Stále svěží filmovou komedii Muži v offsidu natočil roku 1931 režisér Svatopluk Innemann podle stejnojmenného humoristického románu Karla Poláčka. Sportovní veselohra tehdy byla – a vlastně na dlouhou dobu i zůstala – vcelku ojedinělým zjevem v české filmové dramaturgii, třebaže její zcela mimořádný úspěch u obecenstva přímo volal po rychlém následování. O tento úspěch (film běžel v pražských premiérových kinech celých 12 týdnů a měl i velmi pochvalné kritiky) se stejnou měrou zasloužila Poláčkova vtipná a oblíbená předloha a vynikající herecké výkony, jimž všem dominoval pan Načeradec v interpretaci znamenitého herce Huga Haase, který zde vytvořil svou první velkou filmovou roli. Jeho spoluhráči byli Jindřich Plachta v roli starého Habáska, Theodor Pištěk jako pan Šefelín a v drobnější roli pana Hátle, zákazníka pana Habáska, Jaroslav Vojta. Méně výrazná je milenecká dvojice karikujícího Emana Fialy a Jiřiny Štěpničkové, která zde vytvořila jednu ze svých prvních filmových rolí. Milovníci staré Prahy a sportovní fanoušci ocení dokumentární záběry z fotbalového stadionu na Letné, je zde zachycen i populární rozhlasový redaktor Josef Laufer. (Česká televize)

pytlik...

Na snímku je krásně vidět, jak se časy mění. Zatímco dnes pečujou přehnaně o svou fasádu fotbalisté, to jsou samé pečlivě nagelované účesy, ozdobná tetování, vytrhané chloupky z nosů a uší, dříve takhle blbli fanoušci. Takovej Eman Fiala nevylezl bez podmalovanejch očí ani z postele. ()

noriaki

"Mám si z toho něco dělat? Nemám. Tak co se rozčiluju? Tak se nebudu rozčilovat. Klid, dost, já se nerozčiluju. ALE DO TĚCH DIREKTORŮ, TO MUSÍ HROM V ŠIRÝM POLI UHODIT!!!" Výborný Hugo Hass v pohříchu průměrné komedii. Scénář se psal narychlo a na dialozích to jde vidět. Postaral se o ně sám Karel Poláček, ale i tak nejdou postavám z pusy. Filmu chybí soudržnost předlohy a pod režisérovýma rukama se rozpadl na sled jen lehce propojených scének. Ani toho fotbalu si člověk moc neužije. ()

Master19

"Já jsem efektivně mrtvej člověk..." Nedostižně obyčejná romantická pletka mládence ze Žižkova a děvčete z Nuslí na pozadí velkých fotbalových mačů nepopsatelné důležitosti. ()

nevermore

"Na Slavii mi nešahejte, já na tu Vaši Žižkovku, taky nenadávám i když jsou to hadráři." Svižný film plný milého a dobrého humoru. ()

mirec88

Ach, tieto staré komédie majú také zvláštne kúzlo. Táto bola taktiež výborná, naviac sa mi páčilo to "iskrenie" medzi tým smiešne zamilovaným párikom. ()

Autogram

Humor aj celý film skutočne zostarol, ale za tých 88 rokov na to aj má nárok. Na tú dobu je herectvo ani nie príliš divadelné, vtip s nedopovedaným vtipom o cestujúcich vo vlaku je fajn a zaujímavé sú aj zábery, ako sa hral a natáčal futbal pre 88 rokmi. –––– Štěstí, co je štěstí? Muška jenom zlatá, která za večera kol tvé hlavy chvátá. To říkal jednou jeden básník. ()

S_M_Lomoz

Česká komedie z počátků zvukového filmu. Ovšem to, že se zvukové filmy v Československu točily teprve dva roky, na ní vůbec není vidět! Zásluhu na tom má určitě hlavně Hugo Haas (na třicet rozhodně nevypadá), kterému psal Poláček scénář nepochybně na tělo. "Co se chce po mně? Chce se ze mě trhat kusy nebo co?" se stalo naším rodinným heslem. Ale i (nepochybně) občas improvizující Jindřich Plachta - a pak hlavně Poláčkův jazyk. Pak člověk odpustí i Jiřině Štěpničkové její prkennost. "Ó zelený trávníku, tak jsem tě vídal ve svých snách!" ()

Werichowka

...jen vsuvka: Jak tam židovka, paní Načeradcová, rozmlouvá s přáteli a jako mimoděk zvolá: "Židi přijdou k vyhlazení!", tak mi trošku vyschlo v krku... ()

vitekpe

Divna komedie (?) se sportovni tematikou. Resp. s tematikou sportovnich fanousku. Hodne drevni pokoukani...ale je tam treba teenagerka Jirina Stepnickova... :) ()

klúčik

Moja obľúbená komédia. Hugo Haas je fantastický futbalový fanúšik a jeho SLÁVIE je věčná.... Film ma vždy pobavý a rád sa vždy pozriem......80%. ()

xaver

Vynikající komedie, jeden z prvních snímků s Hugo Haasem a asi jeho první film, kde doslova exceloval a proslavil se jako herec - komik. Jeho pan Načeradec je neuvěřitelně lidský s typickými cnostmi i nectnostmi malého českého obchodníka první republiky. Snímek je paradoxně zajímavý i jako filmový dokument tehdejší doby. Návštěvy na fotbalových zápasech, které můžeme vidět ve filmu, jsou na dnešní dobu nevídané a současný fotbal může jen tiše závidět. "kdepak udělali soudruzi z našeho fotbalového svazu chybů?" ()

DocBrown

Me si urazejte jak chcete, ale na Slavii mi nesahejte ! Dnesni skandovani nekolika inteligentu Jude Slavie lze brat pouze jako poklonu Haasove genialite. ()

Paity

Nemám rád filmy s Hugo Haasem, o to více mne mrzí, že film, který je o prostředí fotbalu je spojen s jeho jménem. Proto také to střízlivé hodnocení. ()

ClimbVibe

Výborná knížka převedená do filmu téměř bezchybně. Vtip, poetika, skvělí herci a hlavně Hugo Haas je zde geniální. ()

Rozjimatel

Huga Haasa mám rád (týmto filmom sa stal známym) a Poláčkov Hostinec u kamenného stolu ešte radšej. Táto komédia, tiež založená hlavne na konverzácii, ale až takú úroveň nedosahuje. Je to trochu strojenejšie, čo sa herectva a dialógov týka, humor tiež máličko zaostáva. aj keď vtipných hlášok tam je pomerne dosť. Dosť rušivé sú scény zo štadióna, keď samotný futbal je nasnímaný hrozne amatérsky a komentovanie rôznych situácií hercami nezodpovedá dianiu na ihrisku. Má to inak ešte taký feeling nemého filmu (výzor a prejavy hercov). ()