poster

Pračlověk

 • Velká Británie

  Early Man

 • Slovensko

  Pračlovek

 • Austrálie

  Early Man

 • Irsko

  Early Man

 • Kanada

  Early Man

 • Nový Zéland

  Early Man

 • USA

  Early Man

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2018, 88 min

Komentáře uživatelů k filmu (16)

 • RyonMathrin
  *****

  Já se bavil v kině celou dobu :-) Nick Park je prostě borec. Byl jsem překvapen, že je to více o fotbale, než o pravěku, ale vznikla z toho zajímavá směska. Určitě by šlo vytěžit z obou témat více gagů, a také mi přišlo, že některé vtípky musely přijít vtipné jen dětem (Bafoň pokakán obří kachnou) a jiné zase byly cíleny jen na dospělé (Arsenal). Celkem vzato to však fungovalo dobře. A nejepší je ptákogram. (V originále "Bird message" ukazuje na nedokonalost angličtiny a naopak vyzdvihuje hravost češtiny a našeho dabingu).(6.3.2018)

 • Tosim
  ***

  Námět za všechny šašlíky, jen je prostě vtipu málo a příběh není dost nosný na takovou stopáž. Kdyby byl celý snímek jako závěrečný mač (kde bylo narážek na fotbal zdaleka nejvíc), šel bych bez problémů s hodnocením výš. Na Aardman slabý. :-((1.3.2018)

 • Cervenak
  ***

  Chvíľu vykrádačka Flintstonovcov, sem-tam niečo z Croodovcov, občas dobrý fór, ale celkovo premárnená príležitosť. Mierne nadpriemerné hodnotenie si to zaslúži len vďaka futbalovému finále, ktoré má náboj a je zábavné.(7.3.2018)

 • D.Moore
  ***

  To zklamání mi může málem srdce utrhnout, ale Nicku Parkovi se to tentokrát zkrátka nepodařilo. Poprvé a doufám, že naposledy. Pračlověk je na můj vkus především až podezřele příliš infantilní film, v němž nepříjemně velké množství humoru spočívá v tom, že sebou někdo praští, někdo někoho praští, někdo je úplně tupý, na někoho se vykálí gigantická pravěká masožravá kachna a tak podobně. Suverénně nejlepší postavou je praprase Čumák, které si chce celý film také začutat a hází výmluvnými pohledy všude kolem sebe, na paty mu šlape poštovní holub. Z plastelínových pralidí mě nezaujal takřka nikdo. Ne snad, že by ve filmu nebyly dobré fóry, jsou tam, nicméně doopravdy jsem se bavil až při závěrečném zápase, který tak krásně parodoval všechny možné fotbalové stereotypy. Na závěr bych se zmínil o českém znění, kterému tentokrát bohužel chybí jakákoliv jiskra. Takoví Piráti! měli v hlavních rolích Ivana Trojana a Elišku Balzerovou a byl to skvělý dabing, Pračlověk ale štěstí neměl a režie sehnala spíše nevýrazné hlasy a žádné překvapivé obsazení se nekoná. Škoda.(27.2.2018)

 • misterz
  ***

  Z pohľadu najmenších by to ani nebolo zlé. Ale starších divákov to moc nenadchne. Príbeh taký priemerný podľa starej známej klasiky - máme tu lúzrov, ktorí dajú hlavy dokopy a spoločnými silami porazia na prvý pohľad neporaziteľných. Niektoré scénky ma pobavili (hlavne scénka s diviakom a tá jeho masáž), ale väčšina vtipov je tu žiaľ iba na základe pádov a vzájomných kolízií. Priemer. 60/100(27.2.2018)

 • vteco
  **

  Pračlověk je nepovedený náhled do fotbalového prostředí a první minela velezkušeného britského režiséra, která postrádá originalitu a větší kadenci gagů mířených na různé věkové kategorie. Hodnocení ale zvyšuje opět kvalitně odvedená vizuální práce, způsob jakým nahlíží na fotbal jako na týmový sport, přičemž úspěšně odhaluje jeho současné neduhy a také zmiňuje londýnský Arsenal, což je pro mne, jakožto zatvrzelého fanouška, velké plus. Suma sumárum vnímám hodnotím nejnovější počin studia Aardman jako ten nejslabší, nepříliš hravý a v mnoha pasáž trestuhodně nudný, a to jako fanoušek jejich tvorby vnímám s velkým zklamáním. Je možné, že při verzi s originálním dabingem se hodnocení díky uchovaným narážkám a slovním obratům zvýší. [45%] | Kino ... Celá recenze(25.2.2018)

 • (mOnkey)
  ****

  Režisér za sebou může mít klidně desítky kvalitních filmů, ale jeho talent, jeho skutečná velikost se pozná podle toho, že dokáže natočit zábavný film o fotbalu. A Nick Park to s Pračlověkem dokázal, i když s výhradami. Jak všichni dobře víme mimo jiné díky knize Fotbal, zábavná stará hra od Kevina Keegana, neexistuje na světě nudnější sport než právě kopaná. Pračlověk se naštěstí nebojí si z ní mile utahovat, takže tu dojde na vtípky spojené jak s hráči, mnohdy pořádnými primadonami (svým vzhledem/chováním mají zřejmě do určité míry čerpat z reálných fotbalistů, ale nepoznal jsem pochopitelně nikoho), tak i s fotbalovými nešvary, jako je například simulování. Kromě toho se divák samozřejmě dočká i tradiční dávky britského humoru, který se však v českém dabingu (jinak mimořádně vydařeném) občas nepříjemně vytrácí. Naštěstí ale naše verze poskytuje dostatečnou náhradu v podobě kreativních vtípků na místech, kde se původně zřejmě vůbec nevyskytovaly nebo se dost lišily. Ale to si ověřím až při další projekci v původním znění, protože ačkoli Pračlověk nemá tolik památných momentů ani takový tah na branku jako Nickovy starší filmy, i díky řadě drobných fórků v druhém plánu obrazu a nápadité obrazové kompozici stojí za to vidět ho víckrát. 75%(7.2.2018)

 • keoma26
  *****

  Totální óda na fotbal, kde místo doby kamenné můžete dosadit třeba Leicester a za dobu bronzovou Manchester City, nebo San sebastian kdysi a Real Madrid, anebo nemusíte dosazovat vůbec nic a jen sedět v hledišti a užít si celý to kouzlo kopaný, který se už věky nemění...(18.2.2018)

 • Hovado
  *

  Miluju Parkovi filmy, seriály i skeče. Zcela obdivuju celkovou pracnost u této animace a modelace. Na Slepičí úlet koukáme s neteří snad každý měsíc... Ale Pračlověk se dle mého nepovedl... Tvůrcům se vůbec nepovedlo vytěžit maximum vtípků z doby kamenné. To už Doba ledová měla více vtipu. Tady jsou vtipy velmi pomalé, pomalu polopaticky podávané. Chybí hudba, podkres, něco charakteristického. Na můj vkus se tam i strašně moc mluvilo a filozofovalo a někdy se teze za sebou zbytečně opakovali. Někdy to vypadá jako moc velký bizár i na Parka. Šílený kačer nebo město bronzové vypadající jako Mordor? No nevím, jsem velice zklamaný. Možná až to uvidím v originále tak nějaké hvězdy přihodím, protože se nejspíš mrtě kouzla ztratilo v dabingu, ale i tak tam bylo i v tak krátké stopáži mrtě hlušiny. Byl jsem v kině na dětské neděli a tolik znuděných dětí a rodičů jsem dlouho neviděl. Smíchu bylo minimum. Vše zahraňoval jen kanec a to bohužel samo o sobě nestačí. A přitom si tak pěkně hráli se stereotypy fotbalu. Tady u dabingu mě mrzí, že na komentátory neobsadili třeba někoho z ČT, Bosák atd... Mělo by to efekt i trademark... Škoda, Pračlověk je velké zklamání, minimálně pro mě... Ta hvězda je za tu obrovskou dřinu při výrobě filmu, zbytek velké zklamání.(19.2.2018)

 • lemonova
  ***

  Veľmi roztomilé, ale jednoducho málo vtipné. Tam, kde mali nastať salvy smiechu, som sa len pousmiala a celé kino bolo na tom podobne. Pritom evidentne na humor táto rozprávka vsadila. Škoda..(12.3.2018)

 • AnjanCZ
  ****

  Pro děti dobrý. Proč ne. Zase něco nového :)(1.3.2018)

 • Majrek
  *****

  Možná to bylo víc o fotbalu, než o pravěku... Ale humor a míra ztřeštěnosti dobrá - snímek originální a zábavný - možná ne dle vkusu každého... Ale ty ojedinělé jednohvězdy a odpady prostě nechápu - chtěl bych vidět všechny ty zdejší učence, kdyby měli napsat vtipný scénář na hodinu a půl tak, aby film byl zábavný a neotřelý.... Za mne původně čtyři hvězdy, ale dal jsem pět, abych to hodnocení trochu zvýšil....(4.3.2018)

 • EmilHS
  *****

  Pračlověk je zábavnou komedií, která nenudí. Humor je netradiční a skutečně vtipný, zároveň se však příběh odehrává v rychlém tempu. Nevím, zda se některé vtipy neztratí v dabingu. Francouzský přízvuk postaviček z doby bronzové (obvzlášť Lord Nooth - Hiddleston) je výborný a stojí za to. Dokonce i králík, který plní čistě humornou vložku, nepůsobí kýčovitě. Postavičky jsou krásně tvarované z hlíny a člověk si za vším představí to obrovské množství práce.(8.2.2018)

 • zuzam
  **

  Ze všech animáků za poslední dobu mi tento přišel nejslabší. Je spíš pro nejmladší děti a humor je prakticky postaven jen na tom, že někdo upadne, něco na něj upadne neb někdo někomu podrazí nohu. Za štěkající prase dávám z milosti 2 hvězdy, ale ve skutečnosti to bylo na jednu a půl. Snad milovníci fotbalu můžou dát víc.(22.2.2018)

 • Ales.Blaha
  ***

  Příběh takový podivný, aspoň že to byla občas sranda.(4.3.2018)

 • mfanta
  ***

  50% - Nenáročný, místy vtipný animovaný film o tom, jak se v pravěku hrál fotbal. Což pochopitelně muselo milovníka fotbalu jako mě zaujmout. Možná více než moji osmiletou dceru. Je pravda, že film obsahoval nemalé množství pomrkávacích fórků pro fanoušky fotbalu. Ale humoru mohlo být celkově více. Na druhou strany byl film relativně krátký, takže rychle utekl, bez větších útoků nudy.(18.3.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace