Žižkovská balada Karla Kachyni o lidech malých i velkých a láskách ztracených i nalezených.  Žižkov, jedno z nejstarších pražských předměstí, které si zachovalo svůj svéráz, již několikrát upoutalo pozornost filmařů. Také Karel Kachyňa se po Láskách mezi kapkami deště opět vrátil na Žižkov a natočil zde film na motivy novely Vladimíra Kučery Blázni a děvčátka. Na scénáři s ním spolupracoval Karel Čabrádek. Příběh třináctiletého chlapce Jirky je situován do padesátých let. Pro žižkovské kluky a holky mělo toto na první pohled nehostinné prostředí své romantické kouzlo. Na Vítkově a kolem trati se odehrávají jejich hry, rvačky, ale také první erotické zážitky. I Jirka, který žije sám s otcem, zde prožívá své první lásky, touhy i bolesti. Naváže zvláštní přátelství s žižkovským podivínem, bláznem Pepíčkem Várlichem, mohutným mužem s mentalitou dítěte. Žižkovská balada o lidech malých i velkých, ztracených i nalezených, byla natočena v roce 1989, premiéra se konala v prosinci. Třináctiletého školáka Jirku hrál Radim Špaček, který v roce 1995 jako student FAMU natočil svůj první film Mladí muži poznávají svět. V dalších rolích uvidíte Milana Šimáčka, Pavla Nového, Josefa Somra, Jana Hrabětu a Zdeňka Žáka. (oficiální text distributora)

Hansolo35

Vcera jsem film videl poprve na cs fimu. Celkem prumerne dilko s prumernymi vykony. Herecky vykon Milana Simacka nebyl nijak presvedcivy a prislo mi, ze ta postava byla ve filmu uplne zbytecna. Zrejme jen kvuli zachovani nepodareneho nazvu. Film kopiruje sablonu Lasky mezi kapkami deste, ale je takovy nemastny, neslany. Snad az na klukovske seznamovani s divcim telem. Tam to zajiskri a je to dost uveritelna scenka. Jen hlavni predstavitel je na to nejak moc mlady a moc si nedokazu predstavit vyspelou holku v jejim veku, jak se zajima o takove holatko :-) To by se musela hodne nudit. ()

JARDAHONDA

Děj filmu Blázni a děvčátka se odehrává v pražské čtvrti Žižkov v padesátých letech 20. století v bezprostředním okolí staré železniční trati vedoucí po úbočí vítkovského vrchu. Je to prostředí svým způsobem romantické a znamenitě umocńuje ústřední téma filmu, zachycení dobové atmosféry prostřednictvím prvních erotických zážitků třináctiletého hrdiny. ()

Matthecius

Kvalitní snímek s mnoha obrázky doby, tehdejších lidí - postaviček, tehdejšího města - předměstí a tehdejšího dospívání - stárnutí. ()

Udet

..starý Žižkov z padesátých let, křivolaké ulice, staré hřbitovy, oprýskané baráky a špinavá zákoutí.. ..klukovské bitky i hry, rázovité figurky, dusot parních lokomotiv a neutuchající ruch železniční trati.... ..film prodchnutý atmosférou kterou uměl vykouzlit jenom KK.. ..výborné herecké výkony, obzvláště skvělý byl Milan Šimáček v roli mentálně zaostalého Pepíčka.. ..jinak některé scény s vlaky mi tedy přišly opravdu dost nebezpečné.. ()

DanielT

Kachyňovská poetika cítit byla, ale jinak po všech stránkách slabší kousek. Pakliže nepočítáme traumatizovaného Hrabětu, opilce a kališníka Somra, tak ve filmu byl pouze jeden blázen a děvčátek také nemnoho. Láska mezi kapkami deště byť se srovnání nabízí je na míle daleko. ()

JohnnyCinema

Laskavý příběh bez zbytečného vykreslování tragédií, jak je dnes zvykem. Samozřejmě se nemůže srovnávat s žánrově podobnou "Obecnou školou", ale příjemně mě překvapil. Pořád jsem přemýšlel, proč je mi hlavní klukovský hrdina sympatický, a pak jsem na to přišel - v obličeji je totiž celá Gwyneth Paltrow :o), ()