Špunti na vodě

• Česko Špunti na háčku (neoficiální název) (více)

Rodiče bratrů Igora (Jiří Langmajer) a Davida (Hynek Čermák) chystají zlatou svatbu. Z Kanady přilétá jejich bratranec Ondra (Pavel Liška), povahou tak trochu dobrodruh. Bratry napadne, že nejlepší by bylo vyrazit za rodiči na kánoích po řece jen ve třech, tak, jako za starých časů. Jenže od dob společných spanilých jízd se leccos změnilo. Třeba to, že Igor a David jsou ženatí a mají děti. Uvítací večeře pro Ondru, který přijíždí se svou mladou přítelkyní Zlaticou, se nezadržitelně mění v katastrofu. Zlatica, která touží po dítěti, se dozvídá, že Ondra má dceru, o které se jí nezmínil. Igor své ženě Nele (Tatiana Vilhelmová) a jejich dcerám výměnou za pánskou jízdu slíbil rodinnou dovolenou, na kterou kvůli práci nemůže odjet. Davidova manželka Alice (Anna Polívková) si sice nemůže vynachválit manželovu péči o jejich čtyři děti, jenže jinak je její svérázný muž v domácnosti naprosto nepoužitelný. A tak, když slavnostní tabule mizí pod nánosem sazí z komína, který David opět zapomněl opravit, všem ženám dojde trpělivost. Zanechávají pány napospas dětem a vyrážejí na kolech na dámskou jízdu. Tátové se ale nevzdávají a rozhodnou se vydat na vodu v kánoích i se všemi dětmi. A tak nyní již desetičlenná expedice vyplouvá na dvoudenní plavbu vstříc dobrodružstvím a spoustě bláznivých zážitků... (Bioscop)

BStone

Tento film je typickým vzorkem vrcholného úpadku tuzemské filmové tvorby. Podoba s filmem " S tebou mě baví svět " je opravdu čistě jen v částečně shodném příběhu. Jinak nemá s touto výtečnou komedií společného nic. Ani jednou jsem se pořádně nezasmál. Trapné, nehumorné, tragicky natočené scény, herci nemají co hrát, nebo hrají jak ochotníci... Pana Chlumského si budu pamatovat, abych se jeho pseudotvorbě příště bezpečně vyhnul. Taktéž hudba Ondřeje Brouska je strašidelná. Liška hraje tradičně dementa, ovšem tentokrát dementa hluboce nevtipného. Otcové jsou zde vykreslení jako nablblí kreténi, ale jejich drahé polovičky, které jsou na všechno tak samy, je stejně milují. Je normální, že milé dítka svým otcům říkají např. " kreténe, debile, imbecile " apod. No co, vždyť jsou k zulíbání, je léto a jsme na vodě... Suma sumárum mi tato noční můra vychází jednoznačně na odpad, ale přece jen vyjádřím jednou hvězdou soustrast všem zúčastněným, že film dotáhli do konce a do kin, kde může prznit nebohé návštěvníky. 5% ()

Aileena

Takové kritiky na docela sympatickou letní komedii. Začínám být alergická na poznámky o vykrádání nápadů a plagiátorství typu: Je to jako S tebou mě baví svět (a to jen proto, že je téma "otcové s dětmi") nebo je to jako Rafťáci (a to jen proto, že se film také odehrává "na vodě")... Zajímalo by mne, jak by tito "posuzovatelé" sami sršeli vtipem a originalitou.To už aby se na to všichni rovnou vyflákli, protože veškerá témata už tu stejně někdy byla ne?!? Zlepšovat je vždycky co, ale v porovnání s trapnými Kameňáky a zoufalýma nevěstama jsou Špunti docela trefa. ()

Milonak

Nechápu jednu věc: proč v dnešní době prakticky ve všech filmech tohoto žánru se musí objevit tak obrovské množství absolutně nereálných situací ze života, těžce zavánějících "chtíčem" scénáristy či režiséra být za každou cenu vtipný. Navíc tyto situace jsou nevtipné a ještě k tomu bývají úplně pitomě natočené. Proč v tom nemůžou být naprosto "normální" situace ze života, které samy o sobě často vtipné bývají? Obsazení je taky jalové, ačkoliv ve filmu hrají v dnešní době obdivovaní herci - Liška, Polívková, Dyková, Langmajer, Čermák. Kromě Čermáka je považuji za průměrné, spíše podprůměrné herce. Prostě zase jeden takový upocený a nepovedený pokus o rodinnou komedii.... ()

gapa466

Na vodě jsem byl nesčetněkrát. Na film jsem se proto těšil. Podle mě je to pitomost. Chvilkama jsem to chtěl vypnout. České *, v přírodě *, a to je tak všechno. ()

mt27

Miluju české komedie a tato je velmi zdařilá. Příjemná letní atmosféra a skvělý scénář. Moc se mi také líbilo že prostor dostali nejen známí herci, ale i herci začínající. Krásný oddychový film pro celou rodinu. 84 % ()

Jirkacek

K tomu, abych se podíval na snímek Špunti na vodě z roku 2017 jsem využil nabídku společnosti NETFLIX a tak se jednoho květnového večera tato česká komedie objevila na obrazovce naší korejské televize. Na začátku jsme se seznámili s rodinkou, jejíž rodiče se chystali oslavit zlatou svatbu (Arnošt Goldflam a Dana Syslová). Na tu chtěli jejich děti Igor (Jiří Langmajer) a David (Hynek Čermák) spolu s bratrancem Ondřejem (Pavel Liška) připlout na kánoích po řece Sázavě, s čímž jejich manželky Nela (Táňa Vilhelmová) a Alice (Anna Polívková) souhlasily za určitých podmínek, které však chlapi nesplnili. Právník Igor nedostal volno pro rodinnou dovolenou a automechanik David zase neopravil komín na jejich rodinném domě. To ženské naštvalo a spolu s Ondřejovou partnerkou Zlaticí (Jana Kvantíková), která se až po příjezdu do Prahy dozvěděla o existenci jeho čtrnáctileté dcery Elišky, rozhodly nechat doma děti a vyrazily na dovolenou na kola. Muži se po jejich odjezdu zase domluvili , že na plánovanou plavbu přesto pojedou a s dětmi složí přísahu, že o tom nikomu neřeknou. Na vodu tak vypluly tři lodě, nafukovací a laminátová kánoe a raft. Jejich „flotilu“ sice spatřila z mostu tři cyklistky Nela, Alice a Zlatica, ale posádku v dálce nepoznají. V kempu, kde zastavili vodáci na oběd, se Elišce dvořili dva mladíci Alex (Karel Jirák) a Tomáš (Filip Březina) a tak Davidovi synové Kuba (Filip Antonio) a Vojta (Antonín Holoubek) jim na protest vyfoukli loď, čímž mezi sebou zahájili vodáckou válku. V kempu, kde se vodáci utábořili na noc, uplavala Igorovi loď. Jeho dcery se plavidlo snažili zachránit a přitom se blížili k jezu. Ondřejovi se podařilo včas zasáhnout a dospělí muži se rozhodli mladíkům pomstít a přivázali jim stan k opodál stojícímu autu, jež ráno při odjezdu stan strhl. Manželky a Zlatica byli ve stejném kempu v chatce a zrovna když se probudili po noční pitce, zahlédli vodáckou výpravu odplouvat. V lodi se Eliška (Kateřina Coufalová) pohádala s Ondřejem a utekla na břeh, kde si po pádu ze srázu narazila nohu a otec ji odnesl na zádech zpět do lodi. Ostatní zatím čekali v hospodě, kde si Igorovy dcery dali míchaný nápoj s kiwi, na které měli alergii. Igor, který neměl řidičák, je odvezl servírčiným autem do nemocnice, kde potkali Ondřeje a Elišku, jenže naštěstí chmurnou náladu děti i dospělí zahnali na pouti v nedaleké vesnici. Ženy se mezitím ubytovaly na statku a absolvovaly tam kurz jízdy na koni. Majitel, Slovák Laco (Ján Jackuliak), se pokusil svést Zlaticu  a dostal proto od Nely palicí po hlavě. Trojice se rozhodla vrátit domů a mezitím na vodě výpravu vodáků dohnala dvojice mladíků, toužících po pomstě. Otcové stočily lodě do peřejí, kde se všichni převrátili a tak jim lodě, barely i pádla uplavaly a zachytili je až mladíci dole po proudu. Po vodácích bylo vyhlášeno pátrání a policie volala manželkám. V noci našli pátrači spící posádky v lese a ráno jim na policejní stanici mladíci předali jejich věci a manželky si přijely pro děti. Rodiny se znovu setkali až na zlaté svatbě prarodičů. Všichni se tam usmířili a společně oslavovali, zatímco Ondřej požádal Zlatici o ruku a když mladá dívka souhlasila, byl konec. Na obrazovce se objevily závěrečné titulky a já si s potěšením uvědomil, že těch 83 minut uteklo jako voda na Sázavě. Velice jsem se u téhle nijak originální vodácké komedie bavil a tak jsem nijak času stráveného u TV nemusel litovat. Ve filmu hráli moji většinou oblíbení herci a ti méně oblíbení mi tady nevadili. Takže za mne spokojenost. Suma sumárum, letní vodácká komedie Špunti na vodě ode mne získala tři vodácké hvězdy ***. () (méně) (více)

Ivucha

Taková napodobenina zdařilých filmů, občas jsem kroutila hlavou nad trapností, jinak dobří herci celkem toporní. No krájím u toho šípky na džem, takže jooo 3 hvězdy za kulisu k činnosti. ()

senoritar odpad!

Hodnocení po asi 20 minutách tohoto "skvostů". Něco tak stupidního jsem už dlouho neviděla a jen jsem se utvrdila v tom, proč se českým filmům snažím vyhýbat. Vykrádačka nějaké komedie na nás vykoukne snad z každé scény, ale to bych i přešla, dělo se to, děje a dít bude, nicméně trapný nevtipný děj a dementní dialogy maximálně tak pro diváka s IQ pod 10 bodů už nikoli. Bohužel čas, který jsem strávila při sledování tohoto braku už nikoli. ()

Korpy22

Film který bych popsal jako pokus o letní S tebou mě baví svět, až na to, že kvalita je úplně někde jinde. Námět filmu špatný není, ale samotný scénář není zdařilý. Film neubývá, humor drhne a herecké výkony (zejména dětských herců) jsou slabé. ()

marvin1

Nuda nuda, šeď šeď. Další zbytečný film a spousta vyhozených peněz. Je s podivem, jací herci v něm přijali účast. Za prachy asi cokoliv. ()

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST