Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (Cinemart)

DoubleJack

Úvodní sekvence s novinovými titulky je báječná, hudba je úžasná, atmosféra je slušná, takže....proč to vlastně nefunguje a nejedná se o nového Aliena? Problémů je hned několik, z toho největším jsou dozajisté postavy. S nimi neprožijeme ani vteřinu a hned se děj uvede do pohybu. Neznáme jejich touhy, jejich strachy ani vztahy - nemáme tedy důvod mít o ně strach a všechny jsou pro nás stejné. Když někdo umře, je nám to v konečném důsledku jedno a jen si uděláme další čárku do deníčku. Dalším faktorem je práce se strachem. I zde se ukazuje, že bubák je bubákem jen do té doby, než ukáže co je zač. Přesto všechno se však jedná o zábavné survival béčko s příchutí slané vody, ke kterému je vlastně fajn si na jeden večer sednout. ()

murkl

Většina filmu se odehrává na dně oceánu, kde je vidět velký kulový, což docela zamrzí, protože já jsem se to zapnul hlavně kvůli těm zrůdám a 90% filmu jsou záběry zblízka na obličeje. Ale mohlo to být mnohem lepší, kdyby posádka přežila pomocí inteligence a teamworku, místo náhod a štěstí. ()

vitac.

Nepřehledný. To je první slovo, které si při vzpomínce na Underwater vybavím. Ve scénách pod vodou vidí divák kulový a když už se zdá, že by mohl něco spatřit, tak ho střih vrhne do nové scény, kde pro změnu opět vidí kulový, akorát z jiného místa. Než se mu podaří zjistit z jakého jiného místa asi, opět zmatečný střih... a tak dále a tak dále. Na druhou stranu, ono toho 10 km po vodou vidět asi moc nebude, takže to máme první hvězdičku za realističnost. Ale radost z ní nemám:) V interiérech si od tohoto chaosu divák sice odpočine, nicméně pro změnu na něj tvůrci chrlí jedno klišé žánru za druhým. Nenapadá mě nic, co bych mohl nazvat originálním. Druhou hvězdičku přidám za kameňáky - např. stojí takhle několik aquanautů v hi-tech skafandrech univerzální velikosti před úzkým průchodem. "Já půjdu první," říká jeden z nich, "jsem nejmenší.":) Určitě lepší volba než třeba vzpomínkové DeepStar Six, ale asi jen pro fandy podvodních filmů. Slabší dvě. ()

Hawaj

Pěknej potenciál, totálně zoufalý záporáci a průměrnej scénář. S tím kasovní trhák neuděláte. ()

Tellgas

Je to béčko, ale neuvěřitelně nadupaný. Až by to pomalu mohlo bejt špatný áčko. Náramně jsem se bavil a kraken na konci potěšil. A jestli se chcete bavit taky, tak nečekejte nic než akční horůrek pod po vodou ()

johnsnow

Milé prekvapenie. čakal som chujovinu ako svet a na počudovanie to nie je až tak zlé. herci sú fajn, najmä Miller to tam hláškuje na pána, Stewart v pohode, cassel skvelý. Akurát zamrzelo, že v tej vode bolo hovno vidno a príšerky sme poriadne videli asi v dvoch scénach. Ale napriek tomu fajn a koniec ma prekvapil. V dobrom. ()

tombarider

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, film má za mě tak 70%. Byly by to čisté 4, nebýt několika zbytných klišé, kterých se už dnes není těžké vyvarovat. Jinak akce od začátku do konce, zrůdy fakt hnusný a stísňující atmosféra. Upírka mi pije krev snad ve všech rolích, ale tady mě zásadně nerušila. ()

liquuid

Nejvetsi achillova pata je tu rozpocet. Kdyby byl film o 30 min delsi, kdyby se nejdriv ukazalo cele to podmorske fungovani, pracovani a ten smysl toho, proc se vrta, tak by to dostalo jiny nadech. Vizual hlubokooceanskych monster je priserny na rok 2020. Hvezda dolu za dej, za vizual a za asexualni Stewartku. ()

Tominni

Tentokrát se dostáváme do nejhlubších míst mořského dna, tak hluboko, až to probudilo různé podmořské tvory.....Začátek je celkem fajn, ale pak celý film dějově slábne, celkem nevýrazné jsou téměř všechny postavy, ale nakonec to nějak polonahá Kristen Stewart zachraňuje a nakonec i závěr není špatný. ()

jprmusic

Tak je mi tak nějak jedno, kdo kde hrál předtím. A už vůbec nemám potřebu film přirovnáván k nějakými jinýmu filmu. Mě to bavilo, Kristen s Vincentem mi do toho sedli jak dekl na prdel, takže za mě OK. ()

PaulCZE odpad!

Počáteční kolaps přežije lesbobabochlap a jalový negr. Jak jinak. Následuje nášup hrozně udivených xichtů, mix lidí co dělají jakože něco dělají a opravdu špatného scénáře. ()

AlexUnited

Vhodne zvolené podmorské prostredie na takýto typ hororu bolo aj atmosféricky kvalitne zvládnuté, občasné fajnové napínavé momenty sa však striedajú s chaotickými a nezáživnými. Plusom však je, že prežila postava ktorej som to prial. ()

Xpojntman

Nejlepší Kristen Stewart je na filmu nejlepším benefiten. Navíc je v celku sexy jako je MissSimm. Téma nené špatný ale provedení horší. ()

PlysovyMacko

Napinavy survival film/horor, ktory sa s nicim nepara a hned nas vrhne do akcie. A par obludiek k tomu. Skoda len, ze film nema vacsie ambicie ale Kristen sa mi pacila aj ked neni Ripleyova. ()

jokino

Filmu dávam za 4*. Nie, žeby snáď nebol bezchybný, či občas sa v dejovej linke trochu strácal a mal som pocit, že herci akoby miestami nevedeli, čo majú vlastne robiť, ako hrať ďalej (?), atmoška sa snažila byť hustá a aj dajme tomu bola, no opäť miestami sa to nie celkom darilo, ale celkovo som bol spokojný.. Filmov tohto subžánru sa dostáva do kín a vôbec, celkovo sa už dnes točí hrozne málo. Len sem-tam niečo, čo je podľa mňa škoda. Videl som aj množstvo iných, neporovnateľne horších, čo sa dostali, pre mňa, z nepochopiteľných dôvodov na plátna kín a nie, ako kedysi, tieto typy filmov putovali priam do "video - VHS" / DVD / BR distribúcie. Samozrejme, film nepriniesol nič moc inovatívne, pre mňa čistá pripomienka "DeepStar 6, Leviathan, Alien, Cloverfield" a pod. Ale vôbec mi to nevadilo, skôr naopak, bol som spokojný. Aj keď ano, mohlo sa to urobiť aj lepšie, pútavejšie, viac rozvinúť dej, aj s atmosférou sa dalo viac pohrať, ale nevadí, za mňa celkovo - ok.. ()

Emílio

Jůbenk si minule natočil takú svoju verziu Proyasovho Dark City a celkom sa to dalo, teraz sa opisovalo niekde inde a z gauča na zaplácnutie korony je to zase celkom strávitelná jednohubka. ()

J.Mayen

Tak jsem vahal jeslti 3 nebo 4 hvezdny, i kdyz je to sci-fi, ma film spoustu nelogickych trhlin, ale ty nechci a ani nemam chut momentalne rozmazavat. Jako jednohubka na osamely vecer vynikajici, ale jeslti bych se mel jeste nekdy k filmu vratit, to nedokazu rict. Spis uz jako kulisa do pozadi. Nektere sceny byly fain, napinave, svym zpusobem i zajivame. Ale prokladani filmu emotivnima scenama s plysovym zajickem bylo trapne. Dalo by se vytezit i vic. Ale jak jsem psal, na jedno podivanim staci. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu