Pěkně blbě

• Nový Zéland

• Austrálie

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2017, 120 min

Netradiční komedie, inspirována skutečnými životními patáliemi momentálně v Americe celkem populárního stand-up komika Kumaila Nanjianiho, která sbírala samé superlativa všude, kde se objevila, a zároveň se stala hitem letošního Karlovarského filmového festivalu. Jasně, jedná se o konverzačku, která se snaží jít trošku proti proudu, znít chytře a bourat alespoň trošku zažitá klišé, ale bohužel je těžké nějak více sympatizovat s hlavní hereckou dvojicí, tedy alespoň pro mě. Zoe Kazan bohyně nezávislých romantických komedií, taky nepůsobí nijak svěže a film je opět poněkud delší. Samozřejmě celkově se jedná o hodně zajímavý počin, ale osobně mi chyběla nějaká vyšší citová zapojenost.(25.9.2017)

Poutavý, "klišoidně" nezkalený a přitom hřejivě lidský příběh o lásce, stand-upu a síle lidského ducha. The Big Sick sice ze začátku zní a vypadá jako další romantická záležitost, kterých je v dnešní době všude plno, nicméně opak je pravdou. Snímek je totiž citlivou a v rámci filmových možností i realistickou podívanou, což ve výsledku v divákovi zanechá silný dojem toho, že něco takového se může stát komukoli z nás. Byl jsem vážně překvapen, že se zde sešla kombinace inteligentního humoru, skvěle vypointovaného scénáře a skvělých herců. Je vážně velmi příjemné se jednou za čas odreagovat u filmu, z něhož s z každého záběru sálá upřímná lidskost a porozumění. Jen škoda té dlouhé stopáže, která "nabídne" pár hluchých scén. Až na tento drobný detail jsem s filmem The Big Sick velmi spokojen, pročež ho mohu s klidným svědomím vřele doporučit. „Okay, that's a common misconception. Yelling anything at a comedian is considered heckling. Heckling doesn't have to be negative.“(20.10.2017)

Prvý dojem z filmu bol celkom fajn aj som to hodnotil 4. Potom bola vonku búrka a ja som si dal kávu a v hrmení bleskov sa mi dojmy z filmu akosi "utriasli". Naviac "štvorkové a päťkové" filmy si odkladám, no tento sa mi akosi nechcelo dať do mojej filmovej zbierky. Kumail ma svojou ľadovou nehybnou tvárou veľmi neoslovil, a Zoe sa to podariť nezachránilo. Kvôli záveru je film označený ako romantický, neviem prečo aj "komédia" lebo na zasmiatie tam toho veľa nebolo.(24.8.2018)

• Frajer42

Spoilery! Vůbec bych se nezlobil za mnohem vyšší přísun humoru. Právě humor mi zde totiž žalostně scházel. Zoe Kazan je herečkou, která mi k srdci nepřirostla, a to hlavně kvůli jejímu nepřitažlivému zevnějšku. V tomto snímku plní pouze roli jakéhosi přebytečného obalu kolem rozmnožovacího ústrojí. Film začne být trošku sledovatelný až v momentě, kdy dostane Zoe rýmičku a nebohému muslimovi nezbude nic jiné, než se postupně začít přátelit s jejími zvláštními rodiči a nepřátelit se se svými ještě zvláštnějšími vlastními rodiči. Celý film je přitom nesmírně předvídatelný a v mnoha pasážích velmi nudný. Pokud nemáte vyloženě slabost pro romantické komedie, tak o nic nepřijdete.(1.10.2017)

Citlivě a dokonale zvládnutá kombinace humoru, romantiky a vážných scén mně ohromila. Hlavní hrdina je klenot, který se třpitý napříč celou stopáží. Trefný dialogy rozesmějí i rozněžný. Je pěkně dobře, že existuje snímek Pěkně dobře, protože umí udělat báječnou společnost nejednomu fanouškovi filmu a to u filmů přece nejvíc kráčí, no ne, amigo ?(11.7.2017)

• - Pridanie reálnych fotiek Kumaila a Emily do záverečných titulkov vznikol z podnetu herečky Leslie Mann po videní časti filmu. (lebarbo)

• - Scéna, kde Terry (Ray Romano) spomína hru "Throw the Chalk at Jimmy" bola improvizovaná. (lebarbo)

• - Komedie vypráví skutečný příběh populárního amerického komika, který ve filmu hraje sám sebe. (Zdroj: Aerofilms)