Pokoj s vyhlídkou

• Velká Británie A Room with a View (více)

Jak snadné je zamilovat se! A jak těžké poručit srdci, aby ustoupilo konvencím a tradici! ... Přepis románu anglického spisovatele Edwarda Morgana Forstera, odehrávajícího se na počátku století rovným dílem ve Florencii a v Anglii. Hrdinkou je mladičká dívka z dobré společnosti Lucy, která se na své cestě do Itálie seznámí s mladým sympatickým Angličanem Georgem Emersonem, než však může jejich vzájemné prvotní okouzlení přerůst v cosi většího, její ostražitá gardedáma ji urychleně odveze do domácího bezpečí. Tady ji – v duchu zavedených tradic – čeká zasnoubení se sice poněkud nudným, ale společensky vhodným a zajištěným mladým mužem. A Lucy by nepochybně – tak jako všechny dívky jejího věku a společenského postavení – skončila ve spořádaném, byť asi nepříliš šťastném manželství, kdyby se shodou okolností v sousedství neusadili otec a syn Emersonovi. (Česká televize)

otík

Tohle nebyl film pro mně. Usínal jsem už od začátku, vůbec se mi to nelíbilo vizuelně ani tematicky, postavy naprosto nezajímavé a ploché, citově spíše smutné než vášnivé. Jediná zajímavá scéna je, když nahatí chlapi dovádějí při koupání v rybníku. Neříkám, že je to špatný film, ale já už podruhé nechci. ()

dr.fish

Úžasný DD Lewis. A něco neuvěřitelného je vlastně celý ten elitářský svět Angličanů. Vůbec nechápu jak s tímto přístupem mohli vládnout světu. Vyprávění je taková trochu napůl parodie a napůl horror, podle toho, jak to kdo chápe. 70% ()

hans500

Výborný film, nadprůměrný scénář, režie velmi kvalitní a v obsazení je anglická herecká špička (Maggie Smith, Helena Bonham Carter, Daniel Day-Lewis, Judi Dench), lépe film ani natočen být nemohl, takže 4,5*. ()

andrii

Otevřené okenice nahlížejí do světnice. Tam, kam se slétly dvě hrdličky, rozezněly se nevinné lásky zvonečky. Dvořit se lásce je tak poetické, klamat své city je neetické. Vypusť ze srdce zmatek i konvence. Dostát něžnostem je pohlazením, štěstím od srdce. Ten nejkrásnější cit mezi nebem a zemí prozářil pokoj s vyhlídkou vybranou malebnou anglickou smetánkou. Ten čistý cit, který nepoleví, nechť slib polibků se vyplní. Romantické duše rozzáří i ten suchar, nepraktický estét s charismatickou tváří, Daniel Day-Lewis. Slunnost, otevřenost italské přírody, historická zákoutí a energie vábivé Florencie, rozšněrovaly tu slušnou, vzornou a konzervativní dámu - starou dobrou Anglii, ten poctivý, tradiční, venkovský "čaj o páté." ()

LeoH

Šťastná kombinace dobové stylizace, nepřepálené romantiky, elegantní nadsázky a krásné poetické kamery, které nedokázal zásadně ublížit ani obrazový ořez na DVD z Levných knih. Kdo tvrdí, že z mladičké Heleny Bonham Carter nejsou dostatečně cítit emoce, nechť se odpoutá od záměrně rezervované fasády a zaposlouchá se do klavíru, tam to všecko je. To spíš Julianu Sandsovi vyšel jeho volnomyšlenkářský bouřlivák trochu jako bezkrevný uvzdychaný ňouma a důvod Lucyina uhranutí tak zůstává malinko záhadou; toť ovšem má jediná výhrada. ()

plechulka

Film, který Vás vtáhne na počátek 20. století - sama kamera působí jako obrazy z té doby a kostýmy (a účesy) dam jsou nádherné.... prostě belle epoque po anglicku... nicméně být v té době ženou znamenalo nemít téměř žádná práva a možnosti zařídit si život podle svého - Lucy měla sice rozum, ale také dost štěstí - nepotkat George, mohla skončit jako nudící se panička-manželka Cecila nebo neprovdaná tetička - "stará panna", což ve viktoriánské společnosti - jak je nejen zde nejen naznačeno - je ten nejzbytečnější a nejvysmívanější tvor pod sluncem (zatímco "starý mládenec"...!) ()

Kamkon

Nezapomenutelná krásně mladá Helena Bonham Carter - zatím jediný film, kde jsem si jistá, že bujná vlasová kštice hlavní představitelky je skutečná. ()

Pavlínka9

Krásná a mladá Bonham Carter a stále zajímavá Maggie Smith. Ten film má krásnou výpravu, zajímavé téma, které pro mnoho lidí z dnešní společnosti je již silně zastaralé, ale takhle to prostě kdysi bylo...A tudíž i nějaká "hloupá" rozhodnutí poté způsobila trápení a bylo velice náročné udělat změnu, protože - co by si lidi pomysleli ;) ()

sochy.zirafka

Tak roztomile-naivně-dojemné, až jsem z toho měl dobrou náladu. (Mělo to hodně společného s tím, že jsem se cítil jako divák nějaké divadelní hry.) A navíc to obsazení! Ach!! ()

dANo

Prvá polovica ma dosť uspávala, ale tá druhá stála za to a napravila môj dojem z filmu natoľko, že dávam nadpriemerné hodnotenie a odporúčam... Okrem skvelého hereckého obsadenia je tu fakt dobrý scenár a hlavne výprava! Stále som sa totiž zamýšľal nad tým, ako sa tvorcom podarilo vytvoriť tak autentické prostredie, že som mal ozaj pocit, akoby to bolo natočené pred viac ako 100 rokmi. :o) ()

Eleanor05

Další nudnej romanťák s předvídatelným koncem, akorát je ze začátku dvacátýho století. Nezachránil to ani Daniel Day-Lewis se svým absurdně upjatým Cecilem... ()

Gurtha

Mnoho slov někdy škodí a život plyne pomalu jak Arno pod Ponte Vecchio. Tenhle film zkrátka musíte zažít. Snad vás nalákám na rozkošně mladého Ruperta Gravese ... i když vzhledem k zářnému obsazení, je to asi dosti nemístné. ()

PollyJean

Krásná pohádka. Možná se tu Ivorymu nedaří tak dobře postihnout city a vnitřní hnutí hlavních postav, zato ale exceluje v zachycení různých rázovitých postaviček, jako je třeba "poor Charlotte" Maggie Smithové (kolik takových chudých příbuzných v literatuře najdeme) nebo zcela neodolatelný Cecil Daniela Day-Lewise. ()

Ralna

Začínám chápat, jak z mladičké Heleny B. C. vyrostla právě taková žena, jakou dnes je. Takové role vás prostě nenechají bez poskvrnky. ()

Pavlík

11. 11. 20111 (347.); vykal jsem dědovi v 2. polovině 20. století, ani se nedivím, že na počátku 20. století si vykali sourozenci i sestřenice, sestřenice Charlotte byla svým chováním nakonec půvabná ()

klúčik

Pekný film. Krásne prostredie, výborná kamera, a príjemné herecké výkony. Naozaj pekný zážitok. Hodnotím 80%. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno