Moje tlustá řecká svatba

• USA My Big Fat Greek Wedding (více)

Je jí třicet, je svobodná, má kila navíc a úžasnou rodinu! ... Nemožné se stalo skutečností a film, který stál jenom pět milionů amerických dolarů, překročil hranici tržeb 240 milionů dolarů, za kterou se nedostanou mnohé z hollywoodských megaprojektů! Za úspěch může i oscarová hvězda Tom Hanks, který zaštítil svou produkcí vtipný scénář doposud nepříliš známé kanadské herečky řeckého původu Nii Vardalosové. V divadelní hře, která se stala podkladem pro scénář, prostě jen popsala svou svéráznou rodinu. Každý její člen má strach o Toulu (Nia Vardalosová), které je třicet, není zrovna štíhlá jako proutek a doposud je svobodná. Pracuje v řecké restauraci, kterou vlastní její rodiče Gus a Marie. Toula je schopna udělat všechno, jen aby nemusela zbytek života strávit v restauraci. Chodí do večerní školy a najde si práci v cestovní kanceláři… a potká Iana Millera, učitele na střední škole. Ian je vysoký, hezký, ale rozhodně není Řek. Toula si není jista, co zraní jejího staromódního otce víc, jestli to, že je Ian cizinec, anebo to, že je vegetarián… V postavě Iana uvidíme Johna Corbetta, kterého si mnozí diváci pamatují ze seriálu Sex ve městě jako Carriina milence Aidana. (Česká televize)

Sifaka

Pěkný pohodový film a někdy dobrá sranda, když příjdou rodiče ženicha na návštěvu, nebo když bratři řeknou(poradí) nějaké sprosté řecké slovo nastávajícímu švagrovi :-)! ()

Handle

Původně jsem tomu chtěl dát 3*, protože jsem si říkal, že se ve filmu vlastně nic moc nedělo a ani to nemělo to žádnou zápletku. Jenže ono to bylo tak milé a vtipné! A přestože je to zdánlivě "obyčejný" film, tak jsem snad přesto nic podobného neviděl. Více civilní a upřímná komedie se vidí málokdy. ()

Terva

CITÁT - Už v dětství jsem si všimla, že jsem jiná. Ostatní dívky byly křehké blondýnky a já byla už v šesti letech snědá a vousatá........... Ocenění: Oscar '02 - nominace: původní scénář Zlaté glóby - nominace: film (muzikál/komedie), herečka v muzikálu/komedii (N. Vardalos) Independent Spirit Awards - debutový výkon (N. Vardalos) Phoenix Film Critics Society Awards - nejlepší nováček (N. Vardalos) Satellite Awards - vedlejší herec v komedii/muzikálu (M. Constantine) Washington DC Area Film Critics Association Awards - scénář ()

moviesfan

Vkusně zábavná komedie s netradičním námětem nevybočuje z řady, ale určitě ani nezapadne do propadliště propadáků. Vtip na mě zabíral. ()

Marek1991

Ak budem mať niekedy svadbu, tak tu som nabral určitú inšpiráciu. Pri niektorých scénach som sa skoro popukal od smiechu. Naozaj romantická komédia, ktorá ma príjemne prekvapila. Hlavne bola sranda to, že všetko dobré má pôvod vlastne v Grécku o čom nás otecko presviedčal. Možno trocha lacné, ale inak vtipné. ()

DDT

Roztomilé snad až příliš. Koňská dávka sympatických klaďasů a absence aspoň jedné aspoň malinko záporné postavy z toho hlavně ve druhé půlce dělá snadno předvídatelnou a bohužel i celkem nudnou záležitost. ()

Adman

Nízkorozpočtový trhák, tak by se dalo charakterizovat toto veliké mini dílo. 4* dávám jenom proto, že neznám jak to v životě chodí (tím myslím že jsem se jěště neženil :)). Jednotná a jasná příběhová linie ztvárňuje seznámení s nadále se příznivě rozvíjejícím vztahem mezi 30ti letou dcerou jedné řecké komunity žijící v USA a mezi typicky americkým mužem (ze suché rodiny)... Na první pohled normální situace, kterých se tam děje mnoho a mnoho, ale problém je zcela někde jinde. Rodina ženy (řecká strana) skýtá bezmála 50 rodinných příslušníků, kděšto u protějšku je to naopak (dělno 10). Podle toho také vypadá i svatba :), no prostě řečeno je tu nevěřitelná spousta příležitostí k zaujmutí diváka vtipem!!! Stačí jenom to že vezmu v potaz to, že ženich neumí řecky (narzdíl od ostatní drtivé většiny lidí v jeho okolí), a nevěsta má spoustu bratrů a bratranců :) (třeba když bratři ženicha učí základům řečtiny... děkuju se řekne - normo-da, aha díky. Jedna z řekyň mu cosi podá a on odvětí "normo-da" v tu chvíli se objeví titulek:"pěkný kozy" ). Film rozhodně kvůli své "nízkorospočtovosti" není špatný!, jak by si někdo mohl myslet. Přeji příjemnou zábavu :). ()

KIT.HL

Musím přiznat, dávám 4 hvězdy díky naprosto úžasnému slovenskému dabingu, jinak 3. Celé kouzlo tohoto filmečku spočívá v "lehké " odlišnosti kultur... Před x lety jsem to viděl a nějak mě to nechytlo.... včera na stv 1 a je to příjemný film... ()

jondzavid

Príjemná, nenáročná komédia, od ktorej som však očakával viac. K plusom patrí sympatická hlavná predstaviteľka a zopár schopných gagov, k mínusom podľa mňa mizerný slovenský dabing. Ak porovnám z filmami s podobnou tématikou - nebolo to tak strašné ako podobný príbeh z Lásky nebeskej (po Englishman in USA tá najslabšia časť Ln), ale predsa len ďaleko od skvelej Taliančiny pre začiatočníkov. ()

Wolodja

Po dlouhe dobe romanticka komedie, ktera se mi libila. Ma to spad, herci jsou zajimavi a neokoukani a cely je to proste jedna velka prca ;) ()

blackrain

Rodina nám dokáže zpříjemnit, ale někdy taky pěkně ztrpčit život. Zvlášť,když je vaše rodina velká a máte ji pořád okolo sebe. A to jsem si myslela, že moje rodina je nenormální. Alespoň, že někde ve světě je rodina, která je úplně stejná. Vůbec nevadí, že jde jenom o film. Okenu používám maximálně na okna. Jako lék jsem ji ještě nepoužila. Babička prchající před Turky. Tatínek úžasně dokazující, že všechny slova pocházejí z Řečtiny. Neokoukané tváře byly trefou do černého. Nia Vardalos byla skvělá. Příjemný a velmi milý film. ()

kaylin

"Moje tlustá řecká svatba" je přesně to, co od romantické komedie očekáváte. Je zde zamilovaný příběh, který je překvapivě prostý nějakého toho zvratu, kdy na sebe dvojice bude naštvaná, je zde humor, který je místy naprosto výtečný, ale navíc jsou tu ještě Řekové a jejich nátura, která sem parádně sedne. ()

rt12

Tento film, je přesně můj ,,šálek kávy“. Skvělý humor, výborné herecké výkony, vše protkáno nelacinou romantikou. Prostě, výborná podívaná. ()

Damiel

75 % - Svěží romantická záležitost s poměrně neokoukanými tvářemi, která mě bavila od začátku do konce. A kdyby vás něco bolelo, stříkněte si na to okenu :-) ()

Mairiel

-- Note for me: Další z klasik, kterou jsem viděla dávno a vlastně si to moc nepamatuju. "Ale to není maso, to je jehněčí." je asi to jediné, co mi utkvělo. -- ()

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

12.11.2014

Moje tlustá řecká svatba byla před 12 lety totálním zjevením. Z pětimilionové indie se vyklubala nejvýdělečnější romantická komedie všech dob, aniž by se film byť jedinkrát dostal do čela amerického… (více)

Můj další řecký příběh

Můj další řecký příběh

23.06.2006

Existuje mnoho příběhů o ženách či dívkách, které z ošklivé kačeny se změnily na krásné labutě. Za všechny třeba Ošklivka Betty, Když jedna bota sedí, Popelka (a všechny ty filmy na ní založené,… (více)