Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rikitiki
  ***

  Film o tom, jak zloděj chytá zloděje, a nakonec sám padne do pasti podivně chladné ale umanuté krasavici, pro kterou je spíš trofejí než milovaným mužem. A mezi tím je ještě všechny chytá jednak policie a druhak bývalí parťáci. _____Hitchcockovo zdejší cameo je asi nejlepší ze všech, protože je vtipné v dané situaci, kdy jsou ptáčci v kleci metaforou hrozby vězení, která visí na C. Grantem a zároveň až neskutečně přesně předvídají pozdější Hitchcockům velehit. ___ Jenomže kráska G. Kellyová je tak mrazivá, že nevěřím tomu, že by ji někdo chtěl sevřít do náruče - natož C. Grant. Ledová je už svým vzezřením, ale tady to ještě bylo podtržené napsaným charakterem kalkulující a přehlíživé slečinky s penězi a dobrou školou. ____ Bylo to sice od začátku marné, ale doufala jsem, že si Grant začne s její matkou J. R. Landisovou. Ta ženská měla šťávu, energii a břitkou mluvu, vedle níž vypadala překrásná Kellyová jako socha z mramoru. A rozhodně jim to s Grantem společně mnohem víc ladilo i jiskřilo. _____ KOUSEK DĚJE Závěrečnou scénu, kterou Hitchcock později popsal jako pro Granta nešťastný konec, protože s ústředním párem bude bydlet i tchýně, proto hodnotím úplně jinak. Jako příslib velmi pikantního milostného trojúhelníku.(23.8.2013)

 • Matty
  ****

  Prostředím, množstvím (převážně černého) humoru a dvojsmyslných dialogů i závažnosti zločinu (nejde o život, jenom o šperky) lehčí záležitost, ve které se chytře prolínají klíčová témata Hitchcockovy tvorby: jídlo, sex a peníze. Automobilová honička, nejvýraznější akční scéna, je brilantní ukázkou, čeho lze dosáhnout se zadní projekcí a dobře načasovanými střihy. Jelikož jde ale v zásadě o film neakční a nepříliš napínavý, větší pozornost než režie poutají herecké výkony. Cary Grant je zosobněním elegance. Když po jeho boku navíc stojí Grace Kelly, jedna z hereček, o nichž se lze vyjadřovat jen v obdivných citoslovcích, dojmu dokonalosti k dokonalosti takřka nic nechybí. Škoda, že on bude hrát Jamese Bonda a ona bondgirl leda v mých snech. 75% Zajímavé komentáře: Gemini, Hedka, lord.vader(26.8.2011)

 • misulka03
  ***

  Někdy mi přijde smutné, že vidíte snímek bez zvučných jmen a řeknete si, jo ten se povedl. A pak přijde film podobně dobrý a možná i o něco lepší, ale v něm je Cary Grant, Grace Kelly a režíruje Hitchcock. Nedokážete se zbavit toho, že to prostě musí být NĚCO. Krásný film, ale bohužel trochu nudný příběhem. Oskara za kameru však mohu podtrhnout.(1.5.2016)

 • nascendi
  **

  Mottom jednej, často reprízovanej reklamy v TV je, že aj muži majú svoje dni. Aj sám veľký Hitchcock mal svoje slabšie dni, počas ktorých vznikali jeho slabšie filmy. Chyťte zlodeja je jedným z nich. Nevýrazný, s dvojicou slávnych, ale vzájomne neladiacich hercov, s hlučnou a vyrušujúcou hudbou, ktorou sa vylepšoval nezaujímavý príbeh, so zdĺhavými automobilovými "naháňačkami" atď. Prekvapilo ma, že zadnú projekciu nepoužívali aj pri scénach v interiéri. Ono by to bolo vlastne jedno. Nedávam hviezdičky za slávne mená. Ani v tomto prípade neurobím výnimku.(22.4.2011)

 • Freemind
  ****

  Velmi příjemný, výborně vybroušený film - i když z pohledu Hitchcockovy filmografie se jedná jen o řemeslné cvičení. Všechno tady je tak, jak má být - napínavé akční scény (honička po serpentinách, finále na střeše), slovní a situační humor ("obojživelná" Grace Kelly a slovní přestřelka se sokyní), drobné "inside jokes" (Hitch a klec s ptáky), vynikající kamera ladně klouzající po krajinkách jižní Francie. Mezi dvojicí hrdinů to jiskří, dokonce se objevují peprné narážky a nakonec ... šmarjá, ta Grace byla ale kost!(3.12.2010)

 • - Podle scénáře měl být John Robie starý 35 let. Carymu Grantovi bylo 50. (Kulmon)

 • - Scénárista filmu John Michael Gates pro snímek adaptoval původní román stejného názvu spisovatele Davida Dodge. (Pavlínka9)

 • - Jessie Royce Landis zde hraje potenciální tchýni Caryho Granta. Ve filmu Na sever severozápadní linkou hraje jeho skutečnou matku. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace