Bright

V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

mouzi

Hodnotim to jako neambiciozni becko, jinak by to slo o dva grady niz. Kazdopadne to neni uplna picovina. Ten napad s rozdelenim spolecnosti podle fantasy ras a jejich hierarchie je vcelku unikatni a dobre se na to kouka. Skoda jen, ze tem rasam samotnym nebylo venovano vice mista, stacilo suma sumarum par minut. Takhle jsme se jen velice povrchne dozvedeli, ze elfove jsou burzoazni kurvy, lidi nejaka delnicka trida a orkove socky a nefakcenka. Do toho tam vleti na zacatku a na konci jakesi odpudive okridlene cosi. Mozna to melo na ackovy snimek. Ale co je lepsi? Byt super becko nebo podradne acko? ()

Saxos

Konečně se svět fantasy propojil s naší nudnou plaketou. Hurá, jsou tu orkové, elfíci i elfky, mystikové, kdo je pozorný uvidí i draka. Proč by ne. ()

DJMaroko

Opět řádná slátanina lidi, elfové, orkové. Dalo se na to koukat nicméně tohle už je opravdu moc. Chvilkami jsem přemýšlel jestli už to na něco nenavazuje. ()

gu-staff

Krásně sem si u toho vodpočinul. Zrovna jsem dočetl Relikvii a Drakea/Dominiona, takže mi to káplo pěkně do notičky.A to, že se některym rejpalum tady níže něco nezdálo, je mi dokonale u prdele. Přímo učebnicově u prdele. Přesně jak u nás na Žižkově. Orkové=vargoši, Elfové=rusáci, a pak jsme tu my - vobyčejný negři. Škoda, že nerozvinuly děj i pro ostatní rasy, na začátku byl vidět solidní Kentaur, Vílu jen tak plácli koštětem...Dokážu si představit další díl. Ale místo toho se asi natočí další píčovina s robo-autama, nebo nějaká lyrická trilógie pro náctiletý. Pro mně stejný překvapení jako District 9. Možná tomu Willíkovi dám ještě šanci. Ale pořád ještě razim názor, že Fresh Prince dosud v žádný roli (kromě Štěstí na dosah) nepřekonal. ()

hony23

Akční film s Elfy, mutanty a kouzelnými hůlkami je podivnou kombinací, která sice přináší hvězdné obsazení a spoustu povedených akčních scén, děj je však naprosto pičoidní. ()

Kushina

No když jsem na začátku viděl orca, elfa a vílu v realném světě, tak jsem si kal, že tenhle film bude neskutečná sračka. Mé negativní předpoklady se naštěstí nenaplnily a z filmu se stala dost dobrá akční střílečka, která měla hodně dobrý příběh. 60% ()

hrdygay

dobry film, david ayer okopiroval koncept svojich predchadzajucich filmov (krali ulice, drsne casy, patrola), pridal magiu, orkov, elfov, vily, v jednej scene som zahliadol lietajuceho draka 7/10 ()

Radek273

Hodnocení čistě za nápad a pokus o něco neobvyklého. Jinak si ale osobně moderní život s orky a elfy, vílami a dalšími stvořeními vůbec nedokážu představit. A když k tomu ještě přidám jejich zabíjení... Mám opravdu smíšené pocity. ()

Desmond04

Ale jo, mě se to líbí. Má to šmrnc, spád, parádní hudební podkreslení...Obzvláště povedené jsou především masky, elfky nebyly nikdy hezčí, než v podání Noomi Rapace. Navíc mě potěšilo, že Will Smith ani s padesátkou na krku neztratil nic se svých sympatií, a symbióza s Jakobym, i když z počátku trošku křečovitá, funguje hezky. Nevyhýbá se to klišé a je to spíše taková pohádka pro dospělé, ale proč ne. Dokázal bych si z tohoto alternativního světa představit i víc snímků. ()

gpx

Hlavní postavy jsou nesympatické, dialogy nezábavné, člověk si říká "proč se na to dívám" a pak to radši vypne. ()

panki9922

Užívateľ Slasher to napísal z veľkej časti tak, ako to cítim. Úplne chápem zlé hodnotenia kritikov, pretože objektívne - je to jedna veľká blbosť ktorá sa snaží zjesť omnoho väčšie sústo, než nakoniec dokáže. Na druhej strane, dobrá jednohubka ak chcete vypnúť. ()

bonovox

Netradičný mix policajnej drámy vo svete fantasy, treba si na atmosféru filmu zvyknúť, pretože je to všetko dosť uletené. le ako akčná dráma celkom fajn. Smith s Edgertonom sú dostatočne presvedčivý. ()

Scaevola

Zábavná žánrová podívaná povedeně lavíruje mezi akční párťáckou podívanou a popisem, respektive rozvíjením načrtnutého fantaskního světa. Nebýt několika trapných hlášek a nevyužitého potenciálu záporných postav, jež se scvrkly na nemyslící mlátící stroje, neváhal bych hodnotit ještě výše, takhle snad mohu alespoň doufat v pokračování. ()

MFA

Dalsí film který mě hodně příjemě překvapil. Současné špinavé L.A, ovšem plné skřetů, elfů kentauirů a spousty fantasy charakterů, kde se odehrává jedna zběsilá rutijní policejní akce. Zní to jako blbost ale je to překvapivě zábavné. ()

Simon.Dobes

Od filmu som dostal všetko, čo som očakával. Sympatické postavy (Daryl a Nick), skvelú výpravu, fantasy prvky a miestami vydarené vtipné situácie. To všetko bolo okorené o sociálne otázky menšín a rasizmus, ktoré boli podané s ľahkosťou a filmu neuškodili. Víla na začiatku ako otravný hmyz bola super. ()

tchempi

Válka policajtů, Warcraft, Zvonilka, Patrola, Pán prstenů a ještě pár filmů splácaných do jednoho kočkopsího dortu. Do toho několikrát zakomponovaný model deus ex machina a scénář, který nedává smysl ve světě lidí, orků a ani elfů. ()

kolly13

Téma rasismu, xenofobie a fantasy v běžném životě. Zajímavý nápad, který mi ale nelepí. Jakoby se neustále omlouvá a přitom je vidět potenciál, který nemůže zpočátku projevit. Ward si jede svou písničku a jejich nesoulad ukazuje, že některé věci se k sobě přiblíží jen silou. Rapace je vyloženě špatná volba a zhoršuje už tak na vodě postavený počin. Dvojka mne určitě mine. ()

Jemes

zajímavý nápad, ale bohužel špatně odvedená práce. herci ok, akce asi taky, příběh dost pokulhával, ale co mě nejvíce sr*lo byla hudba, která se tam z 90% vůbec nehodila. Tohle téma by se asi hodilo spíše do seriálu, kde by to postupně vysvětlili a mělo to nějaký vývoj, ale tohle prostě bylo strašně zmatené a u dost částí si člověk říkal proč, jak, kde :) ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)