Moje tlustá řecká svatba

• USA My Big Fat Greek Wedding (více)

Je jí třicet, je svobodná, má kila navíc a úžasnou rodinu! ... Nemožné se stalo skutečností a film, který stál jenom pět milionů amerických dolarů, překročil hranici tržeb 240 milionů dolarů, za kterou se nedostanou mnohé z hollywoodských megaprojektů! Za úspěch může i oscarová hvězda Tom Hanks, který zaštítil svou produkcí vtipný scénář doposud nepříliš známé kanadské herečky řeckého původu Nii Vardalosové. V divadelní hře, která se stala podkladem pro scénář, prostě jen popsala svou svéráznou rodinu. Každý její člen má strach o Toulu (Nia Vardalosová), které je třicet, není zrovna štíhlá jako proutek a doposud je svobodná. Pracuje v řecké restauraci, kterou vlastní její rodiče Gus a Marie. Toula je schopna udělat všechno, jen aby nemusela zbytek života strávit v restauraci. Chodí do večerní školy a najde si práci v cestovní kanceláři… a potká Iana Millera, učitele na střední škole. Ian je vysoký, hezký, ale rozhodně není Řek. Toula si není jista, co zraní jejího staromódního otce víc, jestli to, že je Ian cizinec, anebo to, že je vegetarián… V postavě Iana uvidíme Johna Corbetta, kterého si mnozí diváci pamatují ze seriálu Sex ve městě jako Carriina milence Aidana. (Česká televize)

zette

Komedie, ktera umi misty i rozesmat urcite nikoho otravovat nebude. Zadna pecka to ale neni a prehnany recky nacionalismus mi uz malem lezl na nervy. Z novejsich komedii vsak stale mirny nadprumer. ()

lakikaki

Štvorhviezdičková romantická komédia, ktorej kvalitu však znižuje výrazná klišéovitosť. A úplne najsmutnejšie na celom je, že vďaka svojmu úspechu dospel pomerne originálny námet k smutnému koncu v podobe nie príliš vydareného sitcomu. Kam sa hrabú nevydarené sequely... ()

danecek24

60. Zlatý Glóbus za rok 2002 - nominace (2) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Nia Vardalos ()

necisty

Tahle podivná komedie mě moc nenadchla. Do detailu je probrána celá řecká rodina, ale vztah těch dvou moc propracovaný není, ze začátku se to hodně táhne a naopak druhá půlka je strašně rychlá. Je pravda, že se jedná o klasickou romantickou komedii s tím nejlepším koncem, vždyť odpověď nám dává hned název, ale mě tam prostě chybí spousta detailů, takhle to není věruhodné. Tvůrci se snažili, aby žádná žena ve filmu nebyla hezčí než hlavní postava, takže můžu v klidu říct, že jsem v žádném filmu neviděl tolik škaredých ženských. Hlavní Řekové vypadají jak z Adamsovi rodiny, alespoň těmi účesy. Chápu, že se ve filmu snaží ukázat šílenou svatbu, ale mě tolik šílenosti už spíš štvalo, než bavilo. Zhrzený tatínek byl zahrán vcelku dobře. Zdrhající babka po trávníku je taky super, ale už jsem to někde viděl. Pak mě pobavilo několik hlášek, bez nich bych šel s hodnocením ještě níž... Iene, my tě zabijeme... a jak vlastně poznáme co se děje? To netuším. ()

pakobylka

Navenek srdečné a bezprostřední, ale uvnitř neupřímné - a povrchní dílko. Jakoby prezentovalo jakýsi globální zámořský náhled na řeckou komunitu ... náhled, v němž se jednotliví protagonisté dílem ztrácejí - a dílem jsou za šašky. Krom toho jsem marně hledala pouhým okem viditelné jiskření, z něhož by se dala odvodit LÁSKA, což u romantické komedie není zrovna ideální stav ... a nemohla jsem se ubránit dojmu, že nešikovnost záměrná se zvrtla v nešikonnost nechtěnou. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Nicméně ... nakonec se ukáže, že komplet všichni jsou OVOCE (jaké překvapení !) - zdali i chutné, to už je na vás. Z mého pohledu slabé 3* ()

emo

Skutočne jedna z najlepšich romantických komédií. Je tam romantika a je to vtipné. Od tohto žánru som to v poslednej dobe nečakal...Príjemné prekvapenie, ktoré možno doporučiť každému. ()

filmharmony

neskutečně upřímný film... laskavý... a přitom dobrý... obě hlavní role na *****, scénář, režie... lehký tón, ale ne zas tak moc... a vtipy, málokdy se směju u filmu tak ráda... super antidepresivum ()

