Moje tlustá řecká svatba

• USA My Big Fat Greek Wedding (více)

Je jí třicet, je svobodná, má kila navíc a úžasnou rodinu! ... Nemožné se stalo skutečností a film, který stál jenom pět milionů amerických dolarů, překročil hranici tržeb 240 milionů dolarů, za kterou se nedostanou mnohé z hollywoodských megaprojektů! Za úspěch může i oscarová hvězda Tom Hanks, který zaštítil svou produkcí vtipný scénář doposud nepříliš známé kanadské herečky řeckého původu Nii Vardalosové. V divadelní hře, která se stala podkladem pro scénář, prostě jen popsala svou svéráznou rodinu. Každý její člen má strach o Toulu (Nia Vardalosová), které je třicet, není zrovna štíhlá jako proutek a doposud je svobodná. Pracuje v řecké restauraci, kterou vlastní její rodiče Gus a Marie. Toula je schopna udělat všechno, jen aby nemusela zbytek života strávit v restauraci. Chodí do večerní školy a najde si práci v cestovní kanceláři… a potká Iana Millera, učitele na střední škole. Ian je vysoký, hezký, ale rozhodně není Řek. Toula si není jista, co zraní jejího staromódního otce víc, jestli to, že je Ian cizinec, anebo to, že je vegetarián… V postavě Iana uvidíme Johna Corbetta, kterého si mnozí diváci pamatují ze seriálu Sex ve městě jako Carriina milence Aidana. (Česká televize)

ajuska

Komedie s neotřelým stylem humoru. Tatínek, který dokáže, že všechna slova pocházejí z řečtiny, nemá chybu.. ()

JohnnyD

Osviežujúca romantická komédia, ktorá ani tak nie je o ústrednej dvojici a o tom, ako sa do seba zamilovali a milujú, ale o ich rodinách a o tom, že na svete sú len dva typy ľudí: Gréci a tí ostatní. Michael Constantine kraľuje filmu. ()

Boogeyman

Tenhle film má velké množství znaků, proč by se neměl stát v USA hitem. Jenže nevyzpytatelné americké publikum opět překvapilo a udělalo z příběhu o nikterak hezké (není to ošklivka typu Rachel Weisz v Mumii nebo Anne Hatthaway v Deníku princezny, kde byl kráskám přidán pitomý účes, hloupé brýle a přblblé šaty…tady je hrdinka sice sympatická, ale skutečně nic moc) Řekyni a jejích milostných a rodinných trablech skutečný trhák. A já mu to přeju, jde o skutečně příjemnou, svéráznou a zábavnou romantickou komedi, kde z ústředního páru vyzažuje pravá láska. ()

hippyman

něco podobného bych si sám nikdy nepustil, ale když sedí člověk 18 hodin na zadku v buse, každé zpestření zdánlivě přijde vhod... až na tohle! příběh absolutně o ničem, vysloveně trapné dialogy, nesympatické postavy, úplně bez spádu. a až se budete chtít něco dozvědět o řecké kultuře, jděte snad radši na wikipedii. FUJ! 30% ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Prostředí 4/10/// +John Corbett, celkem ucházející romantika -Nia Vardalos mě moc nezaujala, nevím co na ní vidí, stejně tak mi tu chybí humor, moc jsem se tomu nezasmál/// Tak vám nevím co na tomhle filmu lidi vidí. Slyšel jsem na něj jen samou chválu ale popravdě trochu jsem se nudil. Jakýsi náznak "Popelky" tu sice je, ale není převeden k dokonalosti, takže vážně nevím co na tomhle filmu pochválit. Ještě zmíním, že takovou rodinu bych mít opravdu nechtěl./// Celkem 45%/// ()

Legas

Jak se z ošklivého káčátka stala nevěsta. Hezká řecká pohádka se sympatickým hereckým obsazením. A věděli jste, že všechna slova pocházejí z řečtiny? ()

IQ Tiqe

Na začátku trochu otravný (Řekové - omezování dětí atd.), pak přišla romantická komedie a i pár dobrých vtipů se povedlo. Našla se i nějaká ta hlušší pasáž. Celkově nadprůměr - podobné filmy škatulkuju jako koukatelné rodinné romantické komedie. ()

Anderton

Hm, pre mňa je tento komerčný zázrak roku 2002 splasnutou bublinou. Čím je tento film tak zaujímavý, že zarobil toľko peňazí, ako vysokorozpočtové scifíčka? Romantická komediálna jednohubka s neobvyklou (rozumej výzorovo priemernou) hlavnou hrdinkou, ktorá sa chová ako slon v porceláne a dáva nádej podobným typom žien, že na ne čaká niekde Pán božský. Aha, tak toto je ten dôvod úspechu. ()

swamp

V tom snad nebyla žádná zápletka.. nebo nějaký twist. A vadilo to vlastně, nebo..? :) Taková civilní tuctovka to je, taková, která potěší.. ()

nash.

Příjemné překvapení. Čekal jsem že to bude víc tlačit na pilu a řecká rodina bude zatlačena až někam na hranice parodie a karikatury. Kupodivu se nestalo, takže výsledkem je milá a úsměvná a uvěřitelná romantika, která se dokonce obejde bez obvyklých podzápletek ze základní výbavy žánru. Sympatická dvojice, zábavně ujetá rodina, civilní pojetí, sem tam skvělý vtípek nebo scéna. Nikde nic moc přehnaného nebo přepísknutého (možná scéna s bábovkou byla trošku hloupá), nikde nic co by hrozilo nevkusem a Nia Vardalos neměla chybu. "Jsem vaše osobní socha." ()

silentname

K niektorým filmom sa netreba nejako moc rozpisovať. Povedzme si len celkom úprimne, že ide o úprimnú, milú romantickú komédiu, ktorá vie spraviť hrozný deň príjemným. Prvá polka je viac milá a šarmantná, druhá polka filmu je viac vtipná a nemyslím si, že film by nejakým spôsobom vedel uraziť. Nemyslím si, že ponúka niečo nové, ale na druhú stranu ponúka príjemnú zábavu. A aj to človek občas potrebuje. A určite by som viac odporúčal ľuďom na zasmiatie tento film, než niečo ako napríklad Vacation Hodnotenie: B+ ()

Slarque

Příjemná romantická komedie, která se příliš nedrží obvyklých schémat, ale toho humoru by mohlo být i víc. ()

klerik

Toľko ospevovaný, toľko navštevovaný a tak zbytočný film. Mal som nutkanie dať 3*, kvôli šarmantnej Nii Vardalos, ale lineárny príbeh bol taký slabý, že som si až hrýzol nechty. Absolútne nič prekvapivé sa nudeje, ani len náznak zápletky. Je to milé a celkom sympaticky sa to vyhýba klasickému klišé romantických komédii, ale celkovo je to len rutinné odrozprávanie o stretnutí sa dvoch ľudí. Sranda z cudzej kultúry na amíkov zrejme zaberá, ale mňa tento film vôbec nepresvedčil... ()

Chrustyn

Velice povedená a vtipná romantická komedie, kterých je dnes čím dál méně. Sympatičtí herci a zajímavý scénář se spoustou vtipných situací. ()

marhoul

Tuhle komedii mám ráda. Milé, vtipné, trochu karikatura, ale má duši. Řeckou duši. :))) Jednou za pár let na ni narazím a vždycky mi dobře padne. To není málo. ()

heyda

Na začátku fajn, s přibývajícími minutami čím dál tím nezáživnější. Celkově nemastný, neslaný průměr. 50% ()

Nancy

Jakási pohádka o ošklivém káčátku pro dospělejší. Zas takový zázrak, jak se říkalo při premiéře v USA, to neni, ale pobaví to, alespoň na tu chvíli. ()

hansel97

Geniální komedie na úžasné úrovni, která by si za mě teda červenou barvu rozhodně zasloužila. Mám rád, když si národ dělá srandu sám ze sebe, protože pak se nikdo nemůže urazit a přestože je tu hlavní zápletka praktické obyčejné romatnické klišé nabalil toho film na sebe o tolik víc, že to snad nemůže nikomu vadit. Pro mě naprosto kultovní komedie a jsem rád, že jsem si ji teď po letech zopakoval, protože mě stále bavila neuvěřitelným způsobem a pevně doufám, že bude i nadcházející druhý díl. ()

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

12.11.2014

Moje tlustá řecká svatba byla před 12 lety totálním zjevením. Z pětimilionové indie se vyklubala nejvýdělečnější romantická komedie všech dob, aniž by se film byť jedinkrát dostal do čela amerického… (více)

Můj další řecký příběh

Můj další řecký příběh

23.06.2006

Existuje mnoho příběhů o ženách či dívkách, které z ošklivé kačeny se změnily na krásné labutě. Za všechny třeba Ošklivka Betty, Když jedna bota sedí, Popelka (a všechny ty filmy na ní založené,… (více)