Zpívající detektiv

• Česko Detektiv (více)

Spisovatel Dan Dark je nemocný a musí nějaký čas strávit v nemocnici. Na lůžku se mu však v horečkách začne odvíjet děj jeho první knihy. V halucinacích vidí muzikálová čísla jako skutečná. Sám se stává hlavním hrdinou - detektivem - a se zaujetím vyšetřuje záhadnou vraždu prostitutky v Los Angeles 50.let. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Barak

Zpívající detektiv je víc komplikovaný, než by musel, což je jediná věc, která tomu škodí - ale neskutečně škodí. Jinak je to tak nabušené, jak jen to jde. Robert Downey Jr. to táhné svým obrovským charismatem a ještě lepšíma hláškama - když otevře pusu, tak to vážně jede a divák nestačí zírat, co slyší.. já byl zkrátka vážně unešen, a i když ten film nedává moc velký smysl (i v tom možná bude nějaké skryté kouzlo ;) ), tak jsem si ho vážně užil, protože něco tak ujetého se jen tak nevidí.... :) (Btw, vůbec jsem nepoznamenal Mela Gibsona, neměl jsem ani potuchy, že tam hraje....) ()

sackrebleu

Jeden z najzvláštnejších filmov, aké som kedy videla. Stále poriadne netuším, ako to mám pochopiť a o čom presne to vlastne malo byť. Viem len, že to bolo hravý, zaujímavý a šialený mix všetkých možných žánrov a veľmi sa mi to páčilo. PS: Mela Gibsona som spoznala až niekde v 3/4 filmu, furt mi jeho postava ale bola podozrivo povedomá. :-) ()

Foo

Šílené, zmatené, zajímavé, neoriginální, dlouhé, neosobně osobní. Jsem z filmu v rozpacích, ale až zapomenu zápletku, jsem připravená si jej pustit znova a ucelit si na svůj názor. Ale otázkou je, jestli si zpívajícího detektiva nepustím opět jen pro Downeyho Jr., pana režiséra, který se podílel na Dr. Housovi s Dexterem a starých písniček. ()

mira.l odpad!

Delší dobu jsem zas neviděl něco tak neuvěřitelně blbýho a otravnýho. Naprostá ztráta času, vydržel jsem to sledovat naplno asi půl hodiny, pak jsem si u toho četl novinky na Musicserveru. Tož asi tak. ()

rivah

Příběh spisovatele po celém těle s lupénkou, jemuž se v hlavě honí vzpomínky a vyšinuté představy erotické i jiné.(max.50%) ()

juditik

Nemôžem povedať, žeby som 'Zpívajíciho detektiva' nejak pochopila...práve naopak ;) Ale keďže som si užívala každú jednu sekundu keď bol Junior alebo Gibson na scéne, moje hodnotenie je jasné.... ()

Ivi.Stewie

Za muzikál by sa to dalo považovať možno v prípade, keby herci piesne vo filme naozaj spievali... A kedže Robert Downey Jr. má pekný hlas a dokonca vie spievať, o čom sa môžeme presvedčiť počas tituliek, ktoré som kvôli tej piesni dopozerala dokonca.. tak celkom nechápem prečo tam tie piesne boli tak ako tam boli. No ak sa odosobním od svojej nespokojnosti s touto stránkou hudobného spracovania filmu, musím povedať že Downeyho herecký výkon bol naozaj neuveriteľný. Jeho hnev a zatrpknutosť som mu verila každú sekundu. Ale "O ČO TU IDE" som žiaľ pochopila asi o dosť skôr než tvorcovia zamýšľali, pri tomto filme ale aj tak nuda nehrozí :) ()

Bilky

Geniálna mišmaš - žánrová koláž a sqvely Robert Downey! BAvil som sa od zaciatku do konca a az tam som spoznal zamaskovaneho Gibsona... :) ()

Delmondo

Americká variace na Muže z Acapulca která zůstala na půl cesty jelikož se snaží zplichtit několik žánrů do kupy ale dělá vše jen tak povrchně, na muzikál je tu málo zpívání, na krimi málo detektivky a na komedii to není zas tak vtipný jak bych čekal. Ale když se přes to všechno přenesu tak je potřeba zmínit klady. Tak trumfem a prakticky jediným důvodem ke shlédnutí je Robert Downey jr. kterej v roli lidský pizzy alias spisovatele trpícího lupenkou neustále držkuje a pro ostrý výraz nejde daleko, další herecký klad je Mel Gibson jakožto psychodoktor kterej zjevem spíš připomíná pedofilního strýčka a je rovněž brilantní a na zhruba asi 4 sekundy se zde mihne i Eva Jeníčková. Celkově průměr s dobrými herci, solidními hláškami a jednou velice vtipnou scénou s Katie Holmes. ()

Olafa

Podivné, ujeté, originální, ale taky velice zábavné! Sarkasmus a humor filmu mi byl velice po chuti a už se nemůžu doškat, až se na tuto přehlídků hvězd v netypických rolích podívám znovu ()

Nymphadora

Neříkám, že je to veledílo, ale na zábavný večer to stačí. Downey ukázal další svou dovednost, a to zpěv, který musím uznat není vůbec špatný. Sarkastický až černý humor pacienta, který se zpočátku ani nechce uzdravit. Tím narážíme na další roli a to Mel Gibsona, kterého jsem poprvé skoro nepoznala. Líbily se mi maličkosti filmu typu: červeno-bílá koupelna jako místo vraždy nebo postupně zhasínající nemocniční chodba na konci jako v Looney tunes. ()

Michaell

Moc nerozumím zdejším komentářům. Ačkoli jsem neviděl úplný začátek filmu, zdál se mi velice srozumitelný a pochopitelný. Sice se prolínala skutečnost, detektivní příběh (který byl ale sám o sobě irelevantní a žádné "řešení" mít neměl - vztahoval se jen k hlavnímu hrdinovi respektive k postupnému odkrývání jeho traumat) a představy o skutečnosti, ve kterých se na konci objevily i postavy z detektivky, ale všechny linie naprosto jasně ohraničený a identifikovatelný - až mě to překvapilo. Jedinou výtkou z mé strany je přílišná snaha o vyhnutí se klišovitému happy endu, díky které působí konec trochu nataženě a odtrženě od zbytku filmu. PS: a vtipnej mi teda rozhodně připadal - hlavně dialogy Gibson-Downey! ()

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (více)