Špunti na vodě

• Česko Špunti na háčku (neoficiální název) (více)

Rodiče bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Třeba to, že Igor a David jsou ženatí a mají děti. Uvítací večeře pro Ondru, který přijíždí se svou mladou přítelkyní Zlaticou, se nezadržitelně mění v katastrofu. Zlatica, která touží po dítěti, se dozvídá, že Ondra má dceru, o které se jí nezmínil. Igor své ženě Nele (Tatiana Vilhelmová) a jejich dcerám výměnou za pánskou jízdu slíbil rodinnou dovolenou, na kterou kvůli práci nemůže odjet. Davidova manželka Alice (Anna Polívková) si sice nemůže vynachválit manželovu péči o jejich čtyři děti, jenže jinak je její svérázný muž v domácnosti naprosto nepoužitelný. A tak, když slavnostní tabule mizí pod nánosem sazí z komína, který David opět zapomněl opravit, všem ženám dojde trpělivost. Zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a rozhodnou se vydat na vodu v kánoích i se všemi dětmi. A tak nyní již desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě bláznivých zážitků... (Bioscop)

Peabody

Vcelku standardní, tedy poněkud prostá , ale nikoli extrémně blbá komedie. Marcel Bystroň je podle mne tragéd (a nechápu, kdo si od něho může koupit scénář po tom, co má na kontě) , pan Chlumský velmi slušný řemeslník, takhle nevznikl propadák a slušně zvládl i dětské role - to je zejména vřjimka proti jiným filmům. Pánská trojice spíše rutinní šarže, bohužel, takže pan Čermák solidní, pan Langmajer bohužel málo hraje - jako v komediích často, pana Lišku nemám rád a nejsem vůči němu objektivní, tady mi přišel snesitelný. Zápletka atd je - jak se českému divákovi dělá rodinná komedie - soudobá červená knihovna s komickými prvky. Do letních kin s flaškou růžáku a pěknou holkou dejme tomu, ale jinak nic moc. Nicméně podruhé mne to donutila vidět manželka a přišlo mi to mírně lepší než napoprvé. ()

camomilla

Priznavam, necekane jsem se pobavila, ale trosku to ke konci ztracelo dech. Skoda, ze scenar nebyl trosku vymazlenejsi. Samotaz vodaku mohly klidne tajne provadet matky, ktere by je na tajnacku vyhmatly v kempu :-) Dostala me hlaska "Nemuzes byt vrahem, neumis po sobe ukidit" ()

smartynaf

Promrhaný herecký potenciál na slepenci scének, které v reálném životě, snad normální člověk nedá dohromady. Nemám na mysli zápletku, ale spíše tři páry.... ee, páry, to jako fakt? Jak fungovaly doteď, pokud takto řeší situace, které již jistě několikrát zažili. To se potkali všichni poprvé ráno? ()

Gamine

I když se jednalo o ohraný námět, obsazení to trochu dokázalo vyvážit. Tolikrát jsem se nezasmála, ale nuda to taky nebyla.. ()

KuceraJohny

Zábavná, ale také dost průměrná česká komedie. Herecké obsazení bylo perfektní a nápad také dobrý. Je to takový klasický český oddechový film u kterého se zasměje, ale zas tolik si ho nezapamatujeme. Rozhodně film nezklamal, ale myslím si že nenaplnil svůj potenciál a mohl být ještě mnohem lepší. ()

MKreclik

Byl jsem překvapenej, že to není až tak hrozný, jak jsem přespokládal. Bohužel musím strhnout jednu hvězdu za některý debilní scény, ve kterých figurovaly ty dvě holčičky alergický na kiwi. Kdykoliv byly v záběru, myslel jsem, zě zhebnu. ()

JB001

V kontextu současné české tvorby to nebylo zas tak špatný. Pohodový "televizní" film na druhý letní den roku 2019 ()

Lukkyn

Rodinná pohovka a větší ambice to ani nemá + bonus Liška. Nevím co chcete víc není důvod do posílat ke dnu. Vypnout hlavu , nepřemýšlet a jen si užít letní českou pohodovku na vodě!!!! ()

Mistr119

Klasická česká dobrá komedie. :) Zápletka jednoduchá, ale Ženy si potom uvědomí, jak by jim bez těch Chlapů vlastně bylo a končí to souhrou, byť místy trošku blbé fóry. :) ()

Pythonator

Další česká tvorba. Tentokrát je to docela sranda, ale pořád je tam ten nechutně nefilmový amatérský look. Liška nikdy nezklame a celé to tak nějak drží nad vodou. ()

Milo384

Velmi příjemná rodinná komedie. Vtipy fungovaly, nebyly trapné, několikrát jsem se i upřímně zasmál. Děj předvídatelný a jednoduchý, ale to není na škodu. Lepší průměr v českých komediích. ()

draxxi

Super letni oddychova a hlavne rodinna komedie. Skvele obsazena... Skoda, ze v realite, alespon te moji to tak lehce nefunguje... 13/8/2022 70% ()

Jansuper

No😪 tak tohle je opravdu hodně čistý průměr, co se týče komedií tak skoro vždy u komedií vzpomínám na rafťaky a snowboarďáky, klidně mi říkejte co chcete ale za mě to prostě sou nejlepší komedie které sme tu kdy měli a myslím že nic lepšího už tu mít asi nebudeme po tom všem co sem viděl, což je škoda, myslím že důvod proč se ztratily takové komedie jako raftaci nebo snowboarďáci nebo proč se netočí je důvod kritizování, ty lidi jak říkám mi někdy jaksi připadá že prostě neví co chtěj. Co se týče špuntů na vodě tak mě to patrně zklamalo, když ona je škoda že prostě je to takové už prostě jak si všechno omleté v těch komediích už to tam bývá v komediích takové stejné jako v jiných a prostě oni už neví co mají vymýšlet nebo psát za scénáře vtipy či legrační scény, těšil sem se na letní svěží komedii plnou bláznivých příhod a legrace, ale neukamenujte mě lidi, patrně na mě z toho dýchala jak si amatérnost, ten scénář je taková přímka, prostě naprosto lusknutím prstů začne a lusknutím prstů skončí, chyběla mi ta letní atmosféra, sám nevím proč ale ačkoliv je to letní komedie sem vůbec nemohl dostat tu pěknou letní atmosféru. Ale jako jinak sem to plynule svěží dokoukal, prostředí celého filmu bývá pěkné, postavy sou docela dobré ale jako jenom docela 😁, a co se týče nějakého toho zasmání tak to sem se taky párkrát zasmál, sice sem nevychechtal kýbl slz jako u rafťaků, ale bylo ve špuntech na vodě asi 7 scén u kterých sem zasmál. Znova bych na to po delší době klidně zase koukl, na druhou stranu je to určitě mnohem lepší než třeba účastnící zájezdu nebo některá otřesná pokračování prci prci prciček a spoustu dalších blbých komedií a i když ten scénář špuntů na vodě je takový trochu děravější a působí trochu nedodělanej a mohlo to být delší zajímavější a zábavnější tak sou špunti na vodě jako příjemný a hezký a oddechový film. Ale Jako rafťaci budou prostě u mě navždy úplný národní filmový klenot. ()

Vltaava

Nejlepší na celém filmu byla ta lidovka, kterou nádherně zpívala mě neznáma trojice na svatbě prarodičů... Ostatní za moc nestálo, Liška neměl co hrát, Čermák se s Polívkovou k sobě nehodí a myslím, že si nesedli jsem měla pocit, Langmajer mi nesedí nikdy. Dětské role pěkně obsazené. Jinak se mi to zdálo bez obsahu a bez vtipu. ()

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST