Nejtemnější hodina

• USA Darkest Hour (více)

Gary Oldman v roli jedné z největších osobností 20. století. Winston Churchill na počátku 2. světové války musí učinit zásadní rozhodnutí. Hrozba Německé invaze je bezprostřední a on jako premiér Velké Británie musí v této temné hodině během krátké chvíle semknout národ a změnit průběh světových dějin. (CinemArt)

Lanco

Film Batman 4: Penguin útočí... aha ..pardon.. to bolo o Churchilovi?......Tak asi preto tam nebol Batman ..iba ten Penguin............... Boli sme v kine traja chalani a keď sme vyšli von po filme, tak sme sa na seba pozreli a pýtali sa jeden druhého, že prečo Winstona vykreslili ako blbečka, ktorý sa vlastne sám nevie ani najesť alebo napísať jeden list normálne. Ak máte načítaného Winstona ako muža s charizmou a ako skvelého rečníka, ktorý sa vedome stretával s obyčajnými luďmi v oblastiach, ktoré boli bombardované, aby dodal morálku, tak na film ani nechoďte, lebo budete sklamaní. Je vykreslený ako seninlý malý tvrdohlavý deduško, ktorý v podstate sám nevie čo vlastne robí a prečo to robí. Navyše sa zdá, že režisér si tohto faktu je vedomý, preto divákovi vždy vysvetlí čo vlastne Winston spravil pomocou nejakého "komentára"- vačšinou rozhovorom medzi luďmi v okolí.. (záverečná reč- Halifax hovorí "vstúpili sme do vojny", zasunutá servítka pri menovaní Churchila - Chamberlain nepodporil Churchilla..atď) Gary Oldman podal skvelý výkon, ale aj tak celý film máte vzadu v hlave, že chudý herec naschvál umelo silý anglický cockney prízvuk a úmyselne rozpráva, že mu vlastná matka nerozumie, len aby vyzeral tak, ako režisér povie. škoda. ()

koksak176

Churchill patrí k mojim obľúbeným historickým postavám. A zobrazenie tých niekoľko dní z jeho života, ktoré možno rozhodli o slobode miliónov ľudí je príjemným, aj keď samozrejme historicky nie presným zážitkom. Gary Oldman sa roly zhostil skvelo, aj ostatní nijak nezaostali. Za mňa 4* ()

CharlitoCZ

Velice povedené, dal bych 3-4hvězdy, ale díky výkonu Garyho Oldmana nemůžu jinak než 5. Samo, film má své mouchy, to má každý, mně se však líbíl velice. Chvilkami vtip, dojetí a krutá fakta. Doporučuji, film to bude dle hodnocení vskutku rozporuplný, tak neváhejte, mrkněte na něj a udělejte si vlastní úsudek! ()

Paradax

Pokud někoho zajímá zákulisí britské politiky v květnu roku 1940, tak je pro vás tento film ideální. Žádnou jinou akci ani válečné scény, které obvykle u válečných filmů nechybí, ale nečekejte. Film je ideální pro britské publikum. Moc dalších národů podobnou zkušenost nemá. ()

Regeindy

Gary Oldman je, jako vždy, výborný, hraje očima, hraje tělem, ale bohužel tentokrát hraje v užvaněném a trochu uzívaném filmu. ()

audrey.ley

Tak tohle byla absolutní pecka. Samozřejmě, že největší zásluhu na tom má brilantní výkon Garyho Oldmana, kterému snad pan plešoun se jménem Oscar konečně bude říkat pane. Ale i ostatní herci, včetně Lily James byli ůžasní. Bavilo mě sledovat to gradující napětí odehrávající se na těch nejvyšších místech VB na pozadí 2. světové války. Na kolik film odpovídá skutečnosti? Nemám ponětí, ale radši se po tom nebudu moc pídit, abych si nezkazila dojem z tak perfektního snímku. „Jsi silný, protože nejsi dokonalý. Jsi moudrý, protože máš pochybnosti.“ „Ztracený případ je to jediné, za co stojí bojovat.“ ()

vinson003

Winston u mě uspěl. Film byl zaměřený především na komplikovanou dobu před invazí do Francie. Tápání, zda bránit, či rezignovat. V tu chvíli přichází na scénu zkušený voják Winston, který polehoučku nastoluje politiku tvrdé obrany, která vrcholí proslulým: "Nikdy se nevzdáme"! Jeho osobnost byla obrovská a oblíbená po celém nejen anglosaském světě. Klíč k jeho úspěchu byla vojenská disciplína, alkohol, milující žena a oblíbenost u Britů, psaní a čtení a přemýšlení posléze i dokonce kreslení, tedy činnost až do konce jeho dlouhého snad myslím 95letého života. Inspirující osoba a asi největší Brit všech věků. ()

Monika95

Moc se mi líbit začátek a umístění příběhu, miluju starou Anglii, ale ocenila bych víc ze života Churchilla než jen "politiku" bylo toho řečnění až moc a před půlkou filmu jsem v kině usnula jak mimino. :) ()

cincala

5 pěticípek! Uděluji je zcela mimořádně, šetřím jimi jako šafránem. 1. skvělý Gary Oldman, 2. neopakovatelně hustá atmosféra oněch květnových dnů roku 1940, kdy Němci převálcovali BEL, NED, FRA a zdecimovali britský expediční sbor, 3. scénář geniálně vykreslil situaci, do které se WCH dostal (král i Chamberlain a Halifax, kteří se drželi apeasmantu až do svého hořkého konce), 4. skvělá kamera a výprava, 5. vynikající hudba Daria Marianelliho. Suma sumárum: někdy stačí šest až sedm herců, aby divák litoval po 2 hodinách, že už je konec. ()

Noosal

We shell fight on the beaches, we shell fight in the fields and we shell never surrender!! Užasný zážitek zatim nejlepsi film roku. ()

KcarlosK

Nehorázná nuda, kdy dvě hodiny sledujeme mumlajícího dědka, který dle vyznění filmu byl celkem sebestředný egoista a pouze náhodou stál na vítězné straně. Za což se mu okamžitě odměnili odvoláním. Ovšem jsem přesvědčený, že on by tu mnichovskou zradu nepodepsal. Nejlepší scéna je bohužel čistá fikce. ()

DserCom

Totálně oskarový drama. Kdyby se film objevil na scéně kdykoliv jinde, ale on se musí v kinech objevit na začátku ledna, kdy do kin chodí Oskarovky. Film, který historicky dobře doplňuje Nolanův Dunkerk. Samozřejmě je to trochu moc stylizované a napsané na efekt. Herecký výkon Garyho Oldmana a jeho metamorfóza do postavy Winstona Churchilla je ovšem strhující! ()

pavlosji

Když pominu úzasný herecký výkon, tak ztvárnit na plátno tíhu jednoho zásadního rozhodnutí se v tomto případě velmi povedlo. ()

Dominika21

Mohlo by se zdát, že se některé scény trochu vlečou, ale v celku vzato je to dobrý film a Gary Oldman si Oskara dle mého názoru zasloužil. Schvaluji tyto filmy, které se snaží poukázat na temnou minulost. Abychom to viděli ze stran i ostatních států, jak se stavěly k této situaci. Dávám čtyři hvězdy :-) ()

Amy Adams bude ženou v okně

Amy Adams bude ženou v okně

27.07.2018

Režisér Joe Wright (Pýcha a předsudek, Anna Karenina) si jako svůj další projekt vybral adaptaci knihy The Woman in the Window, která neskrývá svou inspiraci v hitchcockovském thrilleru Okno do dvora… (více)

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST