Super Dark Times

Scénografie:

Jasmine E. Ballou

Kostýmy:

Stephani Lewis

Skutečně hodně originální indie teenagerovský film, variace na ony typické americké ,,snímky ze střední", skvělá atmosféra, silná úvodní scéna, opravdu krásná kamera, výborný casting i práce s dospívajícími herci, feeling 90. let, postižení ošidnosti dospívání, jen to závěrečné béčkové finále jakoby se tam připletlo úplně z jiného filmu... Silný debut!(5.1.2018)

Drogy a videohry jsou špatné, áno? Nebýt samoúčelných pasáží nočních můr (především té "Lancelot, Ginevra a Excalibur") a závěrečné patnáctiminutovky, která je nezasloužená, přichází odnikud, je jak z jiného filmu a hledá laciné žánrové cesty "jak z toho ven" namísto dosavadní sofistikovanosti úzkostí dospívání, tak by se jednalo o debut, jakých se nezjevuje několik do roka. Atmosféra, postavy, obsazení, nasnímání, mluvou i vztahy uvěřitelní devadesátkový náctiletí, to vše jsou ovšem atributy tohoto "puberťáckého Farga", které z něj přeci jen dělají počin hodný pozornosti.(3.1.2018)

Super Dark Times se vzaly odnikud a přiložily mi chladné ostří na krk. Určitě jeden z nejpůsobivějších režijních debutů letošního roku a jeden z nejzajímavějších teenagerovských filmů posledních let. Působivý casting, atmosféra, kamera. Pravdou je, že ke konci je to poněkud uspěchané, ale i tak skvělá práce. Proč o tom filmu není slyšet víc? Zážitku pomůže když si nebudete nic zjišťovat, nedívat se na trailer, nic. Kevina Phillipse bedlivě sledovat.(1.1.2018)

Slušný režijní Debut.4 středoškoláci se jako obvykle poflakují venku v lese, ale dojde k strašné nehodě a jeden z nich zahyne. Od té chvíle to na všech zanechá psychické následky a začínají se ve městě dít čím dál divnější věci. Slušně natočené, moc hezky zahrané, místy i slušně napínavé a ke konci docela intenzivní podívaná zasahující do Slasheru. Žádná velká pecka, ale příjemné podívaní nepochybně.70%(4.1.2018)

Zklamání. Něco do sebe to má, ale až na jeden překvapivý zvrat, který ale do teď nevím, jak si vysvětlit, pomalé a pro mě nudné. Charlie Tahan je ale super xicht.(21.1.2018)

Super Dark Stranger Things. Teen retro s walkmany a synťáky, které nepotřebuje příšeru, vystačí si s jednou (ne)obyčejnou tragédií. Neuvěřitelná režijní i herecká práce s postavami, ať už je řeč o úvodním puberťáckém seznamování nebo o vyrovnávání se s novou situací. Byl by to výjimečný snímek, nebýt poslední půlhodiny, kdy se ukáže, že film míří úplně jiným směrem, a pozornost měl věnovat úplně jiné postavě. Takhle to temné vyústění prostě spadlo z nebe.(8.10.2017)

O to víc vyšponovanej zážitek pro všechny, kdo se dobrovolně nechají oblbnout názvem a plakátem. Pána za kamerou jednou čekají veliké, převeliké věci, pokud dokáže takto jemnou dramatickou zápletku překlenout do podobně "teenagerovské cesty samuraje", navíc ve značně slušivém retro hábitu minulého století. Za ty postavy jsem dýchal.(15.1.2018)

Zach (Owen Campbell) a Josh (Charlie Tahan) jsou nejlepší kamarádi, ale stanou se aktéry události, která vše změní... Příběh měl věnovat oběma kamarádům rovnocenný čas, protože nebylo vše dostatečně vysvětleno. Na herečku Elizabeth Cappuccino (Allison) se dobře dívá a za ní palec nahoru. Potenciál měl film velký, ale nepodařilo se ho naplno využít.(17.10.2017)

Keď sa snímku, ktorého príbeh sa opiera o tragickú udalosť a následnú transformáciu osobnosti, nepodarí zasiahnuť diváka, jeho emócie zostanú až na pár pasáži, prevažne bez výkyvu, zrejme len ťažko možno očakávať, že naplní svoje ciele. Škoda, že to nevypálilo ako taký “Alpha Dog”, ktorý síce nie je spracovaním úplne podobný, no tématicky by sa “možno” mohol mierne zrovnávať. “Super Dark Times” je dobrou voľbou, no rozhodne nie výbornou. Inak musím povedať, že Owen Campbell zvládol svoju úlohu na výbornú. Človek by ani nepovedal, že to “iba” hrá ..(13.12.2017)

