Navždy a daleko

• slovenský

Navždy a ďaleko

Dobrodružný / Romantický / Drama

USA, 1992, 135 min

klišé a trapnost, oba, a to myslím i slaďáčka Tomíčka, mají na mnoohem víc(17.7.2011)

Ač pro scientologickýho magora Cruise příliš ne, pro charakterní rváče mám slabost. Když se k tomu přidá půvabná, roztomile rozmazlená Nicolka, trocha tý žárlivosti, vývoj jejich vztahu a kočkování a nakonec hrsti nepředstíraný lásky v dobách, kdy jim to ještě pěkně klapalo, je mi nějakej patetismus, či co se to tomu bijáku vyčítá, fuk.(4.3.2011)

Velké váhání mezi třema a čtyřmi hvězdičkami. Trochu naivní, trochu klišovité, na druhé straně celkem barevné postavy, které se vyvíjí, zahrané značně atraktivním duem Cruise/Kidmanová. Béčkovitá záležitost, která má celkem dost do sebe.(17.8.2014)

6/10 = 60%(16.7.2011)

Na tento film som sa kedysi veľmi rád pozeral v TV. Sladká melodráma o irskej vlne emigrácie do Ameriky so skvelými Tomom Cruisom a Nicole Kidman v hlavných rolách.(23.6.2012)

• - Šaty, které Shannon obdivuje ve výkladní skříni v Bostonu, jsou tytéž, které na sobě měla Clara Claytonová (Mary Steenburgenová) v poslední scéně filmu Návrat do budoucnosti III. (Emzet)

• - Režisér Ron Howard nebyl spokojen s reakcí Kidmanové ve scéně, kdy ze zvědavosti nadzvedává misku, zakrývající Josephovy intimní partie. Bez jejího vědomí tak požádal Toma Cruise, aby si svékl spodní prádlo. Teprve poté se u Kidmanové dočkal výrazu, který požadoval. (CrypzzXD)

• - Tři z pra prarodičů režiséra Rona Howarda se v roce 1893 skutečně zúčastili velkého závodu o pozemky. (CrypzzXD)