Milé starosvětské pokoukání, které mě překvapilo svým půvabem a křehkostí. Nehýří zbytečnými efekty, naopak se řadí k těm snímkům, jež ještě vyžadovaly nefalšovanou naturalistickou výpravu a ryzí, nenucené a dobré ( nikdy bych neřekla, že tohle prohlásím o Tomu Cruiseovi, ale časy se mění) herce. Opravdu poetické a příjemné :)(22.7.2013)

• Omnibus

Blbé jako troky. Pardon, ale když mě nějaký film neuvěřitelně nasere, holt to napíšu. Dělávám to tak. Nic proti rádoby romantice ani nic proti pohádkám pro dospělé, i na tom si rád pošmáknu, ale něco takového... bohajeho... Urážka všech drsných Irčanů, urážka všech starosvětsky slušně vychovaných slečen toužících se emancipovat, urážka celého amerického divokého západu. Čtvrt hvězdy za zvědavé nakouknutí Nikolky pod salátovou mísu, na mužství alfa samce Tomíka a tři čtvrtiny hvězdy za milionáře s licousy, který se na stará kolena našel v malé lumpárně s kolíkem kvůli půdě, kterou vlastně ani nepotřeboval. Aspoň on byl šťastný. Já akorát nasraný ze ztraceného času. Ach jo. Ale že ten kůň zalehl Tomíka fest... skoro nám na to umřel, chudák ...(13.10.2019)

Tento film mi docela dlouho unikal. No a když jsem ho už konečně viděl tak jsem si uvědomil, že jsem vůbec o nic nepřicházel. Film to rozhodně není špatný a duo Cruise-Kidman hraje dobře ale chyběly mi ve filmu nějaké zajímavé okamžiky nebo něco co by mě opravdu chytlo. Rozhodně si myslím, že by film dopadl lépe kdyby se celý odehrával v duchu posledních cca 30 minut. Takhle to je "jen" dobrý film, který stačí vidět jednou.(19.11.2007)

Když to vezmu kolem a kolem, je to vlastně taková líbivá pohádka pro jemné dívky o tom, jak chudý irský synek ke štěstí přišel. Po letech jsem se na to znovu podíval a celkem jsem se pousmál nad jednoduchostí děje, který sráží snad jen předlouhá stopáž. Šablonovitý scénář se nevyprostí z předem daných kolejí ani na vteřinku, ale možná to ani není špatně. Jakékoliv vybočení by u takového filmu bylo jen ke škodě. Je to zkrátka kýč, který divák chce. A kterého je občas potřeba. 75%(6.8.2019)

Ta chemie mezi hlavní dvojicí je neskutečná a výborně lineárně graduje od oťukávacího úvodu, do emocionálního finále. Nadsázky je tam tak akorát, technicky na úrovni a hudebně skvěle podbarvené. Taková ta poctivá devadesátka se šťavnatým rozpočtem a hereckými esy, která je všeobecně uznávaná a respektovaná, přesto není úplně top kvůli rozvláčnému tempu a nevyrovnané dramaturgii.(23.7.2014)

• - Tom Cruise i Thomas Gibson se narodili ve stejný den, a to 3. července 1962. (jirijost)

• - Boxerské scény boli natočené v čiastočne zrekonštruovanej stanici v Billings. Opustený Price Club v Billings slúžil aj ako továreň na výrobu gumových kurčiat používaných vo filme. Bordel bol postavený vnútri a požiarne čerpadlá poslúžili na vytvorenie dažďa. (misterz)

• - Režisér Ron Howard nebyl spokojen s reakcí Kidmanové ve scéně, kdy ze zvědavosti nadzvedává misku, zakrývající Josephovy intimní partie. Bez jejího vědomí tak požádal Toma Cruise, aby si svékl spodní prádlo. Teprve poté se u Kidmanové dočkal výrazu, který požadoval. (CrypzzXD)