Orin Boyd sice patří v Detroitu k nejlepším policistům, má však stále problémy, protože se odmítá podřídit autoritě a případy řeší po svém, často bez ohledu na rozkazy a zákony. Při slavnostním shromáždění s projevem viceprezidenta si všimne dvou podezřelých policistů v jeho doprovodu. Opravdu jde o atentátníky, kteří se viceprezidenta vzápětí pokusí zabít. Boyd zasáhne a po divoké přestřelce politika zachrání, i když ho přitom musí shodit z mostu do řeky. Místo pochvaly je proto převelen do obávaného 15. okrsku, který řídí rázná náčelnice Annette Mulcahyová. Když jednoho večera překazí Boyd transakci drogového dealera Latrella Walkera a muže, z něhož se vyklube policista Montini, je přeložen k dopravní policii. Ukáže se však, že je při řízení dopravy naprosto neschopný. V noci se ale stane svědkem organizované loupeže padesáti kilogramů heroinu, které jsou ukradeny přímo z policejního skladu. S novým parťákem, mladým černochem Georgem Vladkem, se pustí do pátrání a dostane se na stopu Latrella Walkera, který často navštěvuje ve vězení dopadeného překupníka Shauna Rollinse. Od šéfky se také dozví o podezření na korupci mezi policisty... (TV Nova)

Apophis

Tak tento film mě velice zklamal. Po čtveřici filmů Těžko ho zabít, Aljaška v plamenech, Glimmer Man a Tajný agent Jack T. jsem si pozměnil názor na Stevena Seagala. Bohužel, jak vidím, tento záchvat kvality ho poněkud opustil... Lovec policajtů sice není úplně nekvalitní film (rozumějte, na "lodní kuchaře" ovládající kung-fu tedy nemá...), ale zase kvalitní také ROZHODNĚ není. Zápletka je podle mého již trochu moc překombinovaná (na úkor věrohodnosti), režie (Andrzej Bartkowiak) také není zrovna nejjistější, hudba se také podle mého nevybrala šťastně... !!!ALE POZOR!!! Je tu jedna změna! Steven Seagal byl DOKONCE NĚKOLIKRÁT UHOZEN AŽ SPADL NA ZEM!!!!!!! To jsem snad ještě neviděl! Ale když už jsme u herců, tak proti Stevenu Seagalovi po herecké stránce nic nemám. Podal průměrný výkon. Tom Arnold byl pro mě zklamáním... Ne, že by hrál špatně, spíše jeho postava. Když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně na to, jak příšerně byla jeho role napsaná nehrál špatně. Ale nic proti, ale jeho závěrečný výstup (před titulky) by se podle mého hodil spíše do jiného filmu... DMX byl pro mě zase příjemným překvapením (rozuměj, na tento film...). Zhodnotím-li to všechno, 2* na tento film přesně sedí.... ()

Enšpígl

Hlavně obdivuji reálnost scénaře, protože je jasný, že pokud je u policie Steven Seagal, kriminalita klesne na nulu, bohužel, většinou za cenu smrti většiny obyvatel rajonu, kde Seagal řeší své případy. Tohle už je všem jasný a tak jediný zločinci musí být zákonitě Seagalovi policejní kolegové a v tomhle filmu jsme teda svědky toho jak si Seagal vyšlápne na zlotřilé kolegy u policie. Po skončení Seagalova vyšetřování visí na policejní stanici následný leták " Přijímáme k policii větší počet mužů a žen na doplnění stavů". No a mistr Seagal se zase na chviličku zabaví. ()

J.Lajner

Steven Seagal se v Lovci policajtů vrací ke kořenům a hraje chlapíka jménem Orin Boyd. Poslední čestný polda v Detroitu, městě, kde korupce a obchod s drogami jen vzkvétají. Ve filmu se to hemží drsnými černochy a na každém kroku burácí hlasitý hip-hop. Jednu z hlavních rolí zde ztvárnil i populární rapový zpěvák, skladatel a příležitostný herec DMX. Právě s jeho postavou musí Seagal spojit síly, aby mohl dostat před spravedlnost své zkorumpované kolegy. Steven v prostředí plném velkých černých hochů a drsného gangsta rapu působí jako pěst na oko. Jenže to je právě ona tajná ingredience, skryté eso v rukávu. Seagalova postava je vtipná, má správné průpovídky a herec si tu dokonce dělá srandu sám ze sebe, což je věc do té doby nevídaná. Joelem  Silverem nařízená dieta mu viditelně prospěla a Steven omládl o několik let. Vypadá zde opravdu dobře a jeho postavě se dá i upřímně fandit. Jasně, jde o prachobyčejné béčko, ale solidně natočené a hlavně zábavné. Rodilý Polák Andrzej Bartkowiak režíroval i Hongkongem podbarvený akčnák Romeo musí zemřít (2000) a na Lovci policajtů je to zatraceně dobře znát. Akce je živočišná a točená hodně na efekt. Matrix (1999) zpopularizoval užití speciálních lan, díky nimž mohou herci během akce předvádět nejrůznější akrobatické kejkle. Tato lana se v postprodukční fázi digitálně odstraní a máme tu oku lahodící trik. Tuhle fintu ve filmu uplatnil i Bartkowiak a na několika místech to trochu bije do očí. Vidět padesátiletého Seagala, jak provádí stojku na jedné ruce a fajfkama přitom rozdává kopy, působí trochu úsměvně. Jinak jde ale o pohodovou oddechovku, která ani dnes neurazí a nabízí sto minut nenáročné zábavy. ()

Terva

CITÁT - Od kdy si poldové můžou dělat, co se jim zachce?........ Scénář : Ed Horowitz a John Westermann. Kamera : Glen McPherson. Hudba : Damon Grease Blackman a Jeff Rona. CITÁT - Tlustá ženská je dobrá na zimu i na léto. V zimě zahřeje a v létě je od ní dobrej stín......... Natáčení v Torontu se pozdrželo, protože David Vadim byl zadržen a obviněn z pokusu o znásilnění. ()

adams89

Po propádácích typu Patriot a Tajný agent Jack T. už to s ním pomalu vypadalo zle, Seagal ale přišel se solidním comebackem a pro spoustu jeho fanoušků posledním svým povedeným filmem, Lovcem policajtů. Tentokrát jsme ho mohli vidět v boji proti drogám a zkorumpovaným policistům, pro Stevena prostředí, kde se asi cítí jako ryba ve vodě. Mezi jeho všemi filmy má tento dost možná nejlepší úvodní minuty, v kterých je jistě nejhumornějším místem vyhození viceprezidenta, v rámci jeho ochrany, hlavní postavou z mostu přímo do řeky. Dalších zábavných momentů je ve filmu víc než dost a člověk ani nemusí být Seagalovým fanouškem, aby se u nich nezasmál. Dojem mi jen trochu zkazilo finále, kde bych pár výtek našel. Velká škoda potom, že Steven zahodil svoji kariéru následujícím nepovedeným Na pokraji smrti.70% ()

• Čtveřice DMX, Isaiah Washington, Anthony Anderson a Tom Arnold se o tři roky později znovu sešla během natáčení snímku Od kolébky do hrobu (2003), který také režíroval Andrzej Bartkowiak. (Jizni Tlapa)
  • Když Orin Boyd (Steven Seagal) řídí ve městě dopravu, hraje při tom skladba „I Got You (I Feel Good)“ od amerického funkového zpěváka Jamese Browna, která byla vydána v roce 1965. (rublik05)
  • V scéne, kde Orin Boyd (Steven Seagal) počas jazdy v čiernej dodávke zápasí s dvoma chlapíkmi, vykopne jedného z nich von cez otvorené dvere. Pri zábere z vonku je však jasne vidieť, že vypadne iba figurína v blond parochni. (Patrik200s)