

Jessica Chastain brilantne zahrala mrchu,ktorej som úplne uverila chladnokrvnú bezcitnost.V závere .......fakt skvelé ()

markotter

Nemám rád Ameriku, nesnáším politiku a americký filmy o politice tedy programově vynechávám. Tady jsem udělal výjimku kvůli výborným komentářům a musím říct, že jsem byl rád. Jessica Chastain totiž byla úplně úžasná a na lepší průměr to vytáhla hlavně ona. Jinak se ale můj názor na politické filmy nezměnil ani trochu. Všiml si někdo, že se J.CH. hrozně podobá Gábíně Koukalové v jejím zrzavém období? ()

balcazar

Konečný dojem nie je zlý, ale priamo počas sledovania filmu to tak bolo. Politická téma bola spracovaná v tak rýchlych dialógoch, že som nestíhal vnímať to, čo-kto hovorí a musel som pretáčať späť, aby som sa nestratil úplne. To bol hlavný problém, prečo zážitok z kvalitnej drámy výrazne klesal. Koniec-koncov, film mal vo svojej podstate jednoduchú myšlienku a prekvapivý záver ukázal, že sa dal pochopiť aj bez tých politických pavučín, ktorými bol poprepletaný. Ale ako môžete dať dobré hodnotenie, keď musíte naháňať myšlienku a zápletku ako zajaca? Jessica Chastain skutočne parádny výkon, táto one woman show jej sedela. ()

Dave Lister

Miss Sloane je přesně ten druh filmu, u kterého musíte nutně vrnět blahem. Jde o naprosto vybroušenou filmařinu a opravdu jsem u tohoto filmu nezaregistroval sebemenší chybičku. Jde o velice svěží a dokonalou dvouhodinovou jízdu, kdy je snímek stejně rozjetý, jako je jeho hlavní hrdinka Elizabeth (Jessica Chastain). Ta mimochodem podává jeden z nejlepších výkonů své kariéry. Elisabeth je divoká šelma, rozhodně ve světě lobbingu ano. Je nelítostná, je obávaná a své práci obětuje vše, dokonce svůj život. Když však dostane svou životní šanci, zakousne se do ní jako pitbul a je ochotná riskovat vše. Působivé spádové drama, které je zároveň velmi chytré a přesto nadmíru zábavné. V další roli se zde objeví například Mark Strong. Snímek doprovází vynikající hudba génia Maxe Richtera. Elizabeth jede naplno, má velké ambice a je jako rozjetá lokomotiva, přesně jako celý film. ()

kukkik

Takhle nějak má vypadat to, o co se česká kinematografie poslední desetiletí marně pokouší. Tedy ucelené sociálně politické drama, které vtáhne do děje, je obsahově na výši a není kýčovité. Snad se něco takového brzy podaří natočit i u nás. 5/5 ()

Amonasr

Celou dobu jsem váhal, zda dám tři nebo čtyři hvězdičky. Film sice nemilosrdně odhaluje bezohledné a špinavé praktiky lobbingu, ale hlavní hrdinka mi byla svou agresivní vypočítavostí a nekompromisním uplatňováním hesla "účel světí prostředky" spíš nesympatická a místy mě to dokonce až uspávalo. Ovšem samotný závěr u mě všechno napravil, ta překvapivě tvrdá obžaloba prohnilého systému, která mířila přímo na jeho komoru. Je potěšující, že na západě existují umělci, kteří si dobře uvědomují, kam se euroatlantická civilizace řítí a proč tomu tak je, a je určitě dobře, že takové filmy mohou vznikat, je v tom i určitá naděje, že to s námi ještě nemusí být úplně beznadějné. Současná konzumní společnost je ale bohužel už tak otupělá, že se to zároveň podobá házení hrachu na zeď. Spouštěčem k nějaké katarzi možná bude spíš nakonec covid než sebepravdivější umění, které zpovykanou většinu už z letargie asi probudit nemůže. Pominu raději mizernou kvalitu českého nazvučení, kdy spousta dialogů zaniká za příliš hlasitou zvukovou kulisou - za to původní tvůrčí tým nemůže. ()

mira.l odpad!

Myslím, že tenhle film má u mě prvenství. Nevím, jestli jsem někdy viděl něco, z čeho jsem nechápal smysl jediné věty. Absolutně jsem netušil a popravdě mě to už od prvních minut ani nezajímalo, o co tam go(u). A jak mě to tak ukrutně nebavilo,  všim jsem si, že to má nějakých 5230 hodnocení. Proklikal jsem se jimi k tisícovce a k svému úžasu nenašel jediný odpad. Pak mě to přestalo bavit. No, asi jsem divnej či snad v politice či buzinesu nevzdělanej (obé nepopírám), stejně jako neznám obsah dodatků americké ústavy. Ale zase jsem u toho udělal spoustu věcí. Měl jsem to spíš jako rozhlas, na obraz jsem juknul jen tu a tam, a myslím, že mi hovno uteklo. I kdyby hlavní roli hrála největší sexbomba na zeměguli a běhala u toho úplně nahá, nic by to na mém názoru nezměnilo. Pro mě je to odpad v jeho nejkrystaličtější podobě. ()

pushover

Hrozně ukecaný politicko - soudní drama, založený na finálním momentu překvapení. Jessica Chastain zahrála skvěle. ()

ForGump

Tenhle film prostě frčí (ve stejném tempu jako hlavní hrdinka sama), to je bez debat, a proto jsem byl celé dvě hodiny u vytržení a posledních patnáct minut naprosto převálcován. Důmyslný scénář a Jessica Chastain = spektakulární výsledek, pod heslem Earthquake. (''Byla jsem označena parazitem americké demokracie.'') 90% ()

J.e.r.e.c

Jessica Chastain „is back“ jako křemíkový organismus, jehož jediným cílem je splnit misi. Jestli Zero Dark Thirty bylo prvním Terminátorem, tak tohle je dvojka se vším všudy. Rozmáchlejší, epičtější, přes chladnou vizáž jdoucí po emocích jako máloco a s mraky podnětů k zamyšlení. Ale ani ne tak o tom, jak je naše společnost prohnilá (fascinující, s jakou lehkostí se tu střílí do vlastních řad), ale spíš kam až se člověk může dostat, když se oprostí od všeho, co je běžně považováno za „lidské“. Návod, jak si outsourcovat život? Možná... ale možná taky jak ho naopak prožít tak naplno a podle sebe, jak to jen jde. 80 % za tradičně precizní filmařinu (proč se mi zdá, že tyhle procedurální thrillery umějí Amíci tak dokonale, viď Ides of March) a 20 % za drtivý citový dopad. Který se u mě mimochodem dostavil dávno před finálním rozuzlením. Tenhle film se stejně jako jeho hlavní představitelka řídí jednoduchým heslem: „No fuckin compromise!“ Takže já budu nekompromisní úplně stejně. 100% ()

TornadoETA

Drama o světě lobbingu, kde hlavním tématem je přetahováná o zákonu, který se týká omezení zbraní. Herecký výkon J. Chastain je na jedničku s* !! ;-) ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Rozporuplné, protože jsem nasraný z té manipulace, bezcitnosti a jediná práce je dělat z lidí debily...ale mělo to koule a celkem "poučné". ()

alldo.raine

Nejdříve jsem měl hlavu v pejru, jako bych koukal na přednášku o menstruačních cyklech. Od druhé hodiny se ale strhne lavina a koukáte na El Clasico v podání Jessie Chastain. Bez okolků, přehnaných klišé a zábran. Ízy 5*. Tohle prostě musíte vidět. Jessica už by si tu sošku taky zasloužila. ()

papadoce

Film plný kecov, ale kvalitne natočený. Elizabeth Sloane bola verbálny machine gun, ktorý usádzal ľudí jedinou vetou, zdatnejších dvoma až troma. Páčil sa mi necenzurovaný český dabing bez servítky. Jessica Chastain, Mark Strong aj John Lithgow sú hrou na istotu a potvrdili to naplno. Je to dobrá a kvalitná politická dráma na jeden kukuč. Malo to šťavu a energiu a ak Vám sedí tento typ filmov, potom nebudete ľutovať jeho pozretie. A ešte jedna maličkosť, zdanlivo maličkosť, vo filme bola skvelá hudba dotvárajúca atmosféru, v niekoľkých prípadoch dokonca zimomriavková. Chválim všetkých tvorcov. A ešte ďalšia “maličkosť”, bavil ma veľmi David W. Barnes. Možno to bolo rolou, ale bol skvelý. 90% minimálne. Výborné. ()