Moje sestřenice Rachel

• Velká Británie My Cousin Rachel (více)

Touha ovládá všechny smysly v temné a spletité romanci na motivy klasického románu Daphne du Maurier, ve které září držitelka OSCARA® Rachel Weisz*. V přesvědčení, že jeho tajemná a krásná sestřenice Rachel (Weisz) zavraždila muže, který ho vychoval, zosnuje mladý Angličan Philip (Sam Claflin) plán pomsty. Navzdory důkazům, které vinu Rachel potvrzují, se ale Philip do Rachel ve vizuálně úchvatném a napětím nabitém filmu vášnivě zamiluje. (Bontonfilm)

Sidonka

Strašná slátanina. Hlavní mužská postava se chovala tak hrozně naivně až s odpuštěním přihloupě a nesoudně, že s ní nešlo sympatizovat. Navíc ten přechod od nenávisti a touhy po pomstě k potenciální travičce a vražedkyni Ráchel až k bezbřehé lásce na první pohled a absolutní důvěře k této neznámé sestřenici s pochybnou minulostí, kterou původně nesnášel? Navíc to zpronevěření se všem svým dosavadním přísahám? Jo, jsou padouši, muži i ženy, kteří dokáží okouzlit druhé a zblblé oběti už si pak od člověka, do něhož se poblázní,nechají líbit neuvěřitelné věci. Ale tohle už je dost za hranou. SPOILER: Dosud zdraví mladík na svojí milou Ráchel, které podezřele umírají manželé a kvůli tomu jí zpočátku nedůvěřoval, převede veškerý majetek. Od té chvíle se pak Ráchel nesmí ani dotknout, ona ho zavrhuje a on ještě pije její nasbírané bylinky, které mu vůbec nechutnají, ničí ho, on po nich upadá do bludů až několikadenního kómatu a přesto je jako ovce konzumuje pořád dál,ani lékaře si nezavolá... Po tom co se množí mnoho důkazů od různých lidí a zdrojů, že je kolem jeho lásky příliš mnoho temného a nebezpečného... A nakonec ta pointa?! Opravdu slabé. - Chválím interiéry, exteriéry, kostýmní historickou romantiku, ale nějak u toho všichni zapomněli přemýšlet. ()

kaylin

Jsem si zase naložil trochu moc historických filmů, které nemám tolik v lásce, ale podobně jako "Lady Macbeth", i snímek "My Cousin Rachel" stojí na výborných hereckých výkonech. Od Rachel Weisz se dá skvělé herectví čekat, ale překvapil mě Sam Claflin, kterému jsem zatím moc nevěřil. Herci skvěle zvládají i silné emoce. ()

M.i.k.e

vyapadá to hezky,je tam Rachel Weisz a prvních cca deset minut dokáže celkem navnadit.Zbytek je ale zbytečně natahovaná nuda,kde nefunguje ani mysteriózno ani romantika,která postrádá byť jen špetku náboje.Nikdy jsem nebyl úplně fanda podobných filmů a sestřenka Rachel tomu rozhodně nepomohla...40% ()

Juto

Weisz a Claflin tvoria nezabudnuteľný pár, ale je škoda, že ich chémia sa na takú slabú drámu stráca. 5/10 ()

angel74

Philipovo chování mi lezlo na nervy stejně jako mnoha ostatním, což ovšem neznamená, že kvůli tomu zatratím celý film. Britskou dramatičku Daphne du Maurier jsem měla vždycky ráda a Roger Michell poměrně slušně vystihl citovou rozervanost hlavního hrdiny i tajemnou atmosféru jejího románu. Ke kladům snímku dále patří zdařilé dobové kostýmy a krásné lokace, v nichž se příběh odehrává. Jestli sestřenice Rachel byla vypočítavá mrcha, nebo žena osudem ztrápená se můžeme jen dohadovat, ale dostat odpověď na každou otázku není přece nutné. Ve skutečném životě jich taky zůstává spousta nezodpovězených. (70%) ()

vesper001

Frustrovaný fracek s hormony v kýblu odhalí svou tajemnou sestřenici. Doslova. A hlavní otázka zní – otráví Rachel dřív jeho nebo diváka? Unylý úsměv Rachel Weisz mě tady rozčiluje ještě víc, než že mi vyfoukla Daniela Craiga. Do kostýmního dramatu se ale hodí, vypadá, jak kdyby vystoupila ze starého rodinného portrétu. Jenže koho tyhle olejomalby ve skutečnosti zajímají? ()

chelseaman22

Film, u kterého nebudete vědět, kde vám makovice stojí. Slečna Weisz je již minimálně dvacet let za zenitem, a přesto by jí každý muž chtěl rožnit jako řezník krkovička tučné selátko. A ve chvíli, kdy je vám vše jasné realizovala naše puma harakiri a já byl opět na startu, zatímco film byl u konce. 61% ()

UhLee

(4/10). Jelikož jsem četl původní předlohu pro tento film, tak musím konstatovat, že to byla fakt bída. Pořád jsem to srovnával s knihou a to byla asi ta chyba. Jako tak špatné to zase nebylo. Herecké výkony byly obstojné a kostýmy byly taky dobové. Ale kniha měla prostě všechno lepší - Vyústění, atmosféru i vyprávění. ()

