Pěkně blbě

The Big Sick

Srdcu nerozkážeš

Komedie / Romantický

USA, 2017, 119 min

Citlivě a dokonale zvládnutá kombinace humoru, romantiky a vážných scén mně ohromila. Hlavní hrdina je klenot, který se třpitý napříč celou stopáží. Trefný dialogy rozesmějí i rozněžný. Je pěkně dobře, že existuje snímek Pěkně dobře, protože umí udělat báječnou společnost nejednomu fanouškovi filmu a to u filmů přece nejvíc kráčí, no ne, amigo ?(11.7.2017)

Trefné, vtipné, milé, roztomilé a mohl bych pokračovat snad do nekonečna. Příběh podle skutečnosti, který je až neuvěřitelný, že může být pravdivý, ale jednoduše si uvědomíte, že je ze života. Navíc konverzace s rodiči o islámu a víře je nadčasová, příhodná a dokonale na zamyšlenou. Sluníčkáři budou jásat a islamofobové nenávidět. Ideální místo pro mě, který si užíval celý film. Včetně skvěle viditelného progresu ve vztahu Kumaila a rodičů Emily. A co víc. Všechny roli bezesporu dokonale až oscarově zahrané. Karlovy Vary přenesli nesuchý a dle stavu očních víček až vlhce mokrý film, na který budu s láskou vzpomínat. Letošní topka. "Oh, ledmisiwhucutdedbi!" Láska na Zoe Kazan pokračuje!(17.7.2017)

Dlouho, ale opravdu dlouho tu nebyla tak skvělá romantická komedie, která by byla zároveň i vtipná. Pěkně blbě jí je. Doopravdy vtipná a doopravdy o současném životě, ne jen zploštělá romance vytržená z reality bez humoru. Lidská, uvěřitelná, zábavná i smutná, vtipná a přesvědčivá. Klobouk dolů, mistrovský kousek daného žánru a po všech stránkách skvělý film. 100%(20.7.2017)

Nadšené ohlasy ze Sundance hlásaly, že tu máme pomalu komedii roku, avšak zázrak se nekoná - Pěkně blbě je úplně standardní nezávislá romantická komedie, jakých existují desítky až stovky. Dokonce je i jen průměrně vtipná. Od ostatních se však odlišuje pákistánskou tématikou a roztomilým způsobem vzniku, což se jí dá rozhodně připsat k dobru, stejně jako ne úplně obvyklé motivy matčina odstřihnutí syna od rodiny pro nedodržování kulturních tradic, vtipů o muslimských teroristech a možné metaforické interpretace o smrtelných následcích lži mezi dvěma partnery.(24.6.2017)

Tenhle film má všechno co by taková romantická komedie pro každého měla mít: vtip, trochu napětí, milé osazení a svým příběhem je od života mimo plátno vzdálená jen malými krůčky. Příběh o tom, že seznámení s rodiči vašeho protějšku je lepší stihnout před tím, než upadnete do komatu. A spousta zajímavých faktů o Pákistánu (věděli jste, že Pákistán má největší zavlažovací systém na světě?)(30.6.2017)

• - Komedie vypráví skutečný příběh populárního amerického komika, který ve filmu hraje sám sebe. (Zdroj: Aerofilms)