Pomerne slušná dráma o dvoch najlepších kamarátoch, kde jedna nepríjemná nehoda spôsobí trhlinu v ich priateľstve, následkom čoho sa obaja zmenia a už nikdy veci nebudú také, ako predtým. P.S. By ma zaujímalo, čo má Owen Campbell za problém. Už v As You Are sa mi so svojim ksichtom zdal divný a inak tomu nebolo ani teraz, ked' sa zdráhal pobozkať tú rozkošnú Allison.(7.10.2017)

Parta kluků je příčinou nešťastného úmrtí a každý po svém čelí následkům po svém, jak se s tím vyrovnal. Samotný děj není ničím originální a podobný film se jednou za čas vynoří. Musím však říci, že mě překvapilo, jak realisticky se podařilo zachytit napětí mezi postavami a co dokáže taková událost s jednotlivými charaktery provést. Atmosféricky je film malinko nevyvážený a hlavně první hodinu se drží při zemi. Ke konci ten kontrast bije do očí, protože závěrečné peklo je brutálnější, než bych k nastolenému tempu čekal. Naštěstí nikdy nesklouzne do béčkových vod a někdo mi tvrdit, že je to rekonstrukce skutečných událostí, asi mu to spolknu. Na můj vkus to chtělo více scén, které měly vyvíjet tlak na postavy a některé teenage scény mi přišly zbytečné. Rozhodně režisér prokázal potenciál, jakým způsobem si poradil s vývojem hrdinů a atmosférou.......6/10(3.1.2018)

Rozjelo se to parádně, pak se to přirozeně přehouplo v soustředěnou psychologickou sondu aby se to následně v závěru sice uvěřitelně, ale trošku zbytečně přeladilo na čistě thrilleroidní vlnu.... Ale vůbec to není špatné. Vztahy mezi postavami jsou kvalitně nadhozené. Některé scény jsou nepříjemné. Jiné zase překvapivě empatické.... Někde mezi 3 a 4(14.1.2018)

• Morholt

Hodinka a něco docela ušla. Nejednalo se sice o nic převratného, ale film nabídl fajn atmosféru, příjemný retro look a celkem obstojné herecké obsazení. Jenže místo toho, aby ovzduší mezi účastníky tragedie houstlo a film spěl k nějakému smysluplnému závěru, přišel zvrat, který mi do konceptu vůbec nezapadal a spíš to vypadalo, že tvůrci najednou nevěděli kudy kam a vzali zavděk tou nejomletější slasherovou historkou. Škoda. Phillips si vybral pro debut trošku těžší látku a příliš neobstál, ale i tak se v některých momentech jeví zajímavě, tak to třeba příště bude lepší. 40%(17.12.2017)

SPOILERY. Tahle nepříjemný film jsem dlouho neviděla. Prosím, přestaňte přirovnávat k Stranger Things - hrdinové nejsou děti, ale nadržení puberťáci a nejedná se o žádné retro s walkmany (postavy poslouchají discmany) - navíc není řečeno, v jakém roce se film odehrává, takže je jaksi jedno, jestli postavy teenagerů mají ipady nebo discmany, protože v jejich věku by mi rodiče stejně mp3 přehrávač nekoupili, takže asi tak. Partička 4 kamarádů provádí různé blbosti, které dospívající kluci obyčejně vyvádějí a při jedné z takových blbostí jeden omylem zabije druhého. Po prvotním šoku z něčeho tak osudového se "vrah" rozhodne, že tohle je super způsob, jak se zbavit lidí, kteří vás serou. Takže po pár dnech se zbaví jednoho vysmaženého spolužáka, který ho na začátku šikanoval. A aby to nebylo málo, tak holka, která se mu vždy líbila jede po jeho nejlepším kamarádovi. Co s tím? Po skončení filmu jsem měla ještě dlouho svírání v žaludku, protože nejděsivější na tom všem je, že takového Joshe můžete znát i ve svém životě. Jen stačí, kdy mu totálně rupne v bedně.(29.12.2017)

Docela dobrý snímek, na kterém je vidět, že se trochu inspiroval úspěchem seriálu "Stranger Things" a hlavně jejich vizuálem dobovým zasazením a případně i hudební složkou. Má to ale o něco drsnější okraje, které jsou spojené s tím, že primárně zde zlo nevychází z něčeho nadpřirozeného, ale z člověka. A to je vždy pořádná síla.(1.2.2018)

Čudný film, aký nevzniká každý deň a dookonca ani rok. Ospalé americké mestečko niekde uprostred 90. rokov, štyria priatelia a jedna nešťastná tragédia, ktorá úplne zmení ich životy. Skutočne temný a nepredvídateľný snímok, ktorý si ma získal hlavne v prvej polhodine. V prostrednej časti to síce rapídne strácalo tempo ale záver je znovu veľmi intenzívny, brutálny a aj pomerne šokujúci. Napriek všetkým pozitívam sa však neviem ubrániť dojmu, že sa z toho dalo vyťažiť podstatne viac. Námet to je veľmi zaujímavý. 65 %!!(29.10.2017)

Režisér Kevin Phillips natočil příběh o dospívání dvou kamarádů někde na poklidném předměstí, do kterého dramaticky a náhle zasáhne tragedie. Super Dark Times je film dvou rozdílných částí. První polovina je civilním dramatem a ve své druhé části přechází díky snovým až halucinogenním scénám do lehce mysteriozního thrilleru. Tvůrcům se daří budovat lehce mrazivou atmosféru. Velkým kladem je povedený výběr hlavních protagonistů, kteří podávají slušné a uvěřitelné herecké výkony a to i díky dobře padnoucím dialogům. Hravá kamera Eliho Borna si dokáže pohrát s okoukanými běžnými kulisami a vykouzlit něco lehce nevšedního. Nevěřil jsem, že řeknu o filmu, který je dějově zasazen do období mého vlastního dospívání v 90. letech minulého století, že je slušné retro, ale je to tak... Solidní jednohubka, která neurazí a dokáže dobře zabavit.(4.1.2018)

90 léta jak vyšitá, parta teenagerů a nečekaně temný časy. Film o dospívání, který se postupně přesune k dramatu, v závěru bych řekl až hororu a tyhle žánrové přesuny ho sráží dolů nejvíc ze všeho, jsou totiž dohromady sešity trochu horkou jehlou a ta násilná cesta k neopodstatněnému finále mrzí asi nejvíc. Nevím jestli režisér Kevin Phillips vyrůstal v devadesátkách, ale co se tomuhle filmu opravdu musí nechat je jeho dobové zasazení. Velmi přesné vyobrazení let devadesátých tomu dává jedinečnou atmosféru a dovoluje nám to se sblížit s hlavní postavou o trochu víc než u jiných podobných filmů. Super Dark Times by se dalo srovnat s podobným As You Are, spojitost mají zároveň i v Owenu Campbellovi jako hlavní postavě. Tady mi ovšem jeho herecký výkon tolik nesedl a ani Charlie Tahan mě naprosto nepřesvědčil o svých kvalitách. Je to další z důvodů proč si mě tenhle snímek úplně nezískal a As You Are bych asi doporučil přednostněji. Rozhodně ale dokážu ocenit celkové kvality filmu a s přihlédnutím k faktu, že je to Phillipsův první počin se dají některé přešlapy i přehlédnout. Celkově jich je ale tolik a v konkurenci roku 2017, kdy bylo těch prvních velmi povedených počinů opravdu hromada, Super Dark Times trochu sklouzávají do průměru. Nicméně Kevin Phillips je určitě jméno, které bude stát za sledování. 66%(22.1.2018)

4 kamarádi se chodí ven bavit jednoho dne se jejich zábava zvrtne a jeden z nich umře (plusové body, že to je ten největší kripl, kterému jsem přál smrt od začátku filmu) . Ostatní jsou z toho špatní a bojí se, že půjdou sedět tak jeho tělo schovají. Film se věnuje dvěma z nich (ten třetí jako by tam nebyl o něm se nedozvíme nic) a tomu jak to každý prožívá zatímco z toho co je zodpovědný za jednu z vražd se stává magor (což mě moc uvěřitelné nepříjde) tak druhý se zase bojí a nejradši by se udal. 60 procent nejvíce zaujala herečka Allison naopak ti dva kluci nic moc jeden vypadá jak klon Harry Pottera a druhý je nevýrazný.(9.12.2017)

Ne úplně zle natočený snímek s podmanivou hudbou, který ovšem sráží poměrně nudný scénář a nezvládnutý konec. Škoda, mělo to na víc.(8.12.2017)

<< předchozí 1 2