Legendární hrdinové, které dobře znáte, přicházejí v animované komedii pro celou rodinu. Filmový příběh Hurvínek a kouzelné muzeum nabízí zcela nové, původní dobrodružství. Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět, skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně. Hurvínka čeká největší dobrodružství v životě, při němž musí prokázat chytrost, šikovnost, odvahu a smysl pro přátelství, aby zachránil ´taťuldu´, ale i kouzelné muzeum a celé město z nadvlády zločinného Pána loutek. (CinemArt)

Sexton

Tak tohle si Hurvínek opravdu nezasloužil. Nejprve v roce 2013 česká animační scéna zničí Čtyřlístek a protože už by nikdo nešel na další díl, tak se vrhli na Hurvínka. Není problém v animaci, ale ve scénáři. ()

DK197

Fakt jako neskutečně příšerná podívaná ale za snahu a animaci a postavičky Hurvínka tu jednu hvězdičku dám. Strašné zklamání. ()

bicekz

Rozhodl jsem se podívat na tento film, ačkoliv cílí spíš na mladší publikum. A v tom byl celý problém. Děj moc nedává smysl, je překombinovaný. Inteligence postav na úrovni pětiletého dítěte (jak Hurvínka, tak i Spejbla). Přes všechny negativa děje musím pochválit vzhled filmu. Celková grafika a animace se hodně povedla. ()

michalkop

V rychlosti - začátek filmu celkem zajímavý a poutavý. Jen animovaný taťulda není můj šálek čaje, ale od druhé půlky to je jen jako gameplay a je to dost stupidní. ()

Tongo

Tak hele , není to žádnej zázrak ale podle mě to ani není žádná hrůza . Některé postavy mi nevím proč příjdou občas trochu otravné a postava Hurvínka jako hráče videoher mi moc nesedí . Ale to je nějak všechno co proti filmu mám jinak si myslím že děti si to užijí a animace je podle mě hezká . Takže za mě to jsou 3 hvězdy . ()

JohnnyV odpad!

Všichni, od režiséra po producenta, by se měli veřejně omluvit za mrzačení klasiky. Jestli se na tohle dávají debilní nesmyslné dotace z EU, tak by vás hanba měla fackovat. Je to stejná zprasenina jako u Čtyřlístku. ()

Hellen666

Celkově pohádka nebyla špatná, ale dost mi chybělo to loutkové zpracování. Jelikož jsem uvaděčkou v kinech ve městě, kde bydlím, tak jsem i pozorovala čas od času nadšení dětí, které přišli s rodiči na premiéru promítání a musím říct, že jejich nadšení nebylo zrovna dvakrát velké. Za mě to jsou pouze 2*.. ()

lacertacz

Animace (až překvapivě) výborná, pak už samá ALE a mínusy: příběh slabý, dramaturgie taky, k tomu plno logických aj. chyb. A pak další mínusy za Máničku a bábinku (jako by je tam po natočení doplnili, když zjistili, že na ně zapomněli) a největší mínus za absolutní absenci typického S+H humoru. ()

mike7777

Hodnocení syna, 8 let a znalec tvorby divadla S+H (cca 20 desek máme) . Z filmu nadšený on i kamarád, přímočarý děj zjevně nevadil, ani to, že se jedná o animovaný příběh a nikoliv loutkový. Jak vidno film natočen pro děti 1.stupně ZŠ a nikoliv pro dospělé, kteří by raději děj plný složitých zápletek. ()

bratr_jezek

Hodnocení filmu se bude asi měnit s věkem. Ratolesti si ho užijí, je to přece i ve 3D, hodně se tam bude padat, utíkat a létat, ale dospělé zajímá i příběh, a ten nějak nezapadá do Hurvínka tak, jak ho znají dospělí z let svého dětství. Doba se změnila, vše je víc uspěchané, trikové a akční. Některé modernizace Hurvínkovi prospěly, některé mu spíš škodí - např. převod z loutek je u Hurvínka celkem zdařilý, Spejbl je vyveden ještě líp, ale Žeryka byste nepoznali a Máničku byste si bez brýlí spletli třeba ze Šebestovou. Z kina pak ratolesti odchází spokojeni, jak vše dopadlo a jak si to užili, ve vás dřímá zvláštní pocit nenaplnění a lítosti. Proč z dobromyslného rošťáka dělají Pc pařmena? Proč chybí jeho žertíky a špičkování (s taťuldou či Máničkou)? Od kdy je Spejbl zaměstnán v muzeu? Mezi paní Kateřinou a Spejblem je cosi, ale až takhle moc tlačit na pilu? A proč nevytěžili tvůrci víc z Prahy a jejich možností v oblasti nadpřirozena, loutek a loutkářské tradice, ke které i Spejbl s Hurvínkem patří? Takto zůstane na průměru, i když někteří určitě dají i lepší hodnocení. ()

