Nejtemnější hodina

• USA Darkest Hour (více)

Gary Oldman v roli jedné z největších osobností 20. století. Winston Churchill na počátku 2. světové války musí učinit zásadní rozhodnutí. Hrozba Německé invaze je bezprostřední a on jako premiér Velké Británie musí v této temné hodině během krátké chvíle semknout národ a změnit průběh světových dějin. (CinemArt)

raru

Skvelý,brilantný a absolútne uveriteľný Gary Oldman v strhujúcej dráme o ťažkých chvíľach anglického národa,kedy sa lámal chlieb v boji o Britániu v II.sv.vojne. ()

Tezuka

Budu se znovu opakovat, ale musím to říct. Pokud se sakra rozhodnete točit historický film s reálnými osobami, tak se prosím alespoň pokuste držet co nejvíce skutečností. Fakt jsem alergický na to, když se překrucují fakta a charakter člověka, který ve skutečnosti byl úplně jiný než tu ukazujete. Jestli není pro milostpány režiséry realita dostatečně zajímavá, tak ať si točí fiktivní příběhy s fiktivními osobnostmi. Kdo kdy viděl Churchilla vlézt do londýnského metra a zjišťovat názory obyčejných civilistů?? Ten člověk nikdy nejel ničím jiným než svoji vlastní limuzínou, natož aby se bavil s nějakou obyčejnou chátrou. Teď mě prosím neberte za slovo, já samozřejmě lidmi neopovrhuji. V celém filmu je velmi mnoho fiktivních událostí, polopravd a nepřesností. Jediný důvod proč tomu dávám 4* je výborný Gary Oldman, u kterého jsem měl nejprve obavy ohledně vzhledu, ale klobou dolů před tím, co dokázali maskéři. Jinak je to celé 2 hodiny politikařina, odehrávající se za zdmi Londýna, takže od toho rozhodně neočekávejte žádnou akci. Neříkám, že mě to nebavilo, to určitě ne, ale pro mnoho lidí tu asi nebude ten správný šálek kávy. ()

Rogerone

My, Češi, co se před Hitlerem bezpáteřně ohli, sotva můžem kritizovat tenhle film... Jde totiž o událost, která bohužel dělí hrdé brity od patolízalských čechů. - Co mě rozbrečelo, spíš než herecké výkony, byla naprosto promarněná šance čechů udělat to samé dřív, a vyjít z války jako vítězové. No nic, jako trest za Benešovo srabství nám rusáci napařili 40 let bolševismu, takže nám to odpouštím. - Fakt ale je, že film stojí na OPRAVDOÝVCH projevech Churchilla, které tvoří nejsilnější momenty filmu, ale také nejsilnější momenty britské historie. Češi sice cynicky rezignovali na nějakou hrdost, ale jsou jiné země. Země, které bojují nazpět. ()

Modeman123

Kdybych ten film měl hodnotit po jeho první půlce, je to pro mne jasná odpadová záležitost. Naštěstí se Nejtemnější hodina v druhé části dost zvedne, takže Vás v tom sedadle nebo před počítačem udrží. W. Churchil byl podle pana Wrighta a jeho ansámblu těžký alkáč se sklony k trapnému (nikoliv sarkastickému) humoru a navíc neschopný jakéhokoliv rozhodnutí. Za mě nebaví. ()

Bogrant

Film bez uveriteľného napätia, v ktorom absentuje dokonca aj akákoľvek "najtemnejšia hodina". Je jasné, že je to postavené len na premene Oldmana a jeho výkonu, ktorý je hodný tej zlatej sošky, ale keď režisér nezvládne aj obsahovú stránku, tak z filmu na druhý deň v podstate nič veľké nezostane. Mal som pocit, akokeby Wright prehral súboj so samotným dielom, za čo môže "poďakovať" do značnej miery aj scenáru. Všetky tie spomalovačky, detailné zábery, humor či nasvietenosť jednotlivých scén a dokonca aj niektoré celé scény (metro) sú len akousi zásterkou toho, že ten obsah sa niekomu rozsypal pod rukami a už nevedeli ako ho naspäť zlepiť, aby to celé nevyvolávalo nepríjemný pocit nudy. Neúspešne. ()

Peddro

Gary Oldman byl výborný a jsem moc rád, že byl tento film natočen, protože tato mimořádná osobnost si zaslouží úctu a obdiv. Winston Churchill je největší osobností 20. století, který má markantní podíl na porážce Třetí říše. Sira Winstona chovám v hluboké úctě a uráží mě, když někdo špiní jeho památku. Ten, kdo poškodil jeho památník v Praze, když na něj nastříkal nápis. ,,Byl rasista, Black Lives Matter" je bezcenný lidský odpad a největší spodina společnosti. BLM je fanatická, nenávistná sekta, stejně odporná, jako Ku- Kux -Klan. ()

matous20063

Zajímavý dokument s dobrými hercekymi výkony a skvělou atmosféru. Ovšem nechápu některá postavy jsou tam úplně zbytečné. Pro lidi kteří se o 2.WW zajímají je trošku jiný film ale velice slušný. 70% ()

PISTA226

9,5/10 Historické události většinou nebývají moc napínavé, či až tak propacované, samozdřejmě jsou tu i snímky, ve kterých se to povedlo, ale tohle má takový jiný styl. Už od začátku si musíte zvyknout, že celý film bude mít takový temnější obraz a už ho nesundá. Celá událost ve filmu je celkem zvýrazněná a upřímně si nemyslím, že to bylo až takto dramatickř rozhodnutí. Film je především o Churchillovi, o kterým se člověk doví i minulost. Většina příběhu se neodehrává třeba na bojišti, ale skoro vždy v jeho domě, či plánovací místnosti, a je ještě pozoruhodnější, že i přes tenhle fakt je divák celou dobu zaujmutý a napjatý. Všechny prostory, a kostými jsou naprostá špička a samotný Gary Oldman je k nepoznání a za mě asi jedno z nejlepších nalíčení, které mohu přirovnat třeba k Ferrellovi jakožto Tučňákovi. Celý film je dost temný a je tu opravdu hodně emocí. Taky zapisovatelka v podaní Lily James je skvělé a takové nenucené. Když tohle člověk sleduje, tak z toho cítí velkou důležitost a monumentalitu a ví, že nesleduje jen nějakou průměrnou zábavu, ale vážný špičkový film, který mu v hlavě zůstane a něco si z něho odnese. Víkony snad všech herců jsou tu skvělé a hlavně tedy Gary Oldman by si zasloužil cenu. Tenhle film měl taky něco důležitého a to neustálé napětí a nucení diváka se soustředit a poslouchat každý moment, díky tomu se člověk nikdy nenudí. Líbila se mi jedna scéna v metru, kde Churchill navštíví občany, což je i velmi dojemný. Sledovat tento film v téhle době, kde doopravdy hrozí další válka dodává atmosféře velmi vážné téma. ()

Marcecek

Winston Churchill, milovaný aj nenávidený, je jednou z najvýznamnejších postáv nielen britskej histórie. Do svojej funkcie bol dosadený v tých najhorších a najťažších možných časosh. Musel robiť rozhodnutia, ktoré sa zákonite nemohli pozdávať všetkým. Ale nakoniec sa zaslúžil o ukončenie vojny, tak je braný, moje sympatie má ako veľmi neznášal Nacistov. Film ukazuje vojnu alebo jej krátke obdobie zásadných rozhodnutí z pohľadu politikov a Churchilla, nielen vojaci to mali ťažké. Film je napísaný dobre, páčila sa mi scéna vo vlaku s civilistami, a potom ako na nich poukazoval. V hlavnej úlohe brilantný Gary Oldman, ale to už ma neprekvapilo, presne to som od neho očakával. A v tej maske, keby som nevedel, že je to on, tak s určitosťou by som ho nespoznal. Kvalitný snímok a pre mňa po dlhšej dobe film z obdobia vojny aj z iného pohľadu ako bežného vojaka. ()

Feacher

Přečetl jsem prvních pět komentářů s průměrných hodnocením 3* a tak nějak s nimi nemohu souhlasit. Jsem spíše akční typ diváka, ale ono to "psaní na stroji 1, psaní na stroji 2..." mělo svoje kouzlo a styl a mě to prostě bavilo - od začátku, do konce. Nemohu posoudit historickou přesnost, ale Gary Oldman naprosto úžasný, vizáž všech postav taktéž, hodnocení 2*/3* osobně nechápu... ()

Pythonator

Nudné politické žvanění natočené místy tak poutavě, že se ani moc nenudíte. Tedy spíš to bylo snesitelné jen díky Lily James. Gary Oldman dokázal, že je jednička a umí nejenom Draculu, ale i nějakého pitomého starého pošuka Churchilla. ()

Bragi66

Jestli je to historicky přesně přijatelné, to nevím. Fakt je to, že nám chamberlainovská politika Mnichovem  jednoznačně zrádně pochc_ala prsa. To, že pak churchilovské Spojené království zvedlo ten meč (nebo tu flintu) proti německé Evropě, to bylo hrdinství nejvyššího stupně. To nás také zachránilo před germánským otroctcvím.  Zaplatili ze to svým impériem amerikáncům, sovětům a nakonec i rákoskám. Filmomě  se zpracováním souhlasím všemi pěti. ()

90125

Dramatické udalosti, ktoré pravdepodobne rozhodli o výsledku WW II a tým aj o celých dejinách 20th Century. Gary Oldman ma naprosto uchvátil jak herecky tak maskérsky a rovnako dychberúca je aj kamera. Oldman má tak za sebou po transylvánskom Draculovi a Masonovi Vergerovi v neuveritelne podceňovanom Hannibalovi, dalšiu úžasnú premenu. Darkest Hour je dramatický a má veľké ľudské srdce, pričom mi tentokrát neprekážal ani patetický patriotizmus, asi preto, že bol britský (ten americký, značne nemotorný, znášam ohodne tažšie). Niekoľko ozaj silných, dojímavých scén a nechýba aj humor. Very british kind of. Takáto vojna ma baví o kus viac, než tie Nolanove komplikované strielačky. -"Mr. Prime minister, ako to zvládate chlastať celý deň ?" -" To je prax." 77 % ()

Unlikelyhero

Nedám 5 hvězdiček jen proto, že šlo o vyloženě politický napínák, možná s příliš mnoha projevy na úkor případných záběrů válečných, souhlasím s tím, že šlo o spíše divadelní záležitost přenesenou na plátno, i tak ale pan Oldman neskutečný, vypadá to na ocenění, pokud se tedy nějaká bezvýznamná dušinka po 158 letech nerozpomene, že pan Gery se ji/jeho, nějak nehezky dotknul, kdyby film natočil bolševik Ridley Scot, určitě by ho pak z filmu vystřihnul :) ()

Jirka.Daniel

Herecký koncert Garyho Oldmana. To jakým způsobem známého státníka ztvárnil je obdivuhodné. Před zhlédnutím filmu bych doporučoval projít si informace o tom, co předcházelo druhé světové válce pro lepší pochopení filmu a orientaci mezi postavami. ()

Amy Adams bude ženou v okně

Amy Adams bude ženou v okně

27.07.2018

Režisér Joe Wright (Pýcha a předsudek, Anna Karenina) si jako svůj další projekt vybral adaptaci knihy The Woman in the Window, která neskrývá svou inspiraci v hitchcockovském thrilleru Okno do dvora… (více)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST