Clare se v životě moc nedaří. Když se jí jednoho dne dostane do ruky starožitná čínská skřínka přání, neváhá a rozhodne se, že si změní celý život. Jakou cenu za to ale bude muset zaplatit? Když byla Clare malá, její matka spáchala sebevraždu, takže Clare nyní vyrůstá jen se svým otcem, který většinu času tráví tím, že se s kamarádem přehrabuje v odpadcích a hledá něco cenného. Jednoho dne Jonathan v odpadcích najde hezkou nádobu s čínskými znaky, kterou dá Clare k narozeninám. Clare studuje čínštinu, takže si dokáže přeložit pár znaků, které znamenají „sedm přání“. Clare tomu příliš pozornosti nevěnuje, protože na internetu zažívá další šikanu. Clare chodí na místní střední školu, kde má sice dvě kamarádky, ale jinak ji moc lidí rádo nemá. Clare je navíc častým terčem vtípků těch nejoblíbenějších lidí na škole, takže když si z ní jedna holka udělá znovu legraci, Clare si přeje, aby shnila. Přes noc se skřínka u Clare v pokoji otevřela a zahrála melodii. Následujícího dne se Clare dozvěděla, že ta tyranka skutečně začala hnít. Clare to přijde zvláštní. Ten samý den najde Clare svého psa mrtvého, ale nijak si to nespojuje. Clare skřínka zaujala, takže se rozhodla, že si bude znovu něco přát. Clare tentokrát chce, aby se do ní šíleně zamiloval Paul, který patří mezi ty oblíbené lidi na škole. Následujícího dne si Paul doopravdy začne Clare všímat. Ten samý den zemře Clare strýc, se kterým si moc blízká nebyla, ale strýc byl velmi bohatý. Clare si tedy přeje, aby se stala dědičkou veškerého jeho majetku, což se jí splní. Toto přání ale způsobí smrt ženy, která celý život bydlela naproti Clare a jejímu otci. Žena ale žila sama, takže se o její smrti jen tak někdo nedozví. Když Clare bydlí v novém domě, všimne si, že ji v noci někdo pozoruje. Clare se také zdají podivné sny, ve kterých se objevuje ona záhadná skřínka. Clare tedy skřínku vyfotí a fotografie ukáže svému učiteli čínštiny, ale ani on nedokáže znaky přeložit. Clare má však čínského spolužáka Ryana, který jí nabízí pomoc svojí sestřenice, která se velmi zajímá o starou čínštinu. Clare nakonec pomoc ráda přijme a od Giny se dozví, že má skutečně sedm přání. Pokud Clare skřínku ztratí, prodá nebo ji někdo ukradne, přání se automaticky zruší. Gina také zjistila, že skřínka kdysi patřila ženě jménem Lu Mei, které skřínka pomohla k pomstě za vraždu celé rodiny, jež byla obviněna z nákazy dýmějovým morem. Gina nedokáže na skřínce rozluštit jeden znak, takže poprosí jednoho kamaráda o pomoc a slibuje Clare, že se jí ozve. Později večer se Gina dozvěděla, že ten znak znamenal krvavou daň. Za každé přání tedy musí Clare zaplatit krvavou daň. Než to ale Gina stihne někomu říct, zemře. Gina nechala Ryanovi vzkaz, ale nebyla moc konkrétní. Smrt Giny byla daní za další přání Clare, která tentokrát chtěla, aby její otec přestal dělat ostudu, což se vyplnilo. Ryan chce od Clare slyšet, zda si už něco přála, ale Clare mu nechce nic říct. Ani jeho obavy ale Clare neodradí od dalšího přání, kterým je, aby byla nejoblíbenější holkou na škole, což se jí opět vyplní... (TV Prima)

brasek

Priemerný a miestami aj pubertálny horor o skrinke čo plní želania. Chýba mi tam viac mysticizmu, lepšie vykreslené vzťahy medzi teenagerami, kvalitnejší príbeh... Z celkového ohľadu snímok nie je zlý, dá sa sledovať v pohode aj keď má už zmienené nedostatky. ()

flo777

Asi ve 3/4 filmu byste nejradši hlavní představitelku, potažmo scenaristu, který ji stvořil, zabili pro jejich blbost a slabomyslnost. Poslední čtvrtina to ale vlastně tak trochu napraví. Proto 3,5* + jsem zvědavý na dvojku. ()

moriero

Nápad (a hlavně konec) se mi líbil moc. Jako fakt moc. Za každé přání se musí platit. A to nejlíp krvavou daní. Smrti dost připomínaly Nezvratné osudy. A taky jsem si uvědomil, že když už teenage herci mého mládí hrají rodiče hlavních hrdinů, jsem už hold stará páka. Ale film dojíždí právě na mé dětství v devadesátkách. Viděl jsem mraky, jako fakt mraky středoškolských horůrků, až mi začaly splývat v jednu dlouhatánskou šedou čmouhu (nehezká loser hlavní hrdinka, kapitán fotbalového mužstva, loser škaredé kamarádky, krásné povrchní mrchy, touha zapadnout mezi tyto krásné povrchní mrchy, užívání si takového pozlátka, prozření s poučením...). A protože "jinde" tato témata zvládli lépe a výrazněji, sklouzává tento snímek do lehkého podprůměru. ()

Catella

Je super popisovat filmy, který jsem viděla asi tak před rokem a už si totálně, ale jako fakt vůbec nepamatuju, vo co v tom šlo. Já si vlastně ani nepamatuju, že jsem konkrétně tohle viděla. Ještě že u většiny filmů je možnost pustit si upoutávku. Ten kdo to vymyslel by měl dostat Nobelovku. Takže jak jsem si tak pouštěla tu upoutávku, tak jsem si rozpomněla, že to byl docela dobrej film. Ale ne zase tak moc dobrej. Vlastně nevim. Takže tři hvězdy snad nic nezkazej :-) ()

Hanz_knife

Taková slabá napodobenina nezvratného osudu. Clare je bohužel většinu filmu krajně nesympatická až odpudivá. Ta rákosnice tomu taky nepomohla, v moment kdy dělaj sbírku na zahnívající kamarádku bych ji dal jednu pořádnou tečku mezi oči. A to pak ještě strpí scénu o světovém míru a jak chudák nic nedostala zatímco drží extradrahou kabelu co od hrdinky dostala. Já vím emeriken hajskůl ale tolik demence prostě nesnesu. V některých scénách jsem si říkal něco ve stylu jako že to té hlavní hrdince celkem sluší i když je evidentně uplně blbá, po většinu filmu jsem si ovšem říkal spíš jestli umí zahrát i něco originálnějšího než naprosto debilní výrazy. Asi ty debilní výrazy musela hodně cvičit. ()

Jessica_Biel

Jak už zde v komentářích bylo psáno, chvílema jsem měl pocit, že se dívám na další díl série Nezvratný osud. Nicméně tenhle kousek byl pro mě stravitelnější než krvavá série "osudu", krev ani lekačky mi zde nechyběli, ba naopak celý film je provázen stylem, že by se do něj ani zmíněné prvky hororu nehodili. Jednoduchý středoškolský horor s nepatrným překvapením na konci, který mě nijak neurazil a je vhodný jako "předskokan" nějakému filmu s větší "hloubkou". Palec nahoru za hlavní představitelku, která ukázala svůj potenciál a palec druhé ruky pro Sydney Park, za postavu kterou bezva odmluvila :) ()

Mesmeric

Asi s postupujícím věkem mi klesají nároky na horory, protože jsem se přistihl, že už se při každé úvodní znělce modlím, aby to bylo alespoň trochu originální. Už ani nečekám, že mě to bude děsit do morku kostí, jako to ukázkově zvládl původní verze Kruhu, nebo květina mezi novými horory Sinister, chci prostě jen trochu originality, ne tupé hovadské chování blonďatých kravek a nasteroidovaných debilů. Nu a tohle mi trochu té originality přineslo. Nesnažilo se mě to tupě děsit lacinými lekačkami, které mají vliv akorát na můj zažívací trakt, dokonce od začátku je zřejmé, že film nemá ani za cíl diváka vyděsit, spíše zaujmout něčím trochu novějším. Kupodivu to byla docela i sranda, u scény s propíchnutou hlavou jsem se regulérně rozesmál na celé kolo. Dokonce ani trapný happy end se nekonal, což má u vždycky uznání. Na druhou stranu některé herecké výkony byly na pěst a kurvily poměrně jinak slušný zážitek z filmu. Za mě docela solidní průměr. Klidně bych se podíval znovu. ()

I.ball

Průměrné, ale místy zábavné. Zejména ke konci, kdy už člověk přestane tak nějak počítat. A nejlepší hláška? Jednoznačně ta o obrázcích matky, která spáchala sebevraždu oběšením. Dcera: "Some of these are so happy." Otec/vdovec: "So was she.. until she wasn't." 65% ()

Mark1983

Tento horor je celkem koukatelným průměrem, který neurazí. Nápad pro námět má něco do sebe a dalo by se to zpracovat i lépe, ale i tak to docela šlo. ()

roswell47

Dobre, dobre, za mňa úplne fajn! Po dopozeraní filmu som bol celkom... spokojný na to aké to má recenzie, rozhodne si to nezaslúžilo taký hate ale zasa každému sa tento "horror" nebude úplne ľúbiť. Efekty sú obstojné, kameraman neviem či bol pred natáčaním s Kapitánom Morganom na rume alebo čo ale niekedy kamery a jej uhly boli šialeno otrasné, ale dobre, nie je to vyslovene vec čo by som nejak riešil. Herecké obsadenie bolo v celku dobré, nikto mi tam nikdy neprekážal, či už samotná postava alebo samotný herec/herečka. Čo už je príbeh, to je to, dajme tomu to nejaké oslabenie filmu pretože príbeh je ledva obstojný, opočúvaný a režisér si asi myslel že príbeh o nejakej hracej skrinke ktorá sa (zrovna) dostane do rúk dievčaťa ktoré trpí buď nedostatkom peňazí alebo šikanovaní v škole nejakou čupkou z PlayGirls. Taký život  aký viedol Clarin (Joey King) otec je typický pre američanov žijúcich v dedine, ale to je na inú debatu. Dobre smerovanie príbehu prebiehu celkom v pohode až na nejaké nezhody no a film sa smutne zakončil. SPOILER ALERT!!! Claire (Joey King) bola zrazená autom pretože osud si našiel. Šťastný koniec my som nechcel, to už by bolo aj cringe. Dobre za mňa sa dalo, lepšie 3 hviezdičky takže 6,5/10. ()