poster

Matrix

 • USA

  The Matrix

 • Slovensko

  Matrix

Akční / Sci-Fi

USA, 1999, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheMaker
  *****

  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Ty vole, tak o tomhle filmu bych se mohl rozepisovat dlouho, ale nechce se mi, tak snad jen jedno: Můj nejoblíbenější KULT ze všech KULTU KULŤÁCKÝCH !!! Vždycky, když ten film vidím, mám jeden velký orgasmus !! www.svet2012.info :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(4.10.2007)

 • hirnlego
  ****

  Teď jsem to viděla po letech a to jsem neměla - takhle patetický si to vážně nepamatuju! (ten "polibek života" jsem asi úplně vytěsnila) ... Odteď se za těch 5* budu muset trochu stydět. Ale stejně to tehdá na VHSce z videopůjčovny za rohem stálo za to (a kvůli soundtracku jsem se pak na cca 5 let zaprodala Ramštajnům, ajajaj). EDIT: Hm, tak po dalších letech (2016) už ta pátá dělá pápá.(28.3.2011)

 • kiddo
  **

  Neutuchající otravná expozice složená z myšlenek, které tu byly odnepaměti, a přesto jsou podané nesnesitelně nabubřelým stylem, jehož účelem není nic jiného než vzbudit v polovzdělaném ťulpasovi bezbřehý údiv nad tím, jací jsou ti Wachowští originálňý a hluboký mislytelé, pyčo! Ale jo, kdybych si při tom svém věčném chození za školu neudělala čas ani na jednu hodinu ZSV, pravděpodobně bych to žrala taky.(18.12.2014)

 • BadoXXII
  ****

  Dokud bude Matrix existovat... Nikdy nebude lidstvo svobodné....... Matrix toho priniesol vo svojej dobe veľmi veľa iného (nového) či už to boli veľmi vydarené a revolučné efekty, zaujímavá myšlienka, punc originálnosti a veľmi kvalitne a inteligentne vystavaný príbeh. Toto všetko zaručilo Matrixu divácku nesmrteľnosť a širokú obľubu. KULTovosť filmu je nesporná a pre mňa existuje len prvý filmový Matrix, ktorý mám rád a naozaj ho aj rešpektujem. Tie ostatné sú už len prázdnou (nie však nekvalitnou) akčnou pochúťkou a nepotrebnou nadstavbou.(2.10.2011)

 • Le_Chuck
  *****

  Top 10 a zároveň asi najlepšie sci-fi, ktoré ma TAK GENIÁLNY NÁPAD, že som po filme chvíľku z balkóna neisto pozeral na dom naproti. Hold žluťásci sa nezaprú (myslím že to vzniklo v nejakej nahulenej ázijskej hlave). Keď sa k tomu ešte pridá brilantna technická stránka s dnes už kultovným "bullet timom", ktorý pajcuju nielen filmy, ale aj hry ... no best of sci-fi triller.(2.6.2005)

 • - V prvej scéne vidíme na čiernej obrazovke zelený blikajúci kurzor. V tejto prvej metafore je skrytý najhlbší význam celého filmu - živý stroj, dualita medzi človekom a umelou inteligenciou. V scenári z roku 1996 prirovnávajú Wachowski onen blikajúci kurzor k bijúcemu srdcu. (Raccoon.city)

 • - Na film Matrix a Matrix Reloaded (2003) navazuje hra vydaná v roce 2003 „Enter the Matrix“. (asdfasdf)

 • - Prestrelka vo vestibule sa točila 10 dní. (WalterIK7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace