Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(16)

Mladého ambiciózního Johana a jeho partičku kamarádů zaskočí znepokojivé události poté, co navštíví opuštěné lyžařské středisko Black Lake, místo děsivého zločinu. Do tohoto odlehlého a zanedbaného resortu, který je už léta zavřený, se Johan rozhodne vzít své přátele. Sní o tom, že znovu otevře opuštěný hotel a navrátí mu někdejší slávu. Původně zábavný průzkumnický výlet ale brzy nabere děsivý spád. Během první noci probudí Johanovu přítelkyni nepříjemné bouchání ozývající se ze sklepa. Správce jim nedovolí prozkoumat, o co šlo. Vyjde najevo, že středisko bylo uzavřeno poté, co zde byla nalezena mrtvá, uškrcená rodina. Členové skupiny se jeden po druhém budí s krví podlitýma očima z nočních můr, v nichž byli sami uškrceni. Strach a nebezpečí roste a Hanne začne být přesvědčená, že jim nadpřirozené síly nepřejí nic dobrého. Komu se dá věřit? A kdo přežije? (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

BlackHood 

všechny recenze uživatele

První díl byl strašně skvělý, atmosférický, s krásným vizuálem. Dalších pár dílů už bylo nudnějších a strašně roztahovaných. Chápu, že je to seriál, ale tohle bylo roztahované prostě až moc. A navíc, ke konci mi přišel odfláknutý, narozdíl od prvního dílu. Po pátém dílu jsem to vzdal a vrátit se k tomu už nechci. Chválím ale soundtrack. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Lidí, kteří se chovají jako idioti, mám dost z normálního života. Proč je tedy sledovat ještě v televizi? 1) S narůstajícím počtem dílů se postavy chovají stále hloupěji a nesmyslněji. 2) Z druhé řady mi stačil jen první díl, abych viděl, že to bude totéž v růžovém, tak jsem to vzdal. 3) Nakonec jediné pěkné byli kluci: 32letý Filip Berg (šéf skupiny Johan), 21letý Valter Skarsgård (blonďák gay Lippi), Philip Oros (Frank) či 21letý Odin Waage (Jostein, mladší z norských bratrů). ()

Reklama

sofiapetra 

všechny recenze uživatele

Sice na klasické hororové vyvražďovačky - ála partička přátel přijede na opuštěné místo a jeden po druhém kapou - moc nejsem, ale tohle dělali moji oblíbení Seveřané, byla tedy povinnost to alespoň zkusit. A chytila jsem se, neb to vyprávěli zručně a dokonce se snažili i o příběh. A i postavy byly celkem sympatické - a nezemřely úplně všichni, takže k žehlení dobrý. Edit:: vše výše napsané platí jen pro první sérii; druhá série je naprosto nemožná a nesledovatelná. ()

no2 

všechny recenze uživatele

5/10 - Není všechno "severské" zlato, co se třpytí. Jste-li milovníci kvalitních seriálů typu Most (2011), tak počítejte s tím, že tento seriál pro vás bude zklamáním. Začátek je sice slibný, atmosféra je skvostná, ale příběh po pár dílech začne nudit a mnohé z postav prudit. Moc jsem také nechápal to, jak hlavní hrdinka byla zcela posedlá pátráním po záhadě resortu. Kolem ní umírali jejich přátelé a rozpadal se jí snoubenecký vztah, to ji však téměř nezajímalo (stejně jako to, zda její snoubenec - ať už to bylo mezi nimi jakékoliv - ještě žije nebo nežije?). Prostě ten příběh mě nezaujal a nevtáhl mě do děje - a atmosféra to nezachránila. Z milosti dávám tři hvězdičky, ale spíše chápu všechny ostatní, kdo šli v hodnocení i níž. Na druhou sérii už si ani netroufám... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Skandinávci mají velké štěstí na lokace. Když je využijí tak, jak mají, tak klidně udělají půlku kvality celého filmu nebo seriálu. Stejně tak je to i v případě tohoto seriálu. Ve své podstatě totiž není vůbec špatný a rozhodně jsem z něj neměl tak rozporuplné pocity, jako uživatelé, kteří napsali komentáře už předemnou. Dokonce jsem ani neměl problém celý seriál shlédnout do konce a užít si samotný závěr. Problém je totiž v něčem jiném. A to je scénář. Ten totiž vyniká dobrým nápadem. Thrillerovou zápletku s nádechem mysteriózna a tajemna scénáristé položili do odlehlého hotelu uprostřed Laponska, kolem kterého není na příštích sto kilometrů živé bytosti. Atmosférou tak seriál trošku připomínal legendární Osvícení. Problém je ale v samotném průběhu. Jelikož tu tvůrci koketujou trošku i s hororem, dočkáte se celé řady hloupých situací. Skoro, jak kdyby každá postava tu měla IQ tykve a Vy jste se smiřovali s tím, že nějakým směrem to scénáristi prostě museli uvést. Ono zjistit, že v hotelu straší a hned po prvním díle odjet...což by bylo logické...by v rámci vyprávění asi ničemu nepomohlo. Také délka by mohla být klidně o dva díly kratší. Někde v půlce se seriál začal natahovat víc, než je u seriálů zvykem. A že natahování zápletky je u seriálů standardně zvykem. Celkově na mě ale Černé jezero dojem rozhodně udělalo. Otevřený konec věští pokračování, kterému se vůbec nebudu bránit. Závěr mě totiž přesvědčil natolik, že by byla veliká škoda jej vynechat. ()

Galerie (83)

Reklama

Reklama