Pro dva protřelé policajty, kteří se rozhodli odejít od policie a otevřít si bar, je receptem pro život spousta smíchu a skvělé přátelství. Jejich plány ale rázem překazí drogový dealer, který je skoro zabil, je na svobodě a chce uzavřít obrovský drogový obchod. A tak se oba hrdinové pokusí Julia dostat před soud. Toto zábavné kriminální drama od konkurence odlišují vybroušené, vtipné dialogy mezi hlavními protagonisty, policajty Rayem a Dannym (Gregory Hines a Billy Crystal) a snímek tak rozhodně stojí za shlédnutí. Raye a Dannyho v něm málem zabije superzloduch Julio (Jimmy Smits) a jako to v policajtských filmech bývá, i jejich šéf je na ně naštvaný. (Pumiiix)

Tommassi3

"Dávej pozor, ať se nedotýkáš obou kolejí !! Je tam dost voltů, aby nás to zabilo !!" - "Vole !! Nezabíjej volty, ale ampéry !!" - "No, a kolik je tam teda těch ampér ??" - "Dost, aby tlačily vlak plnej jeptišek.." ;) ()

choze

Osmdesátky byly zlatými časy buddy movies, ale tahle ošumělá jediná štace nevýrazného tandemu mongoloidní Hines-bezďácký Crystal natočená mezi 48 hodinami (které tuhle žánrovou vlnu odstartovaly) a Smrtonosnou zbraní (kterou dosáhla vrcholu) patří k tomu nejslabšímu, co jsem viděl, a zcela po právu zapadla. ()

Dudek

Ještě nikdy se mi nestalo, že bych neměl vůbec žádné tušení co napsat k nějakému filmu. Tahle krimikomedie byla stejně tak překvapení jako zklamáním. Veskrze průměrný příběh je narván neuvěřitelným množstvím více či méně vtipných situací, z nichž jde hlava kolem. Nezajímavé a už ohrané povídání o dvou policistech, kteří se snaží uvěznit plytkého drogového dealera. Humor z tohoto snímku přetéká všude kde jen to jde a abych pravdu řekl, přišel jsem mu na chuť až skoro na samotném konci, jinak mi nepřišel nijak výjimečný, pouze otravoval. Celkově film hodnotím 40%. ()

genetique

Ešte pred začiatkom série 'Lethal Weapon' sa niečo podobné podarilo skombinovať a namiešať v tomto zaujímavom filme. Dvaja policajní partneri, hláškujúci, strieľajúci a horkokrvne naháňajúci sa za zločinom. Len škoda, že to všetko so slabšou zápletkou a v oveľa menšej miere ako kultoví Murtaugh a Rugs, pretože títo dvaja mali na viac, i keď štyri diely by som s nimi asi neodpozeral. 70%. ()

anderson

Pohodová old school parťácka akčná komédia. Pamätal som si ju z uvedenia na NOVE kedysi v polovici 90-tych rokov a zachovala si svoju atmosféru až dodnes. Silné tri výstrely. (31.1.2018) ()

Karamanlis

Typická osemdesiatková akčná komédia, v ktorej sa dá nájsť z každého rožka troška. Neodmysliteľná je pochopiteľne kriminálna zápletka, ku ktorej patria chlapácke pózy, nejaké tie prestrelky, štipka občas možno aj drsnejšieho humoru a príležitostné sondy do súkromného či milostného života oboch hlavných hrdinov. A práve na ústrednej detektívnej dvojici Costanzo - Hughes, stvárnenej Gregorym Hinesom a Billym Crystalom Running Scared stojí a padá. Toto duo rádoby ostrovtipných policajtov akosi postráda iskru, na môj vkus je nevýrazné a bez schopnosti získať si výraznejšie divácke sympatie. Navyše Hines je miestami dosť teatrálny a svoju postavu zbytočne prehráva. ()

Lacike

Nudný pomalý buddy movie s ústrednou dvojkou s nulovou chémiou a nevtipnými hláškami. Akcie tu tiež veľa nie je, ale tá jedna naháňačka a záverečná prestrelka sú ok. Plus to má starú dobrú osemdesiatkovú atmosféru. Celkovo ale podpriemer na ktorý sa právom úplne zabudlo. P.S. Vzhľadom na dobu vzniku tu samozrejme v tradičnej úlohe Henchmana nesmie chýbať Al Leong. 4/10. ()

Derek

80tky a buddy cop komedie priniesli niekolko klasik (48 hodin, lethal weapon seria) ale i par nudnych kuskov ako prave running scared. dvojica policajtov v podani billyho crystala a gregoryho hinesa nema medzi sebou ziadnu chemiu a ich pokusy o humor dopadaju vzdy hrozne. i ked film vyzera pekne (hyams opat pracoval na filme ako reziser i kameraman), tak akcia je otrasna co je v kombinacii so slabym scenarom smrtelne kombo... ()

Martin741

Reziser Peter Hyams /Konec Sveta 1999, Kozoroh 1/ natocil sympaticku buudy movie, akehosi predchodcu Smrtonosnej Zbrane. Billy Crystal tu suverenne vladne, Gregory Hines je trochu v uzadi. Do popredia sa dostala zmes sympatickeho humoru, kamaradstva a vybrusenych dialogov : 66 % ()

bourec

Po nověm promítnutí musim přiznat,že ač mám filmy P.Hyamse rád ,tak tenhle patří mezi jeho horší.Zejména z důvodu obsazení.Hrozná dvojka. ()

Han22

Nuda a těžký průměr. Těšil jsem se na 80. akční komedii, ale dostal jsem patvar bez chuti. Hines a Crystal sice neustále vtipkují, ale je to o ničem protože oba jsou zoufale nevýrazní, ani vtipní, ani drsní. Totéž v bledě modrém pak platí i o příběhu, ubohoučkém záporákovi a akčních scénách. Dvě hvězdičky jen za skvělou honičku po kolejích a finále v mrakodrapu, které jak kdyby vypadly z jiného filmu. ()

helloween93

Zábavná akční komedie z 80. let o dvou policajtech, kteří jdou po stopě drogového dealera Julia. Film u nás není moc známý, já ho viděl až na MGM. Jde ale o docela slušnou zábavu s nádechem 80. let. ()

Raziel_cz

Smrtonosná zbraň 2, 3 a 4 předtím, než vůbec nějaká Smrtonosná zbraň vznikla. A rovnou ve filmu, který v éře buddy komedií působí skoro postmoderně. Tohle není film o dvou rozdílných osobnostech, co se sebou musejí vyjít. Tohle je film o dvou špatných policajtech, co spolu vychází od začátku, což nastavuje zajímavé zrcadlo hlavně filmům, co ještě nestihly vzniknout. A hlavně to pokládá otázku: Může to fungovat? Může! A je to sakra prdel! Hines a Crystal mají úžasnou chemii (škoda, že se nechtěli vrátit pro pokračování), hlášky jsou vtipné, situace šílené, akční scény parádní a zápletka ve své jednoduchosti skoro geniální. A že jsou v hlavních rolích herci na ty role očividně příliš mladí, tomu přidává ještě humornější vrstvu. Jeden z nejvíc nepochopitelně podhodnocených filmů. ()

MickeyStuma

Podžánr Buddy movie v osmdesátých letech těžil z honosné popularity, a to od dob uvedení snímku ʼ48 hodin“ (1982). Vznikla spousta takových snímků, z nichž ty nejúspěšnější měli několik filmových pokračování. Jako třeba „Smrtonosná zbraň“ (1987), který byl uveden rok po tomto. A tento úspěch zřejmě zapříčinil, že nevzniklo pokračování i tohoto snímku, který nijak neoslnil už v době uvedení a nyní je spíše pozapomenutý. Plány na pokračování byly, ale Hines s Crystalem se do toho zrovna nehrnuly. V jádru věci by snímek nebyl špatný, neboť především nostalgie z toho doslova stříká. Chytlavý písničkový soundtrack společně s atmosférou opravdově vytváří komplex zábavnosti. Jenomže to nějak záhadně drhne. Gregory Hines a Billy Crystal jsou úžasní převážně v tom, jak se snaží svými výkony snímek povznést a svým způsobem se jim to i daří. Ocenit lze také dobrou režii Petera Hyamse, který každou scénu podchytil, právě na osmdesátá léta, zcela adekvátně. Přesto jakoby tomu chyběla správná šťáva a svěžest. Není to prostě úplně ono. Snímek bohužel snad jen z nostalgie. ()