Mise

• Česko Misie (více)

Silné a velmi vzrušující drama, ve kterém hrají hlavní role nositelé Oscarů Robert De Niro (Lovec jelenů, Zuřící býk) a Jeremy Irons (Zvrat štěstěny, Příliš dokonalá podoba, Kafka). V hlubině amazonských pralesů se v 18. století usiluje bývalý obchodník vzdělávat zaostalé indiány. Když je život domorodých obyvatel ohrožen, musí se však obrátit k meči a zapomenout na modlitby... (Rangelone Film)

Nassau

Příroda nádherná, hudba vynikající, herci dobří, ale příběh mě nepřesvědčil. Navíc jsem se u filmu dost nepříjemně nudil. Nesedli jsme si. (40%) ()

Zagros

Film je po všech stránkách úchvatný, příroda a hudba to jen podtrhují. Zprvu pomalé tempo postupně nabírá na obrátkách a příběh ke konci výrazně graduje. Ve filmu jsou vlastně příběhy dva. Ten první, je příběh otrokáře, který svůj spokojený život po nešťastné události přehodnotí a dá se na pokání. To je zde zachyceno vskutku úžasně. Druhý příběh je o koloniálním boji o moc mezi Španělskem, Portugalskem a církví v Jižní Americe. Člověk jen se zatajeným dechem a zaťatými pěstmi sleduje, jak si mocní rozhodují o všem ve svůj vlastní prospěch. Jakékoli ideály jdou stranou, hlavní je moc, vliv a majetek. To nemůže a samozřejmě ani neskončí dobře. Kdo v ideály uvěřil, zemře společně s nimi. ()

Chegi

Přesně čeho jsem se obával: křesťanská agitka zabalená do blyštivého pozlátka. Navíc má film poměrně striktně oddělené a kvalitně nevyrovnané poloviny. To alespoň v mých očích hodně sráží na celkovém dojmu. Ovšem hudba Ennia Morriconeho je asi to nejkrásnější, co jsem kdy slyšel a výkon De Nira také stojí za vidění. V konečném součtu to jsou silné tři hvězdy. ()

Kuny27

Život či smrt? Hřích či spasení? Člověk nebo zvíře? Matka nebo dítě? Kněz nebo vrah? Víra nebo nevíra? Oheň či voda? Agrese či pokora? Kristus nebo Ďábel? Napříč lidských dějin si lidé kladou tu samou otázku. Jedno ale je jisté - LÁSKA. Nemluvím ale o dvou zamilovaných lidech v posteli. Mluvím o citátu: NIKDO NEMÁ VĚTŠÍ LÁSKU NEŽ TEN, KDO POLOŽÍ SVŮJ ŽIVOT ZA SVÉ PŘÁTELE. ... Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději. Láska nikdy nezanikne. ()

velkyvezir

Upřímně vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem nečekal tak dějově chudý film. A ani hudba mi nepřišla nápaditá, pořád dokola stejný motiv, ne taková pestrost jako v Tenkrát na Západě. ()

Teg

Drsný, krásný, pravdivý film s jedním z nejkrásnějších hudebních doprovodů všech dob. Jen ten český překlad mi pije krev. ()

ElChe26

Tak k tomuhle filmu jsem se dostal úplnou náhodou. Nastala chvíle nudy, kterou bylo nutno zabít nějakou nenáročnou, ale ne zas úplně trapnou komedií. Sáhnul jsem po romantické komedii Prázdniny. Zaujala mě zejména jedna scéna z tohoto filmu, když Jack Black (ve filmu hraje skladatele filmové hudby) vybírá ve videopůjčovně s Kate Winslet film a vybere právě Misi, u které vyzdvihne zejména výbornou hudbu od mistra Morriconeho. Protože v tomto historickém snímku si zahrál i Robert De Niro, nebylo co řešit. Excelentní výkon Roberta De Nira mi učaroval. Silné byly zejména scény, když na svých bedrech nesl brazilskou džunglí hromadu brnění, symbolizující jeho hříchy či moment, kdy prosí indiány o odpuštění. De Nirovi zdatně sekunduje i Jeremy Irons, který na mě hluboce zapůsobil ve scéně, v níž hrál na hoboj v pralese... neskutečně silný zážitek. Ennio Morricone opět nezklamal a předvedl své mistrovství v plné kráse a režisér Roland Joffé z něj pro film vytěžil maximum. Osobně považuji soundtrack k Misi za vrchol filmové hudby. Během filmu jsem stejně jako u většiny westernů nebo máyovek opět „fandil“ indiánům a sám sebe se ptal, jakým právem může naše civilizace „civilizovat“ ostatní? ()

