Nepříliš invenční krimi. Grace Kelly je krásná, ale dost studená a když se plazí po Grantovi, není jí to moc co věřit. Oproti tomu Cary Grant předvádí to, co u něj každý miluje - směsici chlapského šarmu a zmateného rošťáctví. Vtípky podařené (Alfredova role tentokrát excelentní :)), ale příběh předvidatelný až hanba. Že je to Hitchcock, jde poznat jenom z formy vyprávění. Snímání honičky se sledovací policejním vozem, který vykolejí slepice, je skutečně mistrovské. Ti, kdo četli Rozhovory Hitchcock - Truffaut navíc vědí přesně, proč byl maškarní bál na konci konci filmu zasazený do Ludvíkovské Francie.(22.5.2010)

Pre Caryho Granta mám slabosť a asi začínam chápať, prečo bol Hitchcovým najmilovanejším hercom. Spolu s Grace Kelly tvoria na plátne skoro takú legendárnu dvojicu ako casablanskí Bogart a Ingrid Bergman :-) Opäť môj obľúbený súzvuk romantickej línie s napínavým thrilerom a odhaľovaním zločinca, k tomu Hitchova schopnosť pohladiť diváka obrazovým aspektom a prírodnou monumentálnosťou. Cítila som sa ako v raji, a to oprávnene.(16.3.2010)

• mortak

V těch pár scénách, ve kterých Hitchcock může rozvinout své celoživotní téma - sex a krásná blondýnka - je cítit jeho ruka. Od řízeného seznámení v kasínu (správně využitá ňadra!), přes slovní přetahování o samce Granta ve vodě, až k výletu autem jde o solidní romantickou konverzačku. No, i když vyjadřovat sex ohňostrojem je už dnes opravdu spíše k smíchu. Bohužel je tu taky ta ústřední zápletka, kterou Hitchcock dost odbyl, a která dělá režisérovi jeho věhlasu spíše ostudu. Problémem je taky volba Granta, který sedí do romantické komedie, ale bývalého zabijáka z francouzského Odboje v něm snad nemůže vidět nikdo.(27.10.2018)

Nebudu chodit okolo horké kaše. Alfred Hitchcock natočil daleko lepší snímky než tento, ale pravdou zůstává, že se jedná o celkem slušný romantický thriller (pokud vám toto spojení příde divné, tak věřte, že mne také :). Trochu mě zarazilo, že se v Hitchcockově filmu objevilo tolika romantiky. Ne, že by to snad bylo na škodu, ale ve snímcích, které jsem od něj do této doby viděl, se nikdy nevyskytovalo tolik romantických situací. Duo Kellyová - Grant není vůbec špatné, ale chybí tomu nějaké kouzlo, kterým oplývala třeba dvojice Boghart - Bergmanová v legendární Casablance (to srovnání neberte úplně vážně, spíše jen jako příklad :). Opět mě okouzlila Hitchcockova režie, který s naprostým přehledem zvládl jak situace romantické, tak i dramatické. Jo a Alfredovo cameo nemělo chybu :)........(26.8.2008)

Velké očekávání a mírné zklamání. Z filmu si odnáším poznatky, že Grace Kellyová byla skutečně krásná, Cary Grant romantický hrdina a Hitchcock slušný režisér dobrodružných filmů s detektivní zápletkou. Jenže tohle všechno už jsem věděl, navíc pokud srovnám Chyťte zloděje třeba s Na sever severozápadní linkou, vím kam sáhnout pro nenáročnou podívanou. Tak i vzhledem k faktu, že identitu onoho zloděje jsem vytušil ( a správně) velmi brzy, za tři.(3.8.2014)

• - Objevilo se tvrzení, že 14. září 1982 zahynula Grace Kelly při autohavárii na stejné silnici, na které se odehrává slavná autohonička. Její syn kníže Albert II však tyto dohady označil za nepravdivé. (Kulmon)

• - V původní verzi scénáře byla Francie (Grace Kelly) vdaná, ale doufala, že se brzy rozvede, aby se mohla vrátit do Monte Carla a provdat se za Robieho (Cary Grant). [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)

• - Když John Robbie (Cary Grant) odchází ze hřbitova a baví se s Francine (Grace Kelly), opírá se o její auto. Ta ho poté chytne za ruku a řekne mu, že ho miluje. V detailním záběru se její ruka ale posunula a drží Johna za rukáv. (Chegi)