• Irsko

Scénografie:

John Hand

Kostýmy:

Trysha Bakker

Není nad upřímně natočené životopisné filmy lidí, o kterých jste neměli ani páru, ale během dvou hodin Vám vstoupili do duše svojí jedinečností, že na ně do smrti pravděpodobně nezapomenete. Příběh této lidové malířky je například jedním z nich. Jednoduše krásný film, kde se Ethan Hawke herecky zase předvedl a Sally Hawkins pro změnu dokázala, že si ji také dokážete zamilovat.(4.4.2018)

Rozpočet EUR4,993,020Tržby USA $6,170,998Tržby Celosvetovo $9,727,000/ 40%/(8.11.2018)

Hodně zidealizovaný, ale přesto silný příběh tělesně postižené ženy s uměleckým nadáním a jejího sociálním vyloučením postiženého muže. Velmi pěkně natočené biografické drama s prvky sentimentu, který ovšem místy ruší (třeba hudba je občas opravdu cukrkandlová), přesto je příběh a osudy malířky Maudie dostatečně surový, aby v divákovi sentimentální ladění přebil. Ocenit nutno opravdu nadprůměrné herecké výkony, a to jak Sally Hawkinsové v titulní roli, tak i proti zažitým škatulkám obsazeného Ethana Hawkea. Nevšední komorní film, který zůstane nemalou chvilku v paměti...(30.11.2017)

Já jsem se pak podívala na google.... na její pozitivně působící obrázky a domeček, v kterém bydleli. Ne všechno, jak se odehrálo ve filmu odpovídá skutečnostem. Vše je poměrně dost přikrášlené. Ale raději si nechme ty iluze z filmu. Jedno vím určitě, že na tenhle životopisný film nezapomenu. Famózní Sally Hawkins a jí v patách bručoun Everest, kterého si střihnul Ethan Hawke.(2.11.2017)

Abych tak řekl, mám rád příběhy, ve kterých je mi nadmíru dobře. A kdyby pro nic jiného, tak třeba proto, že jsou v něm obrázky jako barevný květ i srdce dokořán. Ano, hovořím o Maudie. Zkrátka film, který člověka, když od něj dopředu nic nečeká, ohromí a okouzlí, vším…(23.7.2018)

Působivý a od samého počátku chytlavý životopisný snímek o ženě, jejíž příběh dle mého názoru stále není ve všeobecném povědomí českých lidí. Prostřednictvím kvalitně ztvárněného počinu Aislinga Walshe se s artritickou, avšak inteligentní a talentovanou ženou seznamujeme a její životní pouť zanechává v divákovi znatelnou stopu. Pochválit musím nejen herecké výkony ústřední dvojice, ale také zvolené prostředí, vylíčení doby a kameru.(27.1.2018)

70%(27.6.2018)

Hořkosladký film, chvílemi komedie, chvílemi romantika a pak zase ne příliš předvídatelné drama. Zejména však naprosto skvělá Sally Hawkins, která celý film táhne.(30.3.2018)

Nádherne spracovaný životopisný snímok o jednom veľmi sympatickom človeku - žienke s veľkým srdcom a nesmierne krásnym vnútrom... Je to síce ako voziť drevo do lesa, ale musím sa aj ja pridať. Výkon S. Hawkins je dychberúci a jednoznačne hrá prím naprieč celým filmom. Tú dámu by mal čakať oscar. Aj čo sa týka samotného príbehu tak som spokojný. Napriek pomalšiemu tempu zaujímavé, dramaticky silné a smerom ku koncu i s konštantne narastajúcou emotívnou stránkou. Silný nadpriemer. 85/100(9.11.2017)

Videl som už niekoľko filmov podobného vyznenia. Je obdivuhodné, ako dokážu postihnutí ľudia bojovať o svoje miesto v živote. "Normálny" človek nemá často ani poňatia, čím všetkým si musia prejsť, koľko jednoduchých úkonov je pre nich nepredstaviteľných. Film síce vo mne nevyvolal žiadne väčšie emócie, ale s výkonom Sally Hawkins som bol veľmi spokojný. S obrazmi Maudie už menej. Pripomínali mi diela naivných maliarov z Kovačevice, ale bol za nimi príbeh a preto asi bol o ne taký záujem. Som rád, že som sa prostredníctvom filmu zoznámil so životom postihnutej maliarky, ale film o nej považujem iba za mierne nadpriemerný.(5.12.2019)

Famózna Sally Hawkins a všetci a všetko okolo nej ... nádherný film!(29.10.2017)

Tak tahle volně poletující bublinka opravdu prapodivné, bolestivé, ale upřímné lásky opravdu hory přenáší. Film zanese diváka do hlubin emocí bez jakéhokoliv citového vydírání, místy smích, místy slzy, ale volně nesoucí se životem. Snímek mě naprosto ponořil do života jedné ženy, co se naučila radovat absolutně z ničeho a přijímat život. Ta nenucená změna perspektivy, vhled do mysli jinak smýšlející bytosti, ta ladnost v surovosti života a lásky. Jsem ohromen. Nejlepší snímek roku 2016.(24.11.2017)

Hodně originální a zvláštní snímek. Ovšem Ethan Hawke a Sally Hawkins předvedli naprosto skvělé výkony. Před nimi opravdu klobouk dolů.(3.12.2017)

Film postavený na velice slušném, ale jinak nijak závratném výkonu Sally Hawkins v roli ženy trpící artritidou a malířským nadáním.(30.5.2019)

Sympatické biografické drama a nezvyklá love story. Maud je i přes těžkou artritidu pozitivní, trpělivě snáší výpady proti své osobě a nakonec je i překvapivě silná a stojí si za svým. Jejím protějškem je hrubián a emocionální pařez Everett, který navzdory svojí povaze dovolí Maud nastěhovat se do svého domu (a postele a srdce). Druhým tématem filmu jsou její rozkošné naivistické kresby, jejichž úspěch jí dodá sebevědomí. Ve zkratce jde o příběh losera, který ke štěstí přišel, a je podaný odpovídajícím sentimentálním způsobem, ačkoliv ve vesnických kulisách. Poselství filmu ho ale u mě vyšvihlo na čtyři hvězdy z pěti.(20.12.2017)

Její obrázky jsou dětské mazanice. Když se člověk dívá na její život, vidí jen samou ránu osudu a beznaděj, a to i když je film asi přikrášlený. Přesto jsou její obrázky plné dětské naivity, okouzlení světem a veselých barev. Musím se ptát: kde tohle dokázala najít, jak mohla svým vnitřním zrakem něco takového vidět? Nosila v sobě radost uprostřed chudoby a nelásky. V tom je patrně síla jejího malířství. ___ Film je poměrně smutný, ale trochu naděje, že si tahle pokroucená ubohá ženuška sem tam užila i malinko štěstí, dává.(5.5.2018)

Co kdybych namalovala lyžaře. Neměl by stopu. A přesto kamsi mířil...(5.9.2018)

Film podle skutečné události. Je to vlastně životopisný film o Maud a Everettovi. Já o nich nikdy neslyšel, takže jsem rád, že jsem se tímto filmem dozvěděl o tom, co byli zač. Jejich příběh je určitě zajímavý, oba dva byli specifickými lidmi a vlastně jejich život se pořádně začal rozvíjet, až když se dali dohromady. Přesto však pořád zůstali bydlet v tom skromném domku. No každopádně film plyne pomalu a já u takových filmů mám problém udržet 2 hodiny pozornost. Proto jenom 3*.(11.11.2018)

Sally je skvělá herečka. Autentická, ale film Maudie mi nějak nesdl. Ať už to byl duet s Ethanem nebo to téma, dialogy., kamera. Nevím. Jako divák jsem se cítila nesvá a nedůvěřivá k tomu, co mi ten film chce sdělit.(23.1.2019)

Intimní portrét složitosti života. Podivná love story o nalezení svého vlastního způsobu štěstí. Život Maud je bolestný, přesto má milý výraz a milý je i celý film.(21.12.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5