Mitzi

Příjemné, místy vtipné, jen to není můj oblíbený styl... ale je to zahrané tak dobře, že uvěříte :) že je to možné. ()

wendelin9

Nebýt toho, že jsem sledovala film s mamkou, která ten večer hýřila vtipnými až smrtícími hláškami na účet postav, asi bych nedala ani ty 3*, ale takhle je dám ráda... :) ()

AdaMM

na to, jak z toho byli všichni nadšení, mi to nepřišlo jako nic extra. pár dobrých vtipů, ale nic nového. milostný vztah nepochopitelný, postavy přehnaně vykreslené. nic moc. ()

3n3my

No neviem, ale mňa na rozdiel od ostatných táto komédia vôbec nebavila. Ak to má byť komédia, tak som sa takmer nezasmial, ak romantický - je to na mňa dosť naivné. V niektorých okamihoch som mal dokonca pocit že ide skôr o drámu pri neustálom riešení problémov v gréckej rodine a neschopnou hlavnou hrdinkou, ktorá sa nedokázala zapojiť do života. Nemalo to žiaden spád, takmer žiadny dej, jednoducho som sa celý čas nudil. Herci mi prišli nesympatický, až na otca rodiny. ()

vesper001

Svatby nemusím a svatební komedie taky ne. Tahle sice není zvlášť vtipná, ale párkrát jsem se zasmála, ani hvězdně obsazená, ale to je spíš přednost, a navíc i relativně vkusná. Ženich (John „Aidan“ Corbett) je nemastný neslaný, zato nevěsta (skvělá Nia Vardalos) má říz. A poselství filmu? Všechny kulturní rozdíly vyřeší ouzo. ()

andrii

Do klopy olivy. Prstýnky z lastury. Balkánem obalený cit. Životní polibek, obklopený mořem klábosivých příbuzných. Buclatá ceremonie jižanství s šik štíhlým, americkým závojem. ()

Steelista

Překvapivě dobrý přístup k tématu, ale nulová zápletka a praktická neoriginalita ve všem sráží film na úrověň průměrného bijáku. Jediná nadprůměrná věc je všeléčivá Okena, ale sami tvůrci filmu patrně zapomněli ponořit filmový celuloid do "okenové lázně." Smůla. A přitom je to tak sympatický snímek. ()

Idego

"V té buchtě je díra!" My Big Fat Greek Wedding u mě vítězí jako nejlepší romantická komedie (kam se hrabe Bridget Johnes's Diary...) Kulturní rozdíly a hlavně řecký temperament a tradice dávají vzniknout mnoha vtipným situacím. Za zmínku stojí báječné vedlejší postavy, jimiž jsou hlavně prchající babička, která všude vidí Turky a Ianovi rodiče. Skvělá oddechovka, ke které se určitě někdy rád vrátím. A pamatujte - okena vyléčí všechno :) ()

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

Jste připraveni na další řeckou svatbu?

12.11.2014

Moje tlustá řecká svatba byla před 12 lety totálním zjevením. Z pětimilionové indie se vyklubala nejvýdělečnější romantická komedie všech dob, aniž by se film byť jedinkrát dostal do čela amerického… (více)

Můj další řecký příběh

Můj další řecký příběh

23.06.2006

Existuje mnoho příběhů o ženách či dívkách, které z ošklivé kačeny se změnily na krásné labutě. Za všechny třeba Ošklivka Betty, Když jedna bota sedí, Popelka (a všechny ty filmy na ní založené,… (více)