• Torpid
  ***

  Technicky dokonalé, prvotřídní herci, ale ...... /to podstatné je vždycky za tímhle slůvkem/. Konvenční, podbízivá a ničím originální forma , která vypráví o nekonvečním a geniálně originálním člověku. Přijde mi to jako promarněná příležitost a vyhozené peníze. Kdyby to dali místo Howarda třebas Stevenu Soderberghovi,.....ach jo.(10.8.2017)

 • Alagaesie
  *****

  Atentát. „Líp“ to začít nemohlo. Sláva autoritám. Čas? Přece iluze. Ano paprsek letí na zem – a opačným směrem letí Parker Solar Probe. Takže mládí – co jinýho. Složitá osoba. Nepochopen. Ale věřil si. Tak trochu nechápu, co se mu honilo hlavou, když se měl učit. Pořád o fyzice. Nedodělal školu... Berlín byl ve 30. letech 20. století bezpečnej? Pro Židy ne. Bylo velmi naivní myslet si, že AH skončí, ale to je známo. Těžký časy pro svět i pro vědce. Největší prdel byli přihlížející průvodu. Nesklonil se. Super přístup. Na tom, co mladej Einstein říkal o politicích, něco bude. Přijatej. Holka... Sakra. Je bezva mít kde spát. Bůh? Sorry. Na fyziku jsem nikdy neměl hlavu. Vůči jakému vztažnému tělesu se koule hýbala? Vše má meze – i nacionalismus. „You´re a fool!“ „No, I´m a wave flying through ether!“ A Rakouskej zmrd nabýval na síle. A Albert byl střihem zase mladým studentem. V jeho případě mě retrospekce fakt bavila. Snížil napětí a tím i rychlost zkrácením vodiče... Borec. Ovšem otec byl nechápavé hovado. Zasraný Němci. Zvláštní spolustudentka v ještě divnějších botách. Ale dávala si ho solidně. Takže opravdu spolužáci. Z minulosti se lze jen poučit, nic víc. Zástupce konzula byl zvláštní. Einstein nebyl pohodlný aní pro Němce ani Američany. O profesora se zajímal šéf FBI Hoover. Asi to nebylo vzato jako pocta. A Albert měl nůž na krku.(18.11.2018)

 • Noviik
  ****

  Einstein má velmi lákavé obsazení, příjemné lokace a zatím je i vcelku zábavný. Už od prvního dílu mám ale problém s kamerou. Ačkoliv chápu záměr, tak mi prostě vadí rozostřené pozadí včetně osob, které zrovna nemluví či nejsou pro záběr podsatné. Působí to dost rušivě, když vždy vnímáte zrovna postavu, kterou se kameraman rozhodl rozostřit. Jako kdyby se divák neuměl rozhodnout, na koho se má zrovna dívat. To navíc kazí i pocit dobře odvedené práce na lokacích.(2.5.2017)

 • majky19
  *****

  Vynikající nápad převést na televizní obrazovku příběh patrně nejvýznamnějšího fyzika, který svým oborem vskutku velmi intenzivně žil. První epizoda byla dle mého názoru výborná, děj se odehrává ve dvou časových liniích, jedna zachycuje Einsteinovy studia na curyšské polytechnice a ta druhá v době současné, tedy v Berlíně, ve třicátých letech, kdy se dostali k moci Hitlerovci a tím začal doslova hon na Židy, kterým byl jak již víme i Einstein. Velmi oceňuji, že taková osobnost dostala konečně svůj prostor i v televizi, protože Einstein si to zcela jistě za svůj přínos nejen vědě, ale celkově společnosti bezesporu zaslouží. Těším se na další díly.(15.9.2018)

 • MickeyStuma
  ****

  První kapitola ze života Alberta Einsteina má dvě dějové linky. Jedna z doby, kdy Hitler pomalu přicházel k moci a druhá ještě z jeho studentských let. V obou linkách mimo jiné již zazní některé jeho myšlenky a teorie. Těžko říci proč se tak tvůrci rozhodli, každopádně je divákům ukázáno jeho mladické rebelství v očích profesorů, spor s otcem, první lásky a zároveň jeho pohled na vznikající politickou situaci v Německu těsně před vypuknutím války. Scénář je napsán jednoduše k jeho správnému uchopení jak děje, tak i myšlenek. Nenudí a diváky se zájmem o historii Alberta Einsteina umí zaujmout.(1.5.2018)

 • - Ron Howard si pro natáčení vybral i česká města (Loket, Karlovy Vary a klášter Teplá). Několik scén se natáčelo v Liberci a Jablonci nad Nisou. (Marrakech86)

 • - V epizodě vyjíždí ministr Walther Rathenau (Henry Goodman) na svoji osudovou cestu do Reichstagu. Kolem projíždějící tramvaj č. 1 do Heinersdorfu jede po tříkolejnicové splítce (styk tramvajových drah o rozchodech 1000 a 1435 mm), což je specialita, která je k vidění jen a pouze v Liberci, kde byla tato scéna natáčena. (Dr. Hawkeye)

 • - Člověk může dobře sledovat, kde všude v České republice byl seriál natáčen. Ve scéně, kde se Einsteinova rodina stěhuje z Mnichova je vidět radnice v Liberci, budova Univerzity v Heidelbergu, kde vyučuje profesor Lenard je ve skutečnosti Rudolfinum, lze tu i zahlédnout v pozadí obry Pražského hradu. Jako městečko Arau posloužil Loket. Jako místo berlínského obchodu s tabákem bylo užito pražského Senovážného náměstí. Lze zahlédnout i malostranský chrám sv. Mikuláše ve scéně, kde Einstein opouští rodinu v Miláně. (Cheeter)