Bright

V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

Yamatosan

Solidní béčková (a erková) detektivka z alternativního světa, která nepředstírá velké ambice, čili žádné zázrak, ale ani nuda. ()

Sashmen13

Upřímně, mě se to hodně líbilo, výbornej svět, provedení sice mírně někde pokulhává, ale stejně, je to dobrá jízda. Chtělo to jen více kentaurů. ()

intheend

Film mě bavil a co se týče nápadu a prostředí, ve kterym se to odehrává, je to jedna z nejzajímavějších věcí, co jsem za poslední dobu viděl. Problém nastává ve zpracování. Nevim jestli je chyba v kameře nebo střihu nebo v kombinaci obojího, ale akce je totálně nepřehledná. Logika děje někdy taky dost pokulhává. Dalším problémem je, že vlastně cokoliv o čem se ve filmu zmíní není dostatečně vysvětlený, žádný kontext, historie, nic. Podle mě by tomuhle námětu slušela třeba forma 5-10 dílnýho miniseriálu. Představit nám historii, gangy, různé rasy a jak spolu vycházejí nebo nevycházejí atd. Všechno to nějak inteligentně propojit a dobře natočit a máme tu parádní fantasy záležitost. Doufejme, že se k tomuhle nápadu vrátí někdo jinej a zpracuje ho líp, protože v tom vidím obrovskej potenciál. Objektivně tak 2* a přidám jednu navíc za nápad. ()

CaptAnne odpad!

Další z filmů, který znám, protože na něj koukali moji zhulení američtí spolubydlící. Pokud potřebujete jen nějaký podkres, jehož stupiditě se budete moct smát dvě hodiny v kuse, tak tohle je dobrej materiál. Zbytečné postavy, špatnej humor, špatnej scénář, díry v zápletkách, zbytečný scény, další špatnej humor, orci, elfové, špatnej střih, dlouhý scény, stupidní dialogy, špatnej humor. ()

Martin.Proko

Fajímavý mix fantasy volně navazující na RPG svět Shadowrunu…. ….relativně jednoduché vyprávění bez velkých dějových zvratů. Ikdyž takové klišé to není…. ...osobně bych čekal navazující seriál, protože stejně jako Hellboy to odkrývá ohromný svět, na kterém jde stavět…. ...záběry dobré , hudba podporuje děj, ozvučení dobré… záběry nijak výjimečné … výprava dobrá… masky a efekty dobré… … na Viláka raději lopatou. ()

Pavlo

Ako úvod do sci-fi/fantasy sveta je to veľmi vydarené. Avšak niečo tomu chýbalo - s hrdinami som sa nedokázal "prepojiť" a tým pádom ani im držať palce. Strany dobra/zla sú čiernobielo rozdané, takže od začiatku je jasné ako to dopadne. Ale na druhý diel sa vcelku teším. Tento svet môže ponúknuť veľa nevšednej zábavy. ()

VashCZ

Wow... tak takhle. Jako akční střílečka to nebylo špatný. K jiným rasám pak přibývá i magie a je to vlastně scifofantaso-střílečka. To se moc často nevidí. Ale to je průnik přesně dvou věcí co mám rád. Že tam není žádná kladná bělošská postava? Hele žádný prismata by z toho bejt neměly pro kohokoliv. Místo černochů jsou tam gangy orků a bílej černej Will Smith hraje dobrýho poldu, aby to nandali zlejm dokonalejm vyšší třída high elfům. Každý si tam najde to své. Působí to jako splácanina, která asi není podle knížky a rozhodně to tomu prospívá. Na Netflix docela uvolněný. Dávám s přimhouřeným okem čtyři hvězdy a těším se velmi na další díl. Snad tu fantasy část nezes*rou. ()

CheeseFigure

Sympatická hlavná dvojka, zaujímavý svet (ktorý by som chcel spoznať viac) a pár skvelých scén (akcia na pumpe). Zapojenie sociálnej otázky menšin a rasizmu v policajných zložkách tiež nepôsobilo nasilu a dalo by sa tomu venovať celý film. Že sa to ale zvrtlo, ku klasickému proroctvu a návratu veľkého zla, tomu vôbec neuškodilo. Celkom pohodový filmík na večer. ()

Cigalone

S fantasy námetom, aký nám predviedli tvorcovia, mal byť výsledkom Pán húlky a nie akčná spodina, ktorú vysielala Markíza v 90tych rokoch po 22.00 hod. pre unavených kamionistov. Škoda takej krásnej kombinácie Elfov, Orkov, Jasných, Pekelnej a Ministerstva pre mágiu, zasadených do súčasnosti plnej komerčných strielačiek v štýle GTA bez hlbšieho rozpracovania fantasy tematiky, na ktorej film bol postavený, a na ktorú som celý čas so zatajeným dychom čakal. Na dnes toľko. P.S. hlášky otrepané, vtipy nevtipné, kúzla nečakajte. ()

MsCasual

Moc jsem od toho nečekala a o to víc mě to příjemně překvapilo. Kombinace klasického dark gritty thrilleru s fantasy byla příjemná změna v rámci žánru a určitě bych takových záležitostí uvítala víc! Pochválila bych dynamiku mezi hlavním duem, tempo, a nenucený humor, kterého bylo tak akorát. 5* za jedno z nejpříjemnějších překvapení poslední doby ()

Bogrant

Podmanivú Stredozem, priateľských elfov, špatných ohyzdov a Aragorna nahradilo špinavé LA, odpudiví elfovia, ešte špatnejší orcovia, otravné víly a Will Smith. Napriek svojej chcenej "temnote" sa na Bright dobre pozerá, ale okrem tých všemožných znetvorených kreácií, srandovných dialógov a občas slušnej akcie, neprinesie do hry v podstate nič nové. Začatá mytológia je akosi nedotiahnutá a celé je to priemerná akčná fantasy jednorazovka, hoci už teraz sa zrejme chystá pokračovanie. Smith konečne v dobrej akčnej úlohe a Edgerton zrejme lepší orc ako človek. ()

Tr0nic

Páči sa mi ako tu sú vykreslené rasy. Do pol hodiny sa divák pekne zorientuje v hierarchii a je to spestrenie oproti bežným akčným ,,Bčkam". Will tu hrá ako v Bad Boys akurát nemá Lawrenca, ktorý by mu sekundoval. ()

Jurcekk

Na môj vkus sa naši hrdinovia príliš ľahko vysporiadali s trojicou elfich superzabijakov. Tiež by som sa obišiel bez pátosu na záver. Ale inak celkom fajn... ()

Bragi66

Tak jako rozehrané dobře na mezidruhovou rasovou notu, ale pak začali otravovat s Elfy a blbnout s hůlkou, až to blbnutí přerostlo ve velkou blbost. Připomněl bych k mezidruhovému rasovému útlaku třeba seriál Carnival Row (2019). ()

babuška

fantasy pro dospělé, né to né, tak trochu jiná realita, spíš pro mladší, ale někdo s tvůrců musí znát tvorbu Ringa, v jeho knihách jsou sice orci malý, ale oddaní posluchači tvrdý hudby, no a špičatý ucha jsou pokaždý povýšenecký zmrdi, no né. Na pět to není, takže 65%. ()

b0bo

Velmi dobrý akční film. Takhle si představuju zábavný film nad kterým se nemusí přemýšlet, ale prostě člověka baví. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)