kluviM

Pred predstavením som si prečítal recenzie na CSFD a trochu ma to zarazilo, pretože som mal vysoké očakávanie (i na základe Traileru). Ale Klárka na to moc chcela tak sme vyrazili a nadopoval som sa pesimizmom s argumentom že potom budem prekvapený už len príjemne. Po zhliadnutí som zistil že neviem čo je s filmom zle. Animácia – ok. Napínavý dej – ok. Prijateľná zápletka – ok. Tak prečo som sa na sedadle stále vrtel a študoval striedavo plátno, dcérku a interiér kina? Ani mi nevadilo že musela na WC. Napadá ma, že to asi bude tým, že je príbeh pojatý ako viacúrovňová strieľačka (=gamesa). Je to dynamické, napínavé, stále sa niečo deje ale zároveň ploché až lineárne. Na druhú stranu musím povedať že je to slušný film, občas aj nejaké vtipné narážky ktoré asi nikto mimo CS nepochopí. Takže nepovažujem za chybu že som to videl. Stále to má niektoré prvky Hurvajza, českej kultúry i keď tam vystupuje Mayor a animovali to rusi či kto. Takže zamňa lepší priemer, neurazí. Na druhú stranu si myslím, že by sme mali byť ako dospelí zhovievavejší a uvedomiť že decká môžu mať iný pohľad na život. Napríklad že je to divoký prúd udalostí bez hlbšieho zmyslu. Ale Klárka bola nadšená, väčšinu filmu strávila vynervovaná na mojom kline. Bezprostredne po filme mi na môj dotazník odpovedala : 1)Bolo to A)také normálne? B) Dobré C)Výborné D)Najlepší film čo si videla ?? vybrala D. 2)Fakt? Lepší ako Ledové království? Ona: ANO, lepší i jako Vajana. Ja: a čo Poníci? Ona: Lepší ako poníci (našťastie nevidela ten FILM- to zas bude maso...) Lepší ako ponici? No to znie neuveriteľne. Takže za ňu plný počet bodov. ;-) ()

panthera odpad!

Nejdřív se v honbě za využitím klasiky zničil Krteček pandou a touto plytkou ubohostí byl zničen i Hurvajs. Kam se poděla vlastní invence a nápad? Proč kdejaký nýmand, co si říká režisér, musí využívat již dříve vymyšlené, to nemá buňky na vymyšlení svých originálních postav? S tímto příběhem o ničem je to ubohé zneužití známých postaviček. S takovými díly běžte tam, kam slunce nesvítí... ()

mfanta

60% - Po přečtení hodnocení a nějaké té recenze jsem neměl nijak vysoká očekávání. Možná i díky tomu jsem byl jednoznačně pozitivně překvapen. Na rozdíl od jiných hodnotících či recenzentům si myslím, že film děj má. Není dokonalý, ale pro cílovou skupinu je podle mě dostatečný. Snad jen konflikty Spejbla a Hurvínka byly uměle přeeskalované a Bábinka/Mánička se obě unisono chovaly jako slepice, které existují jen proto, aby posloužili mužům. Režiséra (či v tomto filmu multiřemeslníka) Kotíka nemusím a Pánskou jízdu považuji za nejhorší film všech dob, ale tohle je zatím to nejlepší, čím přispěl do fondu kinematogafie. ()

inhotep

Animák rozhodně není pro "pamětníky" loutkového Hurvínka cílí spíše na facebookovou generaci, ale nepříliš úspěšně, není vlastně pro nikoho. Jen drobotina se pobaví, protože se tam pořád něco děje je to barevné často někdo někam padá a tak. příběh, respektive děj, je děravější než ementál, inteligence nulová a šmrnc taky žádný. Animace je ale hezká. Po Čtyřlístku je to pro mě další zničení mého dětství... ()

007hanka

Nakreslené je to docela pěkně, to všechna čest, ale i když pominu to Hurvínkovo gamblerství, připadá mi celý děj vycucaný z prstu někým, kdo hodně dlouho a intenzivně nasával americkou animovanou tvorbu pro děti z posledních... řekněme 15-20 let. A Miloš Kirchner jako spoluautor scénáře? To teda fakt nežeru... ()

Paajiik

Po delší době jsem se donutil, že se na Hurvínka podívám, ale byla to vcelku ztracená hodina a půl. Celou dobu mě štvaly prázdné scény, kde se tlachá a zbytečně se vše prodlužuje. Další věc je podání dabingu, který zní mnohdy naprosto ploše, bez výrazu, uměle. Často zabíjí emoci scény, spoustukrát jsem se musel až ironicky smát. Do očí bijící je také vykrádání spousty filmů, jak dějově, tak i vizuálně. Je vidět velká vykrádačka filmů jako Já, padouch a Příšerky s. r. o., holčička, kterou Hurvínek srazí do kašny vypadá skoro jako jedna z adoptivních dcer Grua, růžová důchodkyně před muzeem kombinace několika dalších postav, typické brýle atd. Našlo by se určitě i spousta dalších filmů jako jsou Noc v muzeu, Jak vycvičit draka, Vzhůru do oblak. Vlastně do jisté míry, jak již někdo přede mnou, i Simpsonů a Barta. Koncept rádoby modernity, počítačových her apod. je dost zcestný. Hurvínkovi by slušelo spíš něco staršího s trochou rozvahy, klidu a hlavně typického humoru. Konci filmu, jak jinak, po vzoru těch vykradených filmů, patří tanec, hudba a pařba. Celý film by byl nepředvídatelný pouze pro diváka, který nikdy žádný film neviděl. Dávám 2* za grafickou stránku, která je na české poměry opravdu dobrá. ()

malet odpad!

Chápu, že je jiná doba, než v letech čtyřicátých, ale toto nemá s Hurvínkem, Spejblem a Máničkou společného opravdu vůbec nic. Postavy si nejsou podobné, bohužel i dabing je tak umělý. že to rve uši.. Nápad mě nezaujal. Děti by daly dvě hvězdy, za mě opravdu nic. Toto hodnocení dávám ojediněle, ale tady ... ()

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST

Odstartovala zimní přehlídka BEST FILM FEST