Pavlínka9

Na tento film jsem se těšila, ale dost mě to zklamalo. Ano - myslím si, že byla (odpověď na otázku na začátku filmu) . To je můj názor a bylo tam podle mě až moc indícií :D :D To téma je super, ale je to takové béčko, že to bylo až moc předvídatelné. Ale co mě nejvíce zklamalo byl ten popisek mysteriózní - protože to nemělo tu atmosféru, která by to celé ještě podtrhla a divák by opravdu trnul. Bylo to takové suché a strohé a ne prostě mysteriózní...Věřila jsem akorát Claflinovi, že je z ní celý paf a Grainger, která ho chtěla od začátku...Ale jinak Rachel jako Rachel ne - byla to vlastně ve výsledku nuda a ani, že to bylo historické - tak ani na to mě to neutáhlo :) :) 3* jsou s nadsázkou...spíš 2- ()

VanTom

V tomto případě opravdu tenounkou hranici od pomstychtivé nenávisti k slepému zamilování překročil scénář pomalu během jejich prvního pohledu, aby se posléze odvíjel suchopárně tak, jak zpočátku naznačoval (tedy až na nejednoznačný konec, jenž hodně pomohl). Rachel to slušelo, ovšem ten mladý trubec, kterého si bez větší námahy omotala kolem prstu, ten by zasloužil řádně profackovat. ()

Asenath

Podivné, nijak zvlášť mě film neoslovil, a to bych řekla, že kombinace mysteriózní / romantický je pro mě jak dělaná. Nevím, jestli jsem Sama Clafina viděla ještě někde jinde, ale tady mě moc nepřesvědčil, naopak, svým pubertálním chováním mi jeho postava chvílema lezla až na nervy. O Rachel nevím, co si myslet, jinak jí miluju, ale tady..Možná si to ještě nechám v hlavě uležet, uvidíme.. ()

Tft

My Cousin Rachel je filmem jako ze staré školy a to se vším všudy. Řemeslně velmi uhlazený a čistý snímek, který díky práci režiséra Rogera Michella dokáže držet diváka po celou svou délku v nejistotě, to stejné se však nedá říci o jeho zábavnosti. Celý film se odvyjí od tajemstvím opředené Rachel (Rachel Weisz), která se stane vdovou a ze svého domu v Itálii se následně vydává na návštěvu bratrance (Sam Claflin) svého zesnulého manžela do Anglie, který nejprve přistupuje k Rachel s nedůvěrou, následně se do ní ale bláznivě zamiluje a hodlá jí svěřit všechen svůj majetek, který zdědil po svém bratranci. S postavou Rachel se setkáváme až po první půlhodince filmu, mezi tím se kolem ní stihne utvořit záhadné tajemno, které slibuje velice zajímavý dalších 76 minut. Tahle předpověď se ale vyplní nanejvýš z poloviny. Největší zásluhu na tom, že zbytek filmu funguje má samozřejmě Rachel Weisz, která předvádí velmi lidský a zároveň tajemně uvěřitelný herecký výkon (nějaké ocenění by určitě nebylo na škodu). Film ale postupem času ztrácí na síle a může za to především to neutuchající tajemno, které sice vydrží až do konce, nejde však říct, že by na mě fungovalo pořád stejně jako v první části snímku. Držet diváky v nejistotě je hezké, ale snímek toho nemá kromě toho moc co nabídnout. Film celou dobu podsouvá náznaky jedním i druhým směrem a i v samém finále se odpovědi na hlavní otázku filmu nedozvíme. To samozřejmě neznamená, že je to špatně, právě naopak, otevřené konce, které nechávají diváka na vážkách beru jako plus, jen to neustálé lamentování jestli je Rachel opravdu záludně vychytralá nebo ne se prostě po čase omrzí a samotné finále tak nemá ten potřebný dopad, který by mělo pokud by se snímek ponořil více do hloubky postav samotných. Za vyzdvižení stojí snad už jen obrazová stránka filmu, která nádherně vykresluje scenérie anglického venkova. My Cousin Rachel má svojí silnou stránku, která je zároveň největší slabinou, atmosfericky se však jedná o velmi slušné romantické drama. 64% ()

kklepkaa

Moc jsem se na tenhle film těšila... a nakonec jsem byla moc zklamaná. Rachel Weisz mám fakt ráda. Svojí roli zvládla parádně, bohužel to nestačilo. Podobně na tom byl Sam Claflin, ale tady mě vyloženě rozčiloval. Ani jsem mezi hlavními hrdiny nezaznamenala žádnou chemii. Většina filmu mi přišla spíš o ničem a zbytečně natahovaná. Atmosféru se vytvořit nepovedlo. ()

jefff

První polovina mě nudila a minimalistický hudební podkres v podobě jemné klavírní linky mě vehementně uspával. Druhá polovina ale nabrala na atmosféře a příběh začal houstnout. Výsledek je dobrý, byť film své mouchy rozhodně má. ()

zsn

"Tak co, byla Rachel moje prokletí?" O čem, že to bylo - o naivním dědovi? O naivním zajíčkovi? O tom, že je svrběl až do zamilování? O vášni, o které se jen mluvilo? O nudě? Přesto reálná Rachel si vybírá opravdu kontroverzní vztahové snímky a je to skvělá herečka. Toto je ale opravdu chabě využitý snímek s málo intrikami. Nepochopila jsem, že ač skeptický k ní od počátku, po setkání okamžitě zamilován. Tak bleskublbý není ani náctiletý kluk. ()

filipvrbik

Divný a hlavně neuvěřitelně nudný film. Nudil jsem se dvě hodiny, sice je tam postava "Phillip", ale to tomu pomůže maximálně k jedné hvězdě za herecký výkon Rachel. Atmosféra divná, vůbec mě nevtáhla do děje, celý film mi příjde jako jedno velké faux pas (mysteriózní to možná je, ale oto to tady hůř vyzní)...20% ()