Peiper2

Nádherný film podle skutečných událostí odehrávající se v 18. století v Jižní Americe. Film zachycuje misijní činnost jezuitského řádu, ale nejzajímavější je proměna hlavního hrdiny (Robert de Niro) z bezohledného prospěcháře na ochránce práv domorodců. V závěru sledujeme dvě možná řešení jak čelit nepřátelskému vojsku. Na jedné straně pokorou a na straně druhé bojem. Každý nechť si vybere, co je mu bližší. Jenom nevím, kdo se postaral o ne příliš zdařilý překlad názvu filmu. Lepší překlad by byl rozhodně Misie. ()

Lukiš

Kromě podařeného začátku a výborného konce to byla celkem nuda. Čtvrtou hvězdičku dávám za skvělého De Nira, který mě potěší svým hereckým výkonem snad v každém filmu :-). ()

legatio

Krása, paráda. Hudba, krajina, příběh. Krása... Jen mi nejde do hlavy, jak toho tlusťocha církevního papaláše dostali nahoru po tom vodopádu. To se asi nadřeli. ()

JimDoor

Nic moc. Celý takový zdlouhavý, nic se tam skoro neděje až na ten konec. Kecy o "Bohu" a víře, nejsou pro mě. Moriccone a výkon De Nira to taky nezachrání. 60% ()

Tery16

Kamera je skvělá, hudba taky, herci hrají dobře a ani na chvíli jsem se nenudila. Tak proč mě Misie nijak nestrhla? Proč mi nakonec bylo téměř jedno, jestli indiáni vyhrají? Možná jsem na chvílemi měla pocit, že všichni ti herci a vůbec celý příběh je jen záminkou k tomu, aby si kameraman mohl udělat pár krásných záběrů vodopádů ... Ale to pro mě na perfektní film nestačí. ()

Bohemák

Velmi přínosný náhled do osídlování Ameriky Evropany. Ani na tak velikém prostoru se nedokázala domluvit světská moc s mocí církevní. Fascinující krajina. Rychlé tempo děje. ()

Brhlis

Dlouho jsem uvažoval, jestli dát 5 hvězdiček nebo jenom 4. Nakonec jsem zůstal u čtyřky. Film založený na náboženství a jeho hodnotách, který ve mě dokázal vzbudit silné emoce, přestože jsem ateista. Trojice hlavních hrdinů De Niro, Irons a Neelson zde brání původní obyvatele Jižní Ameriky před rozpínavým evropským impériem. Hudba výborná, však ji také dělal Morricone. Závěrečná scénu zařazuju mezi vůbec nejsilnější, jaké jsem zatím viděl. 85% ()

Paity

Nevím, ale znám Roberta De Niro i v lepších poziicích než s mečem prohánějící džunglí. Ten konec je navíc takový zvláštní, takže i když bych hodně chtěl, tři hvězdy jsou více odpovídající. ()

Dohaja

Naozaj silný film ako píšu aj ostatní. Som do slova šťastný, že som sa dostal k tomuto filmu. Vynikajúce obsadenie a hudba tá ma očarila už pred pozretím, keď že Ennio Morricone patrí medzi mojich obľúbencov. Na koniec neviem čím to bolo, lebo ja nezvyknem slziť pri filmoch ale tu som sa neudržal, tak poplakal som si. ()

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration