Epizody(6)

Lacike

Tak mam za sebou vsetkych 6 dielov a vôbec to na mna nepôsobi ako serial ale ako dvojhodinovy film umelo rozdeleny na 6 casti. Akurat to vyzera neskutocne lacno a väcsinou sa to odohrava v jednom dome v ktorom rozhovory niekolkych ludi zabera jedna kamera. Amazon holt nie je Netflix. No a dej? Zapletka je dost chatrna. Stary manzelsky par tam zazije par prihod behom ktorych riesia problemy inych postav. A cele je to poprepletane klasickymi Allenovskymi dialogami. Ale chyba im poriadna stava a temy sa preberaju dost povrchne. Az to pôsobi umelo a dost roztahane. Vtipny mi pripadal len napad s citatelskym kruzkom starych babiciek, ktore nadsene preberaju Marxa, Maa a spol. Pri ich rozhovoroch som sa konecne niekolkokrat zasmial. Herecky ma dost srala Miley Cyrus a Elaine May. Allen uz pôsobi dost staro. Najviac ma pobavil v kratkej epizodke Michael Rapaport. Vysledok je velmi slaby odvar stareho dobreho Allena. Pôsobi to ako keby mu dosiel dych nielen pred kamerou ale aj za nou. 4/10. ()

Arsenal83

Typický Woody, veľmi veľa dialógov, v podstate nezastaviteľný tok slov a frkov, v medzipasážach klavírna hudba a pohľady na ulice New Yorku. Ale veľa som sa nezasmial, navyše vírus Cyrus nie je žiadna herečka, nech sa hrá na neomarxistickú aktivistku koľko len chce, tie jej grimasy poznáme už z Hannah Montany a nič sa odvtedy nezmenilo. Nikto však už Allenovi nezoberie titul najlepšieho scenáristu všetkých čias. ()

Kaluž

Minisérii Crisis in Six Scenes jsem sfoukl na jedno posezení a musím přiznat, že je to mnohem větší zábava než Rogue One. Téma je prakticky totožné... mladá dáma (Miley Cyrus) na útěku před zákonem se snaží zvrátit běh vesmíru a svrhnout krutovládu zlého impéria, přičemž jí v tom pomáhá jeden manželský pár v důchodu a čtenářský klub zanícených aktivistek. Pesimismem hýřícího droida tu nahrazuje Woody Allen ve vrcholné formě, fádní válečné běsnění a rádoby osudové okamžiky pak zastupuje příjemný humor vytapetovaný atmosférou 70. let. Korunu všemu nasazuje finální epizoda, která střemhlav graduje do úžasně absurdního vyvrcholení. Pro fandy obrýleného intelektuála je to šité přímo na míru a je úplně fuk, že se mistr v mnoha partech opakuje... ten jeho břitký vtip totiž nikdy neomrzí. PEW PEW, viva la revolución! ()

ScarPoul

Strašne mi to pripomínalo jeho ranné filmy. Kedy absurdné scény a politické výroky sa neustále miesili s podivnými vzťahovými problémami a filozofickými úvahami. Naháňačka po streche je výborná, rovnako ako finálny rozhovor s policajtom. Woody ukazuje to najlepšie zo svojho povestného suchého neurotického humoru a čo si cením najviac je, že sa znova postavil aj pred kameru. Jeho neurotik mi už chýbal. Možno nie výborné, alebo nadčasové, ale určite príjemne nostalgické. Cyrus kupodivu fungujúca. ()

jojinecko

Slabota na zakázku. Chcem veriť tomu, že Woody si spravil z Amazonu prdel, aj preto tam hrala katastrofálna otrasná nesympatická a neviemešteaká neherečka Miley Cyrus. Je tu všetko čo máme na Woodyho filmoch (starých aj novších) radi, ale bohužiaľ tu sa šuští papierom a zbytočných scén/postáv/dialógov je tu viac ako by sa patrilo. Allenove podarené hlášky/scénky treba hľadať medzi záplavou balastu a nudných kecov (za mňa vedie skvelá úvodná scénka piateho dielu napr.). Tento "seriál" sa dá pozerať, len ked je na scéne sám autor, inak sklamanie veľké (hoci úprimne, nič svetoborné som ani neočakával). ()