Loutkář Craig (John Cusack) nemůže zavadit o pořádný job, a tak předvádí svá loutková představení plná zklamání a zhrzených lásek přímo na newyorských ulicích. Jeho žena Lotte (Cameron Diaz) je zase posedlá zvířátky. Prodává domácí mazlíčky a také jich má spoustu doma , docela se jim daří otrávit život sousedům. Jejím favoritem je ale retardovaný šimpanz Elijah, kterému se Lotte pokouší vyřešit jeho psychologické problémy. Craig nemá prachy, a proto přijme místo účetního v podniku s bossem, jemuž je už 105 let a se senzační kočkou jménem Maxine (Catherine Keener). Zabouchne se do ní na první pohled, ale Maxine na něj kašle. Naštěstí jenom do té chvíle, než vedle Craigova stolu najdou společně vchod do "Johna Horatia Malkoviche". Přijdou na to, že z tohoto zvláštního objevu by mohla být docela slušná živnost. Vypečení podnikatelé začnou prodávat patnáctiminutové pobyty "v kůži Johna Malkoviche" za 200 dolarů a také sami vzrušující "cestování" vyzkoušejí. Surrealistická cestovka je na světě! (oficiální text distributora)

Xeelee

Surrealistický romantický čtyřúhelník? Tohle bylo hodně zamotaný a bizarní. I kulisy, ve kterých se děj odehrává (podlaží 7½, vyplivnutí pár metrů nad zemí u odbočky na New Jersey), jsou jak z jiného světa. Mimochodem, opravdu si myslíte, že otcem dítěte nemůže být žena? Jedno poselství je ale jasné a ve svém podvědomí bych se opravdu hrabat nechtěl. Myslím, že jsem konečně přišel na to, kde se berou gayové a lesbičky :-) Pokud máte rádi loutky, chcete se stát někým jiným nebo jste potencionální kandidáti na Velkého bratra, tak tohle je pro vás to pravé. Jen doufám, že za mé nitky nikdo tahat nebude. ()

HellFire

No páni, nevěřil jsem, že ještě někdy narazím na tak originální film. Svým zpracováním mi hodně připomínal Věcný svit neposkvrněné mysli. S tím rozdílem, že tady jsem se dost nasmál. Už jen ten nápad se 7 1/5 patrem je neskutečný. No a samozřejmě všichni herci do svých rolí sedí jak poklička na hrnec. ()

veru_needy

Jsou snímky, na které se kouknete a řeknete si what the fuck. Being John Malkovich je jedním z nich. Opravdu fascinující film. Prý komedie. Pak šokovaně koukám na film, kterému se nesměju, který je tak neuvěřitelně absurdní, že mi zůstává rozum stát. Ten nápad je prakticky geniální; dostat se někomu dohlavy, začít ho ovládat a do toho všechny ty chaotické milostné vztahy. Tento snímek, něco mezi sci-fi, thrillerem a tragi komedií, překvapuje diváka různými zvraty, a když běží titulky doprovázené tak trochu schizofrenní hudbou, máte pocit, že jste viděli dokonalý film, který rozhodně stojí za to. - "Because consciousness is a terrible curse." ()

duklak2

Velice zajímavý a příjemný film. Už jen ty hlášky. „A proč tu máte tak nízký strop? Pane, nižší strop=nižší nájem :-).“ Šéfem je boss, kterému je 105 let, i když vypadá tak na 75. ()

Beastmaster4

Mírně psychologický, mírně dramatický a hlavně mírně ujetý film. Začátek vypadá na hodně složitý kousek a člověk už se těší, jak bude ke konci přemýšlet nad tím, o co tady vlastně šlo. Bohužel, nic takového se nekoná. Film zabíhá tu kousek tam a jinde zas onam, pojímá snad všechny žánry a nelze ho zaškatulkovat bez opomenutí některé z nich do žádné. Sci-fi část, ve které nás tunel dostává do hlavy Johna Malkoviche, nabízí debaty nad účelem, vznikem aj., otázky se ale vytrácejí s každou další pasáží, ve kterých jsme utvrzováni o tom, že to nebude o přemýšlení, ale o zhlédnutí předem připravené a hlavně pochopitelné klouzačky. Na konec se nabízí otázka "proč?", proč to bylo natočené a jaká je pointa. Žádná zásadní mne totiž nenapadá. Krom možná té, že každý by si měl cenit, vážit a hlavně se zajímat o svůj život a své tělo a ne se pokoušet vtělovat a vystupovat jako někdo jiný. Identita každého je tenká skořápka, která může popraskat, poznáme-li zatím nepoznané a prasknout úplně jestliže nás ono jiné poznamená a nahlodá. C. Diaz a J. Cusack jsou perfektní, oba hrají a vypadají jinak, než je zvykem. J. Malkovich na druhou stranu mírně zklamal, ale spíš to bude tím, že jsem od něj díky názvu filmu čekal úplně něco jiného. Co zaujalo moje oko už na začátku filmu, byly ty úžasné loutky a jejich pohyby, takové loutkové představení jsem nikdy neviděl a jsem rád, že vím, co asi špičkoví loutkáři dokážou. Klobouk dolů! ()

Morholt

Bylo to divný! Divný bylo 7 1/2 patro, divná byla cesta do Malkovichovy hlavy, divnej byl loutkář a jeho žena a divnej byl John Malkovich. Věci, který by mě normálně pobavily či rozesmály mi tady přišly prostě divný a vzhledem k tomu, že divnejm věcem zrovna moc nehovim, dávam 55%. ()

Sawy

Je to originální,občas vtipné,svým způsobem nejspíš geniální,ale mě to vážně moc nechytlo.A asi to není filmem,ale tím,že se v něm sešlo tolik herců,které nemám rád.John Cusack,sice k nepoznání,ale pořád mě vrcholně nesympatický,Cameron Diaz,která mi vážně nepřipadá hezká,Catherine Keener,která možná hezká je,ale protivná ještě víc a konečně samotný John Malkovich,ten mi nikdy nepřirostl k srdci.Alespoň ta menší rolička Charlieho Sheena potěšila.S jinými herci bych určitě šel o hvězdičku víc,takhle ale vážně ne.65 % ()

Richie666

"But what I had been through. I am hungry as the winter. I am sick, anxious, poor as a beggar. Fate has tossed me hither and thither. I have been everywhere. Everywhere! But wherever I have been.., every minute, day and night - my soul has been full of mysterious anticipations. I feel the approach of happiness. I see it coming!" ()

Jansen

Originální nápad podpořený výborným scénářem Charlieho Kaufmana. Popravdě řečeno, ze začátku jsem měl docela často pocit, že film sklouzne k trapné frašce a nevyužije svůj potenciál. Ale nakonec to dopadlo přesně naopak. Děj postupně nabírá tempo a druhá půlka mě přímo uchvátila. Ústřední nápad (stát se na chvíli někým jiným) zase tak výjimečný není, ale řada vedlejších situací je přímo neopakovatelná. Výlet Johna Malkoviche do své vlastní hlavy, milostný trojúhelník okolo Johna Malkoviche… Trefné je spojení loutkařské profese a manipulace se skutečnými lidmi. Loutkař Craig proráží až s kůží Johna Malkoviche, jež se mu načas stává loutkou, kterou sám zevnitř ovládá, a konečně je se ve svém oboru slavným. V kůži Johna Malkoviche je netypický a do jisté míry úchylný film, který mě svými nápady neskutečně pobavil. ()

ScarPoul

Toto je jeden z tých filmov, ktoré sa vám dostanú pod kožu, alebo nie. Každopádne, sa jedná o veľmi zručne napísanú, zrežírovanú a zahranú myšlienku o hľadaní identity, lásky a totožnosti. Charlie Kaufman patrí rozhodne k tým typom ľudí, ktorý vďaka absurdite, nadnesenosti a preplácanosti, dokážu vyjadriť myšlienku, tak silnú a tak každému známu, že núti k zamysleniu. Spike Jonze túto jeho predstavu veľmi zručne spracoval a priznám sa, že si neviem predstaviť nikoho iného, kto by sa s tak ťažkým scénarom vysporiadal, bez toho aby nestratil pointu, ktorá je pevným pilierom celého príbehu. John Malkovich ešte nikdy nebol tak presvedčivý ako keď hral seba. Cusack a Diaz, ktorý patria k tým krajším ľudom z hollywoodu tu hrali dvoch spustnutých a úbohých ľudí s takou dokonalosťou až sa mi chcelo tlieskať. Každá jedná myšlienka ma zasiahla a mne pôsobilo nevýslovnú radosť sa na toto pozerať. Iste - je to veľmi divný film a samozrejme, že ako sa blíži koniec tak nám prirozdená logika nahovára, že to na čo sa pozeráme má viac logických chýb ako čokoľvek iné - aj keď je to založené na nelogickosti. Ale aj tak sa jedná o zvláštny film, ktorému ku dokonalosti chýba naozaj málo. ()

