Je to ako tradičný hitchcockovský "nevinný muž na úteku" šmrncnutý mačkomyšou lupičskou komédiou. Hitchcock zvláda odľahčené humorné pasáže s rovnakou údernosťou ako tie napínavé a veľmi mu v tom pomáhajú aj skvelí herci - vyslúžilý lupič-gentleman Cary Grant je viac ako charizmatický a na dokonalú dámu (a fantastickú herečku) Grace Kelly je takisto radosť pozerať. Scenár by si ale zaslúžil trochu viac vypilovať a celý film skrátiť tak o 10 minút, potom by to bolo pravdepodobne dokonalé. 8 / 10(6.4.2008)

• GodComplex

Alfred Hitchcock je prezdivany jako mistr hororu, ale znalci jeho tvorby dobre vedi, ze vic, nez cokoliv, je to mistr parodie a to zejmena v pouzivani back screenu. Skoro v kazdem jeho filmu se muzete spolehnout (a tesit) na alespon jednu jizdu v aute, kde ze zpusobu nataceni na back screenech a snahy hercu o umele zahrani odstredive sily pri zatackach dostanete totalni vytlem. Cock to tak sice nezamyslel, ale diky velmi zastaralemu feelingu se i ze seriozne pojatych thrilleru stavaji regulerni komedie. Zde je to obzvlast skoda, protoze tak vysla vnivec nadherna francouzska Riviera a sympaticnost Caryho Granta a Grace Kelly. 3/10(9.10.2010)

Tušil som, že s týmto filmom nebude všetko v poriadku. Je to Hitchcockov netradičný film. Ale čo je Hitchcockov tradičný film ? Na čo sme si za tie roky zvykli ? Chyťte zlodeja je letná zlodejská skorokomédia, pri ktorej sa určite nebudete váľať od smiechu, ale budete mať príjemný pocit a naplno spoznáte Majstrov humor.(30.6.2009)

Podmanivá kombinácia akcie a iskrenia. Prekrásna Grace Kelly, ktorá v zlatistých šatách v závere nekráčala ale sa doslova vznášala, ma úplne očarila. Nenormálne oceňujem Hitchcockov nadhľad (na "tú" dobu bol v zmýšľaní naozaj pokrokový) a snahu zobrazovať postavy vo filmoch reálne, s kladmi aj zápormi, tak ako je to v živote bežné u každého z nás, a zároveň s vtipom. Asi preto tak rada pozerám jeho filmy.(7.7.2009)

• Radiq

Jako bylo to dobry, ale dýchá z toho trocha staroby... Taky mi třeba vubec nedošlo, proč nebyly pro francouzštinu česky titulky... A taky mi třeba vubec nedošlo, proč ho všichni ti francouzi nenáviděli, když byl v odboji nebo co. A taky mi třeba vubec nedošlo, proč věděl, že se má seznámit zrovna s tou matkou a dcerou. A taky mi třeba vubec nedošlo eště vic věcí. Ale taky sem to sledoval jenom pulkou očí. Ale jinak je to Hitchcock jak vyšitej, teda až na to, že to neni horor, ale spiš takovej normálni film o zlodějovi...(16.6.2011)

• - Cary Grant a Grace Kelly byli Hitchcockovou první a jedinou volbou, ale Granta musel přemlouvat. [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)

• - Román Davida Dodge z roku 1952 „Chyťte zloděje“ zakoupil Hitchcock hned po jeho vydání. [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)

• - Podle scénáře měl být John Robie starý 35 let. Carymu Grantovi bylo 50. (Kulmon)