poster

Čarodějná láska

 • Španělsko

  Amor brujo, El

 • anglický

  A Love Bewitched

  (neoficiální název)
 • anglický

  Love, the Magician

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Čarodejná láska

 • Velká Británie

  El Amor Brujo

Drama / Muzikál

Španělsko, 1986, 100 min

Režie:

Carlos Saura

Scénář:

Carlos Saura, Gregorio Martínez Sierra (divadelní hra)

Kamera:

Teo Escamilla

Střih:

Pedro del Rey

Kostýmy:

Gerardo Vera
(další profese)
 • Johgas
  *****

  Pro mne je toto vrchol Saurovsko-Gadesovské trilogie. O děj ani moc nejde, jde o atmosféru a o tanec. To flamenco je teda něco-uhrančivého, podmanivého, čarodějného...nemusejí znít slova, přesto přesně víte, o co zrovna jde. člověk má chuť vstát a jít si zatančit s nimi. Ale jelikož to neumím, tak aspoň zatleskat do toho podmanivého rytmu...(5.7.2012)

 • pakobylka
  ***

  ----- "Tomu, aby se mrtví vraceli, zabrání jediné: Oheň." ----- Jenomže oheň, který "Čarodějná láska" přináší, je nadobro zkrocený - a potupně uvězněný v pečlivě udržovaném, všestranně zabezpečeném krbu, který s velkou rezervou splňuje všechny protipožární předpisy. Příběhu tak chybí vášnivá živelnost a nefalšovaný žár, které by společně výše uvedený oheň živily, aby se v případě potřeby mohl nekontrolovatelně rozhořet a všechno spálit na uhel ... aby se mohl stát živlem, jemuž se nelze ubránit - a před nímž se nelze skrýt. Ale třeba jsem jenom prachobyčejný (ne)kulturní barbar, který pro Carmela, Candelu a precizně provedená taneční čísla nemá dostatek pochopení ... 3,5*(31.3.2014)

 • Vesecký
  *****

  Takový zážitek jsem vůbec nečekal. Zatím nejlepší Saurův film, který jsem viděl. Všechno v něm bylo na svém místě a nevadily ani studiové kulisy cikánské osady. Oslava národa, který má hudbu v krvi, podobná jako ve filmu Cikáni jdou do nebe, ale zase úplně jiná. Oheň a vášeň v srdcích, která spojená se žárlivostí dovede zabíjet. Flamenco, hra ladných pohybů těla, tleskání, rytmického podupávání a ovšemže kytar, samotný tanec souzní s dějem a my pohlédáme přímo do duší tanečníků. Žádný záběr nebyl zbytečný, žádná melodie, tanec, vše přesně umístěné. Samozřejmě jasných pět hvězdiček. Tragédie neblahého rozhodnutí otců v dětském věku hrdinů, nádherný svatební tanec, boj nožů, noční zjevování mrtvého Josého. A zase rozpustilá erotická píseň pradlen, ta mě přímo dostala. Ani čas jsem nevnímal.(6.9.2014)

 • Hrabovo
  ****

  No to je výborný - žena, která se nedokáže vyrovnat s minulostí, kde ji milovaný muž podváděl s jinou a kvůli tomu zemřel - vyvolá jeho ducha, kterého se pak nedokáže zbavit, a tak místo sebe obětuje tu, kterou miloval (a která se do té doby dokázala s minulostí vyrovnat a šla v životě dál)! Příběh postavený na hlavu, všechno špatně. Pro mne nejslabší část trilogie, navzdory tomu, že má příběh. Vyprávěn je ale jaksi rozvlekle a postrádá tempo ostatních dvou, které jsou víc o tanci. Ale tanec je tanec. Pakobylka mi rozumí.(30.8.2014)

 • DwayneJohnson
  *****

  Přemýšlel jsem pouze nad jedinou věcí a hodnocení to určitě nebylo. Byl to jen fakt, jestli tenhle film už někdy viděl. Ale pak jsem to vzdal a raději se věnoval tomuto příběhu o čarovné lásce. Naprosto jednoduchému, přesto tak dokonalému. Víc snad nemá ani cenu psát, stačí se jen dívat a poslouchat.(15.4.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace