KasaK

Příjemná a suše vyvážená romantická komedie o tom, že smysl emigrace je hledání nových příležitostí v jiné zemi, kde mají svojí konzumně prasáckou kuturu, která na Aláha kašle. Tak proč to kurva měnit? Takový ten film, v kterém nechcete, aby žádná scéna neskončila. Hlavní čtyřka v podání Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter a Ray Romano perfektně ladí. ()

allegria

Také, stejně jako mnozí, kdo tu film komentují, bych si představovala v "komedii" víc humoru. Jenže v životě se zase tak moc nezasmějeme, tak nač vymýšlet chechtavé scénky samoúčelně, když se tu popisuje skutečný příběh. Dojalo mě, že scénář napsali jeho hlavní hrdinové a že Kumail vlastně hrál sám sebe. Dávám nejvyšší hodnocení za pointu, výborné herecké výkony i za zpracování nelehkého (protože velmi emotivního) námětu. ()

Kajman26

Bylo pro mě zvlášťní, kolik emocí film u diváka projevil. Protože první polovina je velmi slušná komedie a ta druhá polovina je smutná a lehce depresivní. Byl to zvláštní pocit. Každopádně, druhá polovina filmu také není jen smutná, ale určitě jede na vážnější notu. Dobře jsem se bavil, není důvod proč nedat 5* ()

realista

První polovina byla strašně super fajn skvělá romantická komedie. Od druhé poloviny to šlo lehce do kopru ... a začal jsem se nudit. Když vedle mě vytáhla paní kapesníčky, byla to poslední kapka. ()

De Large

Nenásilne a milo povedané rozdiely medzi moslimami a kresťanmi. Pekné dialógy, žiadna ružová záhrada, realita ako vyšitá. Tentoraz som bol za dobrý koniec rád. ()

ztracenyDen

Podle komentářů jsem čekal více srandy v první polovině, ale pro mě byla vtipnější a zajímavější druhá polovina. To, že je to zčásti autobiografie Kumaila je na tom taky docela fascinující. ()

Gyl

Až na pár momentů mi to připadalo jako dost slabá komedie. Docela jsem u toho přemýšlel, jestli bych radši nekoukal na Bridgete Jonesovou. ()

datel13

Za mimořádně stupidním názvem se skrývá obstojný film. Dokonce velmi obstojný, kdyby konec nebyl nastavovaná kaše s hodně přeslazenou tečkou. Jo, asi k nudě přispělo, že v kině jsme byli v nejvíc horkej den letošního roku a bylo tam vážně dusno (kamenné kino opravdu není synonymem pro klimatizované kino), na druhou stranu jsem to viděl na velkým plátně, že, a to vždycky nějaký body přidá. Ale jinak mě to příjemné překvapilo, svižnej začátek mě vtáhl, bavila mě i sebeironie hlavních postav a vlastně i celého filmu. V kterémsi commentu jsem na Big sick celkem naplil s tím, jaká to bude sluníčkářská blbost, ale to se nakonec úplně nepotvrdilo. Jestli loni na Sundance nejvíc nadchl Tohle je náš svět (třikrát bych si uplivl, jen co slyším o tomto filmu), tak tohle se povedlo stokrát líp. 70 % ()

Mates Hradecky

Z četby nadšených komentářů jsem očekával úplnou pecku, ale ona je to jen obyčejná romantická komedie. Ovšem místy velmi vtipná a s charismatickým hlavním hrdinou pákistánského původu Kumailem. Ten do filmu vložil mnohé zkušenosti se stand by humorem a táhne tak celý film. I chemie s hlavní hrdinkou funguje a ještě se dozvíme ledacos zajímavého z pákistánské kultury. Nejlepší záseky nebudu prozrazovat - ochudil bych tak další diváky, stačí prozradit, že nejlepší se dotýká 11. září. A tak se nechte bavit, to nemůže nikdy vadit... ()

pichta

Príjemná komédia, ktorá neprišla s ničím navrh, jediné čo bolo trochu iné - muslim v dnešnom nahnevanom svete. Hlášky boli dobré, no celý dej nenabral nejako spád, skratka len plynul. Herci ukázali priemerné výkony. Bez nejakých trápne a silených scén, hodnotím to priemernou známkou. ()

Martinko991

Priznám sa zo začiatku, keď som uvidel Kumaila som si pomyslel či to nie je nejaký film z bolywoodu a ohrňal som nos. Vznikla z toho však kvalitná komédia bez stupidných úchylnych vtipkov taktiež s trošku originálnejšej romantiky na akú sme zvyknutý v podobných filmoch. ()

Kulivier

Nemám rád romantické komedie. The big Sick mě však dostal a možná při této recenzi obměknu stejně jako jsem obměknul při sledování filmu. Získalo si mě pojetí začátků randění mezi Kumailem a Emily, nic velkolepého, spíše konverzační a příjemné, moderní a sám si takovéto situace dokáži představit, na rozdíl od většiny romantických komedií. Scéna kdy Emily pouští svůj oblíbený film a čeká na její reakce je prostě klasika. I pozdější fáze, která už je spíše drama, je dobře zpracovaná. Ke vztahu Kumaila a jeho vlastní rodiny se zde nechci moc vyjadřovat, ale jeho bratra i otce si oblíbíte. Vývoj vztahu s rodinou Emily je pro mě a naší kulturu bližší, samozřejmě situace, ve které se ocitli už tolik ne. Zážitek z filmu mi trochu zkazil moment v závěrečných titulcích, kdy jsem se dozvěděl, že film je na motiv skutečné události a napsané hlavní hrdinou, což jsem do té doby nevěděl. Zpětně jsem si uvědomil, jaký až sympaťák vlastně Kumail a jeho blízcí ve filmu jsou, což ve mě zanechalo lehce nepříjemný dozvuk. ()

as-minor

Priemerná konverzačka z Apatovskej produkcie, ktorá stoji za povšimnutie, avšak zrejme je len jednorázovým produktom kinematografického univerza. Film určite nevyniká originalitou, ani obzvlášť podareným humorom. Zároveň mu škodí klišoidné pohrávanie sa s fenoménom amerického sna, ktorým na jednej strane opovrhuje, no zároveň je sám jeho výstavnou prezentáciou. Kladnou stránkou filmu sú však jednoznačne dialógy, ktoré sú v rámci tematického a žánrového vymedzenia konkrétneho diela remeselne zvládnuté. To je hlavným dôvodom pre tri hviezdy, inak by som ubral, keďže v rámci celku je film v podstate slabším priemerom určeným len na jedno premietanie. ()