• hwnd

Takřka klasická vyvražďovačka na opuštěném, zasněženém místě v horách. Mladý zbohatlík tu chce koupit hotel, vezme si partu svých nohslehů a vyrazí do horského hotelu, který nikdy nebyl pro veřejnost otevřen, protože se tu před dvaceti lety "cosi" stalo. Čili klišé na klišé, ale tohle přece od těchto filmů čekáme. Kdo by ocenil horror, kde se hlavní postavy nechovají jak pitomci a nevyrazí sami do strašidelného sklepa, do kterého se ještě dveře otevřou jen někdy, prostě když se jim zachce (což je mimochodem fakt, nad kterým nikdo moc nehloubá). No kde bychom to pak byli. Jenže tohle dílko má háček. Záměrně jsem v předešlém odstavci použil slovo "film", protože u filmu na hodinu a půl je to množství žánrového klišé tak právě akorát. Roztáhnout to do osmi dílů (ikdyž dějově to je tak těsně na ten film) to už chce odvahu. Na mě to pak fungovalo tak, že první dva díly vcelku bavily, atmosféra fajnová, prostředí fajnové, hlavní herečka taky cos do sebe měla. Ale pak už se to jen táhlo jak smrad, prakticky mě přestalo zajímat, jak to dopadne, jen jsem doufal, že to nikdo nepřežije a těšil se na konec. Zkrátit max na třetinu, byla by to pecka, protože všechny spravné atributy žánru to má, seveřani prostě umí.(28.1.2018)

• regentor

Svartsjön aneb hotel v pustině který dřív býval nemocnicí skrývá mnohá tajemství z let dávno minulých i současnosti.Původní majitel za podivných okolností před dvaceti lety zmizel a mladý zbohatlík dostane nápad, že ho koupí. Naloží své blízké, prostě takovou tu klaku obdivovatelů a vyrazí za dobrodružstvím....Skandinávská snaha o mystery/thriller/horor se utápí v psychozách jednotlivých členů party, roztahaná stopáž spolehlivě odmítá akčnost a tak vystupují na scénu bubáci nejen ve sklepě.Kulisy severské přírody jsou jedním z mála pozitiv na tomhle nudném seriálu kde si stačí vždy na konci dílu přehrát minutovou upoutávku z dílu příštího , nic jiného se tam v podstatě nepřihodí jen žvanírna , hloubaní nad nesmtelností chrousta a tipovačka kdo příště dostane "zánět spojivek" Herci nesympatičtí, chování postav nelogické, stejně jako střih kterým si rejža evidentně pomáhal když mu došly nápady co s danou epizodou dál.Na jedno kouknutí dobrý ale do mrazivého thrilleru nebo dokonce hororu to má na míle daleko, tedy pokud nejste extra fans spiritisti .(12.2.2017)

První díl byl strašně skvělý, atmosférický, s krásným vizuálem. Dalších pár dílů už bylo nudnějších a strašně roztahovaných. Chápu, že je to seriál, ale tohle bylo roztahované prostě až moc. A navíc, ke konci mi přišel odfláknutý, narozdíl od prvního dílu. Po pátém dílu jsem to vzdal a vrátit se k tomu už nechci. Chválím ale soundtrack.(20.4.2017)

Nechápu ty nízká hodnocení a kritiky že je to vlastně seriál o ničem. Je to psychologie, na jednu stranu snadný příběh ale ta podstata z toho to je to důležité. Jasně že to má i své zápory, ale tady v tom seriálu je nevidím jako velký trouble či překážku. 97% - 5 hvězd 😉 Druhá řada je podobné dobrá, těch zadrhelů je více, ale stále kvalitní a psychologie je zde opět skvělá. Vše jsem zkrátil a nějak nadále neroztahoval, přec jen jedna se svým způsobem ještě o jakýsi novější snímek, a tak ti co to neviděli bych nechtěl spoilerovat žádným směrem.(4.3.2019)

• Denila

Začalo to báječně, ale postupně to ztratilo kouzlo. Některé situace hlavního páru mi přišly zbytečné, upovídané a nezajímavé... hlavně když očekávám vše jen ne intriky, a jejich milostná historie mi také byla putna. Zato minulost domu, prostředí natáčení na jedničku. Místy jsem se však dost nudila, proto hvězda dolů. ★★☆(22.8.2017)