Elvis: Takhle to je!

USA, 1981, 97 min

Andrew Solt

Andrew Solt

Walter Scharf

Elvis Presley (a.z.), Steve Allen (a.z.), Milton Berle (a.z.), Joey Bishop (a.z.), Sammy Davis Jr. (a.z.), D. J. Fontana (a.z.), Cary Grant (a.z.), George Hamilton (a.z.), Dolores Hart (a.z.), Bob Hope (a.z.), Hedda Hopper (a.z.), Scotty Moore (a.z.), Groucho Marx (a.z.), Debra Paget (a.z.), Lisa Marie Presley (a.z.), Priscilla Presley (a.z.), Frank Sinatra (a.z.), Nancy Sinatra (a.z.), Barbara Stanwyck (a.z.), Ed Sullivan (a.z.), Norman Taurog (a.z.), Tommy Dorsey (a.z.), Jimmy Dorsey (a.z.), Virginia Kiser, Ed Parker (a.z.)

Rozpočet $5miliónovTržby USA $2,028,612Tržby Celosvetovo $-(22.3.2009)

Takhle dobře udělaný dokument se skutečně málokdy vidí, osciluje mezi hraným dokumentem a dokumentárním filmem složeným z archivních záběrů. Elvis bez příkras od puberty po smrt. A oceňuji i přístup HBO: většina filmu je nadabována, ale archivní záběry ne, k těm jsou doplněny pouze titulky.(2.3.2012)

Tento film je jistě zajímavý dokument k vidění, i když nejste oddaný Elvisův fanoušek. Snímek se snaží být velice civilní, přesný, věrný, výstižný a hlavně upřimný, což se mu také zdárně daří. Výběr z tehdejších dokumentů je velice vhodný a přispívá k plynulosti a celkovému kladnému vyznění celého snímku. Je to opravdu empatický a upřimný pohled na život Elvise, ikony Ameriky, která si právem vydobyla titul Krále rockenrollu. Jako oddaný fanoušek Elvise nemohu jinak.(4.5.2008)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1981 - nesúťažný výber(2.2.2013)

Z tolika různých filmů o Elvisovi, ať už hraných nebo dokumentárních, byl tenhle pravděpodobně ten nejlepší, který jsem měla možnost vidět. Naprosto úžasným způsobem poskládané hrané, ale především autentické materiály tak, že ani na chviličku nebylo poznat, co je pravé a co ne. Vynikající biografické drama pojaté jako dokument. Nebo naopak? Na tom ale nezáleží, pokud se chce někdo o Elvisov opravdu dozvědět, tak tohle za shlédnutí určitě stojí.(15.2.2019)

ELVIS FOREVER! ! !(16.5.2008)

Výborně natočený dokument o nesmrtelném králi rock and rollu Elvisovi.Dokument mapuje celý jeho život od dětství po první krůčky úspěchu až k vrchlolu a smrti.Byl jsem velice překvapen,že ačkoli jsem Elvisův fanoušek v dokumentu se oběvují záběry,které jsem nikde předtím nespatřil..kamera nás zavede do jeho soukromí,ale i do doposud nezveřejněných koncertních videí.ELVIS FOREVER!(8.12.2009)

Rozpačitý dokument. Ale co vůbec o Elvisovi říct, aby rozpačitý nebyl. Rozhovory s ním se podobají rozhovorům s českými ligovými fotbalisty, za celou dobu svého vojančení v SRN nebyl ani jednou v hospodě, jeho sto kadilaků už je dávno na šrotišti, a jeho odvážné pánevní pohyby odnes čas. Zůstaly ale písničky. Jeden Elvisův fanda mi kdysi říkal, že Elvis nenatočil ani jednu špatnou písničku. Něco na tom je, i když (po poslechu celé jeho diskografie) (protože jsem také jeho fanda) samy o sobě (Elvis vždycky zpívá dobře) rozhodně nemají stejnou úroveň. Ty nejznámější hity jsou samozřejmě fajn (i když občas lezou na nervy), ale Elvis nahrál také spoustu písniček, které byly skvělé, i když se neprosadily. Třeba můj nejoblíbenější rockenrol vůbec "(Marie's the Name of) His Latest Flame", která zazní hned v úvodu tohoto dokumentu, nebo "Goin' Home", která by zase mohla být americkou hymnou - a byla by nejlepší na světě. Ale tak jako tak: Elvisova interperatce písniček je skutečně nepřekonatelná, v důstojnosti, hrdosti, výslovnosti, a nějak i mužnosti. Pozn. 1: Sám dokument má progresilvní úroveň; od koncertu v Las Vegas to jde na plné pecky; bohužel už je pozdě. Pozn. 2: Někdy v osmdesátých letech jsem s Catherine Potenza z Mendocina, Kalfornie, seděl pod morovým sloupem v Tišnově, pili jsme víno a zpívali Elvisovy písničky - nejvíce jsme se bavili při "Teddy Bear". Pozn. 3: Kdo se tedy přiblížil/vyrovnal/překonal (nehodící se škrtněte) Elvisovu hlasu - mně napadá jen Jim Morrison.(19.10.2018)

Skvelý životopisný film, ktorý zachytáva život rock n' rollového kráľa Elvisa Presleyho, od začiatku jeho kariéry až po samý koniec. Zaryje sa do pamäti aj posledné vystúpenie v Indianapolis, ktoré zožalo zaslúžené standing ovation, vystúpenie sa konalo šesť týždňov pred Elvisovou smrťou. V tom čase už Elvis nebol fyzicky, ba ani psychicky na to najlepšie. Jeho životný štýl však priniesol prvé výsledky - zápal pľúc, žalúdočné ťažkosti či vysoký krvný tlak, prežil si svoje, vzostupy aj pády, čo ho taktiež poznačilo. Zomrel vo veku 42 rokov. Každopádne si môžme Elvisa zapamätať ako veľmi výraznú osobnosť minulého storočia s nenapodobiteľnou charizmou a bezkonkurenčným hlasom. Tiež by sa dalo tvrdiť aj zmyslom pre humor i keď si nikdy sám nepísal texty ani piesne. No o jeho koncerty bol až do konca jeho kariéry veľký záujem. LONG LIVE THE KING!(13.12.2015)