V mysteriózním thrilleru se skupina studentů medicíny snaží získat odpověď na otázku, zda existuje život po smrti. Opakovaně se dostávají do stavu klinické smrti, avšak stále nebezpečnější experimenty si na každém z nich vybírají svou daň... (Falcon)

Ryuuhei

Začátek super - skupina rezidentů začala experimentovat se smrtí a mě jen zajímalo, jaké z toho vyvodí výsledky. Vědu ale vystřídal duchařský slasher říznutý napravováním chyb z minulosti. Z celého filmu se stal předvídatelný, nepromyšlený snímek, který mé počáteční nadšení shodil skoro až na samotné dno. Rád jsem každopádně opět viděl Elliot Page ještě jako ženu. /// Viděno na AXN s českým dabingem. ()

oveckaoa

Bohužel film se vyšťaví během úvodních zhruba 15 minut pak už je ohraná písnička ve stylu odčiň své hříchy. Navíc pokud v celém filmu umře jen 1 postava a zrovna ta co je nejvíce sympatická je něco špatně. 40 procent. Původní verzi jsem neviděl. ()

Pavlínka9

Proč??! Sakra, proč. Hráči se smrtí z 1990 byla moje "noční můra" v děství a ten film jsem milovala (ano - s odstupem 15ti let jsem se na něj podívala znovu a názor se změnil, ale původní zájem ponechal). Tohle je...no ne - škoda slov...Viděla jsem to před měsícem a byla jsem zklamaná. Na začátku se zadá obrovské téma, které tam chtějí řešit, ale vlastně se to ani nedokončí a řeší se tam potom úplně jiné věci. A "horror"? Ani horor to není. ()

venison

Tak tohle teda byl hodně nepovedenej remake dvedesátkových "Hráčů se smrtí".. Možná, kdyby to nebyl remake, tak zaujme alespoň nápadem.. Takhle naprosto zoufalé vykrádání starého.. Obsazení naprosto nezdařilé.. První polovina filmu po stránce medicínské celkem ušla, ale jakmile nastoupila nadpřirozená druhá polovina, tak sklouzávají "Hráči se smrtí" do céčkového hororu pro děti.. Jediné příjemné překvapení je obsazení Kiefera Sutherlanda do jedné z epizodních rolí jako odkaz na původní snímek.. Jinak i jindy celkem uvěřitelná Ellen Page po stránce herecké celkem selhala.. Pomyslně zařazeno mezi zbytečné filmy.. ()

Beky

Kratil bych deset min, jinak to je ok pitomina, i puvodni film. Nekolikrat jsem se fajn lekl. Verdikt: sobotnich 60% ()

JohnSmith

Z výborného thrilleru s výbornými herci udělali nemastnou a neslanou duchařinu. Herci nic moc, napětí vůbec. Co vede lidi k tomu, že předělají výborný film? ()

VanTom

Experimenty mladých, cílevědomých stážistů se smrtí našláply (i vypadaly) celkem dobře, nicméně by šly lehce zaměnit třeba za neznámou psychotropní drogu, jejíž halucinační dopady zbystřují vědomí a na světlo vytahují "hříchy minulosti", doslova. Takže už po nějakých 40 minutách mě neatmosférická, banální a čím dál hloupější duchařina přestávala oslovovat. ()

Danny F.

Špatná předělávka tak perfektního filmu. Scény nasekané jako by chtěli narvat to nejlepší do krátké stopáže. Rychlý rozjezd nebyl na místě. Tempo jako takové by šlo, scénky ucházející a film jako celek bez ohledu rychlého sledu událostí nadprůměrný. 65% ()

lykan9

Jako špatné to vyloženě není, ale notně tomu chybí atmosféra původní verze. Prostředí, ve kterém se odehrával experiment v původní verzi, mělo něco do sebe a přibližovalo tím tu temnotu ze záhrobí. To v této verzi jednoznačně chybělo. Kromě Niny Dobrev a Diega Luny, kteří byli fakt dobří, se ostatní osazenstvo, ani zdaleka nepřiblížilo k charismatu postav původní verze. Na druhou stranu tato verze Hráčů se smrtí měla odvahu jeden důležitý detail změnit a tím přinést něco nečekaného, což musím kvitovat a velmi mě potěšil návrat Kiefera Sutherlanda. Ve výsledku se jedné o lehce nadprůměrný horůrek, který vyloženě neurazí. ()

blackJag

Klasický případ úplně zbytečného remaku. Děj se nikam neposunul, atraktivita se díky nemastnému-neslanému castingu ještě snížila a režie je vyloženě rutinní. 50% ()

svobik

Vcelku zajímavá premisa, která je ale pohřbená tím asi nejdebilnějším způsobem ve stylu laciných lekaček. Nechápu, proč ten film vlastně vznikl, když už přes čtvrt století existuje evidentně vcelku zdařilé zpracování. Těch 0% svého času na Rotten Tomatoes bylo v případě remaku docela výstižných. Zatím to nejhorší, co jsem letos v kině viděl. 3/10 ()

Jaro.Krafcik

Začiatkom mal film ozaj nudnejšie pasáže. Ale postupne prišla atmosféra. Pri niektorých scénach ozaj bolo mraziv a divne. Takže druhá polovica slušná. Pamätníci prvého dielu za ktorým je tento remake môžu filmu pridať alebo aj odobrať? Neviem za mňa ako hororová dráma celkom ušlo. 3* ()

jefff

Nepřišlo mi to tak špatné, jak předkládá zdejší hodnocení. Pravda, větší důraz na strašení a kompaktnější tempo by bodlo, ale jinak je to příjemný thriller se zajímavou zápletkou. Škoda, že závěr nebyl hutnější a výraznější. Jinak super. ()

kenkaku

Původní film jsem neviděl, ale pokud to bylo tak mizerné jako tohle, nelituji. Prakticky čím déle film běžel, tím více šla pomyslná křivka dolů. Nejvíc co mi utkvělo v hlavě byl občas stupidně skokový střih. Prostě v nejnapínavějším se to utne a najednou jsme o několik hodin později, kde je vše zažehnáno. Dále irituje to nijak nevysvětlené (jakýmkoliv mechanismem nebo teorií) jak je možné, že se jim občas něco děje reálně. Nůž do ruky mě doslova rozčílil. A to řešení problémů... ach můj bože... "tak jo, promiň". Od filmu jsem čekal o dost víc a to nejen na základě upoutávky, ale i reputace předchůdce. ()

Circumscriptor

Ach jaj. Starý film nebol nutne nejako zlý, ale bol skôr slušným priemerom, ktorého ne-pozretie by ale asi nikoho obzvlášť veľmi neomrzelo. A ak sa niekto rozhodne nakrútiť remake, tak je z princípu očividné, že to bohvieako dobre vyzerať nebude. Noví Flatliners na začiatku prichádzajú s celkom novými myšlienkami, o niečo menej depresívnou a ubíjajúcou kamerou, na ktorú sa samozrejme viaže celá atmosféra a z toho dôvodu sa mi hneď zdali o niečo sympatickejší. Téma a hlavná myšlienka, ktorá bola pre film vybraná je z môjho pohľadu nesmierne komplikovaná a je celkom dosť ťažké ju rozuzliť do takej miery, aby sa z nej dalo dopracovať k rozumnému záveru. A to je presne ten bod, kde sa všetko kompletne hrúti. Ako rýchlo sa mi film zapáčil, tak tak sa mi aj znechutil. Z prvotne geniálnej myšlienky vznikne niečo, z čoho je cítiť hnusná lacnosť a ja ako divák sa cítim byť celkom dosť podvedený... ()

sedm.1

Jako příznivce remaků jsem byl na nové Flatliners opravdu zvědavý, a i když uznávám, že „předělávky“ některých filmů jsou vážně zbytečné, tak zrovna v tomto případě jsem si nové zpracování v moderní podobě a s dostupnou technologií dokázal představit jako opravdu přínosnou záležitost, z výsledku jsem ale nakonec poměrně rozpačitý. Co tedy novou verzi podle mě zachránilo nejvíce, bylo angažování N. A. Opleva na post režiséra, neboť ten chlapík umí skutečně pracovat jak s atmosférou, tak napětím, o které jde v tomto snímku především a v tomto ohledu jde o vážně podmanivou a působivou podívanou, která mě bavila. Dějově pak došlo k několika opravdu zásadním změnám, takže nejde rozhodně o nějak vyloženě doslovný remake, což též kvituji, ale že by tato nová verze zápletky byla nějak lepší, přínosnější, či zábavnější, tak to tedy rozhodně ne, nicméně tempo bylo záživné, děj nenudící, prostě ucházející průměr, bez nějakých větších, či zásadnějších výčitek. Nejvíc mě film každopádně zklamal po stránce vizuální, kde jsem právě spoléhal na onu vyspělejší technologii, která se měla odrazit především na stylovější a hlavně efektnější podobě filmu, tvůrci se ale drželi v tomto směru vyloženě pozpátku, a naopak mi přišlo, že se chtěli v tomto ohledu právě co nejvíce přiblížit originálu, což mě zklamalo. Casting pak musím označit za diskutabilnější, a to především kvůli Ellen Page, kterou fakt nesnáším a i zde byla otřesná, zbytek je pak sice tvořen sympatickými herci, ovšem vesměs tak nevýraznými, že znovu oproti originálu jde o pořádný krok, či lépe už spíš skok, zpět. Když bych to měl ale zkrátka shrnout, nový Hráči se smrtí je průměrný thriller, s nemalými kazy na kráse, ovšem jeho zábavnost a funkčnost je jen těžko popiratelná, takže nakonec vlastně proč ne. ()

666Carnage

Remake filmu z roku 90. a nekoná se žádná sláva. Původní film jsem neviděl a tu chybu hodlám v brzké době napravit. Tohle nějak nemělo šťávu, ze začátku mě to bavilo ale pak to nějak začalo stagnovat a nikam se to nehýbalo a byla to celkem nuda. Tohle ani nebyl horor spíš jen takové temnější drama. Některý filmy by se neměli předělávat a ani by se neměli natáčet, tohle je názorný příklad. 40% ()

bari68

Zaprvé treba dodať, že prvotný film sa dnes stal už takmer kultom a že prirovnávanie remaku je vždy trochu irelevantné, hoci inak to nejde, je to už taký jeho osud a nepísané pravidlo. Ja som sa ale takmer po celú dobu skvelo bavil, atmosféra síce mohla byť lepšie budovaná, ale tento nedostatok pri zažmúrením oka akceptujem, ako aj nižšie spomínané ,,takmer po celú dobu,, , kde menší problém tkví v stopáži filmu, ktorý by sa dal o malinko skrátiť. Inak spokojnosť. ()

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)