Walter Coleman je bázlivý čtrnáctiletý kluk, kterého o prázdninách roku 1962 odveze chamtivá matka Mae na zchátralou farmu podivínských strýců Huba a Gartha McCanna, o nichž se šeptá, že ukrývají velké bohatství. Ani on ani svérázní muži nejsou příliš nadšení. Když však Walter zjistí, že ho matka oklamala a není k zastižení, nezbývá mu než zůstat a zvyknout si na manýry Huba a Gartha, mezi než patří například střelba po podomních obchodnících. Walter je sice bázlivý, ale není hloupý, a tak mu neunikne, že minulost strýčků skrývá nějaké tajemství. A protože na farmě není telefon ani televize, snaží se muži chlapce pobavit historkami ze svého dobrodružného života. Jak se za první světové války omylem dostali do francouzské cizinecké legie, jak se ocitli v Africe, kde se Hub zamiloval do krásné princezny Jasmine, která byla zaslíbena mocnému šejkovi. Jak ji Hub zachránil před nechtěným manželstvím, zuřící šejk vypsal na jeho hlavu odměnu a Garth ho zachránil, přestrojen za nájemného vraha. Jak Hub bojoval se šejkem, vyhrál a získal si jeho respekt. Jsou to tak fantastické historky, že si Walter není jist jejich pravdivostí. Během prázdnin prožije díky strýcům řadu dobrodružství. A pak jednoho dne Walter objeví úkryt, plný peněz. Rozhodne se správně? (TV Nova)

heyda

Moc pěkný film. Takových můžu vidět i milion. Sice ten konec byl hodně přitažený za vlasy, ale celkový dojem to kazí opravdu jen malililinko. Chválit herecké výkony asi nemá smysl a k filmu už se zde vyjádřili jiní, takže to nebudu prodlužovat. 90% ()

rikitiki

Není to filmově žádná bomba, ale mám ten snímek ráda. Minimálně scénáristicky je neotřelý, nabízí k současně všeobecně přijímané danosti alternativu, že stáří nemusí být bezmocné, trapné, ubohé a vyšeptané. ()

prome

Velice přijemný film se skvělým hereckým obsazením a jak napsal golfista, připomene i životní hodnoty. Michael Caine a Robert Duvall si sebrali celý film pro sebe. ()

Tommassi3

"Pan McCanna nás dnes opustil !!" - "Měl dlouhý a plnohodnotný život.. Kde leží tělo ??" - "Ne !! Odešel po svých !!" ;) ()

Ajinka126

Někdy je to nejhorší rozhodnutí zároveň tím nejlepším. Tak bych asi charakterizovala hlavní myšlenku Vysloužilých lvů. Celkově tento film vnímám velmi pozitivně, neboť já sama si svých prarodičů velmi vážím a oceňuji jejich životní moudrost a sečtělost. Už jen z toho principu na tom nechci hledat mouchy. Herce Michaela Cainea si velmi vážím a ráda sleduji jeho šarmantní vystupování před kamerou. Ne jednou mě ten šedivý pán rozplakal. Je úplně jedno, jestli ta vyprávění byla pravdivá nebo ne, šlo jen o to, že se sbližovali dvě generace a zároveň tím prokazovali jeden druhému úctu. Myslete si o mě, že jsem přehnaně sentimentální. Přes to všechno, jak jsem se v tom snažila hledat pozitiva, tak ten přeameričtělý konec to neskutečně podělal. ()

sidzej

Veľmi vrúcny, pomalo plynúci a dojemný film. Osment tentokrát prekvapivo zaostáva, no to sa dá prekusnúť. 75% ()

Angerr

Dětská fantazie při poslechu příběhů a stařecká obrazotvornost při jejich vyprávění (pokud jsou z vlastního života) se snoubí v tomto zábavném a optimistickém snímku o životní vitalitě. Nejvíc se asi bude líbit těm, kterým ještě zbylo něco z dětské hravosti. "Kousek řeči, kterou by měl slyšet každý chlapec, než dospěje v muže", ale neublíží nikomu. Jako velký zápor filmu vnímám prezentovanou posedlost zbraněmi a zabíjením - snadno je poznat, že jde o Americký film. Vysloužilí lvi se trochu podobají Velké rybě od Tima Burtona a myslím, že komu se líbil jeden z těchto filmů, oblíbí si i ten druhý. 8/10 ()

spaceboyCZ

Skvely film, ktery pobavi, mozna i pouci a ukaze zivot i z trochu jine stranky...H. J. O. mi prijde misty ale trochu toporny, marne vzpominam na Sesty smysl nebo Posli to dal, kde opravdu exceloval v te nejlepsi forme a podobe...no, snad to je jen "puberta" ;) ()

Krissty

Film to byl docela milý, ale až na pár opravdu dobrých vtipných scén mi přišel nudný.. H. J. Osment, na kterého jsem se opravdu těšila, nepředvedl podle mě vůbec dobrý výkon a nakonec můj obdiv zůstává pouze na pánech Caineovi a Duvallovi, kteří byli vážně skvělí! A Duvallova hláška "A umřít máme na co? Na stáří?" (stejně jako sousta dalších) mě vážně pobavila! Co se týče příběhu jejich života, kdy bojovali se šejkem a zažívali spoustu dobrodružství, to mi přišlo hodně přehnané a bohužel trochu hloupé, i když někoho by asi i tohle mohlo bavit.. Celkově byl ale film celkem dobrý a závěr pro mě byl dost nečekaný.. :) Spíše takový lepší průměr.. ()

MartinezZ

Takový dětský neuvěřitelný dobrodrůžo se dvěma podivnými staršími pány. Film na sobotní odpoledne. Jediná škoda je, že chyběl režisér, pak by totiž byl film ještě o něco lepší. ()

Džejkop

Dva kujóni sedící na zápraží s brokovnicí v ruce, kterou odhánějí dotěrné obchodníky. Přesto se nejedná o žádné hrubiány. Ostatně k takovému chování mají pochopitelný důvod. Ve chvíli kdy k nim zavítá synovec, se z nich stávají stéjčkové za všechny prašule. Synovce totiž provedou školou života. Jejich minulost je pestrá, neuvěřitelná, přesto pravdivá. ()

Ridick

dvaja dedkovia si zoberu do vychovy cez leto chlapca...zo zaciatku nevychadzaju, ale postupom casu si prirastaju k srdcu a walter sa dozveda o podivnej minulosti svojich prastrykov plnej dobrodruzstiev. na tento snimok som sa tesil velmi dlho a zazil som mierne sklamanie hlavne co sa tyka scenara. inac vacsina komedialnych prvkov vychadza a aj tie morality nie su az take klise....excelenty duvall..60% ()

blackrain

Velmi milý a příjemný příběh. Strýčkové v podání Michaela Cainea a Roberta Duvalla byli správní chlapi, i když trošku svérázní. ()

rt12

Celkem příjemné, úsměvné podívání. Hnacím motorem jsou Michael Cain a Roberta Duvall, bez nich by byl film podprůměrný. ()

*Elfík*

Příjemný příběh, který potěší, sympatičtí herci včetně kluka, nádherná krajinka a hrozně hezký dům. Je to taková pohádka, která je místy až neuvěřitelná. Ano, zaslouží si to 4*! ()

Chrysopras

Našlápnuto bylo hodně dobře - postavy, obsazení, zápletka... Ale pak se to propadalo čim dál víc do bahna prvoplánového sentimentu včetně konce. Asi by v žánrovym označení filmu mělo být spíš "pohádka", pak by člověk hned věděl na čem je. Osment mi překvapivě tolik nevadil. Určitě se z toho dalo vytěžit o dost víc. ()