Lacike

Malkovich? Malkovich. Malkovich, Malkovich! Pred rokmi ma ten šialený nápad celkom nadchol, ale dnes mi to už nestačí a okrem neho film veľa neponúka. Všetky tie postavy mi pripadali nesympatické. Chudák Malkovich. Len jemu som držal palce, aby tých parchantov dostal z hlavy. Clekovo mi Kaufmanove filmy pripadajú na jedno kopyto a príliš ma nebavia. Takže len za originalitu tomu dávam nadpriemerných 60 Malkovichov. ()

Beast

Perfektní film s prvky Surrealismu - to se v Amerických filmech tak často nevidí. Bezkonkurenční 6 a 1/2té patro, které se ve filmu vyskytuje nepotřebuje komentář. ()

Hwaelos

John Malkovich v těle Johna Malkoviche a následně žena těhotná s Malchovichem v Malchovichově vědomí řízeném loutkářem, který momentálně ovládá jako loutku Malchoviche, který se pro veřejnost stal loutkářem:) Závidím Kaufmanovi to množství experimentálních drog:o) Spike Jonze rozhodně umí najít člověka, který tvoří podobným způsobem jako on sám. Bohužel mi to stále neukázalo, jak dobrý je režisér, protože ujetý scénář zcela přebil jakýkoli režisérský vklad. ()

brutale

Oči otvorené do korán, pribitý do kresla! Príjemne šokovaný z toho, že svet filmu dokáže stále priniesť niečo nové a originálne! Výborný scenár a John Cusack, ktorý mi prvý krát dokázal, že je to herec. O Malkovichovy no coment, ten to odpálil na 110%! Vyzretý scenár, ktorý dá psychoidnému a gulášoidnému deju pointu a zmysel. Jedna * dolu za miestami hluché pasáže, inak vo svojej triede žánru (ktorý si absolútne netrúfam zaradiť), je film na vrchole. Toto dielo by som veľmi rád prijal aj v divadelnej forme... ()

Terva

Ta loutková úvodní část byla úchvatná. Ne že by ostatní záběry z loutkama byly špatné, to ne, ale ta první scéna to odstartovala. A dát papouškovi jméno George Bush je přinejmenším zajímavé. Pěkné loutkové záběry, zajímavé dialogy, zvláštní situace okolo portálu do hlavy Johna Horatia Malkoviche ( John Malkovich ), nevtíravá hudba, vtipné scény, dobrá dramatická stránka, super scénář....prostě pohodička filmeček. DIALOG : MAXIME - Lotte ? Jsi to ty ? LOTTE - Maxime, musím tě vidět !! MAXIME - Dobře, za hodinu v Malkovichovi : MAXIME - Catherine Keener, LOTTE - Cameron Diaz. Ve filmu si zahrál i Charlie Sheen. V hudební stránce filmu zazní song Pace, pace mio Dio od Evi Urbanové nebo uslyšíme píseň Malkovich, Malkovich lounge music v podání Nicka Pecka. CITÁT : Byla jsem John Malkovich !!! ()

Seabeast

Bez diskuze genialita! Mé obrovské nadšení si dokázal film udržet po celou dobu a galantně smekám svůj klóbrc! Zcela originální námět plný bravurních nápadů, které nepostrádají důvtip. I přes svou naprostou střeštěnost příběh dokáže nabídnout zajímavé podněty k zamyšlení a úplně vybočuje z všedních mantinelů filmového jazyka. Nebo už jste někdy spatřili svět perspektivou Johna Malkoviche a ocitli se v jeho těle? A co teprve když se samotnému Malkovichovi povede dostat do své hlavy? Z této scény jsem se nemohl ubránit nespoutanému záchvatu smíchu a kochal se snůškou prezentovaných absurdit. Ty jsou tam ale prakticky na každém kroku. Musím vypíchnout celkový ironický podtext filmu a noblesní vtipnost sršící ven. Pro milovníka "mindfucků" hotová fantazie! ()

Shia LaBeouf na odstřel?

14.07.2008

Cusackova tragická projížďka

Cusackova tragická projížďka

02.03.2006

Před několika lety se sice ocitl V kůži Johna Malkoviche a udělal z toho docela výnosný byznys, ale nyní bude jméno Johna Cusacka zdobit nezávislé drama GRACE IS GONE v režii začátečníka Jamese C.… (více)