"Je to radost potkat pojišťovacího agenta, kterého baví platit drahé pojistné události." Mistr napětí se tentokrát ve svém oboru nijak zvlášť nevytáhl, zato natočil poměrně svěží podívanou o tom, kterak zloděj chytá zloděje za asistence pojišťováka a za nedůvěřivého dohledu policie. Žádné vrcholné dílo světové kinematografie z toho sice nevzniklo, ale příděl zábavy byl nečekaně vydatný a režisérova kakabusoidní sekunda v autobuse mi ještě dlouho bude vyluzovat úsměv na tváři.(8.1.2012)

Tentokrát to taková pecka není. I přes skvělé obsazení filmu zřejmě něco chybí. Možná to bude nějaký propracovanější zvrat. I tak sem se ale dobře bavil a Cary Grant a Grace Kelly jsou skvělí jako vždy. Minimálně se film odehrává v příjemném prostředí francouzské riviéry 50. let. Hitchockův festival nekončí. "Vy jste Kočka?"(24.3.2019)

• Radiq

Jako bylo to dobry, ale dýchá z toho trocha staroby... Taky mi třeba vubec nedošlo, proč nebyly pro francouzštinu česky titulky... A taky mi třeba vubec nedošlo, proč ho všichni ti francouzi nenáviděli, když byl v odboji nebo co. A taky mi třeba vubec nedošlo, proč věděl, že se má seznámit zrovna s tou matkou a dcerou. A taky mi třeba vubec nedošlo eště vic věcí. Ale taky sem to sledoval jenom pulkou očí. Ale jinak je to Hitchcock jak vyšitej, teda až na to, že to neni horor, ale spiš takovej normálni film o zlodějovi...(16.6.2011)

Někdy mi přijde smutné, že vidíte snímek bez zvučných jmen a řeknete si, jo ten se povedl. A pak přijde film podobně dobrý a možná i o něco lepší, ale v něm je Cary Grant, Grace Kelly a režíruje Hitchcock. Nedokážete se zbavit toho, že to prostě musí být NĚCO. Krásný film, ale bohužel trochu nudný příběhem. Oskara za kameru však mohu podtrhnout.(1.5.2016)

Tušil som, že s týmto filmom nebude všetko v poriadku. Je to Hitchcockov netradičný film. Ale čo je Hitchcockov tradičný film ? Na čo sme si za tie roky zvykli ? Chyťte zlodeja je letná zlodejská skorokomédia, pri ktorej sa určite nebudete váľať od smiechu, ale budete mať príjemný pocit a naplno spoznáte Majstrov humor.(30.6.2009)

• - Objevilo se tvrzení, že 14. září 1982 zahynula Grace Kelly při autohavárii na stejné silnici, na které se odehrává slavná autohonička. Její syn kníže Albert II však tyto dohady označil za nepravdivé. (Kulmon)

• - Snímek byl nominován na Oscara ve třech kategoriích (mj. také "Nejlepší film"). (POMO)

• - Podle scénáře měl být John Robie starý 35 let. Carymu Grantovi bylo 50. (Kulmon)