Film o tom, jak zloděj chytá zloděje, a nakonec sám padne do pasti podivně chladné ale umanuté krasavici, pro kterou je spíš trofejí než milovaným mužem. A mezi tím je ještě všechny chytá jednak policie a druhak bývalí parťáci. _____Hitchcockovo zdejší cameo je asi nejlepší ze všech, protože je vtipné v dané situaci, kdy jsou ptáčci v kleci metaforou hrozby vězení, která visí na C. Grantem a zároveň až neskutečně přesně předvídají pozdější Hitchcockům velehit. ___ Jenomže kráska G. Kellyová je tak mrazivá, že nevěřím tomu, že by ji někdo chtěl sevřít do náruče - natož C. Grant. Ledová je už svým vzezřením, ale tady to ještě bylo podtržené napsaným charakterem kalkulující a přehlíživé slečinky s penězi a dobrou školou. ____ Bylo to sice od začátku marné, ale doufala jsem, že si Grant začne s její matkou J. R. Landisovou. Ta ženská měla šťávu, energii a břitkou mluvu, vedle níž vypadala překrásná Kellyová jako socha z mramoru. A rozhodně jim to s Grantem společně mnohem víc ladilo i jiskřilo. _____ KOUSEK DĚJE Závěrečnou scénu, kterou Hitchcock později popsal jako pro Granta nešťastný konec, protože s ústředním párem bude bydlet i tchýně, proto hodnotím úplně jinak. Jako příslib velmi pikantního milostného trojúhelníku.(23.8.2013)

Je to ako tradičný hitchcockovský "nevinný muž na úteku" šmrncnutý mačkomyšou lupičskou komédiou. Hitchcock zvláda odľahčené humorné pasáže s rovnakou údernosťou ako tie napínavé a veľmi mu v tom pomáhajú aj skvelí herci - vyslúžilý lupič-gentleman Cary Grant je viac ako charizmatický a na dokonalú dámu (a fantastickú herečku) Grace Kelly je takisto radosť pozerať. Scenár by si ale zaslúžil trochu viac vypilovať a celý film skrátiť tak o 10 minút, potom by to bolo pravdepodobne dokonalé. 8 / 10(6.4.2008)

Velké očekávání a mírné zklamání. Z filmu si odnáším poznatky, že Grace Kellyová byla skutečně krásná, Cary Grant romantický hrdina a Hitchcock slušný režisér dobrodružných filmů s detektivní zápletkou. Jenže tohle všechno už jsem věděl, navíc pokud srovnám Chyťte zloděje třeba s Na sever severozápadní linkou, vím kam sáhnout pro nenáročnou podívanou. Tak i vzhledem k faktu, že identitu onoho zloděje jsem vytušil ( a správně) velmi brzy, za tři.(3.8.2014)

• mortak

V těch pár scénách, ve kterých Hitchcock může rozvinout své celoživotní téma - sex a krásná blondýnka - je cítit jeho ruka. Od řízeného seznámení v kasínu (správně využitá ňadra!), přes slovní přetahování o samce Granta ve vodě, až k výletu autem jde o solidní romantickou konverzačku. No, i když vyjadřovat sex ohňostrojem je už dnes opravdu spíše k smíchu. Bohužel je tu taky ta ústřední zápletka, kterou Hitchcock dost odbyl, a která dělá režisérovi jeho věhlasu spíše ostudu. Problémem je taky volba Granta, který sedí do romantické komedie, ale bývalého zabijáka z francouzského Odboje v něm snad nemůže vidět nikdo.(27.10.2018)

Já se Mistrovi omlouvám, ale mě to vážně přišlo jako rutinní kriminálka, kde ani sám Hitch nedostává svojí pověsti a není schopen diváka nějak napínat - pointa mě snad poprvé byla tak trochu jasná (stačil jeden vyčítavý pohled) a když už aspoň tohle nevyšlo, tak závěr mohl nějak dynamičtěji vygradovat. Nestalo se. Sice je začátek solidní (střih z výlohy do hotelu je skvělý), ale to nějak nestačí. Co se napětí týče, tak mě napadá srovnání třeba s North by Northwest - automobilová jízda byla jak vtipná, tak především napínavá, zde jen tak prošumí. Ve stejném filmu také Hitch dokázal nervy drásat i beze slov, statickým pohledem. Jediné, co tedy drží film nad hladinou, jsou kvalitní herecké výkony - ale na druhou stranu, Cary Grant snad nemůže nikdy zahrát špatně. Stejně jako Grace Kelly, která na svůj věk (tehdy jí bylo šestadvacet) podala opravdu mimořádný a především vyzrálý výkon. Sice mě trochu štvalo, že circa první půlhodina je bez ní, ale to jsem rychle přešel. Ostatně, za připomínku toho smutného data to stálo i tak. Sice jsem se nikdy moc nestaral o Hitchcockova camea (byť sebelepší), ale tohle si, myslím, zmínku zaslouží (a schválně, ta ptačí klec byla čistou náhodou nebo ne?). Snímek se označuje jako thriller, ale bohužel, to nejdůležitější, co dělá thriller thrillerem, ve filmu chybělo a poprvé musím nějaký Mistrův snímek hodnotit méně než čtyřmi hvězdami. Je mi líto.(14.9.2009)

• - Cary Grant a Grace Kelly byli Hitchcockovou první a jedinou volbou, ale Granta musel přemlouvat. [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)

• - Francúzsky herec Charles Vanel nevedel ani slovo po anglicky. Museli ho nadabovať (shimik77)

• - Román Davida Dodge z roku 1952 „Chyťte zloděje“ zakoupil Hitchcock hned po jeho vydání. [Zdroj: Vždyť je to jen film] (Pavlínka9)