Ghost Dog - Cesta samuraje

• USA Ghost Dog: The Way of the Samurai (více)

RobbieM@N

Minimalistický, skvěle nasnímaný, zabíjení je zde podáno podobně jako v Leonovi, tedy necitlivě směrem k obětem. Hodně netradiční výborný filmový zážitek, těch 116 minut je fakt málo. Navíc bílej gangster, který sleduje cartoonovky, rapuje a zadek si natírá kondicionérem (fakt), to mě dokáže vždycky rozesmát. ()

Soubi

Mně se to zase až tak nelíbilo. Samuraje si představuji pořád trochu jinak. Jsem svírán asi svými utkvělými představami .) ()

Exix odpad!

Film bych přehodnitil spíš na akční komedii.Stačí se podívat na ty rádoby gangstery to byla banda dědku,šermovat zbraněma no tak to byla taky perlička celkově vzato naprostá zmata. ()

wlk1

Nebýt úchylně prolínajících záběrů, šel bych o * nahoru. Kamera dobrá, ale tenhle střih mi vůbec nesedí. 4* ()

Daxus

Černý samuraj, čtoucí po večerech Poučení samuraje za zvuků hip-hopu, a bojující proti partě starých italských mafiánů. To nemůžete nemilovat. Parádní kamera, parádní soundtrack, parádní scénář. 95% ()

vaclaw

Geniální film. Zatímco ostatní režiséři akčních filmů sází na kulometný střih, efektní choreografii cool hlášky, tam Jarmusch sází atmosféru, emoce a charisma hlavní postavy, která se mimo jiné Whitakerovi náramně povedla. ()

Everwin

Tento film je mi rozhodně mnohem bližší než Dead man či Kafé a cigára. Silné prvky japonské filmografie, akce i nadsázky, přesto obrovská síla vykreslení hrdiny. Spousta krásných detailů, které osvěžují a zároveň zpomalují klasickou akční stránku snímku a z řežby vzniká unikátní snímek, který nemůžeme jen tak odbýt jedním podíváním. ()

GoustDog

Neřadím se mezi velké příznivce Jima Jarmusche, ale tento filmový počin je balzámem na srdce. Možná se skutečně jedná o životní roli Foresta Whitakera, ale to není až tak podstatné. Podstatná je jakási poezie, které se vyprávění drží; jeho podtext a kontext. Pokud si přejete zhlédnout "tak trochu jiný film", u něhož neočekáváte vidět a cítit vše "doslovně", Ghost Dog vás nezklame. Velmi milé překvapení. ()

iz67

Kdyz jsem to pred lety videl, tak jsem si to nepochopitelne zaradil mezi filmy ani dobre ani spatne. Ted musim rict, ze je to nadherny film: klidna ale neuprosna gradace, uvaha o tom, jak pevne postoje davaji zivotu jasny a pevny smer, byt by mel byt zakoncen tragicky. ()

kubilov

Černý samuraj, bojující ve stylu medvěda, který bydlí na okraji New Yorku na střeše opuštěného domu s hejnem holubů okolo sebe. Snaží se být nenápadný, ctí kodex a svého pána a občas zajde na zmrzlinu ke svému francouzskému kámošovi, který v jednom kuse mele pantem. Výtečný Forest Whitaker si sednul spolu se zbytkem filmu naprosto dokonale. Tím nejlepším jsou ale samozřejmě jako vždy různé fintičky Jima Jarmusche. Ať už jde o různé detaily, popkulturní odkazy, odkazy do své minulosti (Nikdo) a úžasná atmosféra jednoho velkého newyorkského ekosystému. Ghost Dogova osamělá pouť životem za pomstou proti celé mafiánské organizaci se tak může po právu vyhřívat na vrcholu Jarmuschovy filmografie. Jarmusch a hip hop culture je skvělost! ()

Jehan

Po čertech podivný film, jak je u Jarmushe zvykem. Whitaker v jedné ze svých nejlepších rolí. Plíživá atmosféra provázená hudbou, kterou jinak nesnáším. I tak ty své 4 hvězdy musím dát - a vlastně ani nevím proč. ()

Plastík

Film jsem viděl dvakrát. Jednou a to hned při prvním promítání u mne okamžitě propadl. Po druhém promítáí mě neskutečně oslovil a zamiloval jsem si Foresta Whitakera - hraje to, jako by měl zkušenosti s tímto povoláním, které provozuje ve filmu. ***** ()

petite fille

americký černošský zabijak s najsmutnejším pohľadom na svete v službách talianskej mafie, s tvrdou japonskou disciplínou hagakure a najlepším priateľom francúzskym zmrzlinárom. porozumenie si v cudzích jazykoch, naprieč kultúrami. no nemiluj to. ()

HEED

Forest vypadá jako permanentně zhulený kriminálník. Není to ani o mafii, ani o potírání zločinu. Je to natočené pouze z jednoho úhlu pohledu a to pohledu samuraje. Mrtvoly se válí po zemi a to nezvedne ze židle jediného státního příslušníka ? Nedošlo ani na hloubkovou preparaci samuraiským mečem. Ne, ne, ne, já jsem tohle vážně nepochopil, asi ani nechci. ()

RigorMortis

Jarmuschove filmy pre mňa boli vždy niečím zvláštne, až divné. Aj preto som úplne nevedel, čo čakať, film však zaujal už v upútavkách v kine. Gangsterka zo súčasnosti o čiernom nájomnom vrahovi riadiacom sa samurajskym kódexom zo 17. storočia, to všetko za doprovodu hiphopového soundtracku. Výsledok bol kupodivu príjemne pozerateľný, nebolo tam nič, čo by vyčnievalo alebo vadilo. Pomaly a nenásilne plynúci film pretkaný citátmi z Hagakure. Aj na spôsoboch, akým sa hlavný hrdina zbavoval záporákov bolo niečo krištáľovo čisté a úderné, zároveň však originálne (odtok umývadla bol naj). Krimi bez prehnanej brutality (ktoré však pritom nijak neutrpelo na kvalite) a súčasne žiadna artová kravina. ()

Fallout

Stylová božárna s melancholicky-uvolněnou atmosférou, úžasně cool Whitakerem v hlavní roli zabijáka-samotáře, který bydlí na střeše, chová holuby, ctí samurajské kodexy a s nejlepším přítelem si nerozumí ani slovo. ()

Bratr

Tento film je moje číslo jedna. Otevřel jsem s ním svůj čsfd účet a bude i mým prvním komentovaným kusem. Co o něm říci? Není nejkrásnější, scénář není nejnápaditější, příběh rozhodně není nejkontroverznější. ALE! způsob, kterým tento snímek plyne kupředu závěrečným titulkům je prostě odzbrojující. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva