Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže

(TV film)
  • Česko Princezna Fantaghiró (více)

Protagonistkou talianskej filmovej rozprávky je prekrásna, múdra ale tvrdohlavá princezná Fantaghiro. Svet rozprávky možno mnohým pripomenie náš "ľudský" svet. Lenže hlavným hrdinom v boji so Zlom pomáhajú dobré víly a iné rozprávkové bytosti. Osud však zasiahne nielen do života odvážnej princeznej Fantaghiro, ale aj do osudov dvoch znepriatelených kráľovstiev... (oficiální text distributora)

noriaki

V mé chatrné paměti byl film epické fantasy, jenže ona je to nenápaditá pohádka o lásce. V hlavních rolích je princezna tak nádherná, že jsem na ni nezapomněl ani po třiceti letech, a princ tak sličný, že bych mu nejradši dal pěstí. Hodně z atmosféry ukradl nepříliš povedený dabing, ale velkou část mu vrátily čarokrásné tóny Amedea Minghio. Hudba je neskutečná paráda, která sama vytáhla hodnocení nad průměr. ()

lucascus

Daly by se zde najít filmové chybičky a věci, které kvalitu filmu snižují, ale Fantaghiro má v sobě takové zvláštní kouzlo, proto nemůžu dát nižší hodnocení. Nevím jestli působí pouze nostalgie, nebo ještě něco vyššího, ale prostě ta kombinace herců z nejrůznějších koutů světa (Německo, Česko, Itálie, Španělsko, Švýcarsko, a další) vytváří něco zvláštního. I české prostory hradu Bouzov dávají Čechům možnost přivlastnit si částečně tento film. Většina herců z filmu upadla v zapomnění, věnují se jiné profesi, nebo se vyskytují v nám neznámých filmech. Proto možná i neokoukanost tváří zvyšuje hodnocení. O to větší zklamání následuje u posledního dílu princezny Fantaghiro, který je prostě nekoukatelný. ()

Blackberry

Krásna fantasy rozprávka, z ktorej by mali vychádzať všetci novodobí tvorcovia rozprávok. Žiadne kruté násilie, či drastické bojové scény. Pre mňa tento kúsok znamenal príjemné vychutnávanie si prázdnin, keďže sa vysielal takmer na každé Vianoce. Myslím, že výber hercov je tu obzvlášť citlivý, dokonca sa tu objavilo aj pár českých hercov. Z hrdinov Tarabasa a Romualda ešte aj dnes šalejú mladé ženy (a nielen tie) :) ()

mirec88

Za krásne detské spomienky čarovnej "chlapskej" princeznej Fantaghiró. Teraz je to už také... trošku iné ale stále fajn. Videné po rokoch na TV Doma. ()

Autogram

Jedna z mojich detských lások, ale príbeh s ďalšími časťami už začínal byť trochu naťahovaný. Veľmi pôsobivá hudba vytvára strašidelnú atmosféru kúzelného lesa so živými kameňmi, stromami a vílami. ()

Koryntos

Princeznu Fantaghiró měla hrozně ráda moje kamarádka, právě ta, se kterou jsem byla o pár let později na Prcičkách. Tahle pohádka mě stála pár osamělých odpolední, protože kamarádka do toho byla tak zažraná, že se jí nechtělo ven. Mě Fantafhiró moc nechytla, jak to bylo rozdělené na několi dílů, tak mi to přišlo moc rozvleklé. ()

deckardx

Jedna z pohadek, na ktery rad vzpominam... Strasne sympaticka Fantaghiro, ktera v kazdem dile bojuje proti zlym silam nebo se snazi osvobodit sveho mileho ze sparu zle carodejky...a mluvici kun je taky sympatak.. Vyskytuje se spousta ceskych hercu a je to toceno i v Ceske republice... Ted uz by to asi neobstalo, ale ja s dedou sme to milovali... ()

prasacimor

Fantagíro bola v minulom miléniu celorodinnou hrdinkou numeru uno a to se počítá. Romualdo, Kataldo, Ivaldo a hlavne TARABAS boli štramáci a hrdinovia ako širokoďaleko nikto! ()

Hortenzia

fantaghiro sme ako deti milovali a videla som ju snáď dvadsaťkrát...myslím,že to svedčí o tom,že táto talianska rozprávka správne zasahuje tých,ktorým je venovaná ()

Cejny

Fantaghiro její osudy jsem sledoval, když jsem byl malý. V té době se mi tento příběh celkem líbil. V současnosti můžu hodnotit snad jen zajímavou spolupráci a koprodukci italského a českého filmu, která je rozhodně na počátku 90. let velice zajímavá. ()

herr_carter

Jak to člověk může hodnotit, když to naposledy viděl někde mezi prvními zuby a posledním mončičákem?!?!?!? Jediné,co si pamatuju je to,že už jako dítěti mi to přišlo celkem stupidní a tíhnul jsem spíše k domácí tvorbě, co se týče pohádek apod...............moje hodnocení = 4 z 10. ()

Famfulín

Pěkná pohádka a moc pěkná princezna a ještě jedna hvězdička za moc pěknou princeznu... Je to sice stejna hvězdička jako ta předchozí, nicméně princezna se opravdu povedla... :-) ()

šalenka

Jako malá si pamatuji natáčení filmu u nás v Mladečských jeskyních, hradě Bouzov a strašně jsem byla zamilovaná do Romualda...a ti Italové mi zůstali dodnes ;o) Mě se ta pohádka vždycky líbila a pro mne má určitě 4 hvězdičky právem. ()

Finskej

Neuvěřitelně nudná haluz, kterou žádným způsobem nechápu, protože v řadě momentů k žádnému pochopení vůbec není. Dílko má zjevně jen dva druhy diváků: nadšené vyznavače a jedince mého typu, kteří už ho nikdy znovu neuvidí a ani to nebudou zkoušet. ()

Fanex

Docela zvláštní pohádka plná fantazie, skvělé hudby, mluvících zvířat, kouzel a taky romantiky. A tuto romantiku kazí narušitelka vládnoucí černou magií, která chce lásku po někom, kdo už miluje Fantaghiro. Ale láska se asi prostě nedá vykouzlit ani očarovat. ()

Paity

Nechápu, kde se brala ta fanouškovská základna Princezny Fantaghiró. Mě to nějak nebralo. Nevím co bych na tom měl navíc hledat za atraktivní věc, aby mě to chytlo. Takže dvě hvězdy a to jsem ještě přimhouřil oči. ()

ChrisBa

Rozprávka, na ktorej som vyrastal.. Ide o jednoduchý, ale aj úchvatný príbeh so sympatickými hrdinami natočený na peknom bojníckom zámku.. a nemôžem nespomenúť fantastickú hudbu, ktorá robí zo slušnej rozprávky prekrásnu.. Už len za tieto veci sa nebojím dať plné hodnotenie.. veď prečo nie, ak sa talianska rozprávka tak uchytí aj u nás, tak to niečo znamená.. ()