Chapter 7 (S06E07) (epizoda)

Drama / Horor / Thriller

USA, 2016, 1 h

Elodie Keene

Crystal Liu

Mac Quayle

Ned Martel

Scénografie:

Andrew Murdock

Komentáře uživatelů k epizodě (14)

• tron

Mimoriadny, do neba volajúci a v podstate, svojím spôsobom, až obdivuhodný úpadok. Každá ďalšia časť je snáď ešte horšia, ako predchádzajúca a už predchádzajúca bola nulová. Nepríjemní herci hrajú nesympatické postavy s nulovou inteligenciou, ale hlavne, že si všetko nakrúcajú, dole klobúk.(19.11.2016)

• Psychor

Roanoke mělo skončit bez jakéhokoliv vysvětlování po páté epizodě. Jednalo by se o dokonalý producentský twist, který by navíc celé sérii zachránil krk. Nestalo se, a tak nás nyní patrně čeká Murphyho pětidílná scénáristická agonie. Šestá epizoda sice z hororového hlediska nepřinesla vůbec nic, ale její existence byla tak trochu vynucená. Kdo by však čekal, že se Roanoke po "nečekaném" odhalení atmosfericky konečně vrátí do starých kolejí z úvodu série, šeredně by se mýlil. Sedmá epizoda v plné nahotě odhalila absenci jakékoliv vize. Dokumentární forma pokračuje v odlišné podobě přímo v centru dění a krvavý měsíc pak evidentně snížil inteligenci postav do té míry, že jejich chování i dialogy vzbuzují lehký povzdech. Dočkáme se i tuze otravné scénky, jako vystřižené z nepovedeného Blair Witch Project, kdy postavy kňučí a třesou kamerou jako o život. A nemůže chybět ani návštěva rodinky kanibalů. Jakožto hororový expert považuji tuto epizodu za bezduchou neatmosferickou patlaninu, která může být ráda za slabší dvě hvězdy. Opravdu se děsím dalších dílů.(28.10.2016)

První polovina sedmé epizody ještě ušla, ale dále? No předpovědi se nakonec potvrzují a kvalita seriálu zažívá obrovský pokles. Chování postav nelogické, komických scén přibylo a atmosféra je fuč. Začíná náhodné masakrování postav a nesmrtelnost některých. Tohle je silný úlet, pokud to půjde ve stejných kolejích, nevím jak tohle může skončit. Kde jsou nápady z první poloviny série, atmosféra nebo napětí? Kdo v tomhle má prsty netuším, ale takový pokles u seriálu jsem ještě nezažil. Tento díl do průměru ješte dostanu, ale zvolená cesta je špatná a následky v dalších dílech nevyhnutelné, ale rád bych se mýlil. Tvůrcům nejspíš definitivně jeblo jako všem postavám ..(5.12.2016)

První polovina šesté série American Horror Story se nesla v jednom jednoduchém stylu. Šestá epizoda, která zahájila druhou polovinu ,ale celou řadu otočila o tolik stupňů, že to prostě není možné. Dočkáme se jiného úhlu natáčení, jiného fungování postav a především atmosféry která by se dala krájet. Cliffhanger opět nabudí tolik očekávání a Kathy Bates si za výkon v téhle epizodě zaslouží Emmy.(28.10.2016)

• Necrotongue

Sedmé epizodě jsem udělil hvězdičku za jediný moment, který mě trochu pobavil- Mattyho smrt. Jinak bylo všechno špatně. K už tak roztřeseným záběrům jsem dostal upgrade, každá postava má navíc k dispozici svou vlastní kameru, takže předpokládám, že někteří diváci budou muset při sledování požít Kinedryl. Příběh jako takový nemá smysl hodnotit, logika zemřela ze všech nejdřív a zcela mimo záběr.(18.3.2018)

Konečně.(3.12.2016)

Frajerka dostane ránu sekerou do těla, zvedne telefon a natočí si to, to jsme se s přítelkyní pousmáli. Ale při scéně, kdy vyvrcholí vztah Matta s Shelby jsme vyprskli smíchy. To byl fakt úlet. Za to dávám pět hvězd, protože mám rád vtipné věci.(8.11.2016)

• Denila

Epizoda je uspěchaná, nic nepřekvapí, nic neočekáváte. A že jsem čekala, alespoň trochu napětí..(29.10.2016)

• XXXXXXXX

Tak se z toho víc a víc stává americká verze telenovely mixnutá s vyčpělým slasherem. Myslím, že se nám tu rýsuje zatím nejhorší série...(28.10.2016)

To, s čím přišli v minulém díle, se dá zařadit jako jeden z nejzajímavějších nápadů na poli seriálové historie. Bylo to inovativní, hravé, šokující a především neuvěřitelně zábavné. Další díl přinesl zase něco jiného, jednalo se spíše o novou verzi Záhady Blair Witch, ale vše to, čím mě minulá epizoda bavila, zmizelo. Jednalo se o hravou režii, zajímavé scénáristické odbočky a především ještě relativně snesitelné chování postav. Tento díl má několik úskalí a tím hlavním a nejpodstatnějším, je naprostá ztráta logiky, hororové klišé plné náhod a o nesmyslném chování postav ani nemluvím. Příště snad zase přijdou s něčím trochu jiným. Hodně slabé 4*, protože tuhle řadu po několikaletém výpadku kvality považuji za povedenější...(28.10.2016)

Tak nevyrovnanú sériu ako je Roanoke AHS ešte nemalo.. Jak opitý žalúdok, hore a dole, hore a dole.. Siedma epizóda je zase tá z horších.. Jediné čo ma fakt baví je hádať, kto z minulých sérií sa tu ešte objaví. Slabšie 4*(28.10.2016)

• tereez.klaud

Ani tento díl nepřekvapil, pátým dílem vyvrcholila série a nyní dochází k velkému úpadku.(30.10.2016)

• Trevor

Hrdinovia čelia skutočnej Roanoke nočnej more a rovnako tak aj fanúšikovia AHS...Nebyť svojskej angličtiny v podaní Mäsiarky a mamy Pookovej bolo by hodnotenie ešte nižšie. Spracovanie formou reality show seriálu vôbec nesvedčí a v momente keď Shelby natáčala no mobil odkaz pre priateľa som už iba čakal na to ako jej začne tiecť z nosa ako v jednej z častí Scary Movie, ktorá bola paródiou na Záhadu Blair Witch. Ten moment bohužiaľ neprišiel a tvorcovia druhú polovicu berú vážne. Žiaľ, asi iba oni a herečka, ktorá stvárnila Mäsiarku. Túto sériu bude problém dopozerať, avšak pravdepodobne to spravím čím skôr, nech to už mám za sebou.(1.1.2019)

Tenhle díl je o něco méně nudný než ten minulý, to však bohužel nemění nic na tom, že je o ničem. Vypadá to jako kdyby všichni herci ztratili scénář a snažili se jenom nějak vyplnit čas bez ohledu na to, jaká blbost z toho vzejde. Sakra, už vidim, jak to natáčení asi probíhalo: "To ten scénář nemá vůbec nikdo? Já už mam docela hlad. Rychle něco natočíme a pak zajdem do tý nový restaurace." "No jo, to mi připomíná, že mam s sebou sekáček na porcování svačiny, tak to bysme mohli využít, ne?" "Co ty máš vlastně k svačině?" "Smažený kuřecí stehno." "Tyjo, teď mě napadlo, že bysme tam mohli dát nějakej oheň, třeba pochodně nebo tak." "Super nápad, a taky bysme mohli někomu sežrat nohu." "Bezva, tak to rychle natočíme a padáme."(28.10.2016)