Pod vodou

• USA Underwater (více)

Je to možná nejhorší a nejnebezpečnější pracoviště na Zemi. Podmořská vědecká laboratoř stojí na jednom z nejhlubších míst mořského dna. Je obklopena naprostou temnotou, svírána strašlivým tlakem, teplota okolní vody se blíží nule. Výzkumný tým provádí sondážní vrty, když přijde nečekané a ničivé zemětřesení. Do této chvíle bezpečné prostory laboratoře se stávají smrtelnou pastí. Jednotlivé části vědeckého komplexu jsou extrémními tlaky vody drceny jako papírové krabice. Jedinou šancí pro přeživší členy posádky je evakuace pomocí hlubinných skafandrů. Jenže v okamžiku, kdy se ocitnou mimo zdevastovanou stanici, zjistí, že jejich zásahy do mořského dna a následné zemětřesení probudily něco, co do této chvíle zůstávalo ukryté pod mořským dnem. Něco neznámého. Něco děsivého. (CinemArt)

dubinak

To do kina člověk hned chodí rád, když odchází z kvalitního hororu s pěkně naprogramovanými zrůdkami. V podstatě jen co dosednete na zadek, už začíná akce a nepoleví v podstatě do poslední minuty. Takhle by to mohlo být častěji, žádné zbytečné omáčky, kecy o ničem, a přesto, že si Eubank neodpustil typickou americkou background story hlavní hrdinky, nebylo to otravné a sotva to postřehnete. Po dlouhé době jsem i uvítala neseznamovat se tolik s postavami a prostě se opřít do té akce a vychutnat si kvalitní vizuální i zvukové efekty a vypracované prostředí ponorky a podvodního světa. Na pět hvězd to asi zase úplně není, ale vlastně můžu jen chválit, protože to jelo od začátku do konce a atmosféra se dala krájet. Tady prostě uvíznout nechcete. ()

C0r0ner

Celou dobu jsem si lámal hlavu s realističností (světlo, tlak), ale naštěstí je pořád u mě převažující efekt hodnocení prostý fakt, tedy jestli se mi film líbil, nebo nelíbil. Akce začne okamžitě a neskončí do poslední vteřiny. Takže jo, něco se odpustit musí, ale jinak za mě v pohodě. 70% ()

Lenka.Vilka

Zapomenutá hodnocení mám nejraději! Během psaní komentáře si alespoň na film vzpomenu. A tady bylo vážně na co! Od té tísňivé atmosféry a velkého strachu z toho neznáma. Jo,Pod vodou mi sedlo. Docela hodně. Vlastně tak moc, až jsem film viděla 2x. Bylo to super  :) ()

Martrix

Vzhledem k tomu, co mají scénáristi a režisér v cévéčku...nijak zvlášť nepřekvapí, že jde o nejzbytečnější film z podmořského prostředí, za posledních...bratru dvacet let určitě. Co se stalo? Rozpočet byl víc než štědrý, herci si svoje odvedli...dokonce i Kikina ze sebe vydolovala svoje herecké best of, odehrává se to v atraktivním prostředí ze dna oceánu, jsou tam příšery... . Já vám povím, co se stalo. Režisér to celé z*urvil. Že je Underwater nudný, vůbec ničím zajímavý a nápaduprostý film, jde jen a jen za ním. Ano, scénář toho moc nenabídl, ale právě to je prostor pro odvážné režiséry s vizí. Eubankovi je 37 let, ale natočil to tak rutině, jako by to byl už jeho desátý film na toto téma. Epizoda do seriálu Krajní meze...to by bylo moc fajn. Dát lupeny za kino, nadávám jako špaček. Podmořská vybíjená, by měla vypadat v roce 2020 trochu jinak. ()

fugazi

Etalony klaustrofobických sci-fi hororů jsou Alien, The Abyss a The Thing. To jsou absolutní vrcholy definující tehle žánr. Každej se liší prostředím, Alien ve vesmíru, The Thing na Zemi a The Abyss pod vodou. Underwater si bere od každýho něco, nejvíc samozřejmě od Propasti, ale nic vyloženě nekopíruje a moc dobře ví, že je pouze drahym béčkem pro radost. Ovšem zatraceně efektnim béčkem. Režisér se vůbec s ničim nepáře a nic moc nevysvětluje. Prostě shit hits the fan skoro v první minutě a pak už na postavy jen lítaj atrakce ze všech stran. Napětí funguje parádně, potvory mi vůbec nepřišly trapný a pokud vohulíte DTS zvuk, tak imploze hrdinů na obrazovce vás ofoukne až ke gauči. Stačí prostě trochu vypnout mozek, vzít si misku buráků a sledovat Kristen Stewart ve spodním prádle, jak bojuje o život uprostřed Mariánskýho příkopu. Jediný, co to strašně kazí, je ten pop song na konci … 7,5/10 ()

PavelVanekArt

Vidět tam pořádně byl jen blbej účes s tváří polomrtvé Stewartové. V něčem dokáže hrát a vypadat přirozeně ale ve většině filmů vypadá a hraje jak po mrtvici. Jinak celkem promrdanej potenciál, zhruba do půlky se to tvářilo dobře, nekonečný hlubiny oceánských abyssů mě fascinujou, a pak rapidní sešup dolů až k úplnýmu nezájmu co se tam bude dít, hlavně ať už to skončí. 2* a.k.a 30% PS: na druhý shlédnutí (byl jsem vypálenej jak Lidice) doma v klidu a přítmí je to snesitelnější. Ne o moc, ale je, když jsem už i něco viděl. Krom polonahé prdele Stewartové, to jsem vidět nepotřeboval. Zvedám na 3* a.k.a 45% ()

PROCESOR

Tak absolutně nechápu, že to může někdo srovnávat s Vetřelcem…Jo ta první malinká příšerka mu byla trochu podobná, ale zbytek filmu je, jako liga mistrů a místní přebor. Přebor myslím tenhle film, mám hodně rád filmy, kde je tma, jak v pytli a občas se někde něco mihne a já se mám, jako bát, ale čeho, když vidím prd. Tady, ale musím být spravedlivý, tady sem aspoň něco viděl. Závěr no k tomu se nebudu raději ani vyjadřovat. ()

Larushka

Nebylo to špatný. Po Kočkách totiž už nic nemůže být špatný. Chvilku jsem přemýšlela, jestli film nepatří ke Cloverfieldské rodině. Určitě lepší než Life. ()

mortak

Má to slušné tempo, krátkou délku, a charakterizace postav docela funguje (kdo by si vybral takovou práci). Jenže v té rychlosti se s ničím nepracuje. Stewart si třeba na začátku zapomene nazout boty, ale je to naprosto jedno. To když si McClane tahal střepy z nohou, všichni v kině jsme cítili tu bolest. A takovými věcmi se odlišuje áčko od béčka. ()

angel74

Počáteční půlhodinka mě doslova nadchla. Byla totiž velmi realistická a opravdu napínavá. Postupně však tajemství a záhad ubývalo, až se dostavilo nepříjemné déjà vu v podobě podmořského vetřelce. Což je určitě škoda, protože námět měl daleko větší potenciál, než se tvůrcům podařilo zúročit. (60%) ()

majo0007

Kto koncom 80tich rokov krochkal blahom nad aqua horormi ako Leviathan, Deep Star Six alebo The Rift, môže s kľudným svedomím ešte hviezdu pridať. Čo sľuboval trailer to som aj dostal. Vzhľadom na tie oscarové šity, čo sa na nás teraz sypú, je Underwater príjemným popcornovým osviežením. ()

okkac

Za mne hodně spokojenost. Žánr hlubinného hororu tu vlastně byl už 30 let, kde se po The Abyss od Camerona rychle za sebou vynořily snímky jako Deep Star Six, Leviathan nebo The Rift. Od Eubanka jsem viděl jak Love, tak The Signal, kde už ukázal, že umí pracovat s malým rozpočtem. Má dobrý napad, ale přiběhově nebyly úplně dotáhnuty. Underwater je opravu plytké, ale na nic si nehraje. Je to řemeslně povedené, rychle to odsýpá. Člověk je napjatý jak struna ve scénách, kdy je jen světlo skafandru a kolem dokola tma a čeká se odkud potvora skočí. Za konec taky a finální monstrum palec nahoru. A PG-13 tomu vůbec neškodí. Vůbec mi nikde nepřišlo na mysl, že se tvůrci někde museli drželi zkrátka. Za mne lepší, než Life, protože taky nikde jsme si neříkal, že nějaká postava udělala něco dementního. Objektivní 7/10, ale dám to na 8. Protože tento žánr mi chyběl a snad se to nějak zaplatí a Eubank bude točit dál. UPDATE 2022: Zvyšuji na 5*. V rámci žánru je to za mne dokonalé a viděl jsem to už po několikáté a stále si to užiju. ()

SeanLSD

Panečku, tam bol taký tlak, že som skoro zo seba dostal hovno. A z kina idem rovno makať na nočný bazén... Teda, musel som vziať bobríka odvahy a do tej tmavej vody sa donútiť. ___ Je jasné, že som ako kritický divák musel hodnotenie znížiť hneď ako dozneli klaustrofobické triašky, pretože ten film sa scenáristicky vôbec nesnaží. Ale takisto je jasné, že ako nadšenec tohoto subžánru, do krajnosti fascinovaný a terifikovaný masami vody všeobecne, zostanem vysoko, lebo dobrých podmorských žánroviek je ako šafránu. Keby sa ich točilo toľko ako komiksoviek s debilným záporákom, čo chce zničiť svet - alebo prečo nie hneď celý vesmír aj s paralelnými realitami - to jest každý rok poltucta - možno by sa aj tí scenáristi viacej snažili. A mohol kľudne vzniknúť aj míľnik na úrovni PRIEPASTI, lebo tie peniaze tam boli - a boli vidieť. Takto im stačilo použiť osvedčené vzorce z izolácie vo veľkých hĺbkach a diaľkach, ale dieru do sveta neurobili. Každopádne kino urobí svoje a so svojou perfektnou zvukovou sústavou je potom tých 10 km studenej, neľútostnej vody drviacej kov nad hlavou veľmi ale VEĽMI nechutne realistických. Pre mňa každopádne aspoň napoprvé presvedčivo odtrasená žánrovka, akú som naposledy zažil so ŽIVOTom. ()

alchac

Sympaticky odsýpající a vysoce natlakované kličkování mezi půvabnými vetřelcoidními potvůrkami a hromadou vodníků, ze kterých by se posral i Karel Jaromír, navíc se závěrečným vášnivým vzplanutím hlavních hrdinů a zde to trůní v modrých? To zase měli v Kauflandu v akci Šalamounovo lejno? ()

Deyw

ty vole..moje rakoska zase mela pravdu..je tam picu videt a je to natoceny tak ze tam je picu videt..jediny co je tam videt jsou hlavy ve sklenici (chapej skafandru) a pak nahaty cubky na konci kdy tam behaj ke dverim od dverim...jinak ty monstra picu sem videl, pak ten mega kraken ci co to bylo byli videt jen zuby jinak picu videt, kdyz chodili po zakladne tak bylo picu videt pac strih byl napicu...jedina scena ktera byla vpohode byl ten zacatek kdyz si cubka cisti zuby a konec kdyz tam nahata stoji a cumi...+ slow mo zabery kdy ji to vybouchne jinak je picu videt..takze sem se tesil jako svine a picu sem videl no..priste prispeju radsi na kozy nez tohle ! ()

filmmovier

Ani od tohoto filmu jsem neměl přílišná očekávání, přesto jsem byl zklamán. Potenciál tu byl, to je samozřejmé. Navíc podobných žánrových filmů, ať už z vesmíru nebo ze dna oceánu, se točí pomálu, takže každý podobný příspěvek je vítaný. Ze Života s Ryanem Reynoldsem jsem byl jak )o jeden z mála nadšený, tady ale bohužel není moc co, z čeho být nadšený, leda možná tak z hereckého výkonu Kristen Stewartové (ale pouze v rámci možností, protože není špatný, ale ani nijak úchvatný) a sympaťáka Cassela, který by klidně mohl dostat víc prostoru. Jinak mně to celé prakticky nebavilo, snad jen to finále bylo fajn a monstrum příjemně cthuluovské. Ale film vypadá dobře a má fajn tempo (stopáž je tak akorát), takže za to rozhodně plus. Příběh se rozjel dobře, ale bohužel už po pár minutách mi bylo jasné, že v načatém stylu rozhodně pokračovat nebude. A měl jsem pravdu. Pod vodou je čistokrevné a těžce průměrné béčko, které neurazí, ale rozhodně nenadchne. Na sobotní večer na Nově nebo Primě je to vyloženě super. ()

Triple H

Tak nám niekto konečne názorne ukázal ako by v praxi mohol vyzerať ten starý vtip o filme "Černosi v tuneli". Všade tma, neprehľadný strih, rozmazaní bubáci, proste na scény pod vodou (a je ich dosť) sa nedalo pozerať. 80 miliónov vyletelo von oknom. Škoda, lebo to inak mohla byť celkom zábavka a Kristen Stewart po celej večnosti konečne vyzerá že sa aj snaží (a jej síce androgýnna, ale štíhla a mokrá figúra na kamere tiež neurazí). ()

Drama 1917 v kinech jede

Drama 1917 v kinech jede

13.01.2020

Nový válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese (Skyfall) čerstvě dokazuje, že k úspěchu v kinech nepotřebujete jen známou předlohu. Klidně totiž stačí před nasazením do širší distribuce vyhrát pár… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu