• Irsko

Scénografie:

John Hand

Kostýmy:

Trysha Bakker

Hodně zidealizovaný, ale přesto silný příběh tělesně postižené ženy s uměleckým nadáním a jejího sociálním vyloučením postiženého muže. Velmi pěkně natočené biografické drama s prvky sentimentu, který ovšem místy ruší (třeba hudba je občas opravdu cukrkandlová), přesto je příběh a osudy malířky Maudie dostatečně surový, aby v divákovi sentimentální ladění přebil. Ocenit nutno opravdu nadprůměrné herecké výkony, a to jak Sally Hawkinsové v titulní roli, tak i proti zažitým škatulkám obsazeného Ethana Hawkea. Nevšední komorní film, který zůstane nemalou chvilku v paměti...(30.11.2017)

Já jsem se pak podívala na google.... na její pozitivně působící obrázky a domeček, v kterém bydleli. Ne všechno, jak se odehrálo ve filmu odpovídá skutečnostem. Vše je poměrně dost přikrášlené. Ale raději si nechme ty iluze z filmu. Jedno vím určitě, že na tenhle životopisný film nezapomenu. Famózní Sally Hawkins a jí v patách bručoun Everest, kterého si střihnul Ethan Hawke.(2.11.2017)

Působivý a od samého počátku chytlavý životopisný snímek o ženě, jejíž příběh dle mého názoru stále není ve všeobecném povědomí českých lidí. Prostřednictvím kvalitně ztvárněného počinu Aislinga Walshe se s artritickou, avšak inteligentní a talentovanou ženou seznamujeme a její životní pouť zanechává v divákovi znatelnou stopu. Pochválit musím nejen herecké výkony ústřední dvojice, ale také zvolené prostředí, vylíčení doby a kameru.(27.1.2018)

Nádherne spracovaný životopisný snímok o jednom veľmi sympatickom človeku - žienke s veľkým srdcom a nesmierne krásnym vnútrom... Je to síce ako voziť drevo do lesa, ale musím sa aj ja pridať. Výkon S. Hawkins je dychberúci a jednoznačne hrá prím naprieč celým filmom. Tú dámu by mal čakať oscar. Aj čo sa týka samotného príbehu tak som spokojný. Napriek pomalšiemu tempu zaujímavé, dramaticky silné a smerom ku koncu i s konštantne narastajúcou emotívnou stránkou. Silný nadpriemer. 85/100(9.11.2017)

Tak tahle volně poletující bublinka opravdu prapodivné, bolestivé, ale upřímné lásky opravdu hory přenáší. Film zanese diváka do hlubin emocí bez jakéhokoliv citového vydírání, místy smích, místy slzy, ale volně nesoucí se životem. Snímek mě naprosto ponořil do života jedné ženy, co se naučila radovat absolutně z ničeho a přijímat život. Ta nenucená změna perspektivy, vhled do mysli jinak smýšlející bytosti, ta ladnost v surovosti života a lásky. Jsem ohromen. Nejlepší snímek roku 2016.(24.11.2017)

Sympatické biografické drama a nezvyklá love story. Maud je i přes těžkou artritidu pozitivní, trpělivě snáší výpady proti své osobě a nakonec je i překvapivě silná a stojí si za svým. Jejím protějškem je hrubián a emocionální pařez Everett, který navzdory svojí povaze dovolí Maud nastěhovat se do svého domu (a postele a srdce). Druhým tématem filmu jsou její rozkošné naivistické kresby, jejichž úspěch jí dodá sebevědomí. Ve zkratce jde o příběh losera, který ke štěstí přišel, a je podaný odpovídajícím sentimentálním způsobem, ačkoliv ve vesnických kulisách. Poselství filmu ho ale u mě vyšvihlo na čtyři hvězdy z pěti.(20.12.2017)

Famózna Sally Hawkins a všetci a všetko okolo nej ... nádherný film!(29.10.2017)

Hodně originální a zvláštní snímek. Ovšem Ethan Hawke a Sally Hawkins předvedli naprosto skvělé výkony. Před nimi opravdu klobouk dolů.(3.12.2017)

Skvěle natočený životopisný snímek, který "táhnou" vpřed skvělé herecké výkony Ethana Hawka a Sally Hawkins. Celý film se nese v bezprostředním a hřejivě lidském stylu, což má za následek skvělou a emočně vyzrálou podívanou. Nebýt pár hluchých míst, snímek Maudie by si zcela jistě zasloužil plné ohodnocení. Skvělá práce! „It's always different. The whole of life. The whole of life already framed. Right there.“(30.10.2017)

Na môj vkus az prilis pomaly a nedostatocne sladky mix zivotopisneho filmu a romantiky. Na jednej strane ocenujem, ze to bolo vykreslene bez nejakeho velkeho prikraslenia a tak je Everett ztvarneny ako dost nesympaticky chlapik, ktory nema problem Maud ustedrit aj nejaku tu tvrdu facku. Na druhe strane sa mi to dvakrat prijemne nesledovalo. Velkym plusom filmu je famozny vykon Sally Hawkins ako zhrbenej a chorlavej Maud. Skoda len, ze to ma tak nezazivne tempo a poriadna emotivna scena tam je len jedna. Takze vysledkom je pre mna len jednohubka, ktoru si znova nepustim. 6/10.(26.12.2017)

4* Tenhle milý a pozitivně laděný film jsem si s radostí pustil a musím říct, že uspokojil. Sice příběhem nijak vyjímečný film, ale je ze života a když si lidé pomáhají a moc od druhého nežádají, tak je to vždycky dobře. K vyššímu hodnocení napomáhají i kvalitní herecké výkony a kvalitní stylizace. Ve výsledku je to takový malý komorní artový film, který by mohl potěšit vyznavače pomalých a poklidných snímků. A jen tak mimochodem: kdysi jsem viděl podobně laděný film o naivním malíři z Polska - Můj Nikifor, kdyby někoho zajímalo toto téma. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](7.1.2018)

• Morholt

Příběh o postižené ženské, která navzdory všem předpokladům najde uplatnění jak v profesním, tak osobním životě, se mi docela líbil. Co se mi ale nelíbilo, byla Sally Hawkins. Já vím, že svou postavu zahrála v obecných měřítkách na jedničku, ale mě asi tak po půlhodině začala lézt neskutečně na nervy a bylo to horší a horší. Hawke, který to snad mohl nějak vyrovnávat, na tom nebyl o mnoho lépe a ostatní přítomní nedostali prakticky žádný prostor. No a když vám dvě hlavní postavy pijí krev, není nic platné, že je tahle story hezká a vlastně i celkem zručně natočená. 40%(18.2.2018)

Velmi povedený film, kdy pro silné téma byli vybráni dostatečně dobří herci, kteří ho dovedli skvěle prezentovat. Postavu Ethana Hawka je celkem snadné nesnášet, ale přitom je zde mužem, který má prožít romantický vztah. I postava Maudie (opět skvělá Sally Hawkins) také není klasickou hrdinkou romancí. O to silnější dopad má jejich vztah na diváka.(29.1.2018)

Povedlo se najít herečku, která to celé utáhla sama. Zpočátku obdivujete její sílu se sebrat, utéct v tom stavu z domova, vnutit se starému bručounovi do baráku. Pak přijde další pecka, kdy ona bručounovi převrátí život vzhůru nohama a je z toho láska jako trám. Se vším všudy. A to všechno prosím trvá dvě hodiny a nenudil jsem se ani chvíli a v závěru se úplně v klidu nechal dojmout jako malý kluk. Skvělý, řekl bych oskarový výkon Sally Hawkins, ovšem Ethan Hawke se taky neflákal. 85%(4.1.2018)

Čo dodať k tým pozitívnm hodnoteniam ?! Jednoducho skvelý životopisný film, s výbornými hereckými výkonmi, naviac mne sa páčila aj sprievodna hudba .. tá citlivá gitara a clivé husle spolu v závere .. no jednoducho film za päť bodov.(7.11.2017)

Je fajn, že jsou ještě krásné příběhy, které umí někdo krásně natočit.(6.2.2018)

Viete čo mám na filmoch najradšej? Keď ma dokážu preniesť do iného sveta, ktorý by som bez nich nemal možnosť vidieť svojimi vlastnými očami. A v momente, ako také filmy objavím, musím ich oceniť, lebo to nie je len pre mňa dobrá zábava, no stane sa z toho skutočný zážitok. Presne takto som sa cítil, keď som minulý rok mal možnosť vidieť "Nocturnal Animals". Tento rok som videl nejaké vynikajúce filmy, ale chýbal mi film, o ktorom by som mohol hovoriť v takých superlatívach. Až dodnes. "Maudie" presne stelesňuje všetko, čo som od filmu chcel. Povedal mi zaujímavý príbeh, o ktorom som doteraz nevedel. Povedal mi ho skrz postavy, ktoré som si obľúbil, mal v sebe vynikajúcu hudbu a úžasnú atmosféru a po celý čas bol maximálne úprimný. Vzťah Maud a Everetta je úprimný. Šťastné a vtipné momentky sú úprimné. Smutné momentky sú úprimné. Dokonca ani nechce ísť cestou, aby z toho urobili gýčový film, alebo sa zapáčili svojim divákom. Len chce povedať úprimne všetky udalosti tak, ako boli a nič nezakryť a nezafarbiť. Ako príklad poviem, že je tu scénka, kde sa Maud dozvie nepríjemné tajomstvo, ktoré pred ňou roky jej rodina tajila. A jej reakcia a záverečná rezolúcia tohto momentu je absolútne vierohodná a skvele spracovaná. Nie je nič, čo by som na tom vytkol. Sally Hawkins je vynikajúca v tejto role a absolútne si neviem predstaviť nikoho iného do tejto role. Nevidel som herečku, ale naopak som mal pred očami skutočnú Maud. Ethan Hawke je rovnako vynikajúci a obaja majú medzi sebou vynikajúcu chémiu. Uveril by som im to v skutočnosti. Bez debaty. Plus aj zábery na prírodu, alebo len zapadajúce slnko. Tie nádherné farby, ktoré tam vzniknú sú absolútne nádherné. "Maudie" doporučujem všetkým, ktorí majú radi filmy. Neviem čo viac by som dodal než fakt, že tento film je úžasný. Bezhranične úžasný. Pozrite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: A+(6.10.2017)

Pekné, emotívne, dojemné... Ale na mňa to akosi až tak nefungovalo (a to som obrovská citlivka). Film mal kopu silných momentov, no zároveň aj dosť stagnácie deju. Akosi som mal pocit, že sa to točilo stále v tom istom kolotoči - Everettove cholerické výpady kombinované s Maudinou submisívnou toleranciou vyústili zakaždým do vzájomnej harmónie - a stále dokola a dokola. Áno, príbeh to bol pekný - o to krajší, že sa to skutočne stalo. Ale akosi som pri tom neprežíval to, čo pri filmoch s podobnou témou postihnutých hlavných hrdinov. Treba však podotknúť, že herecký výkon Sally Hawkins bol absolútne famózny! Napriek tomu nemôžem dať tomuto filmu s čistým svedomím viac ako 3*.(5.11.2017)

Silné...oba herci skvostní... Maud Lewis (7. března 1903 - 30. července 1970) byla kanadským lidovým umělcem z Nového Skotska.Stala se jedním z nejznámějších kanadských tvůrců. Jeí manžel též maloval a umírá 9 let po její smrti, zabit při domovní loupeži.(5.11.2017)

ach.. Moje srdce zaplesalo ako už dlho nie pri nejakom filme.. a to som vôbec nečakala na základe obsahu. Neskutočne krásne, originálne, poetické, no nepresladené.. prostredie, kamera, herci...a ešte podľa skutočnosti..nemám viac slov, treba vidieť!(6.12.2017)

<< předchozí 1 2 3