Matrix

The Matrix

Matrix

Akční / Sci-Fi

USA, 1999, 131 min

Top 10 a zároveň asi najlepšie sci-fi, ktoré ma TAK GENIÁLNY NÁPAD, že som po filme chvíľku z balkóna neisto pozeral na dom naproti. Hold žluťásci sa nezaprú (myslím že to vzniklo v nejakej nahulenej ázijskej hlave). Keď sa k tomu ešte pridá brilantna technická stránka s dnes už kultovným "bullet timom", ktorý pajcuju nielen filmy, ale aj hry ... no best of sci-fi triller.(2.6.2005)

Dokonalost? Ne, to ne, ta přece neexistuje. Ale" Matrix" k ní má velmi blízko. Napoprvé to byla dost soda, pěkně mě to vykolejilo. Napodruhé a napotřetí a..a..a skvělý zážitek. Jakožto celek. Nemá cenu vyzdvihovat jednotlivé části (kung-fu, triky, herce, scénář...), protože nejdůležitější je, jak fungují dohromady a jak působí na diváka. Jestli obě pokračování budou aspoň způlky tak dobrá, máme tady podle mě nejzásadnější filmovou sci-fi sérii všech dob.(23.1.2003)

|| Scenár: The Wachowski brothers | Hudba: Don Davis | Produkcia: Joel Silver | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: Village Roadshow Pictures, Silver Pictures, Groucho II Film Partnership | Rozpočet: 63 miliónov $ | Tržby: 463,517,383 $ || Červená pilulka, ktorá obsahuje všetké ingrediencie dokonalej filmovej záležitosti. 100% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(9.12.2006)

Teď jsem to viděla po letech a to jsem neměla - takhle patetický si to vážně nepamatuju! (ten "polibek života" jsem asi úplně vytěsnila) ... Odteď se za těch 5* budu muset trochu stydět. Ale stejně to tehdá na VHSce z videopůjčovny za rohem stálo za to (a kvůli soundtracku jsem se pak na cca 5 let zaprodala Ramštajnům, ajajaj). EDIT: Hm, tak po dalších letech (2016) už ta pátá dělá pápá.(28.3.2011)

Rozpočet $63miliónovTržby USA $171,479,930Tržby Celosvetovo $463,517,383Tržby za predaj Blu-ray Ultimate Matrix Collection v USA $10,246,835 //počet predaných kusov 243,463Neskutočný hi-tech zážitok aký nemal obdoby v rámci žánru! /videl v kine 2x: 100%/(18.5.2005)

• - Keď Neovi (Keanu Reeves) vypadne mobil z rúk, je dvakrát strih na ulicu, kam mobil padá, striedavo je možné vidieť plnú a potom zasa prázdnu križovatku. (quarel)

• - Pro film byla kvůli bullet-time scénám digitálně vytvořena střecha budovy s helikoptérou včetně okolních budov, zastávka metra a místnost, kde vyslýchali Morphea (Laurence Fishburne). (imagoo)

• - Vědecko-fantastický film vychází z tradice kyberpunkové literatury, autorská dvojice však do něj taktéž zapojila prvky z křesťanských mytologií a dalších jiných. (Lynette)