Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (Cinemart)

lykan9

Pod vodou má velké plus v tom, že jede hned od začátku a nijak se nezdržuje představováním postav. Divák si k nim sice nevytvoří žádný vztah, ale vzhledem k tomu, že podobných filmů bylo již v minulosti natočeno přehršel, tak proč se s tím zdržovat. Tento s nadsázkou horor je sice předvídatelný a místy až fádní, ale příjemně ubíhá a díky tomu, že trvá jen něco málo přes 90 minut, tak nestihne ani nudit. Tvůrci si sice mohli trochu pohrát s příšerami, ale díky tomu, že jsou ve tmě, to taky ani moc nevadí. Underwater je prostě slušný film, který stojí za to aspoň jednou vidět. ()

blackJag

Inspirace VETŘELCEM (i dalšími) je výrazná (nevadí), tvůrčí vklad je na velmi nízké úrovní (dá se přežít), film obsahuje snad všechna žánrová klišé (nemám s tím problém) a pokaždé, když zvolní, vedou v něm postavy dost tristní dialogy (na směšné, až nejapné úrovni - tohle už bolí a zabíjí veškerou snahu o atmosféru). Jinak v pohodě, je to krátké, prostředí je cool, monstrum má lovcraftovské parametry (Cthulhu jak vyšitý) a skafandry posádky by nedělaly ostudu ani mariňákům ze Starcraftu :-) 50% ()

zigíš

Vida, Eubank na výletě do mainstreamu (nakonec proč ne) ?! Jeho dvěma meditativnějšíma filmama, na hony vzdálené béčko, které má výborné tempo, né zas tak často viděnou podvodní atmošku, sympatické hrdiny a hezký dizajn potvor. Jo, bavil jsem se. ()

drackula

Úvod bol ešte ako-tak solídny, avšak zhruba v polovici to skĺzlo do veľmi sterilnej rutiny. Kristen Stewart sa mi v tejto pozícii páčila a z hereckého obsadenia bola s prehľadom najlepšia. Škoda, že film absolútne nezvládol záverečnú tretinu, kedy mala dráma gradovať ale namiesto toho sme sledovali sterilné pobehovanie a zubatého bubáka. 50% ()

Jaro.Krafcik

Taký lacnejší votrelec, hlavná herečka tu hrala veľkú rolu, celkom jej to išlo, keď to porovnám s druhým tohtoročným hororom nenávisť alebo dokonca neviditeľný, tak toto bolo o dosť lepšie. Take podmorské sci-fi , málo je takýchto filmov. Sice som to nevidel v kine, ale na dabing a pomerne dobrú kvalitu sa oplatilo počkať. Prirovnal by som to k filmu Life z roku 2017, narozdiel to ale nebolo vo vesmíre. 4* ()

ghatos

A tak buďme pozitivní. V dnešní době je takový film skoro zázrak. Akce a nějaké potvory tam jsou. Samozřejmě tomu chybí nějaký hlubší podkres, ale tak co už...dobrý film no. 60%. ()

zolo23

Nakoniec boli obavy úplne zbytočné. Úplná pohodka. Od prvej do poslednej minúty sa neustále niečo deje. Mnoho "expertov" bude zase kritizovať dialógy a chovanie postáv, ale mne ako normálnemu konzumentovi filmu je to u prdele. Prišiel som sa baviť a nie hľadať chyby a kritizovať každú maličkosť. Vizuál je taktiež na vysokej úrovňi a vzhľad monstier originálny. A Kristen je sexy. Cmuk ()

jefff

Nebylo to vůbec špatné, jen škoda trochu zkratkovitého scénáře, kdy se s postavami nejde moc sžít. Atmosféru to nemá ale špatnou a akce tu je od první chvíle až do konce. A triky také na velmi slušné úrovni. ()

greath

Od filmu Priepasť (The Abyss) z roku 1989 som nevidel lepší film odohrávajúci sa pod vodou. Ale medzi týmito dvoma filmami je to aj tak priepastný rozdiel. Páči sa mi herecké obsadenie. Kristen Stewart to seklo, Vincent Cassel v roli kapitána tiež fajn. Špica dizajnové skafandre, miestami aj napínavá atmosféra z bahnitého dna oceána. Avšak niečo tomu sakra strašne chýbalo! ()

blackkocour

Takhle, na dně moří se nenachází zubatá mořská kurva s tasemnicí v prdeli, ale ananas se žlutým sejrem, který lásku k vaně velice hoří! ()

herr_carter

Zaslouženě přepálené 4 hvězdy bych řekl, v zápětí po shlédnutí tohoto podmořského sci-fi spektáklu. V mnoha ohledech připomíná Cloverfield, v mnoha zase Vetřelce, ale slovo "vykradení" mě nenapadlo ani jedinkrát během projekce. Jednoduše = hnusní zmrdi pod vodou v kombinaci se slušně budovanou klaustrofobickou atmosférou. Občas se mi špatně dýchalo společně s herci, kteří to všichni sehráli pěkně. I ta neumětelka Stewart hrála !................................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

JADIM

Je to tak. Čím väčšia hĺbka, tým zvláštnejšie stvorenia, ktoré si neželajú prítomnosť ľudí. Zoberte si takého morského ježka, ktorý drsne bráni svoje teritórium už od hĺbky menšej, ako 2 metre a čo by potom malo chrániť svoje územie v hĺbke 11 kilometrov? Toto zaujímavo ukázal film. Pri akčnom Underwater treba vyzdvihnúť hlavne nedebilné správanie Pod-Vodníkov, už sa to občas ku tomu aj schylovalo, ale vždy to nejako (a hlavne prirodzene) zachránili, čo pomohlo pri budovaní citového vzťahu s postavami. Napätie tu bolo spravené veľmi dobre, či už pri strachu o hlavné postavy alebo pri strachu z neznámeho. A toto všetko v temnom podmorskom prostredí, plnom zaujímavých Sci-Fi nápadov! 8/10 (Videné 8.4.2020, Originálne znenie) ()

xLIGHTx

Underwater nie je ohromujúci projekt, skôr celkom po dlhodobej absencii podobných filmov (ako bolo asi aj navôkol naznačené) čerstvejší vánok (nie úplne čerstvý), v rámci tohto akéhosi subžánru, prosto určité osvieženie v týchto trochu stojatých “vodách”(:. Ku koncu prvej tretiny to začalo byť kvapku nudné, ale následne sa to opäť rozbehlo. Je pravda, že dej je v značne tmavom prevedení (čo nie je veľmi user-friendly a vie to niekedy pekne divákovi zavariť), ale keďže je to v krutej hĺbke, je to i logické. Ďalší problém je, že neraz sa môže divák strácať, keďže pri postavách, alebo v akcii, občas vzniká poriadny chaos a neprehladnosť (horšia viditeľnosť, bahno, temná voda, málo sveteľných zdrojov, aj strih a snímanie nie sú vždy ideálne). Celkový dojem z filmu ako takého isto o dosť vylepšil ten záverečný zjav, mnohých potešil, i mňa. ()

sedm.1

Na tuto podívanou jsem se vážně hodně těšil, neboť jsem prakticky očekával moderní verzi Leviathana, či Deep Star Six, nicméně ve výsledku jsem opravdu dost zklamaný a tohle prostě nemohu považovat za dobrý film. Tvůrci se totiž podle mě chtěli co nejvíce lišit právě od výše zmíněných žánrových klasik, jenže cesta, kterou se zde vydali, je napěchovaná především nudou a nezáživností. Chvílemi sice film funguje, a to především v pasážích, kdy dojde ke konfrontaci mezi členy posádky a podmořskými monstry, jenže takovýchto momentů je zde poměrně málo, členů posádky není moc a samotná monstra mě jednoduše také nebavily, a to nejen kvůli tomu, že nejsou ani moc vidět, ale působí i dost nezajímavě a málo nebezpečně. Likvidace jednotlivých členů posádky se pak navíc vesměs odehrávají mimo záběr, zřejmě kvůli přístupnosti, a s tím ať jdou filmaři do prdele, a co se členů posádky týče, ani trochu mě nebavili, prostě nevýrazné a ploché figurky, u kterých mi bylo jedno, kdo z nich to odsere, a kdo ne, ale alespoň že tu máme koťátko Kristen Stewart, pro kterou mám vážně slabost a které moc sluší i ten vojenský sestřih. Celou zápletku lze pak popsat jako přesun z bodu A do bodu B, při které pak následně dojde k nějakým těm útokům, každopádně o nějaký smysluplnější vývoj se nejedná, tempo má navíc dost kolísavé křivky a závěrečná gradace mě ani trochu nebavila, nehledě na to, že po celou dobu mi zde chybělo i napětí, a vizuál a atmosféra, vzhledem k prostředí, kde se to celé odehrávalo, musím označit též za naprosto nevyužité a neodpovídající možnostem. Já jsem zkrátka z Underwater velmi zklamaný, neboť mě prakticky v žádném ohledu film neoslovil a já to vidím jako skutečně velkou promarněnou šanci na pořádnou podmořskou monster podívanou, která tu už předlouhá léta nebyla. ()

Soweek

Škoda filmu, že dopadnul tak jak dopadnul i díky coronavirové krizi. Podvodní variace na Vetřelce totiž vůbec není špatná. Film má sice na dnešní poměry "jenom" 95 minut, ovšem akce začíná hned první minutu a nepovolí až do poslední. Jinde otravná Stewart to tady jako moderní Ripleyová zvládá dobře a neotravuje ani zbytek castingu. Podvodní/vesmírné tematiky ( je to v podstatě to samé - stanice, vrty, skafandry, problémy s kyslíkem a přetlakem ) je dnes pomálu, takže oceňuji jakýkoliv nadprůměr, který se objeví. ()

Maynard.

Představ si K.Steward v krátkejch vlasech a když zrovna nemá skafandr, tak tam lítá jen ve spodním prádle a celý to se odehrává 10000 km pod mořem... Co chceš víc mi řekni? :o) Atmosféra se hodně povedla, už jen ten nápad, udělat vlastně vesmírnej film, kterej se ale odehrává pod vodou. Platěj tam vlastně stejný přírodní zákony, akorát člověk nemusí mít raketu, ale ponorku :o) Krapet sem měl i strach, páč si rejža fakt pohrál s divákovou představivostí. Od začátku bylo jasný, že hrstka statečných bude postupně odpadat, ale nečekal sem, že teda hlavní hrdinka taky :o) (sorry za Spoiler, ale nemůžu si pomoct :o). No, když už sem i toho spoileru, tak ta monstrózní příšera byla na můj vkus až moc velká a zbytečná. Takže to vlastně hodně drží nad vodou K.S. v tom spodním prádle :o) ()

kenkaku

Vizuálně zcela v pořádku. I atmosféra celkem funguje. Nicméně čeho se nelze zbavit je pachuť laciného béčka. Může za to scénář a dialogy. Když pipka těžkém standardizovaném skafandru prohlásí “půjdu první, jsem nejdrobnější” vyprsknul jsem smíchy... úsměv mě přešel, když jsem pochopil, že to nebylo myšlené jako vtip. To že svítí jako světlušky i když ví, že brebera reaguje na světlo, je prostě už jen hřebíček do rakve idiocie. ()

Reanimated

Furt se něco děje a ústřední partě jde furt o život. Je to hezky natočený a jsou tu vidět prachy. Jenže je to strašná nuda a recyklace. ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu