Kouzelný park

• USA Wonder Park (více)

Vymýšlet atrakce, jaké svět neviděl, je pro June a její maminku ta úplně nejlepší zábava. Ve své představivosti vyčarovaly kouzelný park, v němž všechny ty dechberoucí a fyzikální zákony popírající atrakce řídí mluvící zvířata s velmi vyhraněnou osobností. Například bezpečáka tu dělá dikobraz, který se všeho bojí a ve stresu nekontrolovaně střílí bodliny, o údržbu se starají dva bobří vtipálci a tak by se dalo pokračovat. June však není pouze snílek, ale taky hodně praktická holka, která zkouší aspoň některé z těch fantastických modelů reálně postavit z toho, co jí zrovna přijde pod ruku. Asi tušíte, že takové pokusy nemůžou dopadnout dobře a většinou končí demolicí celého sousedství. Po jedné takové mimořádné destrukci June slíbí, že už začne sekat dobrotu, všední i nevšední starosti ji navíc připraví i o chuť vymýšlet výjimečné atrakce aspoň teoreticky. June přestane snít. Jednoho dne ji však osud a šťastná místa zavedou na zpustlé místo, kde kdysi skutečně existoval park, jaký si vysnila. Dokáže June znovu probudit vlastní fantazii a zastavit jinak nevyhnutelný zánik tohoto ráje atrakcí? Zdejší mluvící zvířecí personál na ni dost spoléhá. Jinou naději totiž nemají. (CinemArt)

oveckaoa

Tohle je film tak pro 5 leté děcka nic více nic méně. Někomu to ke štěstí bude stačit (koukám, že tady se sešla skupina hodně nenáročných lidí, kteří vidí animák a hned dávají 4 a 5 hvězd) a někomu kdo by chtěl více naopak ne. Humorově je to tragické (pokud Vám teda nepřijde vtipné, že zde medvěd minimálně 5 krát za film usne nebo se nezasmějete Indovi, který chce sbalit holku a ta ně něho háže bobek) a i z příběhu se dalo vytěžit více k tomu připočtěte navíc feministickou vlnu (v popředí je matka s dcerou a ačkoliv jim otec pomáhá stále se to věnuje jen jim dvěma, dcera se musí starat o ´´dospělého,, otce,,). Pochválit se zde dají songy a animace (produkoval Nickelodeon) ()

VanTom

Nádherně vypadající animák se skvělou (3D) kamerou postavil vyprávění na hezké myšlence nezbytnosti a nezměrnosti dětské fantazie, která nesmí nikdy uvadnout (čili lehounce takový 'Nekonečný příběh'). Nejedná se tudíž o další tuctovku s mluvícími zvířátky, ti onu ideu spolu s kouzelným parkem jen ztělesňují; a i když se mnoha infantilností ani toporných klišé nevyvaroval, sympatickými postavami, dynamickou akcí a nápaditým pestrobarevným vizuálem mě bezmála nadchnul. ()

JADIM

"V Čarovnom parku je všetko možné!" Myšlienka dôležitosti detskej fantázie zakopaná niekde v hĺbke, ale boli momenty kedy sa vyplavila na povrch. Vďaka tomuto má Čarovný park trochu spoločné s Pixarovkou V hlave, ale to bola trochu iná úroveň, ako táto doslova divoká jazda horskou dráhou. Vizuál to malo celkom pekný a keďže deti vymyslia naozaj hocičo a v tomto prípade boli tie deti scénaristi, režisér a animátori, tak sa tu občas objavili aj nejaké zaujímavé nápady. Celkovo je to taká animovaná rýchlovka, ktorú celkom oslabuje to chaotické tempo, ktoré sa proste "muselo" dostaviť.. 5/10 (Videné 22.3.2020, SK dabing) ()

KoRner

Niečo ako nepodarená verzia Nekonecného príbehu a V hlave, pricom hlavna hrdinka je zrucnejšia než Tony Stark. Psycho-opice su akobzaporak celkom slusne strasidelne, ale celkovo mi film nesadol a bolo mi jedno, co sa stane s parkom, ktory akoby bol robený na tripe. ()

iXtr3m3

Krátky, sem tam vážnejší, sem tam vtipný detský film, ktorý po dlhšej dobe nie je až taká pecka, ako by som čakal. ()

Asmodin

Park zázraků nebyl až takovým zázrakem mezi animovanými filmy. Děj je velmi slaboučký a soundtrack nevýrazný, přesto postavičky z parku i samotný park jsou zpracovány velmi elegantně a líbivě. Kdyby se náhodou marketingová mašinérie rozhoupala k zpracování hraček v stylu Kouzelného parku rozhodně by měly větší úspěch než Frozen - doják, ale to by musel film obsahovat aspoň jednu srdceryvnou chytlavou písničku. ()

Patrik256

Rozpočet_ 80–100 miliónov dolárov // Tržby_ 119.5 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 7 833 734 Kč // Diváci v ČR_ 57 707 // Tržby v USA_ 45.2 milióna dolárov ()

Marys

Wonder Park nie je taký postmoderný ako ostatné súčasné animáky. Jeho orientácia na malého diváka je zrejmá. Napriek tomu, striedanie scén prepojené hudbou pôsobili veľmi príjemne. Milá rozprávočka. ()

Rathalos

Carovny park na mna urobil velky dojem,krasna farebna animacia,zaujimavy pribeh,velmi mile postavicky,nechyba akcia,humor,emocie a cele sa to odohrava v nadhernom svete detskej fantazie,som spokojny nadovsetko,super...:-) ()

BOURQUE

Animák na slušnej úrovni, ktorý sa nemusí hanbiť hlavne vtedy, keď cieľovou skupinou boli fakt len malé deti. Vytvorený alternatívny svet plných nápadov a možností, ktoré sú však využité na priemernej úrovni. P.S.: Neviem si ne vypustiť jednu otázku. Modrý medveď, really? Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Olík

Kouzelný park je kouzelný park….hluboké že? Pestrý dětský (možná místy až infantilní) příběh s poselstvím. Spíše childlike, než whole family, ale určitě dospělého neurazí. Taková klasika na trhu….zvířátka, děti, dobrodružství, lehký humor, všechny barvy duhy, zápletka a žili šťastně až do smrti. ()

helloween93

Barevný ultra infantilní animák o jednom Wonder Parku, který hlavní hrdinka vytvořila a přestala se o něho starat. Humor zde není, napětí nebo překvapení se taky nekoná, výhodou je krátká stopáž. Tohle nikdy nemohlo diváky zaujmout, vcelku pochopitelný propadák studia Paramount. 2* ()

Sala1

Veľké prekvapenie v podobe tohto animáku, ktorý je ako stvorený pre rodiny s deťmi. Film ako niekoľko pred ním za posledné obdobie, rieši tému stratenej fantázie, radosti a farieb na základe vážnej udalosti. Úloha nájsť ich je pre postavu to najdôležitejšie, čo ale táto snímka posúva opäť trochu ďalej - v tomto prípade mladé dievča to stratené vôbec nehľadá. Film si dáva načas a je veľmi vyspelý, hoci je určený pre mladšieho diváka. Nechá nám predstaviť hlavné postavy, aj sa stotožniť s hlavnou hrdinkou, ktorá je veľmi sympatická a snímka s ňou narába veľmi citlivo. Film si je vedomý do akej miery môže a púšťa hlavnú postavu do emocionálnych bodov, čo pre výsledok úplne funguje. Zvierací kamaráti môžu pôsobiť odrádzavo, keďže pomaly v každom animáku musia byť zvieratá, v tomto prípade je to ale opodstatnené a dáva to zmysel napriek tomu, že sú v podstate archetypálnymi postavami. Technická stránka filmu je na vysokej úrovni. Hoci mimika a detaily tvárí postáv nie sú až tak vysoko, prostredie a jednotlivé časti parku sú pripravené veľmi dôkladne. Isté špecifiká vytvára pre film aj fakt, ž že park, v ktorom sa dievča ocitne, je uzavretý a zničený. Pravdepodobne by ste čakali veľké dobrodružstvo vo fungujúcom a prepracovanom svete, preto som rád, že si film našiel svoju cestu. V animácii, aj významovo, ide do zaujímavého kontrastu park v hlave a park v dome, čo zároveň porovnáva realitu a fantáziu a prízvukuje, že tá naša realita vôbec nemusí byť taká zlá. Viac tu: https://youtu.be/7N2zPbGKj4k ()

Trixinka

Chtěla bych dát lepší hodnocení, ale tak nějak mi to nejde. Nebylo to úplně špatné, ale celkově nudné a už to tu všechno bylo. Vizuální stránka povedená, postavičky milé, příběh vcelku jednoduchý.... znovu už si tento animák s největší pravděpodobností nedám. Škoda. ()

balcazar

Keď sa na vizuálnu stránku kladie oveľa väčší dôraz ako na príbeh, nedopadne to dobre. Je fajn písať recenzie na filmy s odstupom istého času, aspoň v tomto prípade. Utvrdilo ma to v tom, že to nebola žiadna sláva. S Čarovným parkom sa mi spája prepracovaná animácia a vizuál, ale o čom to bolo, si už ani za Boha nespomeniem. Pamätám si však, že priamo po skončení filmu som si povedal, že mi to stačilo vidieť raz. ()

papadoce

Táto rozprávka sa mi hodnotí pomerne ťažko. Na jednej strane bola na moje pomery veľmi málo vtipná a bez vtipu, ktorý by zaujal deti ale aj dospelých dnes už neuspejete. Na strane druhej to bolo poprvýkrát (celkovo vrátane filmov len po druhý) čo som mal na tvári reálne slzy a to dokonca dvakrát. Nuž zahrali to na notu, ktorá je pre mňa viac ako citlivá. Myslím, že každý z nás má svojim spôsobom vybudovaný takýto čarovný park, no a väčšina ľudí naňho časom chtiac nechtiac zanevrie. Bola to v zásade krásna rozprávka, ktorá mala ale ďaleko väčší potenciál v tej zábavnej pasáži, ktorá nemala byť o citoch a veciach s nimi súvisiacimi, no zostal nevyužitý. Dlho som uvažoval nad 5 ešte aj po rozprávke, ale zatiaľ teda takto. Každopádne vyvolať takto silné pocity animovaným dielom, sa denne práve nevidí. ()

Maniik88

Zaujímavá myšlienka, animácia, no je to celé akési ani pre dospelých ani pre deti. Deckám sa to nepáčilo, bolo to pre ne moc zložité, občas strašidelné, málo vtipné a rýchle. Pre dospelého zase nerozvinuté, taktiež nie moc vtipné, postavičky nemastné a neslané. Ako malo to potenciál, ale myslím, že nevyužitý.. ()