Americký sen. To je tento film. Historický dej o splnení si najtajnejších želaní cez mnohé prekážky. Chvíľami humorný, chvíľami patetický, chvíľami hlúpy a trápny, chvíľami drzý a hnusný, ale vlastne všelijaký. No nebol zas extra super, aj keď tam bolo všeličo. Dlhý, ale zaujímavý životný príbeh obyvateľa krajiny, z ktorej prišiel, za lepším životom za oceán, obrovský počet ľudí. Ak máte chuť na dávku dobrodružstva, tento film patrí medzi tie pravé a snívajte sen o tom ako si nájsť krásny kúsok pôdy pod Slnkom, zbohatnúť a nájsť si ženu svojho života.(27.1.2012)

Niektoré filmy si človek vychutná naplno až po opätovnom videní s odstupom pár rokov od toho prvého - a toto je ten prípad. Hravé melódie írskej hudby mi okamžite pripomenuli, prečo túto krajinu tak zbožňujem, Cruiseovi a Kidman to skutočne spolu veľmi pristalo (Ten jeho "írsky" prízvuk!) a Robert Prosky bol ako starý pán Christie proste neodolateľný.(25.6.2011)

Ja si nemuzu pomoct, ja mam Howardovo filmy rad a tenhle nebude vyjimkou. Sice je to takovy trosku jako pateticky, o tom, jak chudej pracant ke stesti prisel, jenze je to cely podany fakt perfektne. Film pusobi vcelku velkofilmove a hudba je naprosto dokonala. Navic celejch tech 140 minut se furt neco deje, tu nakej dojak, tu naka akce, obcas nakej vtipek, sem tam neco dobrodruznyho nebo napinavyho a nestihne to ani na sekundu nudit. Pak tu jsou herci, mlada pekna Nicol a mladej sympatickej Cruise, kterej je ve filmu za neco jako frajera, kterej zastane jakoukoliv praci, ale nepusobi to divne. No a mezi nima to fakt skvele funguje, jako dvojice pusobi fakt mile a uprimne. Zkratka po delsi dobe dobrodruzne romantickej film, ke kterymu nemam zadny vyhrady a kterej ma perfektni finale v podobe zavodu na konich.(19.12.2007)

Tenhle film je tak divný! Na jednu stranu se tváří jako seriózní drama o Irech hledajících nový život v Zemi neomezených možností (a o dceři bohatého statkáře, která touží po svobodě rozhodování), na druhou stranu je ale protkaný tolika meh-momenty, že se prostě seriózně brát nedá. Těžké podmínky daného období naší historie jsou zobrazeny výborně, ale Tom s Nicole (jinak výborní herci) jsou chvílemi těžce mimo, díky čemuž je z "Navždy a daleko" nechtěná taškařice.(10.10.2019)

Je zvláštní, že pár let po takovém Rain Manovi nebo Narozen 4. července najednou Cruise vypadá, jako by úplně zapomněl hrát. Proto je taky jeho zemědělský nástup opravdu hrůzostrašným úvodem. Dobrá filmařina tak přichází až s Nicole Kidman, která svým nafintěným hašteřením přináší úsměv a její pohledy na nově příchozího jsou (dle předpokladů) ukázkou toho pravého jiskření. Právě proměnlivý a překvapivě silně působící vztah Josepha a Shannon je tou dějovou linií, která mě bez problémů dovedla až do konce s pocitem, že chci jejich osud opravdu znát. Naopak Cruiseho prohlášení o osudových rozhodnutích a o tom, že každý by měl bojovat o půdu jsou natolik prvoplánově hloupá, že téměř zastiňují vše pozitivní.(31.7.2008)

• - Boxerské scény boli natočené v čiastočne zrekonštruovanej stanici v Billings. Opustený Price Club v Billings slúžil aj ako továreň na výrobu gumových kurčiat používaných vo filme. Bordel bol postavený vnútri a požiarne čerpadlá poslúžili na vytvorenie dažďa. (misterz)

• - Od Tronu (1982) první americký snímek, který byl natočen na 70mm film. (Lavran)

• - Režisér Ron Howard nebyl spokojen s reakcí Kidmanové ve scéně, kdy ze zvědavosti nadzvedává misku, zakrývající Josephovy intimní partie. Bez jejího vědomí tak požádal Toma Cruise, aby si svékl spodní prádlo. Teprve poté se u Kidmanové dočkal výrazu, který požadoval. (CrypzzXD)