Pochoutkový nebo hermelínový? Sníst, co si člověk nadrobil? Zabalit? Lenka (Eliška Křenková) přijede do Prahy za svým chlapcem, ale hned z kraje romantické večeře od něj dostane nehoráznou nabídku, kterou nemůže řešit jinak než útěkem. Ostatně útěky jsou pro Lenku typické, jak se postupně ukáže. Poslední spoj domů ujede před nosem, další pojede až ráno, co celou noc v Praze? Kousek od nádraží Lenka narazí na Nonstop lahůdky a rozhodne se uklidnit jídlem, což je pro ni taky typické. Postarší majitel Lahůdek Karel (Miroslav Krobot) taky vypadá, že má nějaký problém. A zatímco Lenka svoje problémy řešit neumí, ty cizí řeší okamžitě. (Česká televize)

Chudobka

Na Miroslava Krobota se ráda podívám vždycky, výborná Eliška Křenková se mi líbila v Amerikánce. Je vždycky lehčí řešit cizí problémy než své vlastní. Hlavní hrdina v podání mého oblíbence je muž možná nezábavný, moc toho nenamluví,  ale je spolehlivý, věrný a laskavý. Pobavil mě v závěru, kdy milence své ženy sice vyhodí z práce, ale dává mu ještě výslužku. Radost mi udělala i hudba ( Z.Navarová). ()

Brtniik

Nevím co znalci, ale já se ukrutně bavil! Vždy mne zaráželo, že se s xichtem a náturou, jaké má p. Krobot, někdo odváží vlézt na jeviště, natož hrát, ale jak se zdá, jde to úplně v pohodě a to tak že výborně! Slečna Křenková zraje jako víno. Opět nám byla předvedena sada podivníků, co mne jinde otravuje, ale zde to bylo OK, navíc vše s dobrým koncem. Docela nepříjemně nastavená laťka pro další díly. Jo, vzpomněl jsem si na hudbu. Velký dík za připomenutí Zuzanky Navarovic. Parádně tam sedla. ()

Olík

U druhého dílu čtyřdílného televizního cyklu je hned na první pohled jasné, že pod každým z příběhů je podepsán jiný tvůrčí tým. Po ženském ztvárnění citlivého tématu na nás Jan Hřebejk vyrukoval s živelným mixem Zelenkovské absurdity, osobitosti Dejvického divadla a americké crazy komedie stylu, co všechno se může stát jedné noci. Klasický Krobot (rád bych ho už viděl v jiné poloze), chemie, která mezi ním a Eliškou Křenkovou funguje a jejich rozdílné pohledy na řešení problémů. Dále mi dejte lahev rumu, deset deka lahůdkového salátu, několik specifickým postaviček a máme menu, které jen tak v každé večerce neseženete. ()

horovska

Něžná zábavná povídka o spletenci vztahů, setkávání a opouštění, odvaze i zbabělosti. Svobodomyslná dívka tzv. ,, hodí vidle” do vztahů jedné nuselské rodinky. Zase po dlouhé době Hřebejk v lepší formě. Situace jsou zábavné, ale zároveň nepřekračují míru uvěřitelnosti. ()

Mara97

Konečně jsme se u nás dočkali filmu jak od Kaurismäkiho, role Karla byla pro Krobota snad přímo napsána. Non-stop lahůdky jsou zábavné, skvěle se na ně dívá, i když chvílemi je až otravné, jak se hlavní postavy stále "náhodou potkávají". Právě náhodná shledání a až naivně propojené příběhy jsou hlavní slabinou filmu, protože působí strašně prvoplánově. A Lenka potkala za večer revizora častěji než já za celý život. ()

bearmeedek

Tak trochu působilo jako divadelní hra. Dobrá hra. Humor sázený v inteligentních dávkách a dobře herecky obsazeno. Překvapila mě Eliška Křenková. Ve dvou posledních věcech, kde jsem ji viděl, byla neherecky mrtvá a nezajímavá. Tady předváděla krásně dvě rozdílné polohy a fungovalo to. 67%. ()

Lupes

Tenhle pán už je za zenitem a to, co dnes předvádí, tu už kdysi bylo, v jeho podání navíc mnohem lépe. Nechci se rozepisovat o málo uvěřitelném jednání postav, dialozích a vyvoněných bezďáčích, důležitější je, že celé to mezilidské odcizení zrcadlící se ve vztahových podivnostech rezonovalo v devadesátkách. Dneska už neoslavujeme ani podivnosti, neb máme dobu bohatejch hypsterskejch singl-smradů, který si nomádujou po světě a pod Nuselákem je nepotkáte. Ale za zachycení noční Prahy si to minimálně jednu * zaslouží. Dal bych ji i za Navarovou, jenže nejen tu pan režisér pouze okopíroval z dávné minulosti. ()

Inozuka

Paráda. Ústřední herecká dvojice Krobot-Křenková vynikající, doplněná o rovněž skvělého Kyšperského. Uznávám výtky, že Krobot hraje pořád stejně a jeho výrazivo je notně omezené, ale k těm týpkům, které představuje, se vždy perfektně hodí, tak proč to nějak inovovat a měnit. Napsáno a zrežírováno s grácií a vtipem s velkým existenciálním přesahem. Série Jak si nepodělat život mě začíná bavit ... ()

ForGump

Byl jsem okouzlen. Znovu a zase odzbrojujícím Miroslavem Krobotem a neodolatelnou Eliškou Křenkovou. U nejnovějšího Hřebejkova počinu podle scénáře Pavlíčkova dostanete chuť na pochoutkový salát, na chlebíček a pivo. Dostanete skvělou atmosféru jedné noci, v níž se toulají dvě složité duše, tu noc je doplňují revizor či bezdomovec a hrají hity Jiřího Korna, Marie Rottrové či Zuzany Navarové. Na tu noc vám zůstanou v hlavě krásné a vtipné dialogy ústřední dvojice, a nezapomenete na tanec Elišky a revizora Kyšperského na píseň Žal se odkládá. A náhle vám přijde těch 75 minut s těmi lidmi málo a chcete s nimi býti déle. Klobouk dolů. 80% ()

subic

Tohle je příběh, kterými by nás ČT a Hřebejk mohli zásobovat častěji. A možná bych i ty 4 frčky dal. Jedna zimní noc v Práglu, otec s matkou , matky důvěrný kámoš Kopta, obtloustlý syn, jeho bývalá holka, která za ním přijede do Práglu vlakem a je tu vlastně asi tou hlavní postavou, dál jeden revizor a možná ještě ta barmanka a ten bezďák, to je všech 8 postav této televizní povídky. A u mě dobrý taky proto, protože to vlastně po celou dobu doprovází takový vodrhovák Jirky Korna - žal se odkládá. To je taková vodrhovačka, že jsem si to prozpěvoval pak celý další den :-) 2022 frčku na ty 4 dávám, protože Krobot je fenomenální. 7/10 ()

ostravak30

Výborné obsazení - M. Krobot a E. Křenková mě hned lákali k tomuto dílu. Druhý díl je trochu méně vtipnější a má méně duchaplnější vyvrcholení než úvodní epizoda, a opakující se scéna s revizorem i útěky před ním jsou trochu nesmyslné, ale jinak se mi celý díl líbil. Povedl se scénář i hudba. A tak jen za tři hvězdy, kvůli výše uvedeným důvodům, ostatně mám pocit, že první díl trochu nasadil laťku. ()

Fajt

Nejlepší ze čtyř dílů, skvělý a typický Krobot, ano saláty se neváží ani neplatí, hned tam frčím... Konečně něco bez mordů, násilí, vaření a nemocničního sci-fi ! ()