Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  *****

  Tak konečně mám za sebou celou trilogii. První díl je jednoznačně nejpřímočařejší a nejkomornější a obstojí jak samostatně, tak i jako úvod celé ságy. Úžasný nápad, geniálně formálně provedené a s filosofickou hloubkou (Rád bych si někde přečetl filosofickou reflexi Matrixovského universa, mohlo by to být zajímavé počtení. V těch filmech se řeší snad všechno, od noetických otázek o možnostech a způsobech lidského poznání, přes vytvoření vlastního ontologického systému, po problémy kauzality a otázku volby). Každopádně první Matrix je zlomový a hrozně důležitý film, kterému přiznávám velký význam. A kdybych měl fetiš na ty "pěkné" oblečky, co postavy ve filmu nosí, byl by možná i mojí srdcovkou.(22.8.2010)

 • berg.12
  *****

  S utvářením filmových dějin bych byl hodně opatrný, každá novost se jednou změní ve standard. Stejně opatrný bych byl s ryzí originalitou, příznivci anime ví, o čem mluvím. Ale jsem rád, že jsem si to zrychlení z 0 na 100 za tři vteřiny prožil. Určitě by mě film tolik nezaujal, pokud by za ním nestál výborně propracovaný příběh se silným podobenstvím. Když jsem vstával ze sedačky v kině, měl jsem na chvíli pocit, že bez problémů vzlétnu.(15.4.2005)

 • Fr
  *****

  co je matrix? sen. skutečný svět vypadá jinak. stroje si nás pěstují. matrix je manipulace! dokuď bude existovat, lidstvo nebude svobodné. první díl má za úkol nás o tom přesvědčit. je na nás valena spousta informací nutných k pochopení příběhu. je třeba dávat pozor, ale to jde tak nějak samo. neskutečně nasnímané souboje, akční scény, kamera, efekty, zvuk, BARVA. můžete se kochat jeho krásou a promyšleností, nebo s ním bojovat. musíte ho pochopit! o tom je matrix.(1.5.2006)

 • SNCIS
  *****

  Obsahuje spoilery: "Píše se rok 99, jenže asi tak 2199, úplně přesně ti to neřeknu, protože to nikdo neví. Slovy se to dost dobře vysvětlit nedá, pojď se mnou, a přesvědč se sám." James Cameron to hlásal již před lety: Technologie, kterou vyrobíme sami, se proti nám vzbouří. Svět zanikne a vznikne Matrix, kde je člověk pouze baterie. "Taky pořád přemýšlíš o tom, co by se stalo kdyby sis vzal tu modrou kapsli?" Příběh je vynikající - originální. Vizuální stránka: Zde převládá černá. Černé oblečení, tmavé prostředí. Carrie-Anne Moss oděla do kůže. "Zkus uhnout." A sympatický Keanu Reeves jako vyvolený Neo. Možná hlavně kvůli stylovým outfitům vám hrdinové přirostou k srdci. "Potřebujeme zbraně, spoustu zbraní." Akční scény: Taky stylové a pěkné na oko. "Dostřílel jste, pane Andersone!" - "Vy taky!" Závěr: Neo a agent Smith... Možná nejlepší mlátička v historii kinematografie. "Lžíce tu není." Dnes již kultovní záležitost. - 100%.(23.2.2019)

 • Matty
  *****

  Opusť pohodlí svého bytu, chceš-li poznat realitu, následuj králíka bílého, zažiješ něco milého: uvidíš akci, která tě ohromí, uslyšíš věty, které tvou víru podlomí a zjistíš, co každý Deža ví - totiž, co je to déjà vu. 95% Zajímavé komentáře: kiddo, berg.12, Honzzaq, numi, sinp, Aiax, Mr. Lobo, d-fens, Lubakus(28.3.2005)

 • - Presné označenie zbrane používanej agentmi je Magnum Research / Israeli Military Industries Desert Eagle .50 AE. (WalterIK7)

 • - Každá scéna, která probíhá v Matrixu, je vybarvená do zelena a scény ve skutečném světě mají modrý odstín. Sekvence, v níž Morfeus (Laurence Fishburne) trénuje Nea (Keanu Reeves) je vybarvena do žluta, jelikož se neodehrává ani v jednom ze zmíněných světů. (Duoscop)

 • - Hugo Weaving bol do role agenta Smitha vybraný po presvedčivom výkone vo filme Proof (1991). (WalterIK7)