Přiznám se, že jsem velmi překvapen a ohromen, od samého začátku jsem film dost podceňoval, a čekal jsem „slaďák“ se vším všudy…Ale hned od první minuty mě mistr Howard přesvědčil o opaku…Může to všechno znít nezdravě a dost naivně ale když hraje irská hudba a do toho jsou záběry na přírodu, jsem vždy na měkko…Podobný styl natáčení a vyprávění předvedl Ang Lee ve své Zkrocené hoře…Duo Kidman – Cruise jsem viděl na stříbrném plátně poprvé, a musím z potěšením říct že jim to spolu moc slušelo a velmi to mezi nimi jiskřilo ( možná po tomhle filmu se dali dohromady, co já vím )…Cruisovy role sedla naprosto dokonale, každý dialog který vedl do toho jeho herecké nadání a máme bravurní herecký výkon…Nevím proč ale většina rolí které Kidmanová hraje mi přijdou naprosto stejné, aristokratická panička která od života dostane pěknou lekci změní svůj pohled na život a své priority…Bylo to hlavně díky ní, kvůli které jsem film dost podceňoval, její chování na veřejnosti mě dokonale vytáčí…Ale abych jí nekřivdil, její výkon mi ukázal že je kvalitní herečka s velkým jménem, můj pohled na ní ale nezměním…Režisér Howard je dost zvláštní člověk, jeho kvalita je obrovská, ale čas od času má takové výstřelky že bych ho zabil, ale co se mu povedlo byla pasáž kdy odstartoval závod o půdu na koních, to bylo opravdu velkolepé… Navždy a daleko nepatří mezi nejkvalitnější díla, ale rozhodně nepatří ani mezi nejhorší, já ho budu mít vždy zaškatulkovaný jako dobrý výpravný film s neméně dobrou hudbou ale bude zavřen v šuplíku s nápisem – průměr…(31.1.2010)

Reziser Ron Howard je zrucny clovek, ktory rozhodne vie, ako natocit aspon priemerny film. V tomto sa snubi romanticka linia medzi Cruise-om a Nicole Kidman, k tomu sa pridava epicky koniec /nahanacka na konoch ..../. Hercov ako Cruise-a mam osobne na haku, ale za slusnu reziu a krasnu Nicole Kidman dam 69 %(14.5.2013)

Vcelku vydařený výpravný romantický film, který velmi utrpěl Tomem Cruisem a nepříliš vytíženými střihačskými nůžkami. Závěrečná scéna závodu o půdu patří díky vynikajícímu propojení krásného obrazu, pod kterým je coby kameraman podepsán Mikael Salomon a epické hudby Johna Williamse, mezi to nejlepší, co tento film nabízí a brání jeho uplnému propadnutí do hranice průměru.(16.7.2002)

Musím sa priznať, že som bol veľmi prekvapený a ohromený, od samého začiatku som film dosť podceňoval, a čakal som "slaďáky" so všetkým možným. Ale hneď od prvej minúty ma majster Ron Howard presvedčil o opaku a dokonca som si po dopozeraní povedal, že tento film musím mať na DVD. Tomovi Cruisovi rola sedla úplne dokonale, každý dialóg ktorý viedol a do toho jeho herecké nadanie a máme bravúrny herecký výkon, taktiež Nicole Kidman ako vždy skvelá a šarmantná. Celý film je dobrý a skvelý i keď je dlhý. Záver ma potešil i keď som myslel že to skončí o minútu skôr.(2.2.2015)

Americký sen. To je tento film. Historický dej o splnení si najtajnejších želaní cez mnohé prekážky. Chvíľami humorný, chvíľami patetický, chvíľami hlúpy a trápny, chvíľami drzý a hnusný, ale vlastne všelijaký. No nebol zas extra super, aj keď tam bolo všeličo. Dlhý, ale zaujímavý životný príbeh obyvateľa krajiny, z ktorej prišiel, za lepším životom za oceán, obrovský počet ľudí. Ak máte chuť na dávku dobrodružstva, tento film patrí medzi tie pravé a snívajte sen o tom ako si nájsť krásny kúsok pôdy pod Slnkom, zbohatnúť a nájsť si ženu svojho života.(27.1.2012)

• - Pro natáčení Velkého oklahomského závodu o půdu bylo použito 800 komparzistů, 400 koní a 200 vozů. (CrypzzXD)

• - Tom Cruise i Thomas Gibson se narodili ve stejný den, a to 3. července 1962. (jirijost)

• - Režisér Ron Howard nebyl spokojen s reakcí Kidmanové ve scéně, kdy ze zvědavosti nadzvedává misku, zakrývající Josephovy intimní partie. Bez jejího vědomí tak požádal Toma Cruise, aby si svékl spodní prádlo. Teprve poté se u Kidmanové dočkal výrazu, který požadoval. (CrypzzXD)