Externí recenze k filmu (13)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Churchill je vykreslen jako zarputilý a odhodlaný symbol svobody. Gary Oldman pak této komplikované osobnosti pod náloží maskérského umu dovede vdechnout srdce, které nám uděluje lekci z národní hrdosti, která se vyznačuje neustupováním zlu." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ***

  "Režisér Joe Wright teda nemal vďaka scenáru práve najľahšiu úlohu, ale jeho prístup funguje len v scénach s Churchillom, kde neskúša žiadne špeciality, či umelecké vychytávky. Práve vtedy najviac vynikajá aj Oldmanovo herectvo. Britským premiérom sa stal dušou i telom. Príliš mnoho scén je však…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Nejtemnější hodina nás zavede na počátek Churchillova úřadování jako premiéra a představí nám jeho komplikovanou povahu, vůdčí schopnosti, výřečnost, podporu rodiny, ale i proslulý nezřízený životní styl. Jde o herecký koncert Garyho Oldmana, ovšem za zády má další skvělé herce, hutnou atmosféru,…" (více)

 • Eurodenik.cz (Petr Semecký) ****

  "Oldmanův výkon je bez diskuze srdcem filmu. Jsou to právě jeho výbuchy emocí i vlídná slova mezi spoluobčany, které dovedou dolovat potřebné emoce a přesvědčit, že někdy není potřeba hlubinná sonda do duše osobnosti. Někdy stačí i pouhý symbol politika, který měl odvahu měnit věci po svém navzdory…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) ****

  "Nejtemnější hodina je jeden z těch filmů, na které se jednoho dne podíváte a jste za to rádi, drtivá většina diváků ale nebude mít potřebu se k němu vrátit. Na snímku toho není moc co zkritizovat, po technické i obsahové stránce se jedná o solidní kus historické fikce, kromě sólojízdy hereckého…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Vynikající Gary Odlman ruku v ruce s nápaditým vyprávěním prezentují klíčové týdny druhé světové války jako působivou ódu na sílu slova, nezáviděníhodnou úlohu vůdců a odhodlání britského národa v těžkých momentech." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Joe Wright natočil poctivý film, řemeslně na výši, leč bez jakékoli přidané hodnoty navíc. Prvotřídní filmařinu ocení i starší diváci, zvyklí na přehledné a klidnější tempo vyprávění, neztrácet se nebudou ani ti, kteří o Churchillovi a událostech kolem roku 1940 moc nevědí – s těmi film počítá a s…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ***

  "Relativně slušné tržby z britských i amerických kin poukazují na to, že neutuchá zájem o dějiny velkých mužů, kteří pendlují mezi obývacím pokojem a pracovnou. Takový výklad bude na poli kinematografie vždy svůdný, bez obšírnější reflexe svého původu a místa v době nových výzkumů se ale nejeví…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ****

  "Kromě Wrightovy krasomalby a tepavého Marianelliho soundtracku, má ale snímek ještě několik trumfů, včetně srdcového esa v podobě Garyho Oldmana. Ten se s pomocí maskérské techniky proměnil v Churchilla tak přesvědčivě, že v něm herce jednoduše nepoznáte. Že je to samoúčelné a klidně se mohl…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Nejtemnější hodina je řemeslně slušně zvládnutá lekce historie kolem jednoho z nejdůležitějších momentů 2. světové války, ve které září herecké obsazení vedené téměř dokonalým Gary Oldmanem. Kdyby mu jeho výkon nekazila občas nepříliš důvěryhodná maska, člověk by se až ztratil v jeho výkonu.…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze) ***

  "Wright je ve svém nejnovějším filmu odměřený, potlačený, akademický, jeho pohled na historickou figuru je analogií k příliš jednostrannému zobrazení modly, filmově zpomalená britskost stříká kýčem na všechny strany. Jeho postavy nejsou historické karikatury, nýbrž zajímaví, realističtí a lidští…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "V cizích rukou by nepopiratelná kýčovitost Nejtemnější hodiny pravděpodobně skončila fiaskem. V kombinaci s Wrightovou vyumělkovaností a intenzivním soundtrackem jeho dvorního skladatele Daria Marianelliho ale lehkovážná poloha snímku funguje. S přispěním Oldmanova výkonu se pak Nejtemnější hodina…" (více)

 • Týden.cz ****

  "Jednoduše je to Oldmanův film. Wright se ve svých dřívějších snímcích Pýcha a předsudek a Pokání vždy opíral o vůdčí duo. Dobová chemie mezi zamilovanými páry v obou filmech byla dechberoucí a ždímala z diváka jednu emoci za druhou. U Nejtemnější hodiny tomu tak ale není, vyloženě dojemné momenty…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace