Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tommy987
  ****

  Je to ako tradičný hitchcockovský "nevinný muž na úteku" šmrncnutý mačkomyšou lupičskou komédiou. Hitchcock zvláda odľahčené humorné pasáže s rovnakou údernosťou ako tie napínavé a veľmi mu v tom pomáhajú aj skvelí herci - vyslúžilý lupič-gentleman Cary Grant je viac ako charizmatický a na dokonalú dámu (a fantastickú herečku) Grace Kelly je takisto radosť pozerať. Scenár by si ale zaslúžil trochu viac vypilovať a celý film skrátiť tak o 10 minút, potom by to bolo pravdepodobne dokonalé. 8 / 10(6.4.2008)

 • Vančura
  *****

  Skvostné. Pustit si tenhle film znamená vydat se přes hodinu a půl do jiného, hezčího světa, z něhož se nechce zpátky. Napínavý příběh, hvězdné herecké obsazení, úžasná výprava a mistrná režie, to jsou hlavní přednosti tohoto vynikajícího snímku, který nestárne. Uvědomuji-li si svoje rozčarování z většiny současné filmové produkce, musím se sám sebe ptát, zda by mi ke štěstí nestačilo sjíždět už jen takovéto klasické snímky ze starého Hollywoodu... Takové filmy už se dávno netočí.(11.11.2012)

 • JohnnyD
  ***

  Na Hitchcocka až príliš predvídateľné. Síce už v úvode predstaví zaujímavé tajomstvo a to kto je skutočným zlodejom, vlastne ho ani aktívne nerieši a viac sa venuje romantickej línii a stopy a zvraty prichádzajú akosi samostatne. Strata času to ale určite nie je a to hlavne kvôli famóznemu ústrednému duu, skvelým dialógom a úžasnej atmosfére francúzskeho pobrežia.(19.7.2014)

 • Hwaelos
  ***

  Nepříliš invenční krimi. Grace Kelly je krásná, ale dost studená a když se plazí po Grantovi, není jí to moc co věřit. Oproti tomu Cary Grant předvádí to, co u něj každý miluje - směsici chlapského šarmu a zmateného rošťáctví. Vtípky podařené (Alfredova role tentokrát excelentní :)), ale příběh předvidatelný až hanba. Že je to Hitchcock, jde poznat jenom z formy vyprávění. Snímání honičky se sledovací policejním vozem, který vykolejí slepice, je skutečně mistrovské. Ti, kdo četli Rozhovory Hitchcock - Truffaut navíc vědí přesně, proč byl maškarní bál na konci konci filmu zasazený do Ludvíkovské Francie.(22.5.2010)

 • gogo76
  ***

  Úvod naznačoval niečo viac, no nakoniec iba jemne nadpriemerný Hitchcock, ktorý si ani tu neodpustil miniroličku(sediaci muž v autobuse). Po druhý krát som mal možnosť vidieť Grace Kelly, no extra dojem na mňa neurobila. Spolu s Grantom im to nejako nešlo, vzájomná chémia nefungovala, no naopak Grantovi snáď sadne všetko. 60%.(22.11.2012)

 • - Snímek byl nominován na Oscara ve třech kategoriích (mj. také "Nejlepší film"). (POMO)

 • - Francúzsky herec Charles Vanel nevedel ani slovo po anglicky. Museli ho nadabovať (shimik77)

 • - Hitchcock se ve filmu ukáže jako muž sedící po levém boku Cary Granta v autobuse. (Němi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace