Neúnavný glosátor života newyorských intelektuálů Woody Allen pokračuje ve své oblíbené tématice i ve snímku Mocná Afrodíté. V centru jeho pozornosti jsou znovu partnerské vztahy. Sportovní novinář Lenny Weinrib (Woody Allen) a jeho o hodně mladší manželka Amanda (Helena Bonham Carterová) se odhodlají adoptovat dítě, neboť žena prohlašuje, že nemá čas na to, aby byla těhotná (pracuje v umělecké galerii a chce se osamostatnit). Když je adoptivnímu chlapci pět let, Lenny neodolá pokušení vyhledat jeho skutečnou matku. S hrůzou zjišťuje, že je jí dobrosrdečná prostitutka a příležitostná pornoherečka Linda (Mira Sorvinová), a rozhodne se ji přivést na správnou životní cestu. Sám se však dostává do těžké manželské krize.

Na rozdíl od některých svých předešlých děl (např. Manželé a manželky) se Woody Allen věnuje rozboru citových vazeb v nezakrytě komediální rovině a vede své postavy k všeobecnému závěrečnému smíření. Skvěle napsané dialogy (scénář byl nominován na Oscara), pečlivě vybraný hudební doprovod a přesné herecké obsazení jsou hlavními dominantami filmu. Jistým ozvláštněním je použití starořeckého chóru (v němž se objevuje řada známých herců, např. F. Murray Abraham, David Ogden Stiers, Olympia Dukakisová nebo Jack Warden), který v přírodním amfiteátru (jeho scény byly natočeny v italské Taormině) komentuje hrdinův osud a varuje ho (většinou marně) před možnými komplikacemi. (Česká televize)

FISSSH

Woodyho Allena sice ráda nemám, ale za tenhle film bych se mu s chutí omluvila. Už jen ten nápad skloubit realitu s řeckým chórem... ()

saillor

Další Woodyho klasika standartní kvality. Vstupy z antického divadla komentující děj jsou skvělý nápad a dost jsem se u nich nasmála, z "civilních" scén je nejlepší Woodyho dohazovačská práce a v podstatě všechny scény, kde se vyskytuje společně s Mirou Sorvino (stačí už pohled na ty dva pohromadě). Linie s manželkou Helen Bonham Carter jde tak trochu bokem a zdá se skoro nadbytečná. Celkově : je to přesně ten vtipnej a neurotickej film, kterej od Allena čekáte a nebudete zklamáni. ()

dzejnyka

Premiéra ma pobavila nesmierne, druhé a tretie zhliadnutie snáď ešte viac. Jedna z navtipnejších allenoviek ma uchvátila paralelou s bájnym Gréckom, ktorého dobové postavy by si určite mali čo povedať so súčasníkmi - veď história ľudských problémov a osudov sa tak nádherne opakuje. Dokonca pre Oidipa majú v Harleme novodobé pomenovanie :-) Lenny ma bavil svojou intelektuálnou prevahou a Linda tým, s akou prirodzenosťou používala v konverzácii rôzne varianty slova fuck. Amanda ma až tak nezaujala, ale keď sa na scéne objavil boxujúci génius Kevin, plakala som od smiechu. Efcharisto, Woody! ()

carnacv

Woodyho podle mě občas dusí to, že dostane relativně snadno peníze na cokoli. Upřímně, kdyby s ním někdo vyrazil dvěře, ať s tímto kouskem jde třeba k čertu a kouká to předělat, byla by to zajisté slušná podívaná. Takhle je to nedotažené jedno téma, prokládané vtipnými gagy, které ničím nenadchne. Z mého pohledu, ztráta času. ()

gizi

Woody zde opět exceluje - on je prostě nesmrtelně báječný ve svých kecech a pózách. Ovšem i příběh je roztomile hezký. 85%. ()

ragtime

Opäť skvelý nápad a dobrá ruka na hercov. Woody si zase raz naložil najvtipnejšie vety do úst: "Who's the boss between you and Mommy? - You don't know who the boss is? - No. - I'm the boss, okay? - Mommy's only the decision maker. Mira Sorvino fakt kúzelná a do toho grécky zbor v pozadí. ()

Martinko991

Film ma v prvrom rade fakt miestami skvele bavil aj keď je pravda, že sa rozbiehal pomalšie. Dialógy opät skvelé, skrátka začínam milovať filmy tohoto pána scenáristu. ()

Zabriskie

Klasická Allenova komedie, tentokrát ještě lepší a vtipnější, než obvykle. Jednotlivé dějové linie fungují skvěle jak sami o sobě, tak v rámci celého filmu. Moc se mi líbil nápad s antickým chórem, který zezačátku jen uvozuje děj, ale potom i přímo komunikuje s hlavním hrdinou. A dialogy s přiblblou prostitutkou/pornoherečkou jsou prostě božské. ()

davidh76

Snad první film od Woodyho Allena, na který jsem se nedokázal dodívat. Průměrný, fóry vykonstruované. A ta ženská ani nebyla moc hezká... ()

mina_harker

Film mě moc nezaujal, postavy mi nebyly nějak zvlášť sympatické - až na postavu prostitutky Lindy. Přece jen humor Woodyho Allena není úplně pro mě. Od Allena se mi líbí pouze Všechno co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) a vynikající Match Point (u tohoto filmu se mi nechce věřit, že je od stejného režiséra). 2 a půl hvězdičky ()

Sejkorka

Už i já můžu psát - klasika Allen. A navíc, další z řady, kde je dobrý jako herec. Čemuž pomohlo i to, že jsem měl k dispzici jen origoš s titulky. I díky tomu vynikla Mira Sorvino v roli Lindy. Nedovedu si představit její hlas v této roli předabovaný. Však za ni obdržela Oscara (Herečka VR - Mira Sorvino) Film měl i nominaci za scénář. (Jestli jsem dobře počítal, tak WA posbíral celkem 24 nominací, proměnil jen 4). Zaznamenám ještě pointu. Lenny a Linda nakonec mají "vyměněné" děti, byť Linda o otci dcerce ví, ale nepoví. Zrovna tak ale Lenny ví (a nepoví), že adoptivní syn Max je Lindy. ()