Matrix

The Matrix

Matrix

Akční / Sci-Fi

USA, 1999, 131 min

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Ty vole, tak o tomhle filmu bych se mohl rozepisovat dlouho, ale nechce se mi, tak snad jen jedno: Můj nejoblíbenější KULT ze všech KULTU KULŤÁCKÝCH !!! Vždycky, když ten film vidím, mám jeden velký orgasmus !! www.svet2012.info :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(4.10.2007)

Teď jsem to viděla po letech a to jsem neměla - takhle patetický si to vážně nepamatuju! (ten "polibek života" jsem asi úplně vytěsnila) ... Odteď se za těch 5* budu muset trochu stydět. Ale stejně to tehdá na VHSce z videopůjčovny za rohem stálo za to (a kvůli soundtracku jsem se pak na cca 5 let zaprodala Ramštajnům, ajajaj). EDIT: Hm, tak po dalších letech (2016) už ta pátá dělá pápá.(28.3.2011)

• kiddo

Neutuchající otravná expozice složená z myšlenek, které tu byly odnepaměti, a přesto jsou podané nesnesitelně nabubřelým stylem, jehož účelem není nic jiného než vzbudit v polovzdělaném ťulpasovi bezbřehý údiv nad tím, jací jsou ti Wachowští originálňý a hluboký mislytelé, pyčo! Ale jo, kdybych si při tom svém věčném chození za školu neudělala čas ani na jednu hodinu ZSV, pravděpodobně bych to žrala taky.(18.12.2014)

Dokud bude Matrix existovat... Nikdy nebude lidstvo svobodné....... Matrix toho priniesol vo svojej dobe veľmi veľa iného (nového) či už to boli veľmi vydarené a revolučné efekty, zaujímavá myšlienka, punc originálnosti a veľmi kvalitne a inteligentne vystavaný príbeh. Toto všetko zaručilo Matrixu divácku nesmrteľnosť a širokú obľubu. KULTovosť filmu je nesporná a pre mňa existuje len prvý filmový Matrix, ktorý mám rád a naozaj ho aj rešpektujem. Tie ostatné sú už len prázdnou (nie však nekvalitnou) akčnou pochúťkou a nepotrebnou nadstavbou.(2.10.2011)

Top 10 a zároveň asi najlepšie sci-fi, ktoré ma TAK GENIÁLNY NÁPAD, že som po filme chvíľku z balkóna neisto pozeral na dom naproti. Hold žluťásci sa nezaprú (myslím že to vzniklo v nejakej nahulenej ázijskej hlave). Keď sa k tomu ešte pridá brilantna technická stránka s dnes už kultovným "bullet timom", ktorý pajcuju nielen filmy, ale aj hry ... no best of sci-fi triller.(2.6.2005)

• - V prvej scéne vidíme na čiernej obrazovke zelený blikajúci kurzor. V tejto prvej metafore je skrytý najhlbší význam celého filmu - živý stroj, dualita medzi človekom a umelou inteligenciou. V scenári z roku 1996 prirovnávajú Wachowski onen blikajúci kurzor k bijúcemu srdcu. (Raccoon.city)

• - Na film Matrix a Matrix Reloaded (2003) navazuje hra vydaná v roce 2003 „Enter the Matrix“. (asdfasdf)

• - Prestrelka vo vestibule sa točila 10 dní. (WalterIK7)