• flanker.27

Ron Howard mezi režiséry není žádná extratřída, jeho nejlepší film Čistá duše stojí především na hercích a hudbě. Tady se o nic takového opřít nemůže (nic proti Cruisovi a Kidmanové, ale tenhle film mezi jejich špičkové výkony rozhodně nepatří), navíc scénář je docela klišovitý, bez zajímavých charakterů a příběh, který byl už prákrát podán o dost lépe. V Howardově podání se pak film definitivně mění v sladkobolnou přesvícenou učesanou romanci, jak dva lidé z odlišného světa ke hroudě hlíny přišli. Film co vyloženě neurazí, ale znovu vidět mě ho nikdo nedonutí.(21.11.2007)

Pěkný film z dob, kdy byla Kidman ještě docela nehezká dívka s prasečím nosem a nepěkně vyceněnými dásněmi. Já ji mám velmi ráda, opravdu, ale nelze si nevšimnout, jak na sobě zamakala. Ona i plastičtí chirurgové. Dnes je to kost, před kterou nezbývá než smeknout, vynikající herečka a očividně moudrá žena. K filmu: dlouhatánský příběh o tom, jak se osidlovala Amerika irskými přistěhovalci.(27.1.2019)

Celkem příjemný film kde se mi líbil výkon Nicole, nic proti Tomovi, že by špatně hrál, ale u něj se člověk nedočká asi nikdy ničeho navíc. Film vypovídá o Irovi, který dobyje Ameriku a přitom se i stihne zamilovat. Na můj vkus mi přišlo, že film je zbytečně dlouhý. Nicméně dávám 4 hvězdy, ale po pravdě velmi slabé.(7.7.2010)

Tento film mi docela dlouho unikal. No a když jsem ho už konečně viděl tak jsem si uvědomil, že jsem vůbec o nic nepřicházel. Film to rozhodně není špatný a duo Cruise-Kidman hraje dobře ale chyběly mi ve filmu nějaké zajímavé okamžiky nebo něco co by mě opravdu chytlo. Rozhodně si myslím, že by film dopadl lépe kdyby se celý odehrával v duchu posledních cca 30 minut. Takhle to je "jen" dobrý film, který stačí vidět jednou.(19.11.2007)

Podle zdejších komentářů jsem se radši připravil na typickou hollywoodskou průměrnou nudu, ale konalo se milé překvapení. Příběh byl vcelku chytlavý, oba hlavní hrdinové dostatečně sympatičtí nato, abych jim po celou dobu fandil, nenudil jsem se(!) ani na chvíli, romantika nebyla přehnaná, dokonce se zde objevil i náznak humoru, Williamsova hudba byla výborná (stejně tak Enya na konci) a klišé přišlo až v úplném závěru, takže slušné 4*, spokojenost.(30.8.2012)

• - Zpěvačka Enya přezpívala skladbu "Book of Days" z původní irské gaelštiny do angličtiny právě pro soundtrack k tomuto filmu. Byla za ni nominována na Zlatou malinu. (Emzet)

• - Tři z pra prarodičů režiséra Rona Howarda se v roce 1893 skutečně zúčastili velkého závodu o pozemky. (CrypzzXD)

• - Od Tronu (1982) první americký snímek, který byl natočen na 70mm film. (Lavran)