• BoredSeal
  **

  Příšerná ukázka znuděné režie a scénáristiky, obzvlášť bolestivá po vynikajícím Vodníkovi od Tauše. Nesympatické postavy s hroznými klišovitými dialogy (moudra typu "Chceš si koupit lásku? Kup si psa" nebo moralizaci o sexu za prachy od zlatokopky bez jakékoliv tvůrčí ironie už fakt nechci v tomto století slyšet). Naprostá demence policajtů - dva si vytipují poblíž místa zmizení dítěte někdejšího pedofila "který kdysi vyvázl, protože na něj byli fízlové zlí" v Armádě spásy, vyrazí k němu na drsnější výslech a výhrůžky typu "strčím ti dalekohled do prdele" (asi chtějí zopakovat chybu svého předchůdce). Následuje akce rozhořčeného tatínka, který jen tak s náhodně sebraným sousedem vyráží na lynč na člověka, kterého nezná (díky info od indiskrétního policajta), mučí ho ve veřejné budově a jako pikantnost mu chtějí strčit opět plastový meč do prdele (Jarchovský s Hřebejkem už asi vyčerpali všechny svoje anální trumfy). Prdel je však zachráněna, protože se vrací policajti, ale spíš zachraňují dva statečné občany - následek žádný, prostě styl gestapo a lynč je to podle Hřebejka asi v dnešní zemi v pohodě. Další dement jde vyslýchat, kdy propustili oběť, doktor mu musí nejenom napovědět, že se s obětí dobře znal, ale že někde v ČR včera vlastně taky rozjezdili dalšího člověka na kaši, naprosto neempatický, drsně žvejkající fízl je překvapen. A takhle bychom mohli pokračovat, tenhle díl musel urazit každého policajta, milovníka krimi nebo prostě racionálně přemýšlejícího diváka. Fakt strašně odfláklá záležitost.(24.6.2019)

 • keoma26
  **

  Ale ne...takhle se kriminálky točily někdy před 20 lety. Zatímco první dvě série detektivů od Nejsvětější Trojice byly vzpruhou tim, jak si Hřebejkova invenční režie podvratně hrála s vyprávěním a očekáváním diváků, tak tady se všechno od začátku pohybuje v zajetých kolejích a osvědčených svodidlech. Čekal jsem už jen, kdy se na scéně objeví nějaká astroložka a bude pomáhat s vyšetřováním pomocí ascendentů podezřelých jako u Stracha. Kdyby to aspoň natočil Svoboda, bude to mít snad nějakou existenciální rovinu namísto primitivních metafor jako třeba plakáty metalových kapel na zdi nebo stříkající fontána...(28.4.2019)

 • DAPDO
  ***

  Nemám s prvním dílem problém, podstatnou chybu vidím jen v tom, že už vím, kdo je vrah...Nebudu prozrazovat, kdo by chtěl vědět víc, stačí se podívat na úvodní titulky a obsazení a porovnat, kdo z uvedených v prvním díle nebyl. Vlastně byl, ale jen rozmazaně, když odnášel pití ve střeleckým klubu. každopádně mě Hřebejkovo podání příběhu baví o něco víc než Taušovo.(3.5.2019)

 • Lenka.Vilka
  ****

  Začnu tím, že je to knižní serie, série jednoho oddělení, tedy série miniserií, ano, hrají tam stejní herci. A tak je to i ve světě. Jedna televize si většinou drží stále stejné herce. No, a my máme menší rybníčel. Toť komentář k divné kravině komentáře u hlavní stranky seriálu. A teď k dílu. Je tam všechno, co je třeba. Dlouhý úvod, ať se dozvíte o postavách. A skoro na konci, co se stalo. A teď už jenom zjistit kdo to udělal. Zatím dobrý, já jsem spokojená...(28.4.2019)

 • Marze
  **

  Až moc nastavované. Strážce zákona leností připomíná Policejní akademii. Hodně klišé jako místní elita sestávající se ze zlaté mládeže s vlivnými tatínky. Opakované reminiscence trochu unavují. Hodně záběrů luxusních interiérů , stálé popojíždění aut.K první vraždě se člověk pročeká. Otázka k polemice zda odveta zaslouží ospravedlnění(23